Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31-03-2008, 17:24   #1
Banned
 
Reputacja: 0 void nie jest za bardzo znany
[Autorski - dark-reality] Sprzężenie

Ten deszczowy, zimny wieczór spędziłem w mojej ulubionej knajpie na Starej Pradze... Zresztą jak zwykle. Od jakiegoś czasu moje życie zamyka się w cyklu spanie - jedzenie - praca - picie, z którego beznadziejności zdaje sobie sprawę. Gdy kończyłem chyba trzecie piwo, niedaleko mnie usiadło dwóch mężczyzn. Nie oceńcie mnie źle, nie jestem wścibski, zazwyczaj nie interesują mnie sprawy innych... Tym razem jednak to, co usłyszałem z ust zupełnie obcych mi ludzi, sprawiło, że poczułem, że nie mogłem podnieść się z krzesła, że musiałem posłuchać tej rozmowy do końca, choć szklanka była już niemal pusta...

Jeden z nich mówił o dziwnym pomieszczeniu, które zobaczył w swoim śnie. Pomieszczeniu z zardzewiałymi, metalowymi ścianami. Mówił, że jego sen był przepełniony dziwnym buczącym dźwiękiem i że w pewnym momencie, może z tych wibracji, naprzeciwko niego pojawił się starszy mężczyzna w różowych okularach i wskazując na jego dłonie powiedział "oddaj to".

Ja siedziałem bez ruchu, tylko coraz szerzej otwierałem oczy. Mężczyzna zaciągnął się papierosem i wydmuchując ciężki dym ciągnął swoją opowieść. Mówił, że spojrzał wtedy w miejsce, które pokazywała postać w jego śnie - na swoje dłonie. Poczuł ciężar, jakby trzymał jakiś ciężki przedmiot. Wiedział, że coś trzyma, jednak nie potrafił rozpoznać kształtu przedmiotu. Starszy mężczyzna we śnie cały czas wskazywał w to samo miejsce mówiąc powoli, przez zaciśnięte zęby, jakby powstrzymując jąkanie "oddaj to... to nie należy do twojego świata... Ta rzecz nie ma prawa istnienia w twoim świecie". Wtedy wibracje zaczęły się wzmagać i zagłuszyły wciąż mówiącego coś człowieka. To był koniec snu.

Jeśli możecie sobie wyobrazić, co dzieje się z Wami, gdy ktoś w niewiadomy sposób posiadł wiedzę o Waszych wspomnieniach, to może zrozumiecie, co poczułem. Może zrozumiecie, jak bardzo niepewnie poczułem się, gdy ktoś opowiadał mój sen, który wracał do mnie od kilku tygodni każdej nocy! Moje serce biło tak mocno, że nawet nie myślałem, żeby odezwać się do tych mężczyzn, choć teraz wydaje mi się, że powinienem...

Teraz trochę już ochłonąłem i czekam. Czekam, być może przyjdą tu znowu. Być może będę miał okazję wyjaśnić, o co w tym wszystkim chodzi.

******** ******* *******

Witam wszystkich,

Niniejszym ogłaszam nabór do sesji. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania związane z tym postem, piszcie pod spodem albo na PM.


.O scenariuszu

Akcja rozgrywa się w dzisiejszej Polsce, konkretnie wiosną 2008 roku w mieście Warszawa. Konwencja przygody to coś z okolic nieokreślonego typu horroru, dlatego chciałbym zaprosić do udziału przede wszystkim osoby dobrze czujące się w klimatach tajemniczych, mrocznych, choć nie osadzonych w świecie World of Darkness ani ZC.

Historia i cały opis Waszych postaci potrzebny mi jest do dopracowania scenariusza - od samego początku daję Wam wpływ na przygodę. 80% jest w mojej głowie, 20% zależy od nadesłanych postaci. Właściwie już w ten sposób możecie przyczynić się też do jakości sesji i w konsekwencji do satysfakcji, jaką potencjalnie może dać Wam gra.


.O postaciach

Ze względu na wygodę a) Waszą, b) moją - nie będę komplikował systemowo tej sesji. Chciałbym żeby udział w niej mogli wziąć także ci, którzy nie znają akurat stosowanego systemu, opisanego gdzieś na kilkudziesięcio-stronicowych rozdziałach podręczników do RPG. Minimalny opis cech postaci jest jednak potrzebny, abyśmy mieli jakieś pojęcie o możliwościach postaci w określonych dziedzinach.

