Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-03-2008, 19:48   #1
 
Christianus's Avatar
 
Post [Storytelling] - Płomyk nadziei, zagorzał pożarem.


28 czerwca 1944r.
Niewielki oddział SSmanów biegł szybko przez szeroką ulicę. Wokół były tylko guzy. Nie patrząc za siebie, odrzuciwszy wszystkie zasady rozsądnego odwrotu, wiali z podkulonymi ogonami. Było ich ośmiu. Stukot podkutych oficerek, tak straszny podczas tych pięciu długich lat okupacji, dziś wzbudzał śmiech. Wzbudził i tym razem. Rechot grupki młodzieńców przetoczył się echem po gruzach starej kamienicy. A więc ścigali ich. Najstarszy rangą dał znak i cała drużyna ukryła się w pobliskim budynku. Weszli przez wyłom w ścianie. Wybił go jakiś spory pocisk. Po chwili wszystko było wiadomo. Wbity w ścianę, ze smętnie wygiętą lufą, stał przed nimi wrak PzKpfw IV. Dzieło polskich piat-owców. Najmłodszy SSman zaszlochał cicho. Byli zgubieni. Ścisnął mocniej MP-40 i wyjrzał uważnie przez niewielkie okno, wokół którego leżały dłamki szkła.
- Hande hoch! - zagrzmiał ktoś, z wyraźnie polskim akcentem.
- Achtung! - ryknął młody oficer, po czym wypalil serię.
Z głębi zagrzmiało parę słów na "k" i "ch" a potem w górę wystrzeliły fontanny gruzu. Młodzik i stojący obok żołnierz w czarnym uniformie leżeli martwi.
- Z drugiej strony. - ryknął dowódca po niemiecku, po czym rzucił się do tylnych drzwi. Oddział wybiegł na wąską alejkę, otoczoną domami podziurawionymi różnej wielkości kulami. Wszyscy naraz puścili się pędem w stronę rozwidlenia na końcu. Wraz z grzmotem zagrzmiał strzał z karbinu Kar98k. Ostatni w "peletonie" upadł bez tchu. Inny SSman w odruchu heroizmu jął bić po oknach z Lugera, w nadziei że osłoni ucieczkę pozostałych. Pocisk ugodził go prosto między oczy. Jednak niemcy już biegli dalej. Skręciwszy w prawo pognali przed siebie. Tu ulica rozszerzała się i dalej prowadziła na jakiś most. Z nieba zaczął padać deszcz. Dowódca machnął ręką i cała kompania wpadła do domu. Ten był, o dziwo, w doskonałym stanie. Cały oddział rzucił się na schody prowadzące na górę. Znaleźli się w niewielkim pomieszczeniu otoczonym oknami. Nowo wybudowana strażnica. Nikt jednak nie zastanowił się nad ewidentym brakiem w postaci strażnika. Każdy zajął swoje okno i obserwował skąd nadchodzą. Jednak na ulicy było cicho. Zbyt cicho. Tylko wielkie jak grochy krople, spadały z głośnym hukiem na drewniany dach. Nagle ktos zasyczał niby 10-metrowy wąż:
- Hande hoch, niemieckie świnie...
Zza jednego z mniej uważnych oficerów wychynął ubrany w długi płaszcz wartownik. Celował zakładnikowi w tył głowy z Mausera. Zapadła jeszcze głębsza, niż przed chwilą, cisza. Wszyscy czekali na reakcję dowódcy.
- Opuścić broń. - szepnął z trudem.
Oddział rzuci oręż na deski.
- Chłopaki! Mam ich! -ryknął zadowolony z siebie strażnik.
Z dołu zagrzmiało potężne "HURAAA!!!" i momentalnie stróżówka zapełniła się AK-owcami. Śmiali się i żartowali, zbierając broń i wyprowadzając jeńców. Nawet deszcz wydawał się wtedy, jakiś cieplejszy. Jakiś weselszy. Choć z tej strażnicy dobrze widać było czołgi po drugiej strony Wisły.
- Co dalej? - zapytał nikogo konkretnego ów młodzieniec w płaszczu wyglądając przez okno. - Co dalej?

