Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-04-2008, 13:28   #1
 
Sawassas's Avatar
 
Reputacja: 0 Sawassas nie jest za bardzo znany
[Autorski] Czarne godziny Tamriel

Jest rok 24 ery 4. Dynastia Septimów prawdopodobnie wygasła, tak więc panuje bezkrólewie. Tzw. prawdziwi dunmerowie wykorzystali to do przejęcia władzy nad Morrowind i zaciągnęli przedstawicieli innych ras do niewoli. W Cyrodill władcy miast walczą o tron. Zdaje się, że to koniec Tamriel. Lecz nie wszystko jeszcze stracone. Organizacja Ostrza próbuje pogodzić miasta i odnaleźć następcę tronu. Sądzą, że znalezienie takiego usunie powody do wojny. Nie znają jednak żadnego co by się nadawał. Ocato, który dotychczas był głową cesarstwa został zamordowany przez Mroczne Bractwo, ale nikt nie ma na to czasu, wszyscy są zajęci wojną pomiędzy miastami. Czempion Cyrodill – dunmer Yornad Ussas gdzieś zaginął, co jeszcze bardziej pogorszyło sprawę. Każde miasto oskarża inne o jego uprowadzenie z obawy że dołączy do kogoś innego. Prawda jest jednak inna, lecz o niej dowiecie się później...
***

Witam wszystkich RPG-maniaków. Pewnie wiele z was słyszało o serii The Elder Scrolls, a szczególnie o Oblivionie. Właśnie o tym będzie ta sesja. Znajdujecie się w Cyrodill, w którym już nikt nikomu nie ufa. To będzie moja pierwsza rozgrywka, którą sam organizuję. Mam nadzieję, ze was nie rozczaruję. Przyjmę 3 osoby. Kto tu rządzi? Ja i kostunie . Jeśli macie coś przeciwko temu to się nie piszcie na to.

Rasy:
Cesarski – najbardziej podobni do realnych ludzi. Od dawna rządzą Tamriel. Są wyrobieni towarzysko, najczęściej są wojownikami. Początkowe atrybuty: siła 12, inteligencja 6, mądrość 7, zręczność 10, wytrzymałość 12, osobowość 10.
Argonianin – pół jaszczury. Są odporni na choroby i na trucizny. Mają ostre pazury, radzą sobie z wytrychami i mogą oddychać pod wodą. Początkowe atrybuty: siła 8, inteligencja 6, mądrość 6, zręczność 12, wytrzymałość 10, osobowość 7.
Breton – można ich nazwać pół elfami. Są uzdolnieni magicznie i odporni na nią. Początkowe atrybuty: siła 6, inteligencja 12, mądrość 10, zręczność 8wytrzymałość 7, osobowość 10.
Dunmer - mroczne elfy pochodzące z Morrowind. Są dobrzy we wszystkim i odporni na ogień. Początkowe atrybuty: siła 9, inteligencja 8, mądrość 8, zręczność 8, wytrzymałość 8, osobowość 7.
Altmer – elfy wysokiego rodu osadzeni na Summerset. Znają się na magii. Uważają się za najlepszą rasę na świecie. Początkowe atrybuty: siła 6, inteligencja 13, mądrość 9, zręczność 5 wytrzymałość 7, osobowość 10.
Khajiit – są to inteligentni i zwinni kotoludzie zamieszkujący Elsweyr. Są doskonałym kandydatem na złodzieja. Widzą w ciemnościach. Początkowe atrybuty: siła 6, inteligencja 10, mądrość 10, zręczność 12, wytrzymałość 7, osobowość, 7.
Bosmer – leśne elfy nadają się na złodziei. Są też najlepszymi łucznikami. Potrafią opanować małe stworzenia. Początkowe atrybuty: siłą 7, inteligencja 6, mądrość 10, zręczność 12, wytrzymałość 8 osobowość 7.
Nord – uodpornieni na zimno, silni ludzie. Nadają się na barbarzyńców. Początkowe atrybuty: siła 12, inteligencja 6, mądrość 7, zręczność 7, wytrzymałość 12, osobowość 8.
Ork – po klęsce jeden z elfickich dowódców, razem ze swoim ludem zmienił się w zielonoskórych, silnych, odpornych na magię orków. Gdy wpadną w szał bojowy są niepokonani. Orkowi płatnerze słyną ze swego kunsztu. Początkowe atrybuty: siła 14 inteligencja 6, mądrość 6, zręczność 7, wytrzymałość 13, osobowość 6.
Redgard – przypominają murzynów. Są bezlitośni, silni i odporni na trucizny. Początkowe atrybuty: siła 13, inteligencja 6, mądrość 7, zręczność 8, wytrzymałość 10, osobowość 7.

