Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2008, 19:24   #11
Ozo
 
Ozo's Avatar
 
Jeżeli nie masz jeszcze kompletu graczy, to byłbym chętny. Dzisiaj zacznę robić KP, a Ty (jeśli oczywiście możesz) daj znać czy mam w ogóle jakieś szanse na udział w sesji.
 
Ozo jest offline  
Stary 06-05-2008, 19:26   #12
 
Maciekafc's Avatar
 
O zgłoszeniu pewnie decyduje karta postaci - im lepiej dopracowana tym masz większe szanse. No chyba, że kolejność zgłoszeń, ale nigdzie nie było o tym wspominane.

Zrób ciekawą, orginalną postać - a będziesz mógł spać spokojnie .
 
Maciekafc jest offline  
Stary 06-05-2008, 19:32   #13
 
TwoHandedSword's Avatar
 
Cytat:
Napisał Buka Zobacz post
Hmm... trochę dziwne pytanie . Mam opowiedzieć o czym będzie sesja czy jak?. Mija się to przecież z celem jeśli opowiem, czy też przybliżę mniej lub bardziej ogólnie co się będzie działo. "Będziecie w xy spotkacie bla bla, stanie się to i tamto, a wtedy tralala...". To zupełnie jak streszczać komuś książkę lub opowiadać o filmie, a potem niech sam czyta/ogląda. Gdzie tu zaskoczenie, zaangażowanie, przyjemność?. Jak już wcześniej wspomniałam pod "Ogólnie" znajdą się w sesji krwawe walki i intrygi, mhrok przez duże H, itd. dla każdego coś miłego i nie będzie to tylko turlanie kostkami czy też tylko storytelling, sesja będzie "wypoziomowana".
Źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi o jakieś ogólne informacje, na przykład na temat regionów, w których będziemy grali, organizacji, które będą z nami współpracowały lub będą z nami walczyły itp. Bynajmniej nie miałem nadziei na popsucie niespodzianki przyszłym graczom. Mogłabyś po prostu napisać coś na kształt tego:
"Postacie znają się od kilku tygodni, właśnie skończyły wspólnie eskortować karawanę. Chęć łatwego zarobku zaprowadziła je na dalekie południe, do Halarahh, stolicy niezwykłej krainy Halruaa. Na miejscu dowiadują się, że Kościół Shar w głębokiej tajemnicy werbuje fanatycznych zwolenników obalenia obecnej Rady Starszych. Większość magów zasiadających w Radzie została już podporządkowana spiskującym wyznawcom Pani Nocy, jednak o ich planach dowiaduje się jeden z wpływowych czarodziei. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się kto stoi za manipulacjami i dlaczego pragnie przejąć kontrolę nad Radą. W tym celu szuka ludzi, którzy zgodzą się pracować dla niego jako podwójni agenci i przystąpią do zwolenników Kościoła Shar. Trafia na postacie graczy, które muszą zadecydować, po której stronie barykady chcą się znaleźć."

Cytat:
Napisał Buka Zobacz post
Knifliwe pytanie. Niejako już sam sobie na nie odpowiedziałeś, pisząc o nastroju jaki można wyczuć z zamieszczonego przeze mnie wcześniej fragmentu. Ot, po prostu sesja D&D, rozgrywana jednak w "cięższych" klimatach, gdzie Faerun nie jest taki kolorowy, a wszyscy uśmiechnięci i dobro zawsze zwycięża. Zaufaj mi, będzie dobrze , horror to horror, nie wiem jak to jeszcze wytłumaczyć.
Masz rację, moje drugie pytanie było zbędne... Ale za to mam następne
Z jakich podręczników możemy korzystać?
Jak będziemy wykonywać rzuty kośćmi?
 
__________________
"Podróż się przeciąga, lecz ty panuj nad sobą
Sprawdź, czy działa miecz, wracamy inną drogą"
TwoHandedSword jest offline  
Stary 06-05-2008, 23:58   #14
 
mamra22's Avatar
 
Ja tez zgłaszam chęć zagrania. Karta w trakcie tworzenia. Prawdopodobnie człowiek mnich/skrytobójca lub zaklinacz/pan szarosinych.
 

