Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-02-2008, 14:17   #1
 
Eliasz's Avatar
 
Kryształy czasu - długa kampania

Witam i zapraszam do rekrutacji. Jest to moja pierwsza prowadzona tutaj przygoda więc z góry proszę o cierpliwość i zrozumienie. Zamierzam prowadzić podstawowe postacie ( maksymalnie myślę o czterech - pięciu graczach).

Osoby wyłącznie kojarzące system, choć zapewne będzie to lekką przeszkodą gdyż początkowo zamierzam prowadzić przygody, które umieszczone były w Magii i Mieczu. Zasady także będą oparte na artykułach zamieszczonych w tym czasopiśmie, bo podręcznika głównego nie mam, a i zmiany które tam widziałem średnio mi pasowały.

Zamierzam poprowadzić cały ciąg przygód, umożliwiając bohaterom wczucie się w prowadzone postacie, ale wbrew zasadom, które towarzyszą mi w grze na żywo, tu nie będzie taryfy ulgowej. Liczę, że skłoni to graczy do zachowania szczególnej ostrożności, szczególnie po tym jak już rozwiną trochę postacie.

W żadnym wypadku nie ograniczam profesji czy ras, proszę jedynie o sumienne i zgodne z wyrzutami przesłanie mi kart postaci wraz z krótką historią – liczę na uczciwość, ta zostanie wynagrodzona jeszcze na wstępie. Uważam, że historie postaci tak naprawdę tworzą się podczas przygód, więc większy nacisk kładę na dokładne zrobienie karty.

Zachowuję przy tym prawo do drobnych interwencji lub zmian z którymi albo gracz się zgodzi albo nie. Nie wiem, jak wyjdzie mi częstotliwość postów, ale myślę, że z mojej strony będzie wysoka, mam dużo czasu na Lastinna i często chciałbym coś na pisać a juz nie mam na co. Tak konkretnie to minimum 2 posty w tygodniu z mojej strony, plus odpowiedzi na każdy post gracza – jeśli będzie powód i sens osobno odpowiadać. Myślę, że będzie, bo sam jestem za odpowiadaniem gdy jest tylko możliwość a nie gdy wszyscy mi coś napiszą. Od graczy oczekuję minimum 2 postów tygodniowo, za większą aktywnośc będę nagradzał.

Ci którzy już ze mną grali docenią długie i ładne posty, w których postaram się z czasem dokładnie i indywidualnie podchodzić do każdej postaci, co na pewno będzie mile przez graczy docenione.

Rekrutację będę prowadził przez tydzień, 13 luty to ostateczny termin składania postaci - wystarczająca ilość czasu aby stworzyć i podesłać kartę.
Jeśli postaci będzie mniej niż przewiduję zastrzegam prawo do przedłużenia rekrutacji, podobnie jeśli dojdzie do wyjątkowych sytuacji.

Z góry mówię nie:

- wszystkim tym, którzy nie znają systemu i nie potrafią stworzyć postaci. Jest to moja pierwsza przygoda tutaj jako MG i nie chcę brać jeszcze tego ciężaru na początek.

- wszystkim tym, dla których post nie może być większy od pięciu linijek i opiera się wyłącznie na opisaniu akcji jaką podejmuje postać.

( posty mają być ładnie rozbudowane, tyczące się psychiki postaci, wyglądu, otoczenia, reakcji i przemyśleń - jeśli będzie każdy z tych akcentów w każdym poście to będzie super. Ja wobec graczy tez będę tak rozbudowywał swoje posty. indywidualnie i grupowo )

- świeżym i nie doświadczonym ( to widać po reputacji i innych znaczkach) graczom, gdyż z doświadczenia wiem, iż rzadko który spełni moje wymagania. Dopuszczam jednak wyjątek w postaci nowych członków Lastina którzy nie zdobyli jeszcze reputacji a są naprawdę dobrymi graczami. Wówczas próbka umiejętności powinna wystarczyć.