Klasy:
Klasę tworzymy sami. Najpierw wybieramy jak ma się nazywać. Potem wybieramy 4 dowolne umiejętności. Następnie opisujemy ją. I to tyle! Przykładowa klasa: Wojownik. Umiejętności: blokowanie, ciężki pancerz, ostrza, atletyka.

Umiejętności:
Blokowanie – pozwala blokować ciosy tarczą lub mieczem.
Płatnerstwo – pozwala samemu zrobić pancerz i oręż z różnych surowców.
Ciężki pancerz – pozwala nosić ciężkie zbroje. UWAGA: W ciężkich zbrojach nie można używać czarów.
Obuchy – maczugi, buławy, topory itp.
Ostrza – miecze, krótkie miecze itp.
Małe ostrza – noże, sztylety itp.
Atletyka – wyćwiczenie bohatera. Odpowiada za szybkość jego poruszania.
Walka wręcz – walka gołymi pięściami, lub pięściami z rękawicami lub szponami.
Zniszczenie – magia zniszczenia służy do niszczenia życia i innych rzeczy.
Przemiany – zaklęcia umożliwiające chodzenie po wodzie, oddychanie w niej, otwieranie zamków itp.
Iluzje – zaklęcia paraliżujące, zwiększające zaufanie do bohatera itp.
Przywołania – przywoływanie stworzeń z zaświatów oraz magicznych broni i pancerza.
Mistycyzm – zaklęcia odbierające moc, rozpraszające magię, przyciąganie przedmiotów itp.
Przywrócenie – zaklęcia leczące choroby, rany itp.
Alchemia – tworzenie mikstur z różnych składników.
Zabezpieczenia – otwieranie zamków, rozbrajanie pułapek itp.
Skradanie się – chyba nie trzeba tłumaczyć o co chodzi
Akrobatyka – określa jak wysoko możesz skoczyć. Pomaga także przy unikaniu ciosów.
Lekki pancerz – najczęściej używany przez klasy złodziejskie. Nie przeszkadza w rzucaniu czarów
Celność – możliwość używania łuków, kuszy, shurikenów itp
Handel – możliwość wyhandlowania lepszej ceny.
Retoryka – umiejętność przybliżania do siebie ludzi za pomocą łapówek, miłych słówek itp.

Aby się nauczyć umiejętności trzeba znaleźć ich nauczycieli.

Zdrowie i mana:
Zdrowie wychodzi z dodania wytrzymałości z siłą. Wyznacza ona ile jeszcze ci do śmierci dostało. Mana wychodzi z pomnożenia inteligencji x 3. Zużywasz ją na czary.

Początkowy ekwipunek:
Masz do wyboru: 100 septimów, długi żelazny miecz ( 1k8 ), zardzewiały sztylet (1k4 ), zardzewiała buława ( 1k8 ), żelazny kirys ( 1k8 ), czar Flara (6, mana 5 ), czar Lekkie Wyleczenie ( 8, mana 5 ), 5 wytrychów.

Karta Postaci:

IMIĘ:
NAZWISKO:
RASA:
KLASA:
OPIS KLASY:
UMIEJĘTNOŚCI:
ATRYBUTY:
EKWIPUNEK:
CZARY:
ZDROWIE:
MANA:
OPIS POSTACI:

Tak więc warunkiem przyjęcia jest wiedza o Tamriel (nie musi być zbyt wielka). Kraty Postaci do mnie na PW. Pytania także.

PS. To moja pierwsza wiadomość . Bądźcie więc wyrozumiali!
 
