Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-04-2008, 08:32   #1
 
Fehu's Avatar
 
[Storytelling] Wyzwanie Shalatiny

Drogi Poszukiwaczu Przygód!

Czy kiedykolwiek marzyłeś, aby zostać królem? Czy kiedykolwiek pragnąłeś rządzić? Czy nie kusiły Ciebie nigdy pieniądze i skarby? Czy jedyną drogą do bogactwa jest polowanie na smoki? Nie!

Zapewne słyszałeś już o malowniczym mieście Everdret. Dumna twierdza wysoka na trzydzieści metrów. Cudowny port, do którego codziennie witają dziesiątki okrętów. I wreszcie spokojne, wiecznie żyjące w harmonii miasto. Dosłownie, jak z bajki...

Nadszedł Twój czas! Królowa Złotego Morza rzuciła Ci wyzwanie! Weź udział w wielkim wyścigu o władzę! Stawka jest większa, niż mógłbyś sobie wymarzyć! Przybądź! Zmierz się z mieszkańcami Everdret, pokonaj przeciwników i zostań nowym lordem Havezem, władcą miasta!Słowem wstępu
Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się już wakacje, a za pasem maj, mam coraz więcej wolnego czasu. Postanowiłem więc rozpocząć nabór do mojej nowej sesji! Od razu chciałbym zaznaczyć, że sesja będzie dość nietypowa, ale o tym za chwilę. Dodam tylko jeszcze, że rekrutacja zakończy się pod koniec kwietnia...

Słowo odnośnie fabuły
Jak już wspomniałem, sesja ta będzie dość nietypowa. Akcja rozgrywać się będzie tylko i wyłącznie w jednym mieście, zwanym Everdret, ewentualnie w jego okolicach. Miasto to jednak zostało przeze mnie starannie opracowane i przemyślane w niemal najdrobniejszym szczególe, pod każdym względem. Mam więc nadzieję, że gracze będą mieli co zwiedzać.
No więc, jak można się domyślić z tekstu na samej górze, celem bohaterów będzie przejęcie władzy w Everdret. Będzie to jednak całkowicie "legalne", ponieważ jest to po prostu swojego rodzaju turniej, organizowany przez samą Królową Shalatinę.
Osiągnięcie wyznaczonego celu wcale nie będzie łatwe. Na przeszkodzie pojawi się wiele osób i rzeczy. Droga do Lorda Haveza, którego musicie "usunąć" będzie bardzo kręta i zawiła. I teraz najważniejsze: sposób, w jaki dojdziecie do władzy zależy tylko i wyłącznie od was! Możliwości jest bardzo dużo, starałem się by było ich jak najwięcej. Możecie np. wiernie służyć Havezowi, a gdy okażecie mu swoją lojalność i poddanie i kiedy znajdziecie się już wśród jego najbliższych współpracowników, zadajcie mu cios w plecy. Równie dobrze możecie zjednać do siebie inne ważne osobistości i z ich pomocą najzwyczajniej w świecie wzniecić bunt i obalić Lorda. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, ale nie chcę odbierać graczom przyjemności ich odnajdywania.
Pragnę jeszcze zaznaczyć, że w mieście pojawi się bardzo wiele NPC, mniej lub bardziej wpływowych. Wszyscy oni mogą wam w jakiś sposób pomóc w dotarciu do Haveza. Pamiętajcie, że w grze niezwykle ważne są kontakty i znajomości. Wykreowałem bardzo dobrze rozbudowaną sieć wzajemnych powiązań i relacji pomiędzy NPCami. Kiedy przekonacie do siebie np. jakiegoś kupca, która ma znajomości wśród elity, to zdobędziecie także przychylność tejże elity...
Pozostaje mi wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy, a mianowicie o współzawodnictwie. Gracze nie są jedną drużyną, ba! macie rywalizować między sobą. Ten, kto pierwszy pozbędzie się Haveza i zajmie tron, zgarnia wszystko. Nie ma drugich miejsca. Jest jeden zwycięzca, a reszta przegrywa. Dlatego miejcie oczy i uszy szeroko otwarte! Kto wie, czy komuś nie zachce sie nieuczciwej konkurencji...

