Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-05-2008, 22:18   #1
 
Almena's Avatar
 
(autorski) TJT4 : Violet & White

+Black Angel+ by ~raptorzysko on deviantART

- Spójrz na mnie. Jestem Czarna Zorzą. Szeptem Mroku. Słowem poruszającym mgłami chaosu. But you may call me Mistress.
Światło jest stwórcą wszystkiego. Materii i niematerii. Życia. I tych, którzy je odbierają.
Światło ma różne barwy i odcienie.
Zielone leczy ból ciała, niebieskie cierpienia duszy. Żółte wywołuje obłęd, czerwone rodzi bunt i odwagę.
Najważniejsze z nich, najważniejsze dla ciebie, to Fiolet i Biel. Chaos i Ład.

Długo szukałam Takich Jak Ty. Nieważne, który kolor czcisz. Twoje poświęcenie dla niego niczego nie zmieni. Chyba, że zagrasz ze mną w pewną grę...Widzisz?
To są cztery istniejące wymiary. Jesteśmy teraz w Wymiarze Bieli. Każdy Wymiar ma wiele planów astralnych. Dotąd żyłeś w planie materialnym, jak każdy śmiertelnik. Teraz znajdujemy się w planie widmowym. W planie mgieł chaosu. Słyszysz jak mgły szepczą? Nie bój się. Nie zabiją cię.Popatrz. Oto Wymiar Chaosu. Ci, którzy tam żyją, nie nazywają go tak. Tylko tam, do niedawna, istniał chaos. Tam egzystuje Shabranido.
Shabranido, władca chaosu. Stworzył w planie astralnym, w siedzibie demonów zasnutej mgłami fioletu, pięciu Lordów Demonów; Phibriza, Gaava, Rashaarta, Riona i Kanzela. Phibrizo zabił Gaava i Rashaarta. Ale to inna historia.
Shabranido wypełzł kiedyś z planu widmowego, i odwiedził świat realny Wymiaru Chaosu. Waleczne dusze śmiertelników nie radziły sobie z jego potęgą, więc w desperacji otworzyły Bramę łączącą ich świat z równoległym wymiarem. Starożytne Czarne Smoki udały się za jej próg, by sprowadzić pomoc. Z wymiaru Bieli nadszedł natychmiastowy odzew. Bramę przekroczyła Almanakh, i dosiadła ostatniego białego smoka, Starfire. Razem z Czarnymi Smokami, ruszyli do boju z Shabranido. Oko Światła, Wiatr Lodu i Żywy Ogień, zjednoczone, wygnały władcę chaosu w odmęty fioletu.
A potem rozdzieliły się. Oko Światła wróciło do wymiaru Bieli, zaś Wiatr i Ogień pozostali. Brama została zamknięta.
Lord Demonów Rion, skaziciel żywiołu powietrza, stworzył swego najwyższego sługę, Kiharę. Veriona. Verion miał wiele dzieci, wiele tworów. W tym demona, którego śmiertelnicy ochrzcili „Rith”.

Za szybko mówię?... Niewiele rozumiesz...? Nie szkodzi. Twój umysł nie jest w stanie ogarnąć wydarzeń toczących się od wieków. Musisz wiedzieć tylko jedno. Rith, twór Veriona, opętał śmiertelnika imieniem Legion. Legion był jednym z Takich Jak Ty.
Zdradził swych towarzyszy, zdradził swego stwórcę, i z opętańca stał się pełnoprawnym demonem.
Przeszedł przez Bramę. Jest tutaj. Przyjął imię Astaroth, stworzył plan mgieł w Wymiarze Bieli, i został Nowym Shabranido, Panem Mgieł. Jest twórcą chaosu i mgieł fioletu. Jest esencją chaosu. Mojego chaosu.

Chcesz go spotkać? Chcesz stanąć po jego stronie?

Wymiar Bieli to nienajlepsze miejsce dla siewców fioletu. Biała Gwiazda stworzyła tu wszechświat, a teraz jej Światło napełnia go ładem i pokojem. Istoty tu zrodzone nie znają, i nie akceptują innego Światła aniżeli Białe.
Wojownicy Bieli byli wybrańcami Gwiazdy. Mieli tworzyć życie i patronować mu. Mieli strzec Bieli przed chaosem. Almanakh, Lavender i Khemetra. Khemetra stworzyła ludzi, Almanakh lud Avenonów i chimery, a Lavender białe smoki.