Ostatnio edytowane przez mamra22 : 07-05-2008 o 15:51.
mamra22 jest offline  
Stary 07-05-2008, 09:13   #15
Wiedźma
 
Buka's Avatar
 
Pojawiło się kilka nowych osób i pytań, wypada więc udzielić kolejnych informacji. A więc po kolei:

Rekrutacja jest otwarta dla nieograniczonej liczby BG, potrafię sobie poradzić nawet z 10, choć szczerze przyznam, że wtedy jest to już nieco męczące dla prowadzącego, spokojnie więc możecie tworzyć karty i nie martwić się tym, że już po ptokach. Informuję jednak przy okazji, że nadal obowiązuje moje wymaganie do jak najdokładniej wypełnionej karty postaci, dzięki temu już będę widziała kto ma tak naprawdę ochotę zagrać a kto podchodzi do sprawy nieco olewająco, w końcu stworzenie karty to podstawa, to wasza postać i lekceważenie tego faktu daje już mocny zarys na temat danego gracza, Oczywiście jeśli są nowe osoby, zaczynające swoją przygodę z D&D dopuszczam drobne ustępstwa, w zależności od zaangażowania.

Co do ogółu sesji to ewentualny zarys (czyli to co mogę odgórnie zdradzić ), wyglądałby następująco. Znacie się już wszyscy i wspólnie tworzycie drużynę, powiedzmy od dwóch miesięcy, i podróżując po Faerunie szukacie przygód, by zwiększyć swą chwałę i potęgę, (no i oczywiście porządnie zarobić). W czasie tych swoich awanturniczych podróży trafiacie na północ, a konkretniej do Vaasy, gdzie pojawia się kolejna możliwość powiększenia sakwy, nie wszystko będzie jednak po waszej myśli <złowieszczy śmiech>.

Co do podręczników to mam kilka w domu, a do całej reszty (a jest ich naprawdę wieeeeeeele) posiadam nieograniczony dostęp, większego problemu więc nie widzę, proszę jednak o krótkie informacje w mailach w jakich "nietypowych" źródeł korzystacie, bym mogła sobie o "xy" poczytać w "tym i tym" itp. co zaś tyczy się właśnie tworzenia BG w oparciu o jakieś nietypowe podręczniki, klasy, atuty, prestiżówki itd. prosiłabym o krótką informację przez pw i wyjaśnienie o co chodzi, a co za tym idzie otrzymanie mojej zgody. Zgadzam się jednak na wiele, więc nie powinno być źle, po raz kolejny jednak informuję że nie trawię powergamingu.

Jeśli chodzi zaś o rzuty kośćmi i ogólnie mechanikę, będzie to jak najbardziej w sesji obecne, myślałam by (i wcześniej tak prowadziłam PBF-y) rzucać kompletnie wszystko za graczy przed monitorem i informować was w następnym poście o ewentualnym powodzeniu lub porażce waszych poczynań. Jeśli chcecie koniecznie dowodów moich rzutów możemy korzystać z kostnicy, będzie to jednak moim zdaniem psuło samą rozgrywkę, gdy w postach MP będą się pojawiały jakieś linki do rzutów. Krótko więc i na temat, z założenia liczę na wasze zaufanie do swojego MP jeśli chodzi o rzuty i mechanikę, która nie będzie w postach widoczna. W pewnych wyjątkowych sytuacjach możemy również doprowadzić do jakiś konsultacji przez pw i dany gracz pozna już jakieś wyniki wcześniej i będzie mógł więcej napisać w swoim poście.

Co do samego odgrywania jeszcze taka ważna, niejako żelazna zasada: w swoich postach piszecie co CHCECIE zrobić, a nie już efekt swoich poczynań. Pewnie wielu z was o tym wie, spotykałam się jednak już z osobami, które pisały w sesji (streszczę w skrócie): "zadaję cios moim mieczem, trafiłem go w łeb, polała się jucha i Ork zaryczał, a ja z wrednym uśmiechem wyprowadzam kolejny cios".

No więc... ekhem!. W tym momencie to totalne wtrynianie się w "pracę" MP, rujnujące całą rozgrywkę. Wyżej wymieniony przykład nie dotyczy tylko walk, ale i właściwie wszystkiego innego, gdy potrzebny jest "osąd" MP, i jak już wcześniej wspomniałam, zawsze piszecie tylko co CHCECIE zrobić, chyba że po konsultacji przez pw otrzymacie odpowiednie informacje... .

To chyba ponownie wszystko .

