Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-01-2008, 19:52   #1
 
Beriand's Avatar
 
Reputacja: 59 Beriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodze
Panais: Czarodziej [Storytelling]

Byłą już noc. Księżyc schował się za chmurami, w mieście było słychać tylko stukot butów strażników. Nawet doki zamarły.

Czarodziej bezszelestnie wślizgnął się do komnaty. Stanął tuż za biurkiem śpiącego Niora. Powiedział szybko:
-Bierz kartkę i pisz!
Zaskoczony i zaspany sługa, który miał już dość żartów swego pana, szybko wyciągnął papier i zaczął pisać:
UWAGA!

Poszukuję ludzi do niebezpiecznego zadania. Mogą być niedoświadczeni. Oferuję sowitą nagrodę. Szczegóły na spotkaniu za 3 dni, o godzinie 13:00 w domu przy ulicy Zamkowej, numer 4. Jednak należy pamiętać że to szczególnie trudne zadanie i można natknąć się przykładowo na kury.
13.8.872

-Napisałeś? To idź i zawieś to w najbliższej karczmie... byle szybko!- dodał nagle mag i pchnął sługę na drzwi.
-Tak panie- obrażonym tonem odrzekł sługa i wyszedł.
-Ach, dziś trudno o dobrego sługę- ~słowo dobrego może mieć wiele znaczeń~, pomyślał od razu czarodziej, po czym także wyszedł, zamykając drzwi zaklęciem.

************************************************** ****************************

Witam wszystkich!
Od razu mówię- tą sesję chciałbym prowadzić storytellingowo, w „świecie” autorskim. Świat taki nie za duży… ale świat to świat . Posty na pewno nie szybciej niż 3 dni.

WZÓR KP:
Rasa: dostępne są- elf, człowiek, krasnolud, półelf- ale raczej człowiek, bo to dla ludzi misje…. Chociaż jak się da jakiś dobry powód to może być. Jakichś specjalnych cech nie ma…. Ale elfy są zasadniczo lepsze w magii i łuku, krasnoludy w walczeniu, a ludzie… są dobrzy w rolnictwie i konstruowaniu wozów i statków.

Płeć: wiadomo mam nadzieję

Imię, nazwisko: wiadomo, tylko proszę bez takich jak „Margaryna” czy też „Urreaz de Finirian Gehian’ther ivionoz Bertrand”….

Historia: o niej piszę na dole.

Ekwipunek: miecze, topory, kostury, maczugi, sztylety. Włóczni lepiej nie…. Są też łuki, kusz brak. Zbroje jakieś… Nie ma magicznych rzeczy [w sensie: nie istnieją, tym samym nie ma pierścieni, amuletów i innego żelastwa], są tylko bronie/zbroje z najlepszych rud lub wykute przez najlepszych kowali…. Ale osoba szukająca zarobku raczej nie powinna mieć na składzie takiego arsenału. Waluta jak w D&D.

Opis charakteru: taki „rys psychologiczny”.


Potrzebuję 5 graczy, góra 6, a rekrutacja trwa pełne 2 tygodnie, ewentualnie 3 jeśli nie będzie zgłoszeń. Więc spieszyć się nie trzeba jakby coś. Jeśli będzie więcej zgłoszeń- wybiorę najlepsze.