__________________
Fehu: Nie można "wiedzieć nic". Można " nie wiedzieć niczego", albo "nic nie wiedzieć" ;)
~~~~~~Sawassas, fantast pospolitus~~~~~~
Piję by padać, padam by wstać, wstaje by żyć, żyję by pić...

Ostatnio edytowane przez Sawassas : 12-04-2008 o 19:10.
Sawassas jest offline  
Stary 12-04-2008, 14:31   #2
 
Rewan's Avatar
 
Reputacja: 34 Rewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodze
Ooo! Ile się takiej sesji naszukałem... Tyle, że mam parę pytań. Jaka jest twoja wiedza odnośnie świata The elder scrolls? Tylko to co w grach, czy może masz takie informacje co to nirn, co się dzieje na innych prowincjach i w ogóle historia świata gry The elder scrolls?
 
Rewan jest offline  
Stary 12-04-2008, 15:25   #3
 
Sawassas's Avatar
 
Reputacja: 0 Sawassas nie jest za bardzo znany
Oczywiście wiem więcej niż jest w grach (tak myślę). W pudełku od Oblivion miałem książeczkę "Kieszonkowy przewodnik po cesarstwie i okolicach". Najwięcej wiem o prowincji Morrowind i jej mieszkańcach np. to że Chimerowie przybyli tam dzięki prorokowi Velothowi i byli podobni do altmerów (nie mylić z aldmerami), dłuuugo walczyli z dwemerami (to chyba wtedy była Wojna Pierwszej Rady, ale nie jestem pewien ), potem zawarli z nimi sojusz i walczyli przeciwko Ludziom Nedycznym, a potem znowu bitwa w której dwemerowie zniknęli, a po niej Chimerowie stali się ciemni. Wiem co nieco o aldmerach, przodkach elfów. Przybyli chyba z zachodu, albo południa najpierw na Summerset, tam została część, a reszta wyruszyła dalej, na podbój ziem. Nienawidzili ludzi, a oni im to odwzajemniali. Nirn to śmiertelny świat. Został stworzony za sprawą Lorkhana który sprawił (albo podstępem, albo ich przekonał), że bogowie stworzyli Nirn. Coś mam dodać?
 
__________________
Fehu: Nie można "wiedzieć nic". Można " nie wiedzieć niczego", albo "nic nie wiedzieć" ;)
~~~~~~Sawassas, fantast pospolitus~~~~~~
Piję by padać, padam by wstać, wstaje by żyć, żyję by pić...
Sawassas jest offline  
Stary 12-04-2008, 15:42   #4
 
Rewan's Avatar
 
Reputacja: 34 Rewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodze
Jakieś tam informacje masz, ale też nie wszystkie. Radziłbym zajrzeć tu
Adamantytowa Wieża - Oficjalny polski serwis TES IV: Oblivion
Zakładka świat tamriel i masz tam dużo ciekawych informacji.

Druga sprawa to jak wyglądają twoje umiejętności pisarskie. Mógłbyś napisać jakiś wstęp/prolog do sesji by się zaprezentować?
 
Rewan jest offline  
Stary 12-04-2008, 16:58   #5
 
Sihamaah's Avatar
 
Reputacja: 0 Sihamaah nie jest za bardzo znany
Piszę się na to

Popieram Rewana. Co do mnie - jestem początkujący, ale mam nadzieje, że to nie przeszkadza...

Karta dziś bądź jutro. Ile maks przewidujesz graczy? (wiem, pytania na PW, ale wolę, żeby wszyscy od razu poznali odpowiedź)
 
Sihamaah jest offline  
Stary 12-04-2008, 17:12   #6
 
Rewan's Avatar
 
Reputacja: 34 Rewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodzeRewan jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Sihamaah Zobacz post
Ile maks przewidujesz graczy? (wiem, pytania na PW, ale wolę, żeby wszyscy od razu poznali odpowiedź)
Jak byk w rekrutce piszę: "Przyjmę 3 osoby"
 
Rewan jest offline  
Stary 12-04-2008, 22:10   #7
 
Sawassas's Avatar
 
Reputacja: 0 Sawassas nie jest za bardzo znany
Czyli mam Sihamaaha i killihna (przysłał mi kartę na PW). Rewan, ty chcesz próbę umiejętności pisarskich? OK...