Almanakh jest moją siostrą. Jest Bielą, którą z siebie wygnałam. Zakochała się z wzajemnością w Kiharze Lorda Demonów Riona, Verionie. Ten sam Verion zabił rywala w wyścigu po miłość Almanakh, Lavendera.
Rozumiesz?
Lavender nie żyje. Esencja jego duszy unosi się w planie astralnym, wciąż silna, wciąż pełna mocy, którą może zsyłać swym wyznawcom. Khemetra zaginęła.

Wszystko w planie materialnym zrodziło się z mocy Bieli. Większość istot to dzieci Światła.
Jakie są istoty Bieli? Pokojowe, miłosierne, przyjazne, solidarne, dobrotliwe, lecz przede wszystkim waleczne, odważne. I żywiące niegasnącą nienawiść do chaosu.

Jakie są dzieci chaosu, dzieci fioletowych mgieł? Przebiegłe. Nie są złe, ale wszystko co robią, robią z korzyści dla samych siebie. Potrafią być okrutne, przyjazne, mordują bez skrupułów, czasem pomagają innym. Są żądne władzy i mocy, są zdradzieckie, zadziorne, i budzą strach, lecz przede wszystkim są nieprzewidywalne.

A ty?
Jaki jest ktoś Taki Jak Ty?

Zależnie od tego, dołączysz do pozostałych, do Takich Jak Ty. Będziesz miał banalnie proste zadanie. Pokonać Tych Drugich.

Nie, nie mówię o zabijaniu, choć jeśli tego właśnie pragniesz... Spodziewam się raczej, że wykonasz przydzielone ci zadania lepiej niż Tamci. Możesz im pomagać, lecz bądź zawsze o krok do przodu. Wyspa, na której toczyć będzie się gra, jest niewielka. Wiele razy Ich spotkasz. Możesz się z nimi przyjaźnić. Możesz ich zdradzać. Możesz wszystko.

- Hello there, cute mortal! ;3

http://tsoc.new21.net/fanart/Eugene/xel/1/xstaff.jpg

Zjawił się znikąd tuż za twoimi plecami!
- Nie bój się go. To właśnie Verion, były Kihara Riona, ukochany Almanakh. Yes, he`s a demon, and it`s true, what you`ve heard of him. But do not fear.
- You called, Mistress?

http://tsoc.new21.net/fanart/Eugene/...xelzeras22.jpg

- You know mortals well, you`ve spent more time with them. Wybierz tych, którzy się nadają. Resztę zabij.
- With pleasure, Mistress!;3

http://tsoc.new21.net/fanart/Eugene/...ou_Bgeezus.jpg

Kolana ci drżą, ale próbujesz to ukryć.
- Oh my – uśmiechnął się podejrzanie Verion. - Soooo, let`s see what you can do, hm?

* * *

Witam!
Minął ponad rok, minęły 3 części TJT.
http://lastinn.info/sesje-rpg-autors...ty-3-a-68.html (Tacy jak ty 3) - link do ostatniej części.
Zamierzam poprowadzić 4 część sesji „Tacy Jak Ty”, pod dźwięczną nazwą „Violet & White”. Mam nadzieję, że znajdą się kreatywni i waleczni, którzy mi pomogą!

Od razu uprzedzam pytania: NIE TRZEBA znać poprzednich 3 części sesji „Tacy jak Ty”!!! Ta jest zupełnie nową przygodą.
Toczy się co prawda w świecie poprzednich przygód, ale bez obaw. Wszystko się wyjaśni, można pytać MG, pytać kolegów z drużyny. Damy radę.

Z poprzedniej części sesji zostają w drużynie: Alaron Elessedil, Amman, Blacker, Hollyork, Kejsi2, Mijikai, Panda, Vireless.

Poszukuję 3 graczy, którzy dołączą do drużyny wnosząc trochę świeżej krwi.
Bez obaw. Drużyna jest bardzo sympatyczna i przyjazna!
Aby wyrównać szanse i zahamować pakerstwo którego MG bardzo nie lubi, oraz by spróbować czegoś nowego, nie-oklepanego, poziomy [tzw. Truskawy ] i skille postaci grających w poprzednich częściach sesji ulegają WYZEROWANIU! [czytaj dalej o PSach]


Generalny koncept sesji: są jakby 2 drużyny. Dobrzy, od Bieli [Światła], i chaotyczni od Fioletu [Chaos]. Chaos nie znaczy złego zabijaki/zbira, który tylko morduje, kradnie, gwałci. Biel nie oznacza aniołka który tylko się modli i pości.
Chaotyczni są po prostu „bardziej źli niż dobrzy”, zaś Dobrzy kierują się honorem, zasadą „śmierć w walce z chaosem lub w obronie kogoś to największy zaszczyt”. Chaotyczny może nakarmić głodne dziecko, Dobry może mieć chwile wahania – powinien mieć jednak wyrzuty sumienia po dopuszczeniu się czegoś ‘be’ i musi zadośćuczynić. W razie pytań, śmiało.

