Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-04-2008, 23:09   #1
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 190 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
[Storytelling] Fantasmagoria

Fantasmagoria - urojenie, złudzenie, iluzja, fantastyczność (np. fantastyczne obrazy, wizje); czasem też wymieszanie jawy i snu czy też świata realistycznego z fantastycznym (...). ~ Wikipedia

Skąd możesz mieć pewność, że całe twoje życie nie jest snem...? ~ J. Gaarder

***
Biegniesz ciemnym lasem. Dlaczego uciekasz? Panuje ciemność, jedynie księżyc prześwituje przez gałęzie, okrywając twoje półnagie ciało srebrzystym płaszczem. Nie uciekaj ode mnie, zawróć! Drzewa są wrogie, obserwują cię. Łakną żywego ciała. Już zbliżają się, jakby chciały zagrodzić dalszą drogę. Nie udało im się to - wybiegasz na polanę po środku lasu. Czy to jest cel twojej ucieczki? Klękasz, a może upadasz, na wilgotną od deszczu trawę. Łzy płyną z twych oczu, mimo szczęścia jakie cię ogarnęło. Spoglądasz w gwiazdy, w nieskończoną przestrzeń. Samotność, zagubienie - to jest twoje przeznaczenie. Jesteś człowiekiem, nie pamiętasz? Nie chcesz pamiętać...

***
Dyszysz, a z każdym twoim tchnieniem uchodzi pierwiastek człowieczeństwa. Nóż stał się cięższy niż przed chwilą. Jest we krwi, twoja ręka jest we krwi, podłoga jest we krwi, ten człowiek jest we krwi. Patrzysz się z obojętnością na wciąż ciepłe zwłoki. Mężczyzna miał kilka ran na torsie, lecz nie były to obrażenia śmiertelne. Musiał żyć, aby wiedzieć, że jego czas dobiegł końca. Błagał o litość, mówił o trójce dzieci na utrzymaniu, było jednak za późno. Mógł przecież pomyśleć o tym wcześniej, gdy na forum społeczności wydarł różne świństwa z twojej przeszłości. Powolny ruch nożem, który rozciął gardło i tętnice, uświadomiły mu błędy. Za późno... To już twoja czwarta ofiara. Zrobisz z nią to co z poprzednimi - utniesz język i pożresz.

***
Kolejny dzień w pracy. Wędrówka do niej stała się rutyną, jednak tym razem nie będzie to takie łatwe. Mężczyzna w średnim wieku idzie za tobą od pewnego czasu. Ma w ustach fajkę, a na sobie szary płaszcz oraz brązowy kapelusz. Spogląda na ciebie. Przyspieszasz kroku, ale to nie pomaga. Po chwili skręcasz w boczną ulicę, zaczynasz biec. Potykasz się, upadasz. Wstajesz i ocierasz krew z rozbitej wargi. Odwracasz wzrok za siebie, jednak mężczyzny już nie ma. Czy aby na pewno? Na ziemi leży brązowy kapelusz...

***
Leżysz w łóżku od godziny wpatrując się w szary sufit. Już czwartą noc nie potrafisz zasnąć. Nachodzą cię ponure myśli, ale zasypiając będzie jeszcze gorzej. Dla twoich domowników nie jest tajemnicą, że masz koszmary. Krzyczysz przez sen, wzywasz pomocy. Śnią ci się cmentarze, trupy, zagłada świata... Boisz się zasnąć. Jednak i rzeczywistość się przeistacza w koszmar. Sufit pokrywa powoli czarny nalot. Początkowo jest to mała plamka, łatwa do zignorowania. Z czasem powiększa się. Sufit zaczyna gnić. Gdy skaza obejmuje całą powierzchnię, krzyczysz. Po czym się budzisz...

