Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-05-2008, 00:38   #1
Jej mackowatość
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 10738 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
[nabór] Warsztaty Storytellingu

Warsztaty Storytellingu
Witam serdecznie w imieniu swoim i Kutaka vel. BorsuczyskaKilka miesięcy temu wpadliśmy na pomysł założenia warsztatów, które miałyby pokazać niejako od kuchni funkcjonowanie storytellingu. Z grupą 4 graczy (Odyseja, SG, Lukadepailuka, Morfik) zaczęliśmy od zera wpierw budując wspólnie założenia świata, jego postacie, by kolejno przejść do kart postaci samych graczy i zacząć sesję. Z jakim skutkiem?


Oto podstawowe założenia naszego uniwersum:

Cytat:
Motywem przewodnim naszej sesji będzie gra najętymi przez gildię złodziei (o typowo mafijnej hierarchii) bohaterami, którzy wplątani w intrygę na najwyższym z poziomów będą mieli za zadanie odszukać pewien tajemniczy przedmiot. To wszystko zaś doprawimy sporą ilością motywu snu, który- zależnie od realiów- wystąpić może w różnych postaciach.
Cytat:
* Uniwersum. I tak oto powstał świat, nasz świat! Przyszłość zagarnęła to, co znane nam jako ludzkie i wrzuciła nas w rzeczywistość rodem z książki fantasy. Nie ma jednak co liczyć na beztroskie wałęsanie się po gościńcu. Cybernetyka i technologia połknęły połacie ziemi, przerabiając je na własną modłę. Ogromne wieżowce, lewitujące pojazdy i powoli rozpędzająca się „machina” lotów kosmicznych- w tych cyberpunkowych realiach o władzę i pieniądze walczą rozmaite organizacje i sekty. Obywatele naszego świata przez długie lata zdołali odwyknąć od narzucanej im z „urzędu” władzy, wobec czego panuje jeden ustrój: ANARCHIA. Nie jest to co prawda anarchia absolutna, gdyż powstrzymywana jest czasami przez rządy żelaznej ręki, którymi to poszczególne organizacje zdobywają dominację na danych terenach wielkiego, nowoczesnego miasta - państwa. Poza metropolią świat zdaje się być jałowy, nieprzystosowany do życia i- jak niektórzy mówią - opętany przez „czystą magię”, którą jedynie tajemniczy członkowie sekty potrafią używać i przetwarzać tak, by rzucać czary wedle własnej woli.

* Życie. Choć zawsze dążono do usprawnienia i umilenia egzystencji istotom rozumnym, życie codzienne w tym brutalnym świecie to tak naprawdę walka o przetrwanie i swoją pozycję. Specyficzny mix rasowy stopuje rozwój umysłowy, gdyż jest przyczyną wielu nieporozumień. W metropolii znaleźć można wszelkie odmiany faszyzmu, nacjonalizmu, agresywnego patriotyzmu... jedynie tolerancji tu nie ma. Tu każdy dzień jest kolejnym pasmem zagrożeń a cywilizacja zdaje się dążyć do upadku bądź rozłamu na „nad-” i „podludzi”. Ponadto brak służb porządkowych powoduje całkowite niemal bezprawie. „Prawo” tworzą ludzie ogromnych korporacji i organizacji, którzy wprowadzają własne, dostosowane do ich potrzeb zasady.

* Magia. Siła nadprzyrodzona, tzw. magiczna jest bardzo ograniczona, stosowana jedynie w Sekcie. Większość istot boi się jej i unika, ponieważ magia jest żywiołem chaotycznym i niemożliwym do „zrozumienia”. Jej możliwości są niezbadane, a z jej pomocą można niszczyć i tworzyć, przyzywać i odsyłać, czytać w ludzkich umysłach i manipulować nimi… Jest to sztuka bardzo niebezpieczna, łatwo samemu dać się owładnąć magicznym siłom, a wtedy... biada! Już śmierć jest po stokroć lepszym losem.

* RASY:

ØGobliny - nieduże, sprytne istoty, doskonale przystosowane do otaczającego ich świata. To typ