Typowi przedstawiciele chaosu z poprzednich części sesji – Astaroth. Lepszego przykładu po prostu nie ma. Zdradził drużynę, knuł stale za plecami drużyny, dążył do władzy i potęgi, pomagał, jeśli przynosiło mu to korzyści.

Typowi przedstawiciele wojowników Światła – Kejsi, Barbak, Waldorff. Jeśli walczą, wykrzykują przy tym hasła o potędze Światła, Almanakh, Lavendera, lecz mają chwile zwątpienia, starają się pomagać komu mogą itd.

Więc, mamy dwie drużyny. Dwa oddzielnie grające zespoły. Zapewne oba zespoły będą się spotykać raz po raz. Możecie współpracować, możecie się mordować, możecie pójść na kompromis, chodzić wszyscy razem jako jeden zespół, zobaczymy jak wyjdzie, jak zechcecie [jeśli ktoś uważa, że Anioł i Demon jako kumple to paranoja, radzę... ekhmy... zastanowić się ponownie ]

Dostaniecie zadania, które macie wykonać. Z reguły to, że wykonacie pewną część zadania będzie przeszkadzało drużynie przeciwnej.
Dobra, teraz KP.
* - wypełniają bywalcy

Imię:
Rasa: człowiek, elf [proszę, gdzie są elfy?!V_V ja chcę elfa!], chimera [mieszanka dowolnej rasy+zwierzę], dwarf [od biedy...].
PłeĆ:
Profesja: [byle nie mag...]
Wyznawany żywioł/’bóstwo’[Almanakh, Lavender, Khemetra]:
Wygląd: * [tu się trochę skupmy, co?]
Charakter: [takie tam]
Historia: [skrótowa, dosłownie z kilka zdań, coś o rodzinie, co postać robiła itd. Nie chcę żadnych elaboratów.]
Aspiracje: * [kilka zdań czy postać ma jakieś marzenie, czy chce coś osiągnąć itd.]
Lęki, choroby, upośledzenia, uczulenia [przynajmniej jeden!]: *

WW [walka wręcz] *
ST [strzelectwo=kusza, łuk, proce, itp., plus broń miotana] *
Z [zręczność] – wszelkie manualne manipulacje, skradanie się itd. *
K [kondycja] – wszelkie biegi, uniki, skoki, wspinaczka, akrobacje, zwinność. *

100 punktów do podziału. [radzę skoncentrować się na jednym typie broni]

MG [jeśli nie zapomni ] będzie w postach zaznaczał na co należy rzucać aby sukcesem zakończyć daną akcję.

W rzutach zawsze wygrywa mniejszy numerek!!! [np. strzelając z łuku musicie wyrzucić mniej niż wasze ST]

Znudziły mi się walki typu „atakujesz-trafiasz-idziecie dalej”. Trzeba trochę emocji, trochę „trafię czy nie? Może lepiej nie atakować?”. Wiem że nienawidzicie rzutów, były z nimi już różne ubawy, no ale będę was mordować tym razem. Podczas każdej walki przynajmniej RAZ musicie rzucić kośćmi, z reguły na początku. Dalsze tury walki po staremu, wynik walki zależy w 50% od rzutu.
Rzuty z reguły będą pomocne w walkach, w których postać może zginąć, lub w potyczkach między graczami.

Skille: * 1 na początek.
PS [punkty skillowe] – początkowo 1.

Dowolność umiejętności jest duża, ale biedny schorowany nerwicowo MG ma dość sytuacji, kiedy gracz pisze mu "zapomniałem dodać że mój skill daje mi nieśmiertelność, niewidzialność, odporność na żywioły, zadając ata50 wrogom w pobliżu śmiertelne rany po 2 sekundach". Dlatego będzie dziadowski formularzyk do wypełnienia przy wyborze skillów. Jednocześnie pragnę tu podziękować graczom, którzy skille opisywali porządnie, sensownie, i się nie przepakowywali.

*
Nazwa skilla;
Z czego czerpie energię: [taka tam pierdoła]. z żywiołu, chaosu, Bieli. dodaje większą skuteczność kiedy ma większą styczność ze źródłem np. za sprawą artefaktu.
Do czego skill służy;
Na co/kogo skill działa:
Na co/kogo nie działa:
Czas trwania [max 5 tur] im krócej, tym skill jest skuteczniejszy.

