Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-04-2008, 21:52   #1
 
Jons's Avatar
 
[Storytelling w świecie FR] Bitwa o Myth Drannor

Królowa Dealee Aleran De'Mivissil, piękna elfka o delikatnej cerze i głębokich, niebieskich oczach, stała na skraju balkonu. Na skraju jedynego takiego balkonu w całym Faerunie. Na skraju balkonu, w pałacu Myth Drannor. Widziała teraz całe miasto. Całe, nie do opisania piękne miasto, które niedługo miało lec w gruzach i popiole. Ona to wiedziała, zdawała sobie sprawę, ale stała. Z głową uniesioną wysoko.
Do sali wpadł goniec. Młody, przynajmniej z pozoru, elf. Był zdyszany i zmęczony. W ręce trzymał jakiś papier, który najwyraźniej zniosł drogę jeszcze gorzej niż sam posłaniec. Królowa dopiero teraz uświadomiła sobie, że twarz elfa cała pomazana jest krwią i pokryta ranami. Z jedej z ran, wciąż sączyła się krew.
- Witaj, pani - rzekł elf tak spokojnie i dostojnie, że każdy stojący tam humanoid po prostu by zgłupiał. Każdy, ale nie królowa Dealee Aleran De'mivissil.
- Aulmpiter wkroczył z armią do Cormanthoru - twarz królowej drgnęłą niezawuażalnie - a Gaulguth i Malimshaer - ciągnął posłaniec - szykują się do ataku od południa.
Po twarzy królowej spłynęła łza. Dealee nie próbowała jej ukryć ani otrzeć.
- Jak długo... ile mamy czasu? - spytała jąkając się. Po jej policzku spłynęła druga łza.
- Wszystko zależy od naszych miast na skrajach lasu, pani. Jeśli Sembia wyśle obiecaną pomoc, możemy utrzymywać się miesiącami. Ale...
- Sembia nie wyśle pomocy - dokończyła królowa. - Nie zadrą z Imperium Ciemności.
Zdawało się, że twarz Dealee zaraz cała pokryje się łzami, lecz królowa Myth Drannor przemówiła stanowczym, mocnym głosem.
- Przygotuj armię Fflar. Rozsadź żołnierzy wszędzie gdzie się da. To nasz las, do cholery! - Dealee krzyknęła, a głos jej się załamał. - Wykonać - rzekła krótko, a posłaniec imieniem Fflar skłonił się nisko i wybiegł z sali. Dealee długo stała jeszcze, rozmyślając nad losem swoim i swojego królestwa. Nie wiedziała, że armia Fflara załamie się jeszcze tego południa pod naporem wrogiej siły. Nie wiedziała, że jej pałac wraz z całym miastem legnie w gruzach nim minie godzina. Nie wiedziała też, że nie dane będzie jej widzieć dzisiejszego zachodu słońca.

Witam wszystkich. Chciałbym zaprosić Was do udziału w sesji dotyczącej bitwy o elfi las Cormanthor, a konkretniej o miasto w tym lesie - Myth Drannor. W powyższym prologu, mającym zachęcić Was to wzięcia udziału w sesji opisałem upadek owego miasta, jednak wszystko zależy od graczy. Wszystkie szczegóły zamieszczam poniżej, posgregowane działami.

1. Fabuła
Gracze zaczynają w Sembii w mieście Ordulin, stolicy tegoż państwa. A uściślając, przed miastem Ordulin, kiedy dziarsko maszerujecie w stronę bramy. Wszystko dzieje się pięc lat przed opisaną wyżej historią. Już wtedy las Cormanthor prześladowany jest przez potwory z kraju ciemności, Wy zaś jesteście śmiałkami, dążącymi na pomoc pięknej Dealee Aleran De'Mivissil. Otóż, pisząc historię do karty postaci każdy z graczy musi zamiescić fragment o tym jak przeczytał ogłoszenie/usłyszał/w jakiś sposób dowiedział się o kłopotach owej królowej i zdecydował ruszyć na pomoc. Potem gracz musi opisać jak spotkał na szlaku innych, wędrujących w tym samym celu i teraz w zgranej (mniej lub bardziej) kompanii wędruje z nimi w tym samym kierunku.

