Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-03-2008, 20:53   #1
 
kabasz's Avatar
 
Rekrutacja [System Autorski] Projekt Genui

Nie mam zamiaru was okłamać... Nie znam wszystkich odpowiedzi, zresztą nigdy nie starałem się ich poznać. Dziwicie się czemu ? Gdybyście zobaczyli to co ja, poczuli to na własnej skórze... Strach przed pozostałymi jest zbyt wielki... Nie macie pojęcia jak to jest, zbyt wiele ludzi próbowało dojść prawdy. Osobiście nie znam nikogo, kto odpowiedziałby mi wprost na to podstawowe pytanie. Co tak właściwie się z nami stało ? W końcu ludzie od tak, nie potrafią zmieniać stanów skupienia, kontrolować roślinności czy czytać w myślach drugiego człowieka ! I jeśli myślicie, że w czasach, w których przyszło nam żyć. Ludzie podobni do mnie wykorzystują swe umiejętności w jakiś szlachetnych celach ratowania świata. No cóż życie to nie bajka. Sam mogę to zrozumieć wraz z odkryciem daru człowiek zmienia powoli się w coś lepszego. Otóż tak - jesteśmy lepsi od tego całego motłochu. Chcecie się przekonać dlaczego ?


Wstępu słów kilka.

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum wypadałoby zacząć tak w miarę oficjalnie, dlatego też:

Witam serdecznie wszystkich użytkowników a szczególnie tych, którzy po przeczytaniu tematu rekrutacyjnego będą mieli ochotę wspólnie pograć . Chciałbym poprowadzić sesję bazującą na pomyśle posiadania przez graczy jakiegoś daru, nadprzyrodzonej umiejętności. Darem może być absolutnie wszystko, nie ma żadnych ograniczeń co do wymyślonej umiejętności, jako MG prowadziłem już sesję bazującą na tej koncepcji i powiem szczerze iż pomysły na jakie wpadają gracze są zaskakująco nietypowe co szczerze bardzo przypada mi do gustu Aby wprowadzić jakiś ład w grze stworzyłem mini-mechanikę odzwierciedlającą zasady posługiwania się darem. Zatem po kolei…


Techniczny opis daru:
Za dar odpowiadają wartości trzech współczynników, każdy z nich ma wartość od 1 do 100:

1. Aktywowanie. (Wyrażona w procentach wartość, opisuje szansę na zadziałanie daru)
2. Kontrola. (Wyrażona w procentach wartość, skoro dar się aktywował może nie wszystko poszło po myśli gracza)
3. Moc (pokazuje jak silnie działa dar na otoczenie)

Każdy miałby na początku do przydzielenia 100 punktów na te 3 statystyki. Na początek nie możecie przydzielić więcej jak 50 punktów do jednego współczynnika.

Dla przykładu:
Powiedzmy że Pan Xiński potrafi manipulować energią elektryczną w swoim otoczeniu. Statystyki ma następujące A - 40 K - 30 M - 30.
Nasz bohater próbuje rozładować telefon komórkowy kobiety z którą próbuje nawiązać bliższą znajomość. Spotyka ją codziennie w metro, przed chwilą nawiązał z nią krótką rozmowę. Pech chciał iż zadzwonił jej telefon i ta od niespełna 10 minut ględzi do swej znajomej o przecenionych butach jakie zobaczyła na wystawie sklepowej. Pan Xiński próbuje zgromadzić ładunek, tak by bateria telefonu niedoszłej wybranki padła. Ma 40 % szansy że mu się powiedzie. Wyrzuciłem np 23. Teraz pozostaje kwestia czy wytrzyma test kontroli, przypuśćmy, że nie. Mianowicie wypadło znacznie wyżej jego pułapu, przypuśćmy 80 wtedy też akcja była by mniej więcej taka.
Telefon kobiety najzwyczajniej zaczął by się kopcić gdyż cała elektronika usmażyłaby się Ponieważ moc nasz pan Xiński nie miał zbyt dużą to ucierpiał tylko telefon kobiety. Jednak już na poziomie 50 sprzęt elektroniczny wokół niego podzieliłby los komórki.
Dokładniej o Mocy.