*
Propozycja questa dla drużyny przeciwnej: tu proszę ze szczegółami. Ma to być jedno krótkie i proste zadanie, ale proszę o dokładny opis warunków jego wykonania, opis Bnów biorących w nim udział itd. [nie chodzi o pisanie całych rozmów przeprowadzonych z BNami, tylko generalnie – czego chcą, na co się zgodzą na co nie] Jeśli gracze wykonujący to zadanie będą mieli pytania co do niego, MG pyta twórcę questa co i jak, więc żeby to miało ręce i nogi. MG zastrzega sobie prawo dokonywania drobnych zmian w propozycjach questów, dopasowanych do fabuły. Malutkie queściki. Typu idź-przynieś, idź-zabij, ukradnij, zgwa...eeer tego ymmm, ocal, itd. A nie „jest 42 BNów, pierwszy chce to, jeśli to zrobisz drugi da ci coś, co masz zanieśc ósmemu, a wtedy piąty poprosi cię o...”. To mają być przyziemne zadania. Nie „idź i zabij Shabranido, a dam ci zamek, pióro feniksa i dwie córki za żony”.

Koniec KP.

KP WYSYŁAĆ PROSZĘ NA MOJE PW !!!


Wyboru graczy dokonuję na podstawie tego, jak dotąd pisali na forum, jak często bywają i mogą być, oraz na podstawie KP [zwłaszcza charakteru postaci i propozycji questa]. Wszystko jedno czy to będzie gracz doświadczony czy nie. Damy radę.

Kobietyyyyyyyyy!!!
Gdzie są kobiety-porządne graczki na tym forum?! Solidarnie nawołuję o wsparcie, mam tłum dzielnych facetów i jedną małą chimerę Kejsi! I poszukuję raczej wojujących amazonek, nie 17 letnich płaczliwych dam w różowych falbanach...

ZASADY:
- Tura trwa 2 doby! W czasie tury-doby gracz ma obowiązek zamieścić 1 post! J Może więcej - dwa, góra trzy – np. jeśli rozmawia z innymi graczami. Jeśli zobaczę że ktoś milczy trzy tury z rzędu, a BYWA na forum online, i nie powiadomił mnie że np. jest chory, wyjeżdża itd., to WYWALĘ Z SESJI !!!! Jeśli macie jakąś planowaną nieobecność, po prostu powiedzcie i tyleJ Wtedy uznaję to bez problemu. Ale od razu mówię – chcę graczy którzy mogą pisać BARDZO często, przynajmniej ten raz na 2 dni. Poza opisami na zakończenie tur robię czasem tzw. „wtrącenia”, które przyspieszają akcję – wtrącenia to posty które zaczynam znaczkiem „x” i takim też je kończę.

- Jeśli ktoś nie napisze posta przez 48 h uznajemy, że jego postać po prostu podąża za resztą drużyny!!!
NIE CZEKAM na nikogo w nieskończoność jak bywa na innych sesjach, uczciwie ostrzegam!!! Mogę poczekać czasem godzinę, półtorej, ale nie dzień, dwa. Jeśli ktoś nie ma czasu/kreatywności na pisanie 1 posta na 2 dni niech się NIE ZGŁASZA.

- Nie mam wymagań co do tego czy pisać w 1 czy 3 osobie, jak wam pasuje. Zasadą jest jedynie to, że wspomnienia/retrospekcje piszemy między gwiazdkami [* * * ], to co mówimy od myślnika, a myśli postaci w cudzysłowie. Idealny post zaś składa się z 3 części;
1. przemyśleń postaci na temat danej sytuacji/wspomnienia/knowania, itdXD
2. gadka-szmatka, czyli to co mówimy do Bnów, członków drużyny
3. PODJĘTEJ AKCJI. Jeśli ktoś pisze: „a może bym tam poszedł...?” – MG wyrywa sobie włosy z głowyXD Ok., twoja postać zastanawia się co robić. A co robi?! Ma być wyraźnie napisane; „idę tam!” Posty bez podejmowania akcji są praktycznie bezwartościowe dla rozgrywki jeśli chodzi o pchanie przygody na przód;(
- Kolejność postowania nie jest ustalona. Staramy się jednak NIE CZEKAC aż „ktoś napisze bo ja nie mam pomysłu na post”... NIE CHCĘ takich graczy „bez pomysłu”!!! L Gracie w RPG, i albo gracie albo chowacie się za plecami drużyny, co jest bardzo drażniące dla mg i reszty graczy – a wtedy do widzenia... Nie bać się podejmować wyzwania, jestem naprawdę wyrozumiała Gość który świetnie odgrywa swoją postać i rzuci się do ataku na wroga, ma większą szansę przeżycia niż gość który schowa się za plecami reszty i z pozoru jest poza zasięgiem wroga. Już się MG postara, żeby w zasięgu wroga się znalazł taki obibok ;3
- Posty piszemy barwne, staranne, bez błędów ortograficznych i w miarę możliwości no... jak najlepsze ŻADNYCH postów jedno, kilku linijkowych!!! Nie wymagam super talentu pisarskiego, ale nie chce czegoś w stylu: „zamykam drzwi. Siadam. Patrzę przez okno.” Można to ująć np. tak: „zamknąwszy za sobą drzwi, usiadłem na krześle i w zamyśleniu spoglądałem przez okno”... Myślę, że to oczywiste.