Ponieważ nieco badam teren i nie wiem ilu graczy mogę znaleźć - takich którzy znają system, lecz nie przygody z MiM. Obawiam się , że może być ich mało ( ci którzy dawno dawno temu grali w przygody z MiM zostaje odpuszczone, z doświadczenia wiem, że i tak się niewiele pamięta a MG zawsze może coś zmienić i zaskoczyć graczy, zbyt ufnych w swoją znajomość przygody ) Zgubiłem wątek. W każdym razie, jeśli graczy będzie zbyt mało to sesja się nie zacznie, jeśli zbyt duże będzie zainteresowanie to przedłużę okres rekrutacji, aby dobrze wybrać postacie. Wytężę wszystkie swoje siły roleplayingowe, żeby sesja była naprawdę rozrywką dla graczy.


Tak na koniec, może powinienem przedstawić tytuł i początek przygody, ale i tak niewiele by to zmieniło. Nie chcę zachęcać graczy nie znających KC ładnym opisem i fabułą, a Ci którzy znają KC i chcą zagrać w proponowaną przeze mnie długofalową rozrywkę, skuszą się i bez wstępu z przygody

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia. Moje gg 4119451, mój email : kset1@o2.pl
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 06-02-2008 o 14:22.
Eliasz jest offline  
Stary 06-02-2008, 14:28   #2
 
Cedryk's Avatar
 
Jednego już masz, z rozrzewnieniem wspominam czasy Kryształów Czasu, szczęśliwe szczeniackie zauroczenie. W związku z tym mam pytanie, czy aby twoja przygoda wytrzyma obecność półboga. Czy dasz sobie z nim radę. Jedna z moich ulubionych profesji.
Co rozumiesz poprzez początkowe postacie, na pierwszym poziomie, drugim, piątym.
Aha pytanie korzystasz z Mim czy późniejszego wydania książkowego bo w nim jakieś zmiany nastąpiły o których nie wiem.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 06-02-2008, 14:44   #3
 
Eliasz's Avatar
 
Wytrzyma, wytrzyma. Półbóg dopiero z czasem skutecznie może użyć swoich przemian ( skutecznie i w miarę bezpiecznie). Jeśli natomiast wybuchnie niszcząc wszystkich swoich przyjaciół... no coż, będzie nowa rekrutacja , więc pytanie czy gracze wytrzymają i czy po jakimś czasie nie będą się chcieli pozbyć takiej chodzącej bomby nuklearnej.

Postacie na poz. zerowym, gdyż przewiduję dla nich wstęp, osobny dla każdego, rozgrywany na forum, chyba , że by mi się śpieszyło to także na gg i emailu.

Zasady jedynie te które były przedstawiane na łamach MiM, choć z czasem nie wykluczam pewnych postępów, nawet walka opierająca się na trafieniu i obrony, będzie przeze mnie nieco modyfikowana w praktyce, gdyż moim zdaniem ten sposób walki na wyższych poziomach prowadził do absurdów.
 
Eliasz jest offline  
Stary 06-02-2008, 14:49   #4
 
Dhagar's Avatar
 
Dodaj mnie do kolejki. Zęby zjadłem na KC tak jako gracz jak i mg to i z chęcią przypomnę sobie ten świat.
ps. Półbóg ulubioną profesją ? Czy ja wiem czy on taki wspaniały ? .

Pytanie, jako że nie posiadam wersji MiM-a to uznasz wersje ściągniętą ze stroni Giraffa ? Tam jest bodajrze prawie to samo i w większej ilości .
 
__________________
"Nie pytaj, w jaki sposób możesz poświęcić życie w służbie Imperatora. Zapytaj, jak możesz poświęcić swoją śmierć."