Współczynnik ten odwzorowuje rozwój daru. Aby zdobyć jak najwięcej informacji o tym jak dana osoba widziałaby rozwój swojej umiejętności, każdy gracz powinien zbudować tabelkę w której opisałby po kolei do czego chciałby mieć dostęp wraz z rozwojem postaci

Dla przykładu.

Początkowe założenie: Kontrolowanie roślinności.

1 - 15
Rozmowa z roślinnością (uzyskujesz informacje od rośliny np. kto był ostatnio w pobliżu, jaka była pogoda itp)
16 - 30
Zwiększenie rozwoju roślinności (z źdźbła trawy jesteś w stanie stworzyć cały trawnik, jedna truskawka może powiększyć tysiąckrotnie swe rozmiary)
31 - 40
Rozkazywanie roślinności (atak na drugiego człowieka wykorzystując lokalną florę np. Korzeń oplata sie wokół czyiś nóg, gałęzie atakują wskazanych przez ciebie ludzi. Na początku musi być pod ręką gracza jakaś roślina)
41 - 60
Wtapianie się w roślinność (możesz stać się nie widzialny w lesie za pośrednictwem odpowiedniego kamuflażu z roślin.)
61-80
Doskonałe rozkazywanie roślinności (to samo co przy rozkazywaniu roślinności tylko że nie musi być w pobliżu jakieś rośliny ty ją tak jakby stworzysz)
81-99
Rozpoznawanie roślinności (zioła, narkotyki, trucizny itd )
100
Leczenie roślinności ( uschnięte drzewo odżywa, zainfekowana roślina przez jakiegoś pasożyta się regeneruje itp)

Na podstawie tak zrobionej tabelki łatwo jest zrozumieć pomysł gracza, idee daru. Oczywiście każda tabelka może być przeze mnie zmieniona, kilka umiejętności dodanych, kilka zabranych (choć zdarza się to rzadziej)


Czy można mieć więcej jak jedną umiejętność ?

Tak odbywało by się to w następujący sposób. Nowy dar można uzyskać na dwa sposoby:
1) Kiedy ktoś uruchomił by wyzwalacz w nagrodę otrzymuje dodatkowy dar. A także dodatkowe 25 punktów do rozdysponowania na dar, który uruchomił wyzwalacz.
2) Kiedy ktoś dojdzie do poziomu 100 Aktywowania jednego daru.
Dla każdego nowego daru otrzymujecie kolejne 100 punktów aby rozdysponować je na cechy Aktywowania, Kontroli i Mocy.

Co to jest wyzwalacz ?

Wyzwalacz jest przypisany do każdego z darów. Ustalany jest przeze mnie. Może być czymkolwiek począwszy od emocji, skończywszy na jakieś orientalnej przyprawie. Jeśli ktoś z was uruchomi wyzwalacz automatycznie współczynniki Aktywowanie i Moc dotyczące daru uzyskują liczbę równą 100. Dar jest momentalnie aktywowany z siłą nieograniczoną i oddziaływającą na całe otoczenie wokół osoby. W momencie aktywowania wyzwalacza gracz traci całkowicie kontrolę nad darem. Informacje czym jest wyzwalacz znam tylko ja. Każdy gracz dla każdego daru ma inny wyzwalacz.