- SPRAWA SKILLÓW! Tego nie było wcześniej na TJT.
Za wykonanie danych zadań postacie otrzymują PS – punkty skillowe. [dostają je wszystkie postacie zaangażowane w wykonywanie danego zadania]. 1 punkt skillowy = jedno zużycie dowolnego skilla. Punkty skillowe zużywają się wraz z używaniem skillów i trzeba je nabijać od nowa. Skille wymyślają sobie sami gracze – mają to być umiejętności związane z ich historią/zawodem/żywiołem/dobrem/złem. Skillem jest wszystko ponad wasze fizyczne wyposażenie typu bieganie, skakanie, pływanie, słuch, węch, wzrok, władanie bronią. Możecie kilkakrotnie wybrać ten sam skill.

WAŻNE! Skilla wybieramy w przeciągu 2 dni od zdobycia punktu skillowego! Żeby nie było sytuacji „zbieram PSy i czekam co się wydarzy – jest pożar, ok. biorę wywołanie deszczu, jest minotaur, biorę zabicie minotaura. Gra ma być wyzwaniem i przygodą! Nie bezsensownym pokonywaniem kolejnych przeszkód po najmniejszej linii oporu.

PRZED zdobyciem punktu informujemy MG, że chcemy wybrać jeden z poniższych:

Skille obszarowe, działające na więcej niż 1 cel – kosztują 2 punkty skillowe
Skille zabijające 1 cel jednym uderzeniem – 5 PS
Skille zabijające więcej niż 1 cel jednym uderzeniem – 10 PS

Wówczas zbieramy ilość punktów potrzebną ku temu i dalej zbieramy znów po 1 PS`ie, po każdym podając skilla. Działa to na zasadzie szkolenia. Ok., przykład.

Postać chce zdobyć skill „pożarcie duszy” zabijające 1 wroga jednym uderzeniem. Potrzeba 5 PS`ów. Pisze do MG na PW/gg; chcę taki skill. Ok. Szkoli się w świecie gry, w mechanice zbiera punkty skillowe, 1,1,1,1,1. Dostaje skill „pożarcie duszy”. Dostaje kolejny PS; 1. Podaje skill „zużywający” 1 PS [każdy poza obszarowym, zabijającym 1 cel 1 uderzeniem i więcej celów 1 uderzeniem].

Wyjdzie w praniu.

Uwaga; użycie skilla NIE gwarantuje jego skuteczności!!! Nie jestem złośliwym MG, ale jeśli rzucicie się z motyką na słońce...

Za co dostajecie PSy:

Chaotyczni
Złożenie ofiary/zmuszenie kogoś do zrobienia czegoś bardzo złego/wywołanie obłędu – 10 punktów
Stworzenie demona – 5 punktów [musicie porwać ludka i trzymać go całą dobę w pentagramie]
Opętanie – 3 punkty.
Zabójstwo – 1 punkt.
Dręczenie/tortury/zastraszanie – 2 punkty.
Zniszczenie cennej własności – 2 punkty.
Wywołanie jednego z 7 grzechów głównych – 4 punkty.
Kradzież – 2 punkty.
Wzbudzenie swej złej sławy i lęku wobec siebie – 2 punkty
Zakładanie trwałych obiektów kultu [symbole chaosu - liczba 11, okrąg] – 1 punkt
Działanie wbrew utartemu wizerunkowi chaoty [zachowania altruistyczne wobec innych, zachowania dobre] – 1 punkt

Dobrzy
Przekabacenie złego na dobrą stronę/ocalenie życia/uleczenie z obłędu – 10 punktów
Zabicie demona – 7 punktów
Egzorcyzm – 5 punktów.
Uleczenie kogoś/opatrzenie ran – 2 punkty
Uleczenie z jednego z siedmiu grzechów głównych – 2 punkty
Pomoc komuś w potrzebie – 3 punkty
Ocalenie cudzej własności – 1 punkt.
Wywołanie w kimś silnej wiary, miłości, pokoju – 3 punkty.
Publiczne odprawienie modlitw na cześć Światła – 2 punkty [musicie zbudować sobie ołtarzyk i modlitwę wymyślić ładną]
Zakładanie trwałych obiektów kultu [symbole bieli- liczba 3, trójkąt równoboczny] – 1 punkt

Szczegółowe opisy w komentarzach jak już sesja ruszy.

