Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-03-2008, 11:05   #1
 
Cosm0's Avatar
 
[D&D 3.5 FR]Cormyr - rana splotu

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, myślę że przydałoby się wpierw jakieś mniej lub bardziej formalne powitanie, więc: Witam wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że jest to początek naszej dobrej współpracy i jeszcze lepszej zabawy. To by było na tyle, jeśli chodzi o kwestie formalne, a teraz chciałbym zaprosić Was do udziału w pierwszej przeze mnie prowadzonej sesji. Mam nadzieję, że sprawdzę się jako mg oraz, że podołam zadaniu dostarczenia Wam i sobie dużej porcji rozrywki Jako, że nie jestem ani humanistą, ani długoletnim mg, decyduję się więc na wykorzystanie gotowej przygody "Cormyr - the tearing of the Weave". Mam nadzieję, że zarówno moje zdolności prowadzenia jak i znajomość angielskiego by tłumaczyć tą przygodę na język ojczysty okażą się wystarczające.

Niniejszym ogłaszam, że rekrutację uznaje się za otwartą! Good luck & have fun!~*~


Bogini Mystra od początku świata opiekuje się Splotem i zapewnia dostęp do potęgi jego magii każdemu posiadającemu wystarczająco przenikliwy umysł by zgłębić tajniki mistycznej Sztuki. Wyznają ją potężni czarodzieje pragnący osiągnąć sławę jako Ci, którzy posiedli zdolność ujarzmienia największych tajników magii, zaklinacze, w których żyłach płynie naturalny talent do kanalizowania Splotu oraz zmniejszający się w ostatnich latach kler. Aż do tej chwili Cormyr pomimo obecności całych zastępów bitewnych magów nie posiadał ani jednej oficjalnej świątyni Pani Wszelakiej Magii. Zmieniło się to sześć miesięcy temu, gdy mystrańska kapłanka, Pani Tajemnic Naedaeyna Arthas przekonała lorda Sarpa Czerwonobrodego, oficjalnego przywódcę miasta Wheloon oraz przyległych do miasta ziem, że ufundowanie świątyni Mystry jest tym co potrzebuje miasto, by podbudować swoją ekonomię i napędzić gospodarkę, jako że świątynia byłaby naturalnie centrum handlu magicznymi przedmiotami, komponentami oraz skarbnicą wiedzy o Splocie. Dobre argumenty poparte jeszcze lepszymi łapówkami szybko sprawiły,że decyzja zapadła i na miejscu zrujnowanej niegdyś cytadeli na obrzeżach Wheloon wznosi się dziś niezbyt wyszukana, acz stojąca dumnie świątynia Mystry skrywając za swymi potężnymi murami ołtarze ku czci Bogini Magii, przed którymi wieczorami odprawiane są rytuały i modły ku czci patronki. W Wheloon, mieście które wyrosło wokół przeprawy promowej przez rzekę Wyvernów i znanym głównie ze swych dygoczących na wietrze jaskrawo-zielonych dachówek, nowa świątynia wzniesiona ku czci Mystry jest w ostatnim stadium konstrukcji. Lecz coś pobrzękuje fałszywie pomiędzy murami świątyni, lub przynajmniej pomiędzy tymi, którzy głoszą pochwałę bogini układając magiczne hymny za zamkniętymi wrotami świątyni. A to dopiero początek...


~*~
A teraz parę spraw organizacyjnych:

Edycja: 3.5, choć i tak pewnie będę w miarę własnych potrzeb skakał pomiędzy 3 i 3.5, jako że nie mam zbytniego doświadczenia jako MG, aczkolwiek postacie robicie w 3.5

Poziom: 4

Atrybuty: Point Buy 32 (pomocna strona: Point Buy Calculator)

Skarb: 5400sz, z tym że żaden przedmiot nie może być droższy niż 3000sz.

Punkty wytrzymałości: Pierwsza kostka pełna, każda następna połowa.

Charakter: Preferowany dobry i neutralny, aczkolwiek jeśli ktoś chce złą postać to dajcie znać - może wymyślimy coś specjalnego

Karta postaci: Preferuję PCProfiler, aczkolwiek nie widziałem jeszcze nigdy tych kart forumowych. Jeśli po rozpoczęciu sesji stwierdzę, że mi odpowiadają to zdecydowanie będę wolał, aby karty mieć na forum.