Dla przykładu
Pan Xiński w końcu omówił się z panną z metra. Są w restauracji nasz amant chcąc zabłysnąć zamawia dwa kieliszki czerwonego wina, choć smakoszem win za specjalnie nigdy nie był. Grono dojrzewało w Kalifornii dokładny jego gatunek to Caberenet Sauvignon. Rozmowa idzie wspaniale. Kobieta uśmiecha się, trochę kokietuje jednak wraz z pierwszym łykiem wina sala przeżywa prawdziwy koszmar. W sali gasną światła, zaparkowanym samochodom na ulicy włączają się alarmy, komórki każdej z osób w sali zaczynają dzwonić, latarnie na ulicy zaczynają migać, słowem mały Armagedon. Na pewno nie tak wyobrażał sobie ten wieczór nasz pan Xiński.

Atrybuty:
Każdy ma 30 punktów do rozdysponowania na następujące atrybuty
- Siła (Określa sprawność fizyczną człowieka. Cecha jest wykorzystywana w momencie podjęcia przez gracza, jakiś akcji wymagających siły.)
- Charyzma (Jak postrzegają nas inni, czy łatwo nawiązujemy kontakty, czy potrafimy kogoś przekonać do naszych racji. Opisuje atrakcyjność postaci.)
- Inteligencja ( Ilość informacji jaką zna nasza postać. Im większy współczynnik tym więcej mogę podpowiedzieć pisząc posta)
- Zręczność (Szybkość reakcji, Odpowiada za inicjatywę podczas walk)
- Szczęście (Jest modyfikatorem dnia codziennego, czasami po prostu można mieć fara)

Atrybuty muszą mieć wartość od 1 do 10.


Co z levelami ?
Każdy dostawał by Punkty Genotypu. Za każde 10 punktów genotypu uzyskuje się awans, Przy awansie dostajecie dodatkowe 25 punktów do rozdysponowania na cechy A,K,M Oraz jeden punkt do Atrybutu. Przy każdym kolejnym darze punktów było by mniej o 5 aż do minimalnego pułapu 10 na każdy dar.

Czyli jeśli ktoś miałby 3 dary mógłby rozdysponować na każdy z darów po 15 punktów.

Karty Postaci:

W KP powinny znaleźć się mniej więcej takie informacje jak:

Imię i nazwisko.
Aktualne miejsce zamieszkania
(Do wyboru każde miasto/metropolia/miasteczko/wioska na Ziemi)
Fotografia:

Opis człowieka w którego macie zamiar się wcielić. Jego plany,marzenia, osiągnięcia, cechy charakteru. Słowem wszystko co powinienem wiedzieć o osobie w jaką zamierzacie się wcielić.

Każda zawarta informacja pomoże mi w ciekawym skomponowaniu wątku początkowego.

Oczywiście opis daru jaki chcieli byście posiadać (tabelka). Obowiązuje całkowita dowolność. Zastrzegam tylko, iż jeśli np wybierzecie mordowanie spojrzeniem to spodziewajcie się nie lada wyzwania gdyż na początku rozwijania waszej mocy będą następowały miliardy dziwnych zjawisk/zdarzeń i wasza moc może ujawnić się w niekonwencjonalny sposób w każdej chwili i objąć swym działaniem każdego.

Dla przykładu (absolutne minimum):

Znany wam już z wcześniej przytoczonych przykładów Pan Xiński. Mieszkający w Wiedniu spokojny, opanowany księgowy, trzydziestoletni kawaler, znudzony swoim dotychczasowym życiem, tłumi w sobie emocję. Nie potrafi związać się z żadną kobietą, zalękniony. Można by rzec zdominowany przez swoje uprzedzenia, pełen frustracji.

Jakich graczy szukam ?

Jeśli masz odrobinę wyobraźni, wykazujesz szczyptę zdrowego poczucia humoru i byłbyś/byłabyś w stanie odpisywać około 2 razy w tygodniu... Zapraszam serdecznie . W sesji znajdzie się miejsce dla około 6-8 osób. Około 4 graczy ma zarezerwowane w sesji miejsca. Prosiłbym ich o potwierdzenie udziału w grze. Pozostałych graczy wybiorę na podstawie nadesłanych KP. Karty proszę wysyłać na kabasz@o2.pl lub na pw.