Proszę o określenie na 10-stopniowej skali następujących aspektów Waszych postaci:
  • budowa fizyczna (1,2 - cherlak; 3,4 - słabo zbudowany; 5,6 - przeciętny; 7,8 - dobrze zbudowany; 9,10 - postura siłacza)
  • refleks jako szybkość reakcji ciała postaci na sytuację (1,2 - ofiara losu; 3,4 - refleks szachisty; 5,6 - przeciętny; 7,8 - szybkie reakcje; 9,10 - reaguje błyskawicznie)
  • wrażliwość (1,2 - nie zwraca uwagi na piękno; 3,4 - zwykle nie zwraca uwagi na piękno ; 5,6 - zwykle zwraca uwagę na sztukę, piękno; 7,8 - zawsze zwraca uwagę na piękne sprawy, czasem zauważa szczegóły, jakich nie zauważą inni; 9,10 - zauważa szczegóły, na jakie inni nie zwracają uwagi)
Resztę tego, co potrzeba mi do poprowadzenia tej sesji, to opis historii postaci, częste nawyki ("na przejściu po jezdni stawiam nogi tylko na białych pasach, niepomalowany asfalt omijam", "mieszam herbatę 6 razy w prawą stronę a potem 9 w lewą"; mogą to być też jakieś mniejsze lub większe fobie). Na tej podstawie będę wyciągał (dla swojego własnego użytku) konkretne współczynniki, więc proszę postarajcie się na tej części Karty Bohatera. Jeśli twierdzicie, że Wasza postać posiada jakąś umiejętność a nie ma sensu pisać tego w historii (np. jakieś szkolenia, itp.), to proszę wpiszcie tę umiejętność na karcie i uzasadnijcie, gdzie ta umiejętność została nabyta. Dopuszczam, że niektóre umiejętności mogą być wrodzone (np. empatia, czy wpływanie na innych).

Nie narzucam zbyt wiele, tylko to, że Wasi bohaterowie mają mówić po polsku i mają być pełnosprawni fizycznie. Wszelkie odejścia od standardów stawiam Wam jako plusy. Uważajcie tylko, żeby nie przegiąć - Wasi bohaterowie muszą być postaciami realistycznymi i ze względu na łatwość wczucia się w charakter, dobrze by było, jeśli mieli by oni coś, co połączy ich z Wami (jeśli uważacie, że to przesada, to może macie rację - wtedy nic takiego nie zawierajcie w Waszych kartach). Wolałbym, żeby nie byli to jacyś multimilionerzy, czy osoby publiczne (ogólnie znane i rozpoznawane), ale jeśli to będą dobre postacie, takich też dopuszczę.


. Terminy, warunki

Na zgłoszenia czekam do 13.04.2008 (niedziela). Na wybór gracza wpływają w największym stopniu jakość Karty Postaci, oraz wyczucie klimatu. Chodzi o to, żeby postacie pasowały do sesji typu dark-reality. Planuję przyjąć 2-4 graczy - przynajmniej na początek. Jeśli zgłosi się więcej osób, będę próbował wprowadzać je w trakcie sesji. Stworzone przez Was postacie proszę przysyłać na PM. Proszę też o wpisanie chęci udziału w tym temacie.

W prowadzeniu zobowiązuję się być terminowy (minimalne 1 post na 3-4 dni) i dokładny. Nie możecie się zastanawiać, czy ja się pomyliłem, jeśli gdzieś w opisach użyję zwrotu, jakiego może się tam nie spodziewacie. Gwarantuję, że nie będę się mylił podczas sesji (we wszystkim, co związane jest ze światem gry).


.Podsumowując
  • Świat: nasza aktualna rzeczywistość (Polska 2008 )
  • Charakter sesji: mroczny, horrorowaty storytelling
  • Liczba poszukiwanych graczy: 2-4
  • Wymagania względem postaci: mieszkańcy Warszawy
  • Wymagania względem KP: postać określona 3 cechami - budowa fizyczna, refleks, wrażliwość; wymagana historia postaci; dobrze by było opisać jakiś nawyk, ewentualnie niezbyt rozwiniętą fobię; wygląd postaci; proszę także o krótki opis osób ważnych dla bohatera (rodzina, bliscy, przyjaciele, itp.) oraz ewentualnie tego, czym się Wasz bohater kieruje w życiu)
 

Ostatnio edytowane przez void : 01-04-2008 o 10:52.
void jest offline  
Stary 01-04-2008, 18:29   #2
 
Cold's Avatar
 
Reputacja: 237 Cold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie coś
To ja miałabym jedno pytanie... Czy postacie dwóch potencjalnych graczy mogą się znać, a nawet mieszkać razem? Czy raczej nie?
 