Ilość graczy: 3-4, z tym że dwóch już mam. Jeśli będzie więcej chętnych to postacie wybiorę na podstawie własnego widzi-mi-się, które będzie bazować na waszej karcie postaci, pomyśle na postać oraz tych kilku słowach charakterystyki, które wymagam.

Klasy i rasy: Wszystkie klasy i rasy, na które MG wyrazi zgodę. Wolałbym żebyście nie grali ćwierć-smokami, ćwierć-orkami, ćwierć-tanarri i ćwierć jeszcze jakiegoś badziewia, ale jak ktoś bardzo będzie chciał to zastanowię się czy dam radę to poprowadzić. Klasy wszystkie jakie kto chce z podręczników, z neta lub nawet wymyślone przez siebie, tylko bardzo ważna uwaga - nie życzę sobie megawypakowanych postaci, bo po prostu jako początkujący MG sobię z takimi postaciami nie poradzę. Jak dostanę wszystkie karty to porównam je ze sobą i jeśli, jakaś postać będzie się zbytnio wybijać ponad pozostałe to albo poproszę o poprawienie postaci, albo postać ta będzie miała wyjątkowo przykre życie...

Kwestia mechaniki: Będzie stosowana wtedy, gdy MG uzna to za stosowne - zazwyczaj w czasie walki. W trakcie gry będzie stosowana w sytuacjach, w których jej użycie będzie IMO wymagane. Postaram się prowadzić walki na przygotowanych dla was szachownicach - zobaczymy jak to wyjdzie.

Kwestia rozwiązywania sporów: MG rozwiązuje wszelkie spory. Od decyzji można się odwołać, z tym że wszelkie odwołania rozpatruje MG i to jedynie wtedy, gdy kolejny post nie został jeszcze dodany przez MG bądź innego gracza.

Częstość postowania: Nie ma zmiłuj się - 1 post/2 dni to jest ABSOLUTNE MINIMUM. Wiadomo, że zawsze mogą zdarzyć się sytuacje losowe i ktoś nie może grać bo [wstaw dowolny powód]. W takiej sytuacji jednak uważam, że nie jest problemem skrobnąć mi pw, że nie będzie kogoś przez parę dni, jeśli jednak ktoś przewiduje dłuższą absencję z powodu matury, która jest tuż tuż to niestety ale dziękuję bardzo. Sam maturę pisałem jakiś czas temu i uważam, że przygotowania do matury nie przeszkadzają, aby raz na 2 dni wejść i poświęcić 20 minut na napisanie posta - dłużej zajmuje niektórym obiad, a nie wierzę, żeby dzisiejsi maturzyści byli tak pilni i uczyli się przed maturą 24h/dobę bez przerwy na siusiu W przypadku nieobecności niepopartej wyjaśnieniem NPCuje postać po 2 dniach, a po 5 dniach postać bezpowrotnie ginie śmiercią jak najbardziej nienaturalną.

Kwestia jakości postów: Posty nie muszą być jakoś wybitnie wyszukane, ale proszę - nie 2 linijki. Post ma być napisany przystępnie i treściwie, bez zbędnych upiększeń, lecz jednocześnie nie ma to być post w stylu "Atakuję! Rzuć mi na atak". Z doświadczenia wiem, że mocno przydługie posty hamują sesję, jako że przeczytanie takiego posta oraz dojście do tego o co w nim tak na prawdę chodzi, doszukując się sedna sprawy pośród miliona "upiększaczy" i wewnętrznych rozterek bohatera trochę czasu zajmuje i czasami się po prostu nie chce.

Kwestia rzutów kośćmi: Proponuję żebyście sami rzucali na stronce http://www.kostnica.eu, z tym że proszę nie zmieniać nicka, tak żeby wszystkie rzuty były wykonywane w jednym profilu po kolei i dobrze opisane, żeby nie było przekrętów.