Słowo odnośnie spraw technicznych

No więc sesja oparta będzie na storytelling i nie będzie toczyła się w żadnym systemie, ani znanym wcześniej świecie. Realia są jak najbardziej fantasy. Wszystko to daje wam bardzo dużą swobodę tworzenia postaci. Rasa, klasa itp. są dowolne. Można korzystać ze wszelkich źródeł inspiracji. Chciałbym jednak, abyście położyli duży nacisk na psychikę i charakter swoich postaci. Bardzo ważne będzie w jaki sposób dogadują się oni z innymi ludźmi, czy są dobrymi dyplomatami, czy lubią bajerować, a może zastraszają i grożą wszystkim dookoła?
Oto szablon karty postaci, które proszę wysyłać mi na PW:

Imię:
Nazwisko: (lub jakiś pseudonim, czy cokolwiek innego)
Rasa: (jeżeli zdecydujecie się na jakąś powszechnie nieznaną rasę, to proszę ją pokrótce opisać; dopuszczam nawet wymyślanie ras przez was samych, jednak rasę tą należy porządnie przedstawić)
Klasa: (bardzo duża dowolność, jednak prosiłbym, aby klasy wiązały sie raczej z tym, w jaki sposób walczycie, a nie np. "Kowal", albo "Sprzątaczka")
Wiek: (jeżeli w danej rasie lata liczy się inaczej, np. u elfów, to proszę zapisać wiek w przeliczeniu na lata ludzkie; można podać w przybliżeniu, np. zamiast 36, napisać "niecałe 40")
Charakter: (tu proszę o wyczerpujący opis; należy uwzględnić przede wszystkim: stosunek do nieznajomych, kulturalność, częstotliwość przeklinania, nastawienie do prawa, tolerancję, szacunek do innych itd.)
Opis postaci: (tu należy opisać postać, czyli napisać co potrafi, jakieś umiejętności, zdolności, talenty, hobby, zainteresowania, poglądy polityczne, wierzenia, religie itd.)
Historia: (chyba nie muszę tłumaczyć; proszę o ciekawe i wyczerpujące historie; jeżeli ktoś napisze tekst w stylu "Wskutek amnezji nie pamiętam w ogóle swojego dzieciństwa, ani czego. Podróżuję po świecie, by poznać swoją przeszłość", to jego karta zostanie automatycznie odrzucona!)

Słowo, co to mi się na końcu przypomniało
To chyba tyle... UWAGA! DO KARTY POSTACI NALEŻY DOŁĄCZYĆ JEJ ZDJĘCIE! Postacie bez zdjęcia nie zostaną dopuszczone do gry. Jeżeli naprawdę nie możecie znaleźć żadnego fajnego obrazka, to proszę chociaż o dokładny opis wyglądu!
Do sesji potrzebują przynajmniej trzech graczy, a maksimum to raczej sześciu. Liczę na barwne i oryginalne postaci. Nie liczy się czas nadesłania karty! Ważna jest jakość! No... teraz to chyba już naprawdę wszystko. Jeżeli macie jakieś pytania, to walcie śmiało!
 
Fehu jest offline  
Stary 15-04-2008, 17:46   #2
 
Delaraan's Avatar
 
Byłbym wstępnie chętny do sesji, ale mam dwa pytania:

-"Wierzenia religijne" Skąd mamy czerpać bogów? Można ich wymyślić, czy przewidujesz jakieś konkretne źródło?

-Czy posiadamy jakowyś ekwipunek, czy też jesteśmy zupełnie "goli"?
 