Ostatnio edytowane przez Dhagar : 06-02-2008 o 14:59.
Dhagar jest offline  
Stary 06-02-2008, 14:58   #5
 
Eliasz's Avatar
 
Jasne Dhagar, ale patrz warunki rekrutacji. Mam nadzieję, że nie pamiętasz przygód z MiM-ów, albo przynajmniej brałeś w nich udział lub prowadziłeś je lata temu. Poza tym od Ciebie poproszę o próbkę postów, umiejętności literackich, wzoruj się na przygodzie w LK5 która się odbywa http://lastinn.info/sesje-rpg-inne/3...-masek-14.html ([sesja] Dwanaście Masek) . Ambitnie myślę o stworzeniu z wszystkich postów ciekawej książki fantastycznej, więc poziom pisania i rozbudowanie musi być na najwyższym poziomie, a z tego co widzę nie byłeś zbyt aktywnym graczem na lastinie, więc próbka umiejętności literackich jest konieczna. Tylko bez urazy, staram się stworzyć dobraną grupę graczy - bo i im samym zapewni to przyjemność z rozgrywki w towarzystwie osób, które ładnie i dużo piszą ( i z sensem, .


EDIT. Ok to dobrze, co do próbki postów, to pozwoliłem zerknąć sobie na te dotychczas w neroshiźmie pisane, coś takiego to będzie za mało w tej sesji. Proszę spojrzeć na dwanaście masek, aby zrozumieć o jaki rodzaj postów mi chodzi, wiem, że przy graczach którzy mało piszą, ciężko się zmusić do obszerniejszych opisów, ale ja właśnie szukam takich osób, którzy popuszczą wodze fantazji przy opisie czynów, myśli, krajobrazu itd.
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 06-02-2008 o 15:09.
Eliasz jest offline  
Stary 06-02-2008, 15:03   #6
 
Dhagar's Avatar
 
Jak pisałem wyżej MiMów owych nie posiadam z zasadami KC więc tym samym również przygód nie znam. Wszelkie scenariusze sam pisałem/improwizowałem dla swoich graczy rl.
 
__________________
"Nie pytaj, w jaki sposób możesz poświęcić życie w służbie Imperatora. Zapytaj, jak możesz poświęcić swoją śmierć."
Dhagar jest offline  
Stary 06-02-2008, 15:28   #7
 
Lhianann's Avatar
 
O, Kryształki...
Mój pierwszy system... < łzy wzruszenia w oczach>.
Mam tylko nadzieje, drogi Ksecie, że oszczędzisz nam emmm...przyjemnośći? mechaniki KC...;p;p
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay
Lhianann jest offline  
Stary 06-02-2008, 15:42   #8
Banned
 
Jak ktoś ma na necie podręczniki do KC, to się skuszę :P

EDIT:

Znalazłem. Przestudiuję, stworzę postać. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

Ostatnio edytowane przez Revan : 06-02-2008 o 15:45.
Revan jest offline  
Stary 06-02-2008, 16:14   #9
 
Dhagar's Avatar
 
Ależ droga Lhianann. Mechanika w KC jest miła, słodka i prosta . Tak początek jest tylko taki matematyczny lekki. Potem to się sprowadza do tylko paru rzutów - na trafienie, na obrażenia, na krytyka .
No ale poza tym świat jest super to się równoważy nieprawdaż ?
 
__________________
"Nie pytaj, w jaki sposób możesz poświęcić życie w służbie Imperatora. Zapytaj, jak możesz poświęcić swoją śmierć."
Dhagar jest offline  
Stary 06-02-2008, 17:45   #10
 
Eliasz's Avatar
 
Zgadzam się, mechanika jest świetna, dokładna jak mało w którym systemie - patrz np. ilość odporności na różne rzeczy, rozdział Mądrości wobec Inteligencji itp. jednak jak już wspomniałem jedynie system trafienia nie podoba mi się. Nie widzę sposobu, aby zastąpić go tu mechaniką z Dzikich Pól ( na żywo to wychodziło) więc pozostawię stary uwzględniając odpowiednie modyfikatory, które będą racjonalizować podjęte przez graczy akcje.

Zapraszam do sesji, ja też mam spory sentyment do KC, z mojego pokolenia dla większości był to jeden z pierwszych systemów w jakie grali, a świat i rozbudowanie systemu pod względem np. magii czy ras nie ma sobie równych.

W tym miejscu dziękuję twórcą KC za doskonałą pracę.
 
Eliasz jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:21.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168