Aktualnie przyjętych do sesji ( 7/7 ):
- Johan Watherman (Dar: Manipulowanie myślami i uczuciami)
- Hellian (Dar: Manipulowanie szczęściem w sytuacjach codziennych)
- Nagash Hex (Dar: Wytwarzanie chorób)
- Lilith (Dar: Kontrola żywiołu powietrza)
- Potwór: (Dar: „6 zmysł”)
- Verax (Dar: Manipulowanie materią)
- Aveane (Dar: „Wiedza” ( inaczej wypracowanie musiałbym napisać o koncepcji) )


Link do sesji:
http://lastinn.info/sesje-rpg-autors...ekt-genui.html
 
__________________
The world doesn't need anything from you, but you need to give the world something. That's way you are alive.

Ostatnio edytowane przez kabasz : 31-03-2008 o 22:42.
kabasz jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:15   #2
 
Aveane's Avatar
 
Czyli tak: świat nasz, tylko że niektórzy ludzie mają dziwne dary, tak? Coś w kształt X-menów? Czy dar jest całkowicie dowolny?

Skoro to jest Twój pierwszy post na tym forum, to tez będzie pierwsza sesja, czyli nie mamy jak sprawdzić Twoich umiejętności MG. Szczerze i bez bicia: jak je oceniasz?
 
Aveane jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:16   #3
 
Hellian's Avatar
 
Mi idea się podoba.
Wstępnie się zgłaszam. Postać przyślę do niedzieli wieczorem, jakbym nie wpadła na żaden dobry pomysł dam znać, że się wycofuję.

edit 1; wysłałam na pw pomysł na moc

edit 2; cieszę się, że się podoba To już się nie wycofam, postać i tabelka będzie do niedzieli
 

Ostatnio edytowane przez Hellian : 13-03-2008 o 22:20.
Hellian jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:28   #4
 
grabi's Avatar
 
1. Te zdolności to coś na kształt mocy z X-men lub z seriali "Heroes" i "4200" (tego drugiego tytułu nie pamiętam dokładnie, jednak była tam jakaś podobna liczba) emitowanych kiedyś w naszym tvp1? Zdolności bitewne i niebitewne (bitewne = możesz komuś zrobić kuku)?
2. Natomiast co do świata to jak go widzisz? Normalny, dzisiejszy świat i my ukrywający swoje zdolności (lub używający ich na swoją korzyść), czy świat walki, gdzie ludzkość widzi w nas wrogów?
3. Miejsce akcji, czyli co i jak. Polska, może USA, Tybet, czy mój faworyt Antarktyda?
4. Zdolności cd, a dokładniej śmoc. Ile mamy dać rodzai umiejętności. Czy istnieje jakieś minimum / maximum?
Czy możemy wybrać jakiej chcemy użyć zdolności? Wg twojego przykładu. Pan X ma możliwość, aby wyłączyć cały wagon i w kompletnej ciemności obmacać kobitkę. Jednak nie jest on na tyle sfrustrowany seksualnie i chce się z nią jedynie umówić. Może wyłączyć jedynie jej kom, bez niszczenia całego wagonu?
Piszę to, bo zaniepokoił mnie fragment:
Cytat:
Napisał kabasz
Telefon kobiety najzwyczajniej zaczął by się kopcić gdyż cała elektronika usmażyłaby się Ponieważ moc nasz pan Xiński nie miał zbyt dużą to ucierpiał tylko telefon kobiety. Jednak już na poziomie 50 sprzęt elektroniczny wokół niego podzieliłby los komórki.
 
grabi jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:33   #5
 
kabasz's Avatar
 
Dzięki za szybki odzew.