2. Rekrutacja
Rekrutacja trwa, dopóki nie wybiorę minimum trzech, ciekawych kart postaci. Maksymalnie przyjme pięciu-sześciu graczy, nie więcej. Dodam jeszcze, że to moja pierwsza sesja przez forum i mogę sobie po prostu nie poradzić. Żeby wszystko było w miarę przejrzyste, podam przykład karty postaci:

Podstawowe dane (imię, wiek, opis wyglądu):
Charakter (gracz powinien opisać tak, bym wiedział czego się po nim spodziewać, mile widzane przykładowe reakcje w różnych sytuacjach):
Klasa i umiejętności (nie ma ograniczeń, z chęcią przyjmę zarówno wieśniaka, który dopiero co nauczył się machać mieczem i zapragnął sławy oraz bogactwa, jak i półboga miotającego zaklęcia niczym demon, pamiętajcie jednak, że na każdego mocnego znajdzie się mocniejszy, jesli chcecie, stwórzcie sobie półboga, ale pamiętajcie, że na Waszej drodze zawsze mogę postawić boga ):
Rasa (bez szczególnych ograniczeń, jak wyżej, ale pamiętajcie że ludzie w tamtych czasach, a w szczególności elfy, nie są zbyt toleranycjne wobec nie cywilizowanych ras):
Ekwipunek (bez ograniczeń, ale podobnie jak przy klasie, jeśli będziecie chodzić w niezniszczalnym pancerzu ze złota, ktoś się w końcu na niego może połakomić i Wam go ukradnie):
Historia (musi pasować do reszty informacji, poza tym będzie ona głównym czynnikiem wpływającym na rozpatrzenie kandydatury, zamieśćcie tam wszystko, co nie zmieściło się w pozostałych częściach karty postaci):
Obrazek postaci (wiadomo, powinien być w miarę duży i wyraźny, dokładnie oddający wygląd postaci):

I na koniec (tego działu, rzecz jasna) - postacie mają być pomysłowe, ciekawe i zróżnicowane. Nie chcę oklepanych standardów. Jeśli już chcecie grać typowym krasnoludzkim osiłkiem, niech to będzie wyjątkowy osiłek. Niech będzie w nim coś, co wyróżnia go od innych, typowych, krasnoludzkich osiłków.

16.04.2008r.
Jeszcze mała informacja dotycząca postaci magicznych (kapłanów, magów, druidów itp.) - nie macie żadnych ustalonych czarów, runów czy zwojów (choć takie na pewno wystąpią, tyle, że będą pełniły trochę inną funkcję). Wasz talen magiczny to po prostu moc, której używacie jak tylko chcecie i kształtujecie ją na własne potrzeby. Im więcej tej mocy zużywacie, tym słabsi jesteście.


3. Zakończenie
No cóż, pozostaje mi wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w sesji. Od razu zaznaczam, że nie będzie to standardowa sesja w której gracze chodzą, prowadzeni przez MG jak po sznurku i wykonują wszystko, co im MG podsunie. Jeśli sesja ma wyglądać ciekawie, zmuszajcie do myślanie także siebie, nie tylko MG. Owszem, będę podsuwał Wam wskazówki i podpowiedzi, ale to głównie Wy kreujecie fabułe i decydujecie o tym co się dzieje. Jeśli gracze nie spełnią moich oczekiwań (lub odwrotnie) to z góry mówię, że nie będziemy się męczyć. Jeśli któraś ze stron nie da rady, po prostu zamknę sesję. Pamiętajcie, że to ma być zabawa i odpoczynek, a nie praca lub obowiązek. Jeszcze co do częstotliwości wysyłania postów - absolutne minimum to jeden post na trzy dni. Dłuższą nieobecność proszę zgłaszać do mnie przez PW. Jeśli gracz dłużej niż trzy dni nie będzie dawał znaków życia, postać po prostu uśmierce, a gracza wykluczę z sesji (nad wskrzeszeniem zastanowię się, jeśli dostanę dobre usprawiedliwienie). Bo zaraz po chamstwie u graczy, nienawidzę olewania zaczętych sesji. Jeśli kogoś sesja po prostu nudzi, lub czuje, że nie ma czasu pisać i wymyślać ciekawych wypowiedzi, śmiało pisać na PW. Kulturalnie się pożegnamy, ja zrobię rekrutację dodatkową i wszyscy będą szczęśliwi.
Jeśli przeczytałeś cały temat rekrutacyjny i nadal sądzisz, że chcesz wziąć udział w sesji, wyślij KP na PW, lub w razie ewentualnych pytań napisz posta w temacie.