Co do magii w Panais [bo tak się zwie świat], to nie można jej używać zanim nie przejdzie się rytuału. A jak wybiera się do nich ludzi? Wprawny mag może wyczuć w kimś dar do magii i za zgodą tej osoby [czasem bez niej] przystępują do rytuału. Sam rytuał nie jest skomplikowany- wymaga 5 magów danej dziedziny oraz trochę ingrediencji. UWAGA- podczas niego słabe istoty mogą ulec dezintegracji wraz z 5piątką magów! Jest 8 dziedzin magii- ogień, lód, kwas, powietrze [w tym pioruny], natura, leczenie, iluzja, nekromancja. Nie można przyzywać sobie zwierząt, nieumarłych- na ożywieńca trzeba mieć trupa. Demonów nie ma. Dla każdej dziedziny należy przejść osobny rytuał. Magiczny odsetek populacji to jakieś 5%, ale większość to drobni uzdrowiciele czy iluzjoniści. Nie ma zaklęć w forimie z D&D, tylko im lepszy mag tym może robić potężniejsze rzeczy. Przykładowo: słaby- rozpali ognisko, średni- ciśnie kulą ognia, silny- stworzy duży krąg w którym wszyscy się spalą, potężny- spopieli wieś. Można dowolnie korzystać z danej dziedziny, np. aby otworzyć zamek to trzeba manipulować powietrzem, tudzież spalić drzwi lub przeżreć zamek kwasem [albo otworzyć wytrychem naturalnie]. Są różne sposoby…. Zostawiam to waszej inwencji.
AHA- magicznych przedmiotów nie ma, ale mag może na jakiś czas powlec ostrze kwasem lub ogniem...


Jeśli chodzi o historię… wasza postać może być w ciężkiej sytuacji finansowej, szukać przygód, sławy czy też bogactwa. Ale musi być zdecydowana podjąć ryzyko. Przeczytaliście ogłoszenie w karczmie i zgłosiliście się do domu.


MAPA ŚWIATA:
Mapa brzydka bardzo
SKALA- 1cm:20km
Mała legenda- na zachodzie malutka wyspa ludzi, z jednym portem i zamkiem, ale licznymi wsiami [13]. W środku kontynentu elfie królestwa [4- Loran, Kirnan, Arden oraz Iliram, od nazw stolic], na południu pustynia- niezamieszkana, na północy góry z krasnoludami a na wschodzie pustkowia zajęte przez orków oraz ruiny Vederfennu- potężnego miasta, niesamowicie bogatego i rozwiniętego, stworzonego w czasach, gdy w Panais były same elfy. Zniszczony przez orków prowadzonych tajemniczą siłą. Mówię to tylko dla tego, że możecie się spotkać z nazwą Vederfenn lub biadoleniem elfów, ale wasza przygoda nie dotyczy ruin. To niebieskie koło to Jezioro Dziwne, manifestacja potęgi bogów. Jest takie idealnie jajowate. Przez kontynent biegną dwie rzeki, nie licząc jakichś strumyczków… przy czym owe ,,strumyczki" to wody o odległości brzegów poniżej 20 metrów.
Te chude czarne linie to główne gościńce, grube to granice elfach królestw, kolory oznaczają poszczególne domeny.

No i to by było na tyle.
 

Ostatnio edytowane przez Beriand : 18-01-2008 o 14:13.
Beriand jest offline  
Stary 16-01-2008, 20:12   #2
 
shadowdancer's Avatar
 
Reputacja: 42 shadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodze
Myślę, że wezmę udział. Zależy ile czasu dasz na zrobienie KP i jak będziesz wybierał karty, bo nie mam pomysłów. Twoje słowa:
Cytat:
Napisał Beriand
Rasa: dostępne są- elf, człowiek, krasnolud, półelf- ale raczej człowiek, bo to dla ludzi misje….
rozumiem jako: "nie chcę zbyt wiele elfów i innych dziwactw, niech będą ludzie." ;p;p;p Nie wiem czemu - różne rasy znacznie zwiększają oryginalność postaci... Ale nie będę elfa na siłę wciskał, wezmę człowieka...
 
shadowdancer jest offline  
Stary 16-01-2008, 21:22   #3
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Reputacja: 105326 Kerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputacjęKerm ma wspaniałą reputację
shadowdancer, może spotkamy się w kolejnej sesji

Szanowny organizatorze imprezy (przyszły MG, jeśli los da )
Jak rozumiem, magiem nikt nie zagra
Jak wygląda sprawa z kapłanami? Są, czy ich nie ma? Jacyś bogowie, może dla ozdoby?
Moje tradycyjne pytanie - jaka długa/szczegółowa ma być historia?
Co to znaczy "wybiorę najlepsze"?
 