- SĄ RZUTY KOŚĆMI!!! Rzuty NIE dotyczą jednak skillów!!! Przykład; jeśli otwieracie kłódkę wytrychem rzucacie na zręczność, jeśli używacie skilla siła byka i zgniatacie kłódkę, udaje się wam ją zgnieść bez rzutu.

Ok. wiem że niektórych rzuty mogą przerażać, ale naprawdę nudno się robi podczas walk skoro wiecie że zazwyczaj pozwalam wam trafić... Wiec zdamy się na kości tym razem. Spoko jednak – nie ma punktów życia. Jeśli wasza postać odniesie śmiertelną ranę, zaopiekuje się nią odpowiednia instytucja – Biel lub Fiolet. Postać wróci do żywych tyle tylko ze straci wszystkie Punkty Skillowe [zachowując statystyki].

Co do statystyk typu WW, ST, Z i K – postacie zdobywają poziomy [tzw. truskawy] tak jak w zeszłych częściach TJT [pd przyznaję tym razem TYLKO za ODGRYWANIE POSTACI!!! 150 pd = 1 poziom = 10 punktów do rozdziału między statystyki. Za każdy post z odgrywaniem postaci na ok. – 10 pd. Za post wybitny = postać ok., plus akcje cenne dla fabuły = 15 pd.

- Jestem wyrozumiałym MG. Otwarta na dziwne pomysły graczy.
- Żadnego ewidentnego obrażania innych graczy. Oczywiście jest różnica między uzasadnioną kłótnią praworządny-chaotyczny, a bezpodstawnym obrzucaniem się bluzgami.

No i to tyle. Wyjdzie w praniu. Wymagam głównie; kreatywności, chęci do gry, entuzjazmu, częstej obecności, oraz dobrego odgrywania postaci. Jeśli chcesz mordować, palić, niszczyć, ok., idź z Fioletem, ale pamiętaj o konsekwencjach swoich działań! Jeśli nie będziesz przebiegły i ostrożny, nie zatrzesz śladów po zbrodniach, wojownicy Bieli odpowiednio się z tobą rozprawią.

Jeśli masz ochotę dokopać jakiemuś badassowi, lub udowodnić że w grach RPG opłaca się czasem zagrać dobrą postacią, bądź wojownikiem Światła. To trudna droga pełna wyrzeczeń, ale w tej sesji mięczaki i inne głowonogi nie grają

Czego MG nie trawi i trawić nie będzie [za co można dostać kopa boską nogą]
Textów:
- Przepraszam, że nie piszę, ale nie wiem co napisać!
- Dam post jutro, na pewno! [kolejnego dnia] Sorry, dam post jutro!
- Poczekaj na mnie plissss!!! [czeka.] ... [kolejnego dnia] ...[brak postu gracza cd]

- Cześć! Co stanie się kiedy podpalę chatę?
- ...
- A kiedy ją ugaszę? A kiedy z niej wyjdę? A jeśli otworzę okno? A jeśli zmyję podłogę? A jeśli usiądę?!
- NAPISZ W POŚCIE ŻE TO ROBISZ A SIĘ DOWWIESZ!!! Po to są posty na miłość boską!

Plus, nie cierpię postaci markotnych, naburmuszonych, obrażalskich, złośliwych i perfidnie niemiłych dla innych. Chcecie grać nadętego, leniwego gbura? Na inną sesję zapraszam. Nadęci po prostu psują nastrój sesji. Udziela się to innym graczom i MG.

Muszę przyznać że często dostawałam przecudne Kp, gracz na innych sesjach boskie, długie, barwne posty. I co z tego? skoro sesja rusza, a gracz pisze wprawdzie długie posty poprawne stylistyczne, piękna polszczyzna, ale stoi w miejscu jak zamurowany albo wlecze się biernie za resztą drużyny. Posty nie muszą być elaboratami. Mogą mieć 15 linijek tekstu, byleby postać w nich opisywana działa, podejmowała akcję, robiła coś sensownego, poza gapieniem się i barwnym opisywaniem tego co zaszło, lub tego co planuje [a nie raczy nic zrobić]. Mamy to szczęście, że grono bywalców TJT zna się już na rzeczy, więc nawet niedoświadczony gracz da sobie radę.