***
Tutaj byliśmy na wakacjach nad morzem, o, a tutaj w wesołym miasteczku - wspominasz dawne czasy, podczas oglądania rodzinnego albumu ze zdjęciami. Jednak w przeciwieństwie do innych, ty odczuwasz te emocje znacznie głębiej. Cztery miesiące temu twoja rodzina wybierała się na zakupy, ciebie zmogła choroba. Po kilku godzinach w telewizji podali wiadomość o strzelaninie w centrum handlowym. Wśród dwudziestu ofiar psychopaty była również twoja rodzina. Te cztery miesiące zmieniły twe życie. Album poszedł na bok, wzrok mimowolnie przykuły bandaże na przegubach rąk, które maskowały nieudolnie zrobione cięcia. Nagle stoisz na skrzyni. Przed tobą wisi szubienica z grubego sznura, przewieszona przez belkę podtrzymującą dach. Skąd się tam wzięła? Co tu robisz? Dlaczego zakładasz ją na szyję?

***
Doktor psychiatrii Hieronim Mergoff siedział przy biurku, wypełniając jakieś formularze. Pukanie do drzwi przerwało jego pracę. Przez szybę zobaczył swojego dawnego ucznia, Barnabę, który wyraźnie był czymś poruszony. Gestem ręki Mergoff kazał mu wejść do środka.
- Kuznoviecka popełniła samobójstwo - powiedział od progu.
Doktor pokiwał głową i posmutniał. Zamyślił się chwilę, po czym odrzekł;
- Niestety, biedna Marlena musiała mieć dość widoku trupów - rzekł Hieronim Mergoff. - W jaki sposób odeszła?
- Przedawkowanie leków... - szepnął lekarz.
Psychiatra ponownie kiwnął głową, a następnie zajął się studiowaniem kart pacjentów. Miał około pięćdziesięciu lat, krótkie, siwe włosy, biały zarost i wyraźne worki pod oczami. Był jednym z najzdolniejszych specjalistów od psychiatrii na świecie, ale nie szukał poklasku. Prawdę mówiąc mało kto go znał, nawet wśród innych specjalistów. Pochodził ze średnio zamożnej rodziny szwajcarskiej i tam spędził większość swojego życia. Jednak jego badania wymagały zmiany miejsca. Od dwóch lat siedział w jednym z praskich szpitali psychiatrycznych.
- Barnaba, rezygnuję - powiedział nagle.
Wstał i zaczął zbierać swoje papiery do teczki. Barnaba ocknął się z otępienia.
- Co? Ale jak to...? - zaczął.
- Jadę do Polski - odrzekł Mergoff. - Poinformuj innych lekarzy.
Lekarz wyszedł, a Hieronim oddał się swojej myśli, którą pielęgnował od wielu miesięcy. Gdzie zoolog czerpie największe korzyści z obserwacji zwierzyny? Oczywiście obserwując ją na wolności...Kilka słów o grze; Akcja gry toczy się w czasach obecnych. Fabuła kręci się wokół Hieronima Megroffa, który bada ludzi chorych psychicznie i jest bliski odkrycia skutecznej kuracji na większość z zaburzeń. Przybywa do Polski, aby poszukiwać "obiektów" swych badań wśród obywateli. Czy uda mu się to?
Jednak główną rolę grają gracze. Wcielają się w osoby chore psychicznie, które żyją w społeczeństwie. Objawy ich chorób są różne, ale wszystkich łączy jeden "dar" - fantasmagorie. Są to wizje, bądź iluzje, które dotykają osoby odgrywane przez graczy i są silnie połączone z ich chorobami psychicznymi. Początkowo mają charakter "snów" czy przebłysków - są pełne symboli, a czasami wręcz bezsensowne, nadaje je wówczas MG. Z czasem fantasmagorie rosną, tak, iż choremu trudno odróżnić rzeczywistość od ułudy. Wtedy sam będzie kierował swoimi poczynaniami, a konsekwencje mogą mieć swoje odbicie w rzeczywistości. Jedyna szansa na ozdrowienie tkwi w lekarzu Mergoffie, ale ten nie zdaje sobie sprawy, w jakim niebezpieczeństwie się znajduje...

Strona "techniczna"; Storytelling. Jak zapewne zauważyliście, gra jest nakierowana na odgrywanie własnego bohatera - na odbijanie jego uczuć, emocji i wizji. Mechanika jedynie zepsułaby klimat. Potrzebuję pięciu graczy - jeśli nadejdzie więcej KP, to wybiorę te najoryginalniejsze.