PS: Proszę pamiętać w trakcie przesyłania kart mailem o dołączeniu skromnych odpowiedzi na pytania z "testu psychologicznego". Karty i tak z pewnością będę jeszcze z wami konsultowała/odsyłała wam po ewentualnych poprawkach. Macie jeszcze około 2 tygodni więc nic na szybko i na siłę.
 
Buka jest offline  
Stary 07-05-2008, 12:07   #16
 
Thanthien Deadwhite's Avatar
 
Bardzo podoba mi się pomysł na przygodę jak i fakt, że MG czyli Buka podchodzi do gry. Widać, że zna się na rzeczy.

Chciałbym zagrać, miałbym nawet pomysł na postać. Niestety nie dam rady czasowo, gdyż nie chcę by Mg musiała na mnie czekać. Ale jeśli planuje w razie czego dodatkowe rekrutacje dajmy na to w czerwcu to wtedy chętnie się zgłoszę.

Pozdrawiam wszystkich Zwłaszcza tych nowych bo sam się jeszcze za takiego uznaje
 
__________________
"Stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś" xD

"Boleść jest kamieniem szlifierskim dla silnego ducha."
Thanthien Deadwhite jest offline  
Stary 07-05-2008, 13:14   #17
 
Bulny's Avatar
 
Jej ludzie.. Po co ten pośpiech? Wysłałem Ci pw Buka, bo mnie sesja zainteresowała (normalnie nie zaglądam prawie do rekrutacji, ale mnie Kud*acz namówił) zgłaszam się i za niego i za mnie. Z tym, że my "weterany" od siedmiu boleści mamy trochę krucho z czasem, więc wyślemy karty za tydzień/dwa. Po 25 maja juz bedziemy mieć czas

Oczywiście co do spraw technicznych nie mam żadnych pytań poza tymi z pw
 
__________________
"Gdy Ci obcych ludzi trzech mówi że jesteś pijany to idź spać" - Stare żydowskie przysłowie ;)
Bulny jest offline  
Stary 08-05-2008, 16:33   #18
 
Thanthien Deadwhite's Avatar
 
Tak właściwie to może jednak się zgłoszę. Nie wiem czy było to pisane jeśli tak to przepraszam że pytam o to ale czy Buka napisałaś ile postów wymagasz? znaczy się z jaką częstotliwością?

Kartę pewnie będę tworzył długo ale myślę że zdążę.
 
__________________
"Stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś" xD

"Boleść jest kamieniem szlifierskim dla silnego ducha."
Thanthien Deadwhite jest offline  
Stary 09-05-2008, 21:31   #19
Wiedźma
 
Buka's Avatar
 
Jest już... 11(w tym dwóch przez pw) chętnych! jak jednak wcześniej napisałam wszystko zależy od waszego podejścia/zaangażowania do sesji i kart.

Rekrutacja potrwa jeszcze "jakieś" 10 dni, może 2 tygodnie, więc spieszyć się nie musicie, ale jednocześnie wypadałoby się już w końcu zająć kartami lub chociaż do mnie odezwać, niektórzy po napisaniu tu 1 posta zamilkli... . Już w trakcie sesji też znajdzie się ewentualnie miejsce dla kogoś kto chciałby dojść więc tym też się martwić nikt nie musi.

Mam już dopracowaną i tyci poprawioną kartę ŚLePoX'a (Półelfi Tropiciel/Łotrzyk) i Sinthael'a (Elfi Woj).

Czekamy więc na pozostałych chętnych i ich karty. Co do samej częstotliwości postowania to przynajmniej 2 w tygodniu, ja mogę na 100% dawać naprawdę obszerne posty w środy i soboty, a jeśli zajdzie potrzeba to i jakiś krótszy mogę zamieścić w pozostałe dni tygodnia. Wy zaś nie musicie się tej zasady trzymać (czyli tylko 2 posty w tygodniu), jeśli chcecie sobie np. podyskutować między waszymi BG w sesji to nic nie będzie stało na przeszkodzie byście zamieszczali posty itd.

Tak ogólnie to może macie jeszcze jakieś pytania, czy tu czy na pw (na gg jestem sporadycznie), albo chcecie jeszcze o czymś pogadać?.
 
Buka jest offline  
Stary 09-05-2008, 21:37   #20
 
adix1993's Avatar
 
Hymm. Mamy tak dużo Sztuk złota. Mozna się za to wyposażyć w dom itp? A może własnie po to to jest...no bo po co tyle kasy?

Karta post bedzie za kilka dni.
 
adix1993 jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172