Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-03-2008, 14:37   #1
 
Zapatashura's Avatar
 
[Wiedźmin/storytelling] Życiodajne soki (18+)

Maj , miasto Aldersberg

Wiater wiał, kwiaty pachły. Wiosna wisiała w powietrzu, a jak wiadomo wraz z wiosną przychodzą zmiany. Jedne dobre, inne złe, ale komu to oceniać? W lasach wyły wilki, jakby przeczuwając, że zmiany tej nocy będą krwawe.
Lud miasta Aldersberg miał dość dotychczasowych rządów. Panował nieurodzaj, mieszczanom wiodło się kiepsko, rzemieślnicy nie mieli zbytu na swoje towary. A hrabia de Aldersberg, grododzierżca i wielki szlachcic, opływał w bogactwie. Ani mu w głowie było sypnąć groszem dla poddanych. Poddani postanowili więc zabrać sobie złoto sami.
Potem mówiono, że zamieszki rozpoczęły elfy. Ale ludzie lubią o wszystko obwiniać elfy, więc to może być nieprawda. Podobno szturm na siedzibę de Aldersbergów prowadziły krasnoludy. Może to i prawda, bo to bitna rasa, ale w mieście wielu ich nie było. Faktem jest, że na szubienicach zawiśli ludzie. To służba otworzyła bramy przed napierającym tłumem. Żołnierze się nie patyczkowali, tnąc i rąbiąc hołotę jak leci, ale przeciw zwartej masie młotów kuźniczych, noży, cepów i wideł nie mieli szans. Korytarze zamku spłynęły krwią, a kto tylko z mieszkańców mógł, uciekał tajnymi korytarzami do podziemnych lochów. Umknął hrabia Wolfgang de Aldersberg, umknęła jego żona: hrabina Linmara, oraz syn Zygfryd. Tłum nie mogąc obalić władców, zadowolił się złotem i dwórkami. Najwięcej radości przyniósł mu jednak gwałt zbiorowy na córce hrabiego: młodej i pięknej Antoinette, która nie zdołała umknąć.
Przewrót nie dotrwał świtu, stacjonująca w pobliżu armia na wieść o szturmie na zamek, powróciła do grodu i zaprowadziła porządek. W dwa tygodnie wszystko wróciło do normy- zdrajców ujęto i przykładnie zgładzono, mieszczanie po daniu dowodu swej frustracji uspokoili się, a paserzy jeszcze przez długi czas mieli kłopoty z upłynnieniem skradzionych kosztowności. Tylko bogu ducha winna Antoinette zwariowała i od sądnej nocy nie powiedziała ani słowa i nie opuściła swej komnaty. A zrozpaczony Wolfgang de Aldersberg obiecał nagrodę każdemu, kto wyleczy jego dziecko.
Przygoda ma się rozgrywać w świecie Wiedźmina, w bliżej nie sprecyzowanym okresie czasu, jednak przed powstaniem Wiewiórek i wszechobecną zbrojną wrogością wobec nie-ludzi. Sesja jednak w założeniach odbiegać będzie od typowych, gdyż będzie zawierać akcenty erotyczne. Świat Sapkowskiego doskonale się wszak do tego nadaje.
Pragnę jednak z góry podkreślić, że użyłem słowa akcenty (czyli sesja nie będzie o dupie Maryny), oraz erotyczne (a nie pornograficzne harce na sianie).