Wyciąłem z mapy Fearunu miejsca, w których głównie będzie odbywała się sesja. Na czerwono zaznaczyłem ważniejsze nazwy. Oczywiście ta mapa nie stanowi bariery za którą nie możecie wyjść. Jak już mówiłem, ogranicza Was tylko wyobraźnia
http://img329.imageshack.us/img329/4814/beztytuusz1.png

Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Jons : 16-04-2008 o 14:49.
Jons jest offline  
Stary 15-04-2008, 22:13   #2
M.M
 
M.M's Avatar
 
No... wszystko wygląda schludnie i bardzo do mnie przemawia, szczególnie, że jak sam mówisz to dopiero pierwsza Twoja sesja tutaj.

Cytat:
Był zdyszant i zmęczony
Tutaj wkradła się literówka. Poza tym niepotrzebnie wyjustowałeś jakoś dziwacznie ten prolog. O wiele lepiej prezentowałby się w standardowej formie. Poza tym bardzo fajnie napisane Nie ukrywam, że z chęcią pograłbym w sesję, którą zamierzasz przedsięwziąć, muszę jednak wiedzieć orientacyjnie kiedy można liczyć na jej start. Po 19. maja jestem do pełnej dyspozycji. Jeśli start będzie wcześniej to będę najwyżej liczył na rozpatrzenie prośby dołączenia do sesji w trakcie jej trwania (KP oczywiście przysłałbym wcześniej). Tak czy siak, Twoja rekruta do mnie przemówiła
 
__________________
Wiejski filozof.
M.M jest offline  
Stary 15-04-2008, 22:25   #3
 
Qumi's Avatar
 
Ciekawa sesja... tylko mam pytanie... rzecz dzieje się, w którym roku? Bo ostatnio według nowej wiedzy o krainach elfy powróciły do swoich włości i też doszło do epickiej bitwy...
 
Qumi jest offline  
Stary 15-04-2008, 22:27   #4
 
Maciekafc's Avatar
 
Nie mogę opuścić takiej sesji, szczególnie, że jest w moim ulubionym świecie.

Tak, zgłaszam się. Co do karty..to prześlę na dniach. Czyli umiejętności piszemy własne, a nie z wybranych systemów (podobnie jak ekwipunek, klasy, rasy i inne rzeczy), tak?
 
Maciekafc jest offline  
Stary 15-04-2008, 22:34   #5
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Haha! Nareszcie sesja, na jaką długo czekałem! Tu mogę rozwinąć, że tak powiem, skrzydła
Mówiąc szczerze to już dawno w głowie zrodziła mi się koncepcja oryginalnej postaci oraz profesji

Kilka pytań, a właściwie to jedno. Na razie.
Skoro koniec jest z góry ustalony to co my mamy, za przeproszeniem, zrobić? Jaki jest główny cel misji?
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline  
Stary 15-04-2008, 23:11   #6
 
Jons's Avatar
 
Cytat:
Jeśli start będzie wcześniej to będę najwyżej liczył na rozpatrzenie prośby dołączenia do sesji w trakcie jej trwania (KP oczywiście przysłałbym wcześniej).
Sesja rozpocznie się raczej wcześniej. Jeśli Twoja KP mi się spodoba, to mogę Cię przyjąć w trakcie trwania sesji, jednak gracze, uczestniczący w sesji od samego początku będą również musieli wyrazić zgodę na Twoje dołączenie.