Delaraan jest offline  
Stary 15-04-2008, 18:10   #3
 
adurell's Avatar
 
Ale jak mamy grać ze sobą, knuć i spiskować, skoro widzimy swoje posty?? Wtedy nie ma tajemnicy

A tak wogóle to zgłaszam się
 
adurell jest offline  
Stary 15-04-2008, 18:23   #4
 
Fehu's Avatar
 
Cytat:
Napisał Delaraan Zobacz post
-"Wierzenia religijne" Skąd mamy czerpać bogów? Można ich wymyślić, czy przewidujesz jakieś konkretne źródło?
Bogów można sobie wymyślić, jak również wybrać sobie jakiegoś już istniejącego, z jakiegoś tam systemu.

Cytat:
Napisał Delaraan Zobacz post
-Czy posiadamy jakowyś ekwipunek, czy też jesteśmy zupełnie "goli"?
Ekwipunek oczywiście macie i jest on dowolny, ale prosiłbym, żeby wasze postacie miały przy sobie tylko rzeczy im najpotrzebniejsze i proszę przemyśleć ekwipunek tak, aby wasze postacie mogły go taszczyć ze sobą bez żadnych toreb, ani plecaków.

Cytat:
Napisał adurell
Ale jak mamy grać ze sobą, knuć i spiskować, skoro widzimy swoje posty?? Wtedy nie ma tajemnicy
Niestety, takie uroki grania na forum
Pozostaje tylko wierzyć w uczciwość pozostałych graczy, tzn. jeżeli ty piszesz w poście o jakichś przeżyciach wewnętrznych swojej postaci, albo spisujesz jej myśli (w tym wypadku knowania), to inne postacie nie powinny tych myśli znać, pomimo tego, że gracze którzy prowadzą te postacie, czytali twoje posty. Niestety wiem, że w praktyce rzadko kiedy takie coś wychodzi, ponieważ gracze nie potrafią nie zareagować na takiego ostrzeżenia, np. kiedy piszesz, że idziesz do domu innej postaci, żeby ją zabić. Wiadomym jest, że drugi gracz szybko opuści dom, chociaż rzekomo nie wie nic o nadchodzącym zabójcy. Wymyśli sobie jakiś pretekst, a że tu musiał iść do sklepu czy coś tam innego, niby zupełnie nie związanego z nadchodzącym zabójcą.
 
Fehu jest offline  
Stary 15-04-2008, 18:29   #5
 
Bilbin's Avatar
 
Wiesz, zawsze możemy robić tak, że MG robi opis na forum (który poznaje ogół ludności i arystokracja) zaś my na PW piszemy mu nasze działania (skryte) zaś na forum te oficjalne.
 
Bilbin jest offline  
Stary 15-04-2008, 18:30   #6
 
Prabar_Hellimin's Avatar
 
Zgłaszam się do sesji. W przeciągu dwóch dni podeślę KP.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline  
Stary 15-04-2008, 21:23   #7
 
adurell's Avatar
 
Billbin, właśnie chciałem to samo napisać

Tworzę KP
 
adurell jest offline  
Stary 15-04-2008, 21:31   #8
 
Fehu's Avatar
 
Myślę że jednak nie będziemy się bawić w takie prywatne wiadomości. Liczę na waszą uczciwość

PS: Nie znoszę postaci łotrzyków/cichych zabójców. Proszę mi takich nie przysyłać! Z góry dziękuję
 

Ostatnio edytowane przez Fehu : 15-04-2008 o 21:37.
Fehu jest offline  
Stary 15-04-2008, 21:35   #9
 
Bilbin's Avatar
 
Szanse raczej małe, poza tym ciężko się w coś wczuć, jak wiemy co robią, przeciwnicy a nasze postacie nie wiedzą. Poza tym, prywatne wiadomości, dawałyby możliwość spiskowania, knucia itd.
 
Bilbin jest offline  
Stary 15-04-2008, 21:50   #10
 
Fehu's Avatar
 
Spiskowanie, knucie itd. nie będą najważniejszymi elementami rozgrywki... Po co więc się o to teraz wykłócać
 
Fehu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168