- Thomon, jak wygląda sytuacja Tamriel? - spytał się Cesarski w pełnej zbroi Ostrzy. - Czy zmieniło się coś?
- Wszystko wygląda tak jak ostatnio, z jednym wyjątkiem, Panie. Przybył członek Ostrzy z Summerset. - odpowiedział ukrywający twarz w kapturze Thomon.
- I?
- Straciliśmy kontrolę na prowincją. Tylko kapitan Arken przeżył z tamtejszego oddziału. - w tym momencie zdjął kaptur i okazał zapłakane, czerwone oczy. Jego ojciec był wśród ludzi z Summerseckiego oddziału Bractwa. - Altmerowie zwą to projektem "Odludzie".
- Współczuję Ci. Wiem jak to jest nie mieć rodziny. - skinął ręką, aby Thomon odszedł, a potem podszedł do okna. Cały plac Świątyni Władcy Chmur był przemoknięty, a deszcz z wiatrem szaleli. Wtedy ujrzał jakąś postać. Miała na sobie niebieską szatę z kapturem. Po chwili podeszła do drzwi świątyni i zapukała. Ktoś jej otworzył. Weszła do środka. Po jakichś 5 minutach przybył Thomon z wiadomością, że przybysz chce się z nim widzieć. Następnie wkroczyła argonianka, która właśnie była tym przybyszem. Była to La'Dramonia, nowy dowódca gildii magów.
- Zgodnie z nakazem przetłumaczyłam księgi z przepowiedniami. Czekają w bibliotece. Teraz niestety was opuszczę, ponieważ wzywał mnie władca Brumy. Żegnaj Lethienie. - po tym wyszła. Lethien patrzył jak argonianka opuszcza świątynię. Następnie sam udał do biblioteki. Zasiadł za biurkiem i zaczął czytać "To co nas czeka". Siedział tam całymi godzinami. Prawie usypiał przy "Niezmiennym losie". Nagle się zbudził i wytrzeszczył oczy w tekst.
"Po niezwykłej, boskiej bitwie, która nastąpi w sercu cesarstwa nastąpi Era Mroku Królestwa. Nikt nie będzie mógł nikomu ufać. Nikt nie będzie wstanie zapanować nad niczym! Lecz rozbłyśnie sie iskierka nadziei. Grupka ludzi, nieludzi postanowi uratować świat śmiertelny od załamania." Po tym Lethien wziął się jeszcze lepiej za czytanie ksiąg z przepowiedniami.
***
Następnego dnia Lethien zakończył przeglądanie ksiąg. Uważał że "powrócenie starożytnego" jest niemożliwe. Był to dzień słoneczny, więc wyszedł nacieszyć się dobrą pogodą. Zauważył jakiegoś jeźdźca w zbroi Brumy, razem z jakimś workiem.
- Nasz władca, Morakunes, przejrzał was na wylot i wie, że spiskujecie przeciwko niemu. Lecz to się skończy, bowiem jeden ze spiskowców zginął. Oto lekcja dla was wszystkich, która was ma nauczyć, ze nie pokonacie Morakunesa. - posłaniec otworzył worek w którym była... głowa La'Dramonii...

A teraz coś jeszcze: możecie rozdzielić 10 pkt pomiędzy atrybuty. Levelowanie będzie na takiej zasadzie: na początku potrzeba 20 expa, potem o 20 więcej czyli 40, potem 60 itd. Pytania na PW!
 
__________________
Fehu: Nie można "wiedzieć nic". Można " nie wiedzieć niczego", albo "nic nie wiedzieć" ;)
~~~~~~Sawassas, fantast pospolitus~~~~~~
Piję by padać, padam by wstać, wstaje by żyć, żyję by pić...
Sawassas jest offline  
Stary 13-04-2008, 01:08   #8
 
Sihamaah's Avatar
 
Reputacja: 0 Sihamaah nie jest za bardzo znany
Kurde, muszę się wypisać z tej sesji... Wielce przepraszam za kłopot
Pozdrawiam
 
Sihamaah jest offline  
Stary 13-04-2008, 12:44   #9
 
Sawassas's Avatar
 
Reputacja: 0 Sawassas nie jest za bardzo znany
Czyli jeszcze trzeba poczekać. Więc mam killihno. Rewan, a ty się piszesz czy nie?
 
__________________
Fehu: Nie można "wiedzieć nic". Można " nie wiedzieć niczego", albo "nic nie wiedzieć" ;)
~~~~~~Sawassas, fantast pospolitus~~~~~~
Piję by padać, padam by wstać, wstaje by żyć, żyję by pić...
Sawassas jest offline  
Stary 13-04-2008, 13:22   #10
Femme Fatale
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 36722 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
To jest sesja AUTORSKA?!
Ja bym ją raczej zaliczyła do INNYCH, bo z tego co widzę jest oparta ostro na Morrowindzie xP Albo na czymś podobnym. A jak jest ściągnięta, to nie jest już autorska czyli jest inna XD

No chyba, że się mylę, ale nie sądzę :P
 
Nami jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166