__________________
Jaka, sądzisz, jest biblia cygańska?
Niepisana, wędrowna, wróżebna.
Naszeptała ją babom noc srebrna,
Naświetliła luna świętojańska.
Cold jest offline  
Stary 01-04-2008, 19:41   #3
Banned
 
Reputacja: 0 void nie jest za bardzo znany
Nie mam nic przeciwko temu, by niektóre postacie znały się już wcześniej. Na pewno też coś ciekawego będzie można z takiego układu wyciągnąć.

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do tej rekrutacji, niech pisze tutaj albo na PM. Wszystko wyjaśnię.

edit: Jeśli ktoś potrzebuje przybliżenia klimatu sesji, to takie tytuły jak "Archiwum X", "Miasteczko Twin Peaks" chyba najlepiej ten klimat przybliżają (klimat, nie fabułę).
 

Ostatnio edytowane przez void : 02-04-2008 o 11:16.
void jest offline  
Stary 02-04-2008, 15:30   #4
 
Cold's Avatar
 
Reputacja: 237 Cold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie cośCold ma w sobie coś
Archwium X? Ach... genialny serial Może nie powinnam mówić hop, ale... dwie karty już się tworzą , więc chyba możesz ich oczekiwać na dniach.
 
__________________
Jaka, sądzisz, jest biblia cygańska?
Niepisana, wędrowna, wróżebna.
Naszeptała ją babom noc srebrna,
Naświetliła luna świętojańska.
Cold jest offline  
Stary 03-04-2008, 14:35   #5
 
Zafrire's Avatar
 
Reputacja: 68 Zafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znany
No to zgodnie z prośbą przyszłego MG dopisuje tutaj swoje zgłoszenie :P i mam nadzieje że się dostanę:P
 
__________________
Irokez lub glaca to powód do dumy...
Zafrire jest offline  
Stary 04-04-2008, 17:15   #6
Banned
 
Reputacja: 0 void nie jest za bardzo znany
Dodatkowa informacja dotycząca rekrutacji: Jeśli w rekrutacji Wasza postać nie zostanie zakwalifikowana jako pierwszoplanowa, będę chciał, żebyście zagrali role drugoplanowe w konkretnych fragmentach scenariusza. Nie ma więc obawy, że Wasza praca nad postacią pójdzie na marne.
 
void jest offline  
Stary 04-04-2008, 18:33   #7
 
echidna's Avatar
 
Reputacja: 561 echidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemu
To ja się zgłaszam na ochotnika Jestem, co prawda, nowa na tym forum, ale mam nadzieję, że to nie będzie stanowić problemu.
 
__________________
W każdej kobiecie drzemie wiedźma, trzeba ją tylko w sobie odkryć.
echidna jest offline  
Stary 06-04-2008, 20:44   #8
 
vizerelli's Avatar
 
Reputacja: 27 vizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodzevizerelli jest na bardzo dobrej drodze
Witam

KP wysłałem
 
vizerelli jest offline  
Stary 08-04-2008, 12:34   #9
Banned
 
Reputacja: 0 void nie jest za bardzo znany
Do tej pory otrzymałem od Was 5 kart postaci. Najchętniej przyjąłbym wszystkie, jednak trochę obawiam się, że mogę sobie nie poradzić z taką grupką. Pewnie będę musiał kogoś odrzucić na starcie, chociaż jeszcze się waham. Rekrutacja oficjalnie zamyka się w tę niedzielę, więc jeszcze czekam. Jeśli ktoś jeszcze zamierza przesłać mi swoją postać, niech się wpisze w tym temacie.
W poniedziałek 14.04 podam ostateczną listę zakfalifikowanych do sesji. Potem będę potrzebował kilka dni na przemyślenie szczegółów, dopytanie zakwalifikowanych o konkretne sprawy dotyczące postaci i w ciągu kolejnego tygodnia na pewno ruszymy z grą.
 
void jest offline  
Stary 08-04-2008, 12:47   #10
 
Zafrire's Avatar
 
Reputacja: 68 Zafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znanyZafrire wkrótce będzie znany
No to sobie jeszcze poczekam :P Kurcze blade czemu ja jestem niecierpliwa :P
 
__________________
Irokez lub glaca to powód do dumy...
Zafrire jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166