Tak nasz świat, dzień dzisiejszy. Ludzie nie są świadomi tego iż po ulicach krążą ludzie z darem. Jeśli miałbym przyrównywać pomysł na grę użyłbym raczej określeń Lost+Heroes+4400

Jak oceniam swoje umiejętności... Tumanistą jak mawiał mój nauczyciel od fizyki nie jestem. Stąd moje posty co niektórych humanistów mogą razić niestylistycznymi wypowiedziami.
Jeśli chodzi o fabułę, wątki i samą przyjemność jaką odnoszą ludzie podczas gry ta jest wysoka. Choć zawsze odpowiednio muszę wybadać gracza i w jego linii fabularnej pojawiają się wątki jakie lubi.

EDIT:
Odpowiedzi do posta grabiego
1. Umiejętności daru powinny być powiązane z głównym pomysłem. Dar może być nastawiony na walkę jak również na odgrywanie. Sesja ma raczej charakter opowieści sf. Jeśli ktoś czytał książki Jonathana Carrolla wie o czym mówię. Walki jak najbardziej się pojawią jednak po samym graczy i pomyśle jaki postara się wyrazić w tabelce będzie widać na czym mu zależy czy akcja czy podejście nastawione bardziej na odgrywanie.
2. Świat dzisiejszy, jak już napisałem wcześniej. Postacie wasze wiedzą o tym, że są 'wyjątkowe'
3. Miejsce akcji zacznie się w rodzinnym mieście. Osobiście lubię zwiedzać więc nie przeszkadzałaby mi Azja,Afryka Ameryka Południowa itp.
4. Tak można wybierać jakiej zdolności chcecie użyć w danym momencie. W poście wystarczy iż przybliżycie wasze zamierzenia. Opiszecie co próbujecie użyć ja według opisanych wcześniej statystyk sprawdzę czy coś się wydarzy a jeśli tak to czy według waszych zamierzeń.


Edit 2
Sorki przeoczyłem pytanie o ilość min/max umiejętności mocy. Tabelka ma wartości od 1 do 100 więc jeśli wymyślisz sensownych 100 umiejętności odnośnie jednego daru nie widze problemu.
 
__________________
The world doesn't need anything from you, but you need to give the world something. That's way you are alive.

Ostatnio edytowane przez kabasz : 13-03-2008 o 22:38.
kabasz jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:48   #6
 
Etopiryna's Avatar
 
Wstępnie się zgłaszam pomysł świetny a piszesz przejrzyście i zrozumiale więc nie mam zastrzeżeń. Kp będzie w weekend lub poniedziałek. POzdrawiam
 
__________________
"W każdym z nas płynie ta sama, leniwa, czerwona rzeka."
Etopiryna jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:48   #7
M.M
 
M.M's Avatar
 
Wprawdzie do samej sesji się nie zgłaszam, bo nie moje "klymaty", ale za kabiego mogę poświadczyć, jako że graliśmy razem przez okres ok. roku albo nawet półtora. Znam go jako naprawdę solidnego gracza z masą oryginalnych pomysłów na urozmaicenie akcji To tyle gwoli mojej rekomendacji, nikomu nie słodzę, mówię tylko jak jest.

PS. Cześć kabi, mam nadzieję, że się tu szybko zadomowisz
 
__________________
Wiejski filozof.
M.M jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:50   #8
 
Aveane's Avatar
 
W takim razie wstępnie się zgłaszam
Zapowiada się ciekawie.
 
Aveane jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:56   #9
 
kabasz's Avatar
 
Jeśli chodzi o nadsyłanie kart. Macie około 2 tygodnie. Im wcześniej jednak tym lepiej

Ps Morciak Aż łezka poleciała Sprowadzam jeszcze Lili
 
__________________
The world doesn't need anything from you, but you need to give the world something. That's way you are alive.
kabasz jest offline  
Stary 13-03-2008, 21:58   #10
 
Aveane's Avatar
 
A jeszcze jedna kwestia. Chcesz 8 graczy. Przypuśćmy, że żadnych dwóch nie będzie pochodziło z tego samego kraju. Jak z kwestią porozumiewania się?
 
Aveane jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:05.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168