Tak to się wszystko zaczęło. Warszawa powstała. AK walczy ze szkopami. Jednak w tej sesji, armii czerwonej nie dane jest ujrzeć klęski warszawiaków. Nieznane siły zadecydowały o nie przysłaniu posiłków do stolicy. Warszawa jest wolna. 28 sierpnia, ostatni oddział niemiecki został wyparty z przedmieść miasta w ogniu. Jednak koniec starych zagrożeń to początek nowych. Czerwone legiony nie dostały jeszcze rozkazu do natarcia, dzięki czemu AK ma czas na fortyfikację. Ale status quo nie bedzie trwał bez końca. Świadoma tego delegatura rządu na kraj, postanowiła działać. Zrzuca na teren Warszawy wyborowych żołnierzy podziemnej armii Polski, aby wspomogli powstańców w tej nierównej walce. Cichociemni o których mowa, to właśnie wy!
A jest o co walczyć, bowiem dzień przed wylotem (tj. 29 sierpnia) otrzymaliście meldunek o powstaniu w Lublinie. PKWN przestał istnieć. Stalin osobiście zadecydował o zdławieniu oporu. Decyzja z góry jeszcze nie zapadła, lecz wiadomo na pewno, że wsparcie alianckie dla Lublińskich powstańców, jest gwarantowane. Co więcej AK rośnie w siłę na niespotykaną wcześniej skalę. Tysiące młodzieńców ze wszystkich polskich miast zaciąga się do Armii Krajowej. Zaczyna się decydująca faza gry o Polskę. Wszystko zależy od was.
No a teraz trochę o sesji:
Chcąc aby sesja była dynamiczna biorę trzech graczy (nie więcej, nie mniej). 1 post\4-5 dni, no i rekruta zakonczę w chwili otrzymania zadowalających kart. A teraz to, co tygryrki (nie to nie jest litetrówka ) lubią najbardziej czyli KP (*pola są wymagane ):
*Imię:
*Nazwisko:
*Pseudonim operacyjny:
*Specjalizacja:
*Historia:
Krótkie streszczenie kariery:
Światopogląd
*Cechy (wady, zalety, nałogi, przyzwyczajenia):
Ekwipunek (jeśli np. nie znasz się na broni z czasów IIWŚ to ten akapit zostaw mnie):
Jedyne co trzeba chyba tłumaczyć to specjalizacja. Ano, tak, więc spieszę z wyjaśnieniami. Klasy macie takie jak w Commandos 2 (no, troszkę zmodyfikowane ). Kto nie zna niech pozna:
Snajper - Geniusz w dziedzinie strzelania i w ogóle eliminacji. Strzela i walczy wręcz, niczym prawdziwy artysta. Skrada się całkiem nieźle. Biega i pływa przyzwoicie. Niestety, nie obsługuje broni ciężkiej.
Kierowca\Technik - Koleś jest nieamowity! Wszystko co jeździ, pływa, lata, on potrafi tym sterować. Co więcej! Potrafi to naprawić! No, i strzela na średnim poziomie. Walka wręcz juz wychodzi mu gorzej, choć nadrabia to bieganiem i pływaniem. Obsługuje CKM.
Saper - Specjalista od wszystkiego co robi BUUUM. Strzela na przyzwoitym poziomie i całkiem nieźle radzi sobie, gdy trzeba komuś przy...trzeć nosa . Dodatkowo potrafi obsługiwac FLAK-i oraz PIAT-y. Pływanie i bieganie...no coż nie mozna mieć wszystkiego prawda?
Komandos - Żołnierz w całej okazałości. Dobrze strzela, pływa, biega i walczy wręcz. Niestety nic ponadto. Jego zdolności skradania się, są równe zeru. Równie kiepsko idzie mu we wszystkich innych dziedzinach walki dywersyjnej. Obsługuje CKM.
Szpieg - Mistrz kamuflażu. Nie dosłownego. Przebierze się w mundur oficera niemieckiego, albo rosyjskiego pancernika i wniknie w szeregi wroga. Strzelanie na średnim poziomie, pływanie i biegi nie są jego mocną stroną, podobnie jak walka wręcz. Jednak nie trzeba chyba wielkiego talentu do wepchnięcia komuś od tyłu noża w cztery litery. Zwłaszcza jeśli jest przekonany, że za nim stoi przyjaciel.
Złodziej - mały złodziejaszek, słabo strzela. Jednak jeśli chodzi o akcje "po cichu", niezastąpiony. Szybko biega, dobrze pływa i całkiem nieźle spisuje się podczas walki wręcz. Oczywiście debeściak w skradaniu, okradaniu, wspinaczce i wszelkich innych extremalnych zajęciach.
Ewentualne modyfikacje co do klas, możecie zamieścić w akapicie klasy. No to miłego pisania!
3mcie się!
 