Najważniejszy jest entuzjazm i chęć do gry. Jeśli go nie masz nie zgłaszaj się. Nie potrzebuję polonisty trującego długimi postami, a nie potrafiącego podjąć żadnej akcji, ani samodzielnie, ani z drużyną. To jest RPG. Tu się GRA, nie pisze wypracowania.

Zapraszam!
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia.
Almena jest offline  
Stary 08-05-2008, 22:49   #2
 
Szarlej's Avatar
 
TACY JAK TY!!! Dobra entuzjazm już jest. A tak na serio, niedawno myślałem kiedy będzie następna odsłona TJT a tu rekrutka. Jak bym mógł nie zagrać. Trochę nie pasuje mi ten zakaz dla magów ale spróbuję przekonać mg (ale to na pw).
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 08-05-2008, 23:43   #3
 
Howgh's Avatar
 
Wstępnie się zgłaszam.. Sesja zapowiada się ciekawie. Mam jednak pare pytań, ale to też na pw

Pozdrawiam..
 
__________________
Nigdy nie przestanę podkreślac pewnego drobnego, instotnego faktu, którego tak nie chcą uznać Ci przesądni ludzie - mianowicie, że myśl przychodzi z własnej, nie mojej woli...
Howgh jest offline  
Stary 09-05-2008, 08:14   #4
 
Almena's Avatar
 
Dobra, z tym magiem jako profesja źle się wyraziłam. Chodziło o to, że nie ma magów chodzących po świecie gry "formlanie" nazwijmy to. Żeby gracz się nie załamał "no tak, wojownik ma "za darmo" walkę mieczem, a ja jako MAG muszę zdobywać jakie punkty skillowe żeby rzucić czar?!".

Magia w świecie gry ISTNIEJE. TYLKO dla Takich Jak Wy. Nie spotkacie typowego maga. Właśnie przez punkty skillowe możecie rzucać zaklęcia związane z chaosem, bielą, żywiołami itd. [różnica jest w sumie tylko formalnie nie jest to typowa magia czerpią z energii magicznej a z energii chaosu, bieli itd.] Więc jeśli ktoś chce rzucać zaklęcia, spoko.
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia.
Almena jest offline  
Stary 09-05-2008, 14:27   #5
 
MrYasiuPL's Avatar
 
Cokolwiek by to nie było, zgłaszam się wstępnie. Narazie czytam ten długaśny pierwszy post. ; )

EDIT
Ok, napisane, zaraz wysyłam.
 

Ostatnio edytowane przez MrYasiuPL : 09-05-2008 o 15:18.
MrYasiuPL jest offline  
Stary 09-05-2008, 14:58   #6
INNA
 
Nami's Avatar
 
A w poprzedniej rekrutacji nie było aż tylu informacji ._.

Ale no nic, i tak polecam sesje Almeny!! One są po prostu bardzo bardzo dopracowane (mimo że nawet czasem sama Almena zapewne nie wie co stanie się ... kiedyśtam XD). Możecie rozwijać swoje postaci i robić z nich "kogoś".

Więc grajcie!! (Kobiety idźcie tam :P Fajnie jest no mówię wam xP)
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline  
Stary 09-05-2008, 15:28   #7
 
Kejsi2's Avatar
 
Mam nadzieję, że nie będę jedyną Białą przeciwko reszcie i Astarothowym hordom .

Almena jak póki co wygląda ilościowy podział na Bakłażany i Białe serki?
 
__________________
"Bóg stworzył świat. Szatan zobaczył, że świat jest dobry i zaniepokoił się trochę. Bóg stworzył człowieka. Szatan uśmiechnął się, machnał ręką i rzekł do siebie: eee spoko, będzie dobrze!" - Almena wyjaśnia drużynie stworzenie świata....:D
Kejsi2 jest offline  
Stary 09-05-2008, 16:10   #8
 
Blacker's Avatar
 
Kejsi, od razu ,,przeciwko" - czy ja kiedyś stałem przeciwko białym? Nieee ;> A tak na poważnie to stanowczo polecam sesję u Almeny jeśli macie zamiar naprawdę sobie pograć od początku do końca, a nie wściekać się że sesja upadła. W końcu to już trzecia w pełni zakończona sesja przez Almenę - na LI nie ma mistrza gry który może się pochwalić lepszym wynikiem :3
 