Wzór karty postaci; (wysyłacie mi na PW)

Informacje podstawowe; Imię i nazwisko, wiek, wygląd, miejsce pochodzenia (tylko Polska!), miejsce zamieszkania, wykształcenie, praca - nie trzeba wyjaśniać.
Opis choroby; Najważniejszy punkt karty postaci. Tutaj opisujecie OBJAWY choroby trapiącej waszą postać. Początkowo myślałem o zrobieniu listy chorób psychicznych, jednak stwierdziłem, że ma to być gra-opowieść, nie wykład z psychiatrii. Oczywiście jeśli chcecie, to możecie szukać autentycznych chorób - macie wolny wybór. I pamiętajcie, aby nie dawać wyłącznie schizofrenii/depresji (uprzedzam fakty).
Wiara; Uzupełnienie tego punktu może mieć wpływ na dalsze życie waszej postaci.
Życiorys; Chodzi tu o krótką historię życia postaci, z nakierowaniem na "dzieje choroby".
Charakter; Charakter i osobowość postaci BEZ uwzględnienia choroby np. Franek ma manie prześladowczą, a więc jest chorobliwie podejrzliwy - już to napisaliście w punkcie "Opis choroby". Tutaj piszecie jaki JESZCZE jest Franek.
Różne inne; Coś, co chcielibyście uwzględnić, a nie ma tego wcześniej.

Na końcu proszę, aby do gry zgłosiły się osoby, które naprawdę potrafią wczuć się w postać i umieją budować oryginalny, dość pesymistyczny (jeśli myślicie, że gra ta może być wesoła, to lepiej wróćcie do DnD) klimat. Poprawność ortograficzna wymagana. Rekrutacja będzie trwała tydzień tzn. do 4 maja, choć w przypadku "wydarzeń losowych" ten termin może się przedłużyć. Macie wystarczająco dużo czasu, aby stworzyć genialną postać, a pamiętajcie, że biorę tylko 5 najlepszych kart.

Zadawajcie pytania, jeśli czegoś nie rozumiecie. Z radością odpowiem.

PS. Wiem, że jestem żółtodziób na tym forum i możecie nie ufać mojemu "mistrzowaniu". Mogę was jednak zapewnić, że prędzej sobie flaki wypruję plastikowym widelcem, niż dam tej sesji zginąć.
PS2. Może już ktoś stworzył podobny system. W każdym razie NIE SŁYSZAŁEM o takim, więc proszę nie oskarżać mnie o plagiat. Podobny jest Hospiterror, ale ten ma na celu być śmiesznym.
 

Ostatnio edytowane przez Terrapodian : 27-04-2008 o 23:11.
Terrapodian jest offline  
Stary 27-04-2008, 23:20   #2
 
Howgh's Avatar
 
Reputacja: 130 Howgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znany
Baardzo mi się podoba pomysł na sesję... Naprawdę gratuluję. Oczywiście wstępnie się zgłaszam. Jednak niczego nie gwarantuję - szkoła.


Nie martwię się o Twoje mistrzowanie, wystarczy, że spojrzę na sam styl pisania, żeby wiedzieć, czy ktoś ma to "coś", co sprawi, że będę się dobrze bawił.. Tutaj zdecydowanie TO wyczuwam..


Btw. Choroby mogą być więc STWORZONE przez Nas, tak? Nie muszą istnieć (jeszcze?) w rzeczywistym świecie? (pytam dla pewności)

Btw.2. - KP na e-maila, PW czy tutaj?


Pozdrawiam, Howgh...
 
__________________
Nigdy nie przestanę podkreślac pewnego drobnego, instotnego faktu, którego tak nie chcą uznać Ci przesądni ludzie - mianowicie, że myśl przychodzi z własnej, nie mojej woli...