__________________
Uczyć się, modlić do swego Boga i pracować. Zawsze czerpać pełnymi garściami z życia, czując się jednocześnie bezwarunkowo szczęśliwym. Pracować nad sobą i kochać za nic. Oto co znaczy być dobrym człowiekiem.

Ostatnio edytowane przez Christianus : 20-03-2008 o 22:09.
Christianus jest offline  
Stary 20-03-2008, 22:42   #2
 
Altair's Avatar
 
Druga sesja W której jesteś GM a ja czuję że muszę wsiąść w niej udział. Tym samym deklaruję swoją kandydaturęStworzyłem tabelkę która w założeniach ma pomóc przy wyborze klasy
 
__________________
3444862
A co do nicka ... nie , nie wziąłem go z gry :] . Altair jest gwiazdą . (gwiazdozbiór orła)
Ci co żywią się nadzieją .... umierają głodni....

Ostatnio edytowane przez Altair : 21-03-2008 o 18:20.
Altair jest offline  
Stary 23-03-2008, 08:56   #3
 
Maciekafc's Avatar
 
Cóż za znakomity pomysł...genialny!

Równiez jak Altair zgłaszam swoją kandydaturę do udziału.
 
Maciekafc jest offline  
Stary 23-03-2008, 17:01   #4
 
Y0si's Avatar
 
No to ja też się zabiore do tego
 
Y0si jest offline  
Stary 23-03-2008, 19:41   #5
 
Christianus's Avatar
 
Cytat:
Cóż za znakomity pomysł...genialny!
Wow! Cieszę się z takiego poparcia mojej sesji, ale pamiętajcie żeby trochę popracować nad kartą postaci. I jeszcze jedno. Nurka nie umieściłem, bo nie będzie gdzie pływać .

P.S.:Podziękowałem na PW, podziękuję i tutaj. Dzięki za tabelkę Altair .
 
__________________
Uczyć się, modlić do swego Boga i pracować. Zawsze czerpać pełnymi garściami z życia, czując się jednocześnie bezwarunkowo szczęśliwym. Pracować nad sobą i kochać za nic. Oto co znaczy być dobrym człowiekiem.

Ostatnio edytowane przez Christianus : 23-03-2008 o 19:45.
Christianus jest offline  
Stary 23-03-2008, 21:20   #6
 
Maciekafc's Avatar
 
Mam jednak kilka obiekcji. A i proszę snajpera zarezerwować dla mnie...nagły wyjazd, i bardziej zaskakująca choroba. Jutro postaram się napisać co nie co.

Czy do umiejętności pływania, skradania itp. zaliczają się umiejętności wynikające z usportowienia bohatera? Czy pozostałe zdolności nadmieniamy w opisie postaci, tak?
Uważam, że do snajpera jest potrzebna większa ilość umiejętności:koncentracja, zdolność ukrywania się (i karabinu również , złapanie snajpera groziło naprawdę ciężką i powolną śmiercią)

Odnośnie broni.. wszystkie typy i tytuły mogą znaleźć się w naszym ekwipunku? Nie mam na myśli ilości, a możliwość doboru. Alianci potajemnie doręczali karabiny AK, czy jednak dominuje uzbrojenie Wermachtu, i w mniejszym stopniu Armii Czerwonej?
Pozdrawiam i...najlepszego!
 