Kwestia fabularna: Akcja ma się toczyć jesienią roku 1374 w Cormyrze, więc mile widziane są postacie związane z tym regionem, aczkolwiek zawsze można być kimś kto akurat przejeżdża przez Cormyr bądź też sprowadził się tutaj z innego regionu. Nie chce jedynie takiej sytuacji, że Morski Elf znajdzie się nagle na środku kontynentu z dala od morza, albo Theskańskiego Mistrza Cieni z Telflamm bawiącego się w najlepsze na terenie Cormyru z dala od własnej organizacji, bądź też barbarzyńce z Doliny Lodowego Wichru który jakimś cudem znalazł się w samym środku państwa Purpurowego Smoka. Historia nie jest wymagana, jako że 4 poziom nie pozwala zbytnio postaci rozwinąć skrzydeł w tej materii, chociaż prosiłbym o napisanie paru słów charakterystyki. Wasze postacie mogą się znać lub też nie, już ja się o to ewentualnie zatroszczę, ale proszę, żeby wszystkie były w Cormyrze w okolicach miasta Wheloon, bo tam właśnie musimy się wszyscy na początku znaleźć i będzie mi łatwiej jeśli już tam wszyscy będą.

Proszę tylko by pamiętać o bardzo ważnej uwadze (żeby później nie było rozczarowań) - to jest moje pierwsze mistrzowanie, więc po 1 - nie wiem jak mi to pójdzie i czy będę dobrym mg czy też nie, oraz po 2 - nie wiem czy będzie mi to sprawiać wystarczająco frajdy żeby to ciągnąć do końca, więc uprzedzam że jest to dla mnie próba sił i za ewentualną porażkę z góry przepraszam.
 

Ostatnio edytowane przez Cosm0 : 24-03-2008 o 11:55.
Cosm0 jest offline  
Stary 22-03-2008, 14:40   #2
 
Kaworu's Avatar
 
Potwierdzam swój udział w sesji.
Xell
 
Kaworu jest offline  
Stary 22-03-2008, 15:14   #3
 
Verax's Avatar
 
Możliwe, że skrobnę kartę do twojej sesji, ale trochę rzeczy mnie razi.
Primo.
Twoja niekonsekwencja, co do pewnych spraw, wyrażasz się jasno, bez zastrzeżeń, aż nagle pojawia się coś takiego:
Cytat:
Napisał Cosm0
Uzgodnijcie między sobą czy wolicie w wordzie, pcprofilerze czy na necie. Mnie to obojętne byle, żeby wszystkie karty były w jednym miejscu, a nie że ktoś sobie zrobi w wordzie, ktoś inny w pcp, a jeszcze ktoś inny w necie.
Lepiej by, było gdybyś jasno określił w czym chcesz otrzymać te karty. Może się zdarzyć, że będzie dużo graczy i co mają słać do siebie PW i kłócić się bo ten już zrobił "w tym", a ten zaczyna robić "w tamtym"... brrr <trzęsie głową> Już widzę, jak z tego wątku zaczyna się robić kanał kłótniczy.
Stanowczość do końca podaj w czym chcesz je otrzymać i się tego trzymajmy!
Secundo.
Jak ma wyglądać ekwipunek postaci, dopuszczasz magiczne przedmioty? Jeśli tak to z jakich dodatków, czy w ogóle je uwzględniasz?
Tertia.
Do kiedy prowadzisz rekrutację?

No, to by było na tyle, jeśli chodzi o Verax'owe wątpliwości.
Pozdrawiam!
 
__________________
Bo nie wiemy co za tym dniem,
Za horyzontem, za dniem...

Ostatnio edytowane przez Verax : 22-03-2008 o 15:25.
Verax jest offline  
Stary 22-03-2008, 17:43   #4
 
Cosm0's Avatar
 
Cytat:
Napisał Verax Zobacz post
Możliwe, że skrobnę kartę do twojej sesji, ale trochę rzeczy mnie razi.
Jeśli już teraz coś Cię razi to co dopiero później

Cytat:
Napisał Verax Zobacz post
Lepiej by, było gdybyś jasno określił w czym chcesz otrzymać te karty. Może się zdarzyć, że będzie dużo graczy i co mają słać do siebie PW i kłócić się bo ten już zrobił "w tym", a ten zaczyna robić "w tamtym"...
Hmm po rozpatrzeniu tego zastrzeżenia dochodzę do wniosku, że właściwie jest ono słuszne. W takim razie zmienię to, ale... no właśnie - widziałem w sesjach na tym forum, iż karty postaci mogą być zrobione tutaj na forum w dziale z sesją (widoczne dla gracza oraz na mg). Jeśli jest taka możliwość to byłbym jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Mógłbyś mi wyjaśnić jak takie karty zrobić? W przeciwnym razie PCProfiler.