Ostatnio edytowane przez Howgh : 29-04-2008 o 23:06. Powód: Bo tak! A co, zabronisz?
Howgh jest offline  
Stary 27-04-2008, 23:24   #3
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 190 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
Cytat:
Btw.. Choroby mogą być więc STWORZONE przez Nas, tak? Nie muszą istnieć (jeszcze?) w rzeczywistym świecie? (pytam dla pewności)
Tak. Nie warto bawić się w psychiatrę, tylko po prostu uderzyć; np. mania wielkości - "ja jestem wielki, ty malutki, zjeżdżaj, to ja jestem panem" plus jeszcze myśli samobójcze. Coś takiego.

Cytat:
Btw.2. - KP na e-maila, PW czy tutaj?
Preferowałbym raczej an forum. Jeśli jednak chcesz to możesz wysłać per e-mail.
 
Terrapodian jest offline  
Stary 28-04-2008, 17:34   #4
Banned
 
Reputacja: 0 void nie jest za bardzo znany
Zgłaszam się. Do końca tygodnia wyślę KP. Jak nie wyślę, to znaczy, że nie znajdę czasu na tę sesję. Pozdrawiam.
 
void jest offline  
Stary 02-05-2008, 15:22   #5
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 190 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
Dostałem aktualnie jedną kartę postaci, dlatego postanowiłem przedłużyć termin rekrutacji o te dwa dni tzn. do 6 maja. Oczywiście, jeśli ktoś do tego czasu się nie wyrobi, a kart będę miał zbyt mało, to spokojnie mogę przedłużyć termin o jeszcze kilka dni. Macie wolną rękę. Przypominam też o realiach - zero supermocy/elfów/mitycznych jednorożców. Tylko mieszkańcy Polski z pewnym "problemem" i zachwianym poczuciem rzeczywistości.

Aha, sesja będzie nosiła znamiona horroru, jakby ktoś nie czuł się zdecydowany
 
Terrapodian jest offline  
Stary 05-05-2008, 21:19   #6
 
Anthael's Avatar
 
Reputacja: 0 Anthael nie jest za bardzo znany
Zgłaszam się, kartę dostarczę najpóźniej jutro w godzinach wieczornych 8)
 
__________________
"Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte
Anthael jest offline  
Stary 06-05-2008, 18:28   #7
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 190 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
W związku, iż nie dostałem jeszcze zadowalającej (to dobre słowo) liczby kart postaci, przedłużam rekrutację o tydzień. Swoją drogą nie wiem, jak jeszcze mogę zachęcić graczy, nie reklamując się bezczelnie.

Jeśli ktoś wciąż nie jest zdecydowany, to ze swojej strony mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko, a sesja będzie klimatyczna (w pewnym sensie "klimat" jest moim znakiem firmowym). Nie mogę się wykazać nie mając graczy, czyż nie?
 
Terrapodian jest offline  
Stary 09-05-2008, 12:33   #8
Banned
 
Reputacja: 0 void nie jest za bardzo znany
Nie ma sensu reklamować Lepiej mieć niewielką liczbę graczy, którzy czują klimat, niż więcej osób, które ten klimat mogą popsuć. Kartę dzisiaj wyślę w wersji prawie alfa. Mam nadzieję, na jakieś komentarze i wskazanie miejsc, gdzie ewentualnie możnaby coś zmienić.
 
void jest offline  
Stary 11-05-2008, 13:10   #9
 
Pruszkov's Avatar
 
Reputacja: 18 Pruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znanyPruszkov nie jest za bardzo znany
Ja się zgłaszam (jeśli nie jest jescze za późno). Lubię takie klimaty, KP wyślę najdalej za 2-3 dni. Proszę o wyrozumiałość, to moja pierwsza sesja. Jeśli będę psuł klimat, proszę mnie wywalić.
 
Pruszkov jest offline  
Stary 11-05-2008, 18:58   #10
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 190 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
Cytat:
Jeśli będę psuł klimat, proszę mnie wywalić
Spokojnie Musiałbyś się naprawdę postarać, aby zostać wyrzuconym za "psucie klimatu". Rekrutka jest, jak już pisałem, do środy.

Swoją drogą; zapomniałem napisać o zdjęciu postaci. Nie jest wymagane, więc nie nalegam.
 
Terrapodian jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:51.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166