Maciekafc jest offline  
Stary 24-03-2008, 00:27   #7
 
Y0si's Avatar
 
;] No nic ja chciałem robić snajpera. To ja robie Technika w takim razie.
 
Y0si jest offline  
Stary 24-03-2008, 21:12   #8
 
Maciekafc's Avatar
 
Kurcze..poraz 3 zabieram się dzisiaj do stworzenia postaci jednak...chyba nie jest mi to pisane. Wcześniej siostra zabierała mi komputer...a teraz zaczął się film o mojej ulubionej tematyce - D-Day.

Przepraszam, obiecuję jutro przesłać KP.
 
Maciekafc jest offline  
Stary 24-03-2008, 22:58   #9
 
Christianus's Avatar
 
Cytat:
Czy do umiejętności pływania, skradania itp. zaliczają się umiejętności wynikające z usportowienia bohatera? Czy pozostałe zdolności nadmieniamy w opisie postaci, tak?
Uważam, że do snajpera jest potrzebna większa ilość umiejętności:koncentracja, zdolność ukrywania się (i karabinu również , złapanie snajpera groziło naprawdę ciężką i powolną śmiercią)
Looknij sobie na tytuł sesji i skumaj, że sesja to storytelling. Gdyby nie Altair, nawet tych cyferek byś nie miał...
Cytat:
Odnośnie broni.. wszystkie typy i tytuły mogą znaleźć się w naszym ekwipunku? Nie mam na myśli ilości, a możliwość doboru. Alianci potajemnie doręczali karabiny AK, czy jednak dominuje uzbrojenie Wermachtu, i w mniejszym stopniu Armii Czerwonej?
Pozdrawiam i...najlepszego!
I znów to samo. Wróć do tematu. Nie jesteś powstańcem, ale cichociemnym. Zajrzyjmy do Wikipedii:
Cichociemni – żołnierze Polskich Sił Zbrojnych zrzucani na spadochronach do okupowanej Polski podczas II wojny światowej w celu walki z hitlerowskim okupantem oraz organizowania i szkolenia polskiego ruchu oporu w kraju.
I wszystko jasne. Uzbrojenie tylko alianckie bo tylko alianci was wyposażają. Jeśli zażyczysz sobie z poległego Niemca podnieść Kar98k, spoko. Ale na początku możecie mieć wszystko z uzbrojenia alianckiego (brytyjskie, francuskie, amerykańskie). Głupio by robiło ZSRR, jakby dozbrajało komandosów wysyłanych przeciwko nim. Aha! I jeszcze jedna ważna kwestia:
- Czerwoni nie wiedzą że alianci wspierają powstańców (poza zaopatrzeniem lotniczym), więc wszyscy jesteście również szkoleni do tego, aby nie puścić pary z gęby jakby co...

I jeszcze jedno. Po tylu dobach, nie mam ani jednego KP na PW. Spoko. MG nie gryzie (zjada w całości ). Jak coś, to pójdą do poprawki i tyle.
3mcie się!
 
__________________
Uczyć się, modlić do swego Boga i pracować. Zawsze czerpać pełnymi garściami z życia, czując się jednocześnie bezwarunkowo szczęśliwym. Pracować nad sobą i kochać za nic. Oto co znaczy być dobrym człowiekiem.
Christianus jest offline  
Stary 25-03-2008, 08:21   #10
 
Y0si's Avatar
 
Nie wiem jak się zabrać do takich żeczy jak Historia i Krótkie Strzeszczenie Kariery;/
 

Ostatnio edytowane przez Y0si : 25-03-2008 o 08:27.
Y0si jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:18.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168