Cytat:
Napisał Verax Zobacz post
Jak ma wyglądać ekwipunek postaci, dopuszczasz magiczne przedmioty? Jeśli tak to z jakich dodatków, czy w ogóle je uwzględniasz?
Jasne, że można mieć magiczne przedmioty pod warunkiem, iż mieszczą się one w podanej kwocie. Chociaż mówię od razu, że jeśli będzie miała miejsce sytuacja, w której gracz ma tylko jeden przedmiot, który całkowicie pochłonął jego budżet i w związku z tym nie posiada nic innego to nie zgodzę się na to. Buty, jedzenie oraz wszelkie rzeczy potrzebne w podróży mają się pojawić. Postać przecież nie chodzi na golasa. Jeśli chodzi o dopuszczane dodatki: wszystko co chcecie, natomiast jeśli okaże się, że nie mam tego konkretnego dodatku to poproszę o przesłanie mi opisu owego przedmiotu w języku polskim lub angielskim.

Cytat:
Napisał Verax Zobacz post
Do kiedy prowadzisz rekrutację?
Dopóki nie będzie odpowiedniej ilości graczy, których karty oraz koncepcje postaci zostaną zaakceptowane. Jeśli dwóch pierwszych graczy przyśle mi postacie, które mi się spodobają to rekrutacja zostanie zamknięta.

Chciałbym jednocześnie przypomnieć, że w tej sesji preferuję graczy początkujących, albo przynajmniej takich, którzy powergaming omijają szerokim łukiem, jako że po prostu bym sobie z wykoksowanymi postaciami nie poradził. Do tej pory byłem jedynie graczem, więc jako mg się dopiero uczę.
 

Ostatnio edytowane przez Cosm0 : 22-03-2008 o 18:03.
Cosm0 jest offline  
Stary 22-03-2008, 18:13   #5
 
Verax's Avatar
 
Dobra, apropos kart postaci to nie do mnie pytania hehe. Jako że jesteś nowy polecam zapoznać się z regulaminem oraz wszelkimi pomocami (tutorial), które starzy wyjadacze przygotowali dla początkujących (w różnych aspektach; pbf, mg, bg etc.).
Jeśli chodzi o moją skromną osobę, to proponuje jednak PCProfiler (od razu prośba daj link do tego, prześlij mi na PM).
Co do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń, mimo że gram już... trochę ^^ i nie jestem tzw. "żółtodziobem" to stworzę normalną postać. Nie jestem munchkinowcem (powergamingowcem).
Pozdrawiam, karta nadleci we wtorek wieczorem.
 
__________________
Bo nie wiemy co za tym dniem,
Za horyzontem, za dniem...
Verax jest offline  
Stary 22-03-2008, 18:31   #6
Marchosias
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Proponuję przyjmować karty na PM oraz/lub E-mail.
Jeśli zaś chodzi o karty na forum, wstawisz je później, już po utworzeniu tematu z sesją. Pamiętaj, żeby nie zakładać tematu-sesji przed zamknięciem rekrutacji, bo zapewne zostałby skasowany.

Polecam zaznajomić się z tym tematem:
http://lastinn.info/tutoriale/3283-k...nel-sesji.html (Karty postaci - panel sesji)

Jeszcze małe spostrzeżenie: Powinieneś określić jaśniej, czego wymagasz od gracza, odnośnie karty postaci. Standardem są takie szczegóły jak historia, charakter, wygląd oraz statystyki (zależnie od systemu oczywiście) i oczywiście imię, nazwisko i inne szczegóły o których chyba nie muszę wspominać.
 
 
Stary 22-03-2008, 18:41   #7
 
Cosm0's Avatar
 


Cytat:
Napisał Marchosias Zobacz post
Powinieneś określić jaśniej, czego wymagasz od gracza, odnośnie karty postaci. Standardem są takie szczegóły jak historia, charakter, wygląd oraz statystyki (zależnie od systemu oczywiście) i oczywiście imię, nazwisko i inne szczegóły o których chyba nie muszę wspominać.
Odsyłam do mojego pierwszego posta, gdyż jest tam wszystko dość wyraźnie napisane.

Cytat:
Napisał Verax Zobacz post
Pozdrawiam, karta nadleci we wtorek wieczorem.
Ok czekam. Jednak jeśli, otrzymam 4 odpowiadające mi karty postaci przed Tobą, to zamykam rekrutację i zaczynam sesję z graczami, którzy pierwsi nadesłali karty.