Kerm jest offline  
Stary 16-01-2008, 22:01   #4
 
shadowdancer's Avatar
 
Reputacja: 42 shadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodze
Nic nie mówię, Kerm, ale zdominujmy niedługo całe LI. Jeszcze tyko Radioaktywny i będzie komplet. Ja chętnie zagram magiem, jeśli te rytuały o których wspominałeś, Beriandzie, umiesczamy w historii. Jeśli je trzeba będzie przechodzić, to mocno bym się zastanowił (od kiedy ja gram magicznymi profesjami? ;p;p)...
 
shadowdancer jest offline  
Stary 16-01-2008, 22:04   #5
 
Beriand's Avatar
 
Reputacja: 59 Beriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodze
1. 2 tygodnie minimalnie.
2. Jak wybierał? No historia, czy mi pasuje i takie tam
3.Nie chodzi że nie chcę, tylko wszystkie zadania są dla człowieka..... więc raczej ludzie by pracowali, chociaż nie zawsze.


Kermie:
magiem nikt nie zagra?? To źle, ale może przeżyjecie
Kapłani? Nie ma.... świątyń tez nie ma. Są bogowie ale to niezbyt ważne, nie dają magii, nie mają kapłanów, nikt nikogo nie wyznaje.
Długa? No nie wiem, zależy. Pisz ile chcesz, ale nie za dużo i nie na siłę. No i z sensem.
A "wybiorę najlepsze" to ewentualnie, ale jak pisałem wyżej czy historia będzie dobra oraz czy postać mi pasuje. W sensie nie chcę 5 złodziei.


EDIT do powyższego:
Trzeba umieścić, no bo wtedy możesz używać magii, ale to nic specjalnego.
 
Beriand jest offline  
Stary 16-01-2008, 22:10   #6
 
shadowdancer's Avatar
 
Reputacja: 42 shadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodzeshadowdancer jest na bardzo dobrej drodze
Rozumiem. Spróbuję wymyślić coś ciekawego odnośnie elfiego maga, ale nie wiem czy dam radę go wcisnąć. Jak nie, to będzie skromny człowiek-rolnik zmuszony do podjęcia szalonego zadania.

A odnośnie rytuału pytałem, bo może dopiero w trakcie sesji trzeba by go przejść...

EDIT: A tak w ogóle, Kerm, to co ty taki na kapłanów napalony jesteś? Zagrajże no czymś normalnym... ;p;p
 

Ostatnio edytowane przez shadowdancer : 16-01-2008 o 22:25.
shadowdancer jest offline  
Stary 16-01-2008, 22:17   #7
 
Beriand's Avatar
 
Reputacja: 59 Beriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodzeBeriand jest na bardzo dobrej drodze
W trakcie sesji można na inne dziedziny, bo rytuał na daną dziedzinę jest. Tak więc najlepiej niech twój elf ma dobre powody przybycia na wyspę ludzi i ma za sobą kilka rytuałów
 
Beriand jest offline  
Stary 16-01-2008, 23:43   #8
 
Storm Vermin's Avatar
 
Reputacja: 756 Storm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwuStorm Vermin jest godny podziwu
Czyli że wszyscy ludzie pochodzą z Wyspy Ludzi, a elfy są rasą dominującą?
Tak czy inaczej, zgłaszam się do sesji.
 
Storm Vermin jest offline  
Stary 17-01-2008, 00:05   #9
 
Shoujo's Avatar
 
Reputacja: 49 Shoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodzeShoujo jest na bardzo dobrej drodze
Witajcie, bedzie to moja pierwsza sesja na tym forum ( na forum wogule wsumie). Mam nadzieje ze się dostanę z moją postacią kurtyzany :P
 
Shoujo jest offline  
Stary 17-01-2008, 00:28   #10
 
Skorce's Avatar
 
Reputacja: 72 Skorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znanySkorce wkrótce będzie znany
Hmmm skromne to info, ale zobaczymy co da się wymyślić... Już chyba nawet mam pomysł.
P.
 
__________________
"OPAS ma wypas, a KRUKI plecy między skrzydłami"
Skorce jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169