-Dolny limit wiekowy- 18 lat. Nie będę buszował po profilach, by sprawdzać wiek, więc jeśli ktoś się zgłosi- przyjmuję że jest pełnoletni. Taka a nie inna granica wynika z brutalnego klimatu świata i jego języka, tudzież wyżej wspomnianej erotyki.
-Ilość graczy: 3,4 przy czym oczekuję mieszanej płciowo grupy graczy.
-Dostępne rasy- z wiadomych powodów jak najbardziej ludzkie: człowiek, elf, pół-elf, wiedźmin (przy czym więcej niż jednego mutanta nie przyjmę).
-Dostępne klasy- wszelcy wojownicy, złodzieje, magowie, czarodziejki czy wyżej wspomniani wiedźmini wchodzą w grę. Kapłani i kapłanki o mało purytańskich poglądach też. Z racji tego, że większość sesji odbywać się jednak będzie w miastach, druidzi raczej odpadają. Niezależnie od klasy, oczekuję że gracz będzie w mniejszym lub większym stopniu poszukiwaczem przygód i/lub nagród.
-sesja przeprowadzana będzie storytellingowo, więc znajomość Wiedźmina-Gry Wyobraźni nie będzie konieczna. Mimo to oczekuję jakiegoś sprecyzowania postaci, stąd karta postaci ma wyglądać następująco:

KP:
-rasa
-wygląd (mile widziany awatar, ot aby cieszył oko)
-wiek
-Imię i nazwisko
-predyspozycje fizyczne (tutaj proszę o quasi-systemowy opis czy postać jest silna, zwinna, odporna itp. Do czego jest zdolna, jeśli idzie o czynności czysto fizyczne [np. „potrafi unieść 120 kilogramów nad głowę”])
-predyspozycje umysłowe (czy jest inteligentna, sprytna, spostrzegawcza, zdeterminowana itp. Tak samo- do czego jest zdolna [np. „w mig wszystko zapamiętuje”])
-predyspozycje społeczne (czy jest wygadana, charyzmatyczna, spokojna czy wybuchowa. Kolejny raz opis do czego jest zdolna [np. „jej nieodparty uśmiech zaraz zjednuje jej rozmówców”])
-umiejętności postaci/zawód (czyli czy jest rębajłą, potrafiącym machać wszelką bronią, czy też medykiem potrafiącym wyleczyć katar, albo z drugiej strony żołnierzem znającym się wyśmienicie na taktyce, lub wioskową znachorką przyrządzającą lubczyk)
-charakter i koncepcja postaci
-ekwipunek

-mile widziana znajomość świata Wiedźmina, choć bardziej z klimatu niż z historii (której raczej w sesji nie będzie).
-scenariusz nastawiony jest na kombinowanie. Siekanie potworów (choć na pewno wystąpi) to drugi plan.
-postów oczekiwałbym do trzech dni po moim ostatnim. Po tym czasie przejdę w mój domyślny tryb poganiania graczy.
-Nie mam nic przeciwko współtworzeniu świata gry przez graczy. Jeśli ktoś chce by w jego poście przejechał powóz, albo uśmiechnęła się do niego mieszczka- proszę bardzo. Włażenie w kompetencje mistrza gry będą jednak tępione (np. opisywanie działań wprowadzanych przeze mnie BNów).

Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiem na privie. Zainteresowanym mogę też podrzucić link do sesji prowadzonej w zbliżonym klimacie. Deadline rekrutacji ustawiam na 1 kwiecień, o przyjęciu zadecyduje najpewniej intrygująca koncepcja postaci, choć trud włożony w kartę też doczeka się uznania.
Liczę się też z tym, że sesja może zostać z miejsca storpedowana przez administrację.
 
Zapatashura jest offline  
Stary 21-03-2008, 17:38   #2
 
Jaskier's Avatar
 
Ja. Chętny.
Wiesz, bardzo mnie zainteresowałeś, szczególnie końcową liczbą... Żartuję. W świecie Wiedźmaka można ładnie namieszać, jest po prostu elastyczny i cholernie ciekawy. Piszę się na to.
Edit:
Kartę dostaniesz po świętach. Przepraszam za problemy.
 