Co do PCProfilera. Nie mam niestety instalki, ale jak wpiszesz na google to z pewnością tam będzie, sam go tak zdobyłem Aczkolwiek jeśli karty forumowe będą mi odpowiadać to zdecydowanie wolę te forumowe karty.

EDIT: PIERWSZE ZASADY DOMOWE
W miarę potrzeby i własnych przekonań o słuszności takich działań będę wprowadzać zasady domowe:

1. Pierwszą zasadą domową jaką mam zamiar wprowadzić jest ustalenie, że wszelkie magiczne zapiski i formuły są zapisywane zwykłym a nie żadnym magicznym atramentem, w związku z czym przy przepisywaniu czarów na zwoje bądź też do księgi czarodziej zwolniony jest z opłaty 100sz/każdą zapisaną stronę. Zamiast tego natomiast ustalamy, że skoro zapisuje to zwykłym atramentem to musi do tego mieć pióro oraz atrament, który zużywany jest w ilości 3 gramów/stronę, a więc 30g atramentu wystarcza na 10 stron tekstu (30g kosztuje 8sz). Nie mam zamiaru kontrolować kto ile atramentu zużył i czy go jeszcze ma, więc proszę dla utrzymania klimatu pilnować tego uczciwie samemu. Jeśli stwierdzę, iż są z tym jakieś przekręty i nie jesteście w tym uczciwi to wrócę do zasad podręcznikowych, czyli 100sz/stronę.

2. Kolejną rzeczą, która ulec powinna zmianie jest IMO czas potrzebny na przepisanie magicznego tekstu. Według podręcznika proces ten zajmuje 24 godziny. Uważam to za bezsens i postanawiam zmniejszyć ten czas do 5 minut/stronę (pod warunkiem, że czarodziej spełni wszystkie inne wymagania, aby taki czar zrozumieć i przepisać).

3. Chciałbym również skrócić czas tworzenia magicznych przedmiotów, tak żeby w forumowych realiach ich tworzenie było atrakcyjne. Bardzo długi czas tworzenia przedmiotów zawsze zniechęcał mnie do inwestycji w atuty tworzenia przedmiotów. Powiedzmy, że tworzenie przedmiotu nie zajmuje 1 dnia/1000sz ceny bazowej, a 1 dzień/2000sz ceny bazowej. Czas zmniejszony o połowę powinien być już znacznym ułatwieniem.

Jako, że zawsze gram czarodziejami, bądź postaciami czarodziejo-podobnymi, nie mam wyrobionych opinii jeśli chodzi o upierdliwe zasady dotyczące innych klas. Czekam na komentarze, sugestie i propozycje odnośnie powyższych zmian i ewentualnych nowych, jednak interesuje mnie opinia tylko i wyłącznie osób, które będą grać, więc wstrzymajmy się z ewentualnymi opiniami do momentu kiedy skład drużyny będzie już na 100% ustalony.
 
__________________
Wisdom of all measure is the men's greatest treasure.

Ostatnio edytowane przez Cosm0 : 22-03-2008 o 23:43.
Cosm0 jest offline  
Stary 23-03-2008, 09:43   #8
 
Qumi's Avatar
 


Hej tam niestety nie mogę zagrać z wiadomych ci powodów, ale proponuję, abyś ustalił maksymalną kwotę, którą można wydać na jeden przedmiot, dzięki temu właśnie unikniesz powergamingu między innymi
 
Qumi jest offline  
Stary 23-03-2008, 10:08   #9
 
Cedryk's Avatar
 


O ile pamięć mnie nie myli zasada taka jest już ustalona w Podręczniku MG.
Na pojedynczy przedmiot można przeznaczyć połowę zasobów, czyli 2700 oczywiście niewielkie odstępstwo np. do3000 może być tolerowane w ten sposób gracz nie będzie miał jednego potężnego przedmiotu a chodził w koszuli.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 23-03-2008, 10:55   #10
 
Cosm0's Avatar
 


No to jest cenna uwaga Limit ustalony. Szkoda Qumi, że nie możesz zagrać. Jakbyś się jednak rozmyślił to daj znac

UWAGA!!: Zapomniałem wspomnieć o punktach wytrzymałości. Pierwsza kostka jest pełna, każda następna połową pełnej.
 
__________________
Wisdom of all measure is the men's greatest treasure.

Ostatnio edytowane przez Cosm0 : 24-03-2008 o 11:56.
Cosm0 jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168