__________________
Make a man a fire, you keep him warm for a day. Set a man on fire, you keep him warm for the rest of his life.
—Terry Pratchett
Blacker jest offline  
Stary 09-05-2008, 18:22   #9
 
hollyorc's Avatar
 
Kejsi.... jak to sama??? <płacze> masz przecież jeszcze mnie

A co do sesji.... nie gram długo na forum, jednak z RPG jestem związany od bardzo dawne.... Almena jest personą, potrafiącą tak pisać posty, że akcja przygody, śni się po nocach, nie możesz się skupić w pracy/szkole.... nie jesz nie pijesz.... możesz tylko i wyłącznie czekać na kolejnego posta... uzaleleżniające w 100%

polecam
 
__________________
Tablety mają moc obliczeniową niewiele większą od kalkulatora. Do pracy z waszymi pancerzykami potrzebuję czegoś więcej niż liczydła. Co może mam je programować młotkiem zrobionym z kawałka krzemienia?
~ Gargamel. Pieśń przed bitwą.
hollyorc jest offline  
Stary 09-05-2008, 18:49   #10
 
Almena's Avatar
 
Dotarły pierwsze KP.

Odnotowałam pewne problemy z prawidłowym określeniem wyznawanego żywiołu/”bóstwa”, i rozumiem, nie orientujecie się jeszcze, ok., może zbyt lakonicznie to przedstawiłam, więc już wyjaśniam:

Strona Dobra:
Hierarchia wygląda tak:
1. Światło [emitowane przez Białą Gwiazdę – sama Gwiazda uznana jest za Źródło i jest czczona jako coś w rodzaju „Boga”. Istoty Bieli nie używają słowa „Bóg”, a raczej stwórca, opiekun, nie widzą boskości jakoś czegoś czemu należy hołdować – czczą Światło za to, że jest dobre, że stworzyło ich, ich świat, i że pozwala im egzystować, broniąc pokoju, miłości i wiary [takie peace and love trochę ]
2. Wojownicy Światła [Almanakh, Lavender, Khemetra]. Oni również nie są bogami, a, jak ktoś dobrze ujął, wybitnymi jednostkami swoich ras. Otrzymali od Światła dar nieśmiertelności i wielką moc, ale na tym się ich „boskość” kończy.

Strona Chaosu:
Hierarchia wygląda tak:
1. Mistress/Almena/Czarna Zorza/Szept Mroku [to synonimy]
1a. [] Verion. Póki co stale najlepszy doradca Mistress i najbliższy poddany [o ile nie kochanek...]
2. Astaroth. Stwórca planu mgieł.
3. Azmaer. Skaziciel żywiołu ziemi.
4. Następnie pomniejsze demony, zwane Mazenda, demony niższego rzędu, opętańcy, i na końcu cienie.

Nie można więc wyznawać jednocześnie Chaosu i Almanakh ^_^’ [wiem, też bym chciała].

WSZYSTKIE istoty Bieli wyznają Światło jako silę najwyższą. Mogą wybrać pomiędzy Almanakh, Lavenderem, i Kehemetrą, oraz jednym z żywiołów; żywiołem duszy, wody, ognia, wiatru i ziemi. Wybór żywiołu ziemi wiąże się jednak na dłuższą metą z utarczkami z Azmaerem...

WSZYSTKIE demony mają zakorzeniony respekt do Mistress. Jednak śmiertelnicy [tacy jak wy] NIE SĄ demonami i nie muszą jej respektować tak jak demony [aczkolwiek jak tu służyć chaosowi olewając stwórcę chaosu...?]. Ogólnie nastawienie tych opowiadających się za chaosem powinno być takie, że starają się wspomóc chaos, ale nie muszą go wielbić, czcić itd. Sprawa jest skomplikowana od wyjaśnienia, ponieważ... eeeeh tak: Mistress stworzyła Veriona i Astarotha. Astaroth stworzył Azmaera. Astaroth i Azmaer mają wolną wolę, nie muszą więc służyć ani Verionowi, ani Mistress jeśli nie zechcą. Czyli: możecie wspierać każdego z nich, Mistress, Veriona, Astarotha, Azmaera, co NIE oznacza, że tym samym opowiadacie się po stronie tych wyżej w hierarchii. Zamotałam

Ast, jak możesz/umiesz lepiej pomocy!

Chaotyczni mogą czerpać z mocy żywiołu ziemi, ewentualnie wiatru [Verion mu trochę tam patronuje].

Jeszcze sprawa; W skład KP wchodzi podanie krótkiego questa dla drużyny przeciwnej!!!

Jeśli jesteś Biały, dajesz zadanie fioletowym [i proszę z rozsądkiem, nie posyłajcie demonów do sierocińca aby niańczyły dzieci czy karmiły biednych...] i odwrotnie, jesteś fioletowy dajesz questa białym [nie każcie im mordować i gwałcić ].
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia.
Almena jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168