__________________
Czyńmy dobro! ^^

Ostatnio edytowane przez Jaskier : 21-03-2008 o 20:34.
Jaskier jest offline  
Stary 21-03-2008, 17:48   #3
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Pomysł ciekawy i ambitny (mowa o wprowadzeniu akcentów erotycznych), dlatego będę się przyglądał rozwojowi rekrutacji. Jednak sam pomysł to trochę za mało, żeby zachęcić mnie do udziału w sesji. Scenka wprowadzająca wyszła Ci słabo i nie powaliła mnie na kolana. Mam nadzieję, że w sesji pójdzie Ci lepiej. U Sapkowskiego sceny erotyczne nie tylko mają ręce i nogi, ale również coś ponadto, co sprawia, że zapamiętuje się je na długo.

Jak już powiedziałem pomysł jest interesujący, ale również bardzo wymagający. Jeśli uda Ci się znaleźć graczy masz pierwszego (krytycznego) czytelnika.

Życzę powodzenia i dobrych graczy - Adr
 
Adr jest offline  
Stary 21-03-2008, 18:30   #4
 
Cedryk's Avatar
 
Zapatashura proszony jest o przesłanie do obsługi np mnie informacji o zamiarach sesji i jej kierunku erotycznym. Przypominam, iż na umieszczanie takich treści musi wyrazić zgodę obsługa poprzez udostępnienie osobnego forum albo zaaprobowanie sesji w jej obecnym wyglądzie. Brak porozumienia z obsługą skutkować może stałym banem dla osoby łamiącej regulamin.
Pozdrawiam.
Cedryk


Po zapoznaniu się z przesłanymi założeniami sesji stwierdzam, iż może ona się swobodnie odbyć. Mam również nadzieje, iż nie przekroczysz w niej ram regulaminu. Z pewnością pierwszym postem zdobyłeś sobie grono zainteresowanych sesją czytelników.
Pozdrawiam
Cedryk
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 22-03-2008 o 00:04.
Cedryk jest offline  
Stary 22-03-2008, 20:11   #5
 
Zapatashura's Avatar
 
Jeszcze jakby się znaleźli dalsi zainteresowani sesją gracze .
Przy czym z (krytycznych) czytelników również będę zadowolony, gdyż osoba trzecia zawsze ma świeższy pogląd i obiektywniejszy komentarz.

Jaskrze- z kartą nie musisz się spieszyć, wszystkie które otrzymam dokładnie przeczytam i rozpatrzę w dniu upłynięcia terminu nadsyłania. Zasada "kto pierwszy ten lepszy" nie poskutkuje.
 
Zapatashura jest offline  
Stary 25-03-2008, 09:27   #6
 
Zaelis's Avatar
 
Również i ja, za namową Zapatashury dołączę do dzielnej ekipy (..taaa..), raem będziemy ratować dziewice (..chyba od tego by nimi nie pozostały..), śpiewać pieśni ku naszej chwale (..każdy po antałku Ale zaczyna śpiewać..) i walczyć z przeciwnościami losu (..czyli walczyć z kacem..)

Karta dojdzie do MG jutro, najdalej pojutrze.
 
Zaelis jest offline  
Stary 25-03-2008, 16:37   #7
 
Marjan's Avatar
 
Ja też swą kandydaturę pragnę zgłosić
KP dojdzie dziś lub jutro.
 
Marjan jest offline  
Stary 25-03-2008, 18:16   #8
 
Zapatashura's Avatar
 
Lojalnie pragnę ogłosić, że jedna karta wiedźmina już do mnie nadeszła. Przypominam że na więcej niż jednego mutanta się nie zgodzę, więc każda kolejna karta takowego ubiegać się będzie o jedno miejsce. Oczywiście nie twierdzę, że gracz który ją zgłosił już ma zapewnione miejsce, ale pomiędzy wiedźminami będzie już konkurencja.
 
Zapatashura jest offline  
Stary 25-03-2008, 18:22   #9
 
Hellian's Avatar
 
Zgłaszam chęć udziału i dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości .
Zrobię postać czarodziejki. Karta trafi do Ciebie w piątek lub sobotę.
 
Hellian jest offline  
Stary 26-03-2008, 22:25   #10
 
Marjan's Avatar
 
MG może byś wypisał ile jakich profesji się już zgłosiło??
 
Marjan jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:42.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168