Cytat:
rzecz dzieje się, w którym roku? Bo ostatnio według nowej wiedzy o krainach elfy powróciły do swoich włości i też doszło do epickiej bitwy...
Mi wiadomo tylko o jednej bitwie, w której Myth Drannor zostało zniszczone przez Aulmpitera, Gaulgutha i Malimshaera, tej w 714 DR. Tak więc Wasza przygoda zaczyna się w 709 DR, pięć lat przed ową bitwą.

Cytat:
Czyli umiejętności piszemy własne, a nie z wybranych systemów (podobnie jak ekwipunek, klasy, rasy i inne rzeczy), tak?
Tak, jak już mówiłem, żadnych większych ograniczeń w tej sprawie nie ma.

Cytat:
Skoro koniec jest z góry ustalony to co my mamy, za przeproszeniem, zrobić? Jaki jest główny cel misji?
Mój błąd, bo nie dopisałem wszystkiego. Ten prolog wcale nie jest zakończeniem hisotrii. Zaczynacie 5 lat przed sytuacją którą opisałem i od Was zależy przebieg bitwy. Ba, bitwa wcale nie musi się odbywać. Jak już mówiłem, w tej sesji stawiam na myślenie i swobodę działania. Macie pięć lat i od Was zależy jak je wykorzystacie. Możecie zaciągnąć się do armii, możecie przez pięc lat siedzieć w karczmie i popijać gorzałę, a możecie też zawładnąć Sembią i nie dopóścić do rzezi. To tylko nieliczne z naprawdę wielu możliwości.
Głownym celem misji, podsumowując, jest pomoc królowej Dealee. To, jak tą pomoc okażecie, to już Wasza sprawa.

Ogólnie dziękuję za wszystkie komentarze i krytykę, nie spodziewałem się, że mój pomysł wzbudzi takie zainteresowanie.

Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Jons : 15-04-2008 o 23:29.
Jons jest offline  
Stary 16-04-2008, 00:30   #7
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Świetnie, świetnie Ja już się na to piszę

Jeszcze jedno pytanie: Jak wygląda u ciebie kwestia poziomów? Jest? Nie ma?

Nie mniej jednak i tak KP się już robi
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline  
Stary 16-04-2008, 01:05   #8
 
maciek.bz's Avatar
 
Zapowiada się świetnie. Piszę, się na to na pewno. Kartę wyślę do końca tygodnia, muszę ją dopracować. Według mnie powinniśmy ustalić taki średni poziom postaci, żeby nie odbiegały zbytnio od poziomu. Koło 10 było by dobrze?
 
maciek.bz jest offline  
Stary 16-04-2008, 10:00   #9
 
Kud*aty's Avatar
 
Popieram poprzednika. Wszystko zapowiada się super. Postaram się stworzyć ciekawą postać, lecz nie gwarantuję, że ją dostarczę / Będę się starał

Pozdro, dzięki za rekrutkę. Na taką czekałem...
 
__________________
Nie-Kud*aty, ale ciągle z metalu...
Kud*aty jest offline  
Stary 16-04-2008, 10:32   #10
M.M
 
M.M's Avatar
 
Cytat:
Według mnie powinniśmy ustalić taki średni poziom postaci, żeby nie odbiegały zbytnio od poziomu. Koło 10 było by dobrze?
A ja sprzeciwię się temu pomysłowi. A co jeśli będę miał ochotę zagrać młodym giermkiem lub potężnym czarnoksiężnikiem? Pierwszy na 10 poziom jest zbyt słaby (oczywiście pod względem kulawej, DnDowskiej mechaniki), a drugi zbyt silny. Ta rekrutacja zainteresowała mnie między innymi tym, że sesja ma być storytellingiem, co w świecie FR (bądź co bądź bardzo dobrym uniwersum) jest dla mnie osobiście błogosławieństwem. Pośrednio bierze się ono z faktu, że nie cierpię mechaniki DnD. Poza tym w każdym społeczeństwie istnieją nierówności, dlaczego tutaj mielibyśmy się ograniczać do jednej, konkretnej granicy?
Pozdr
 
__________________
Wiejski filozof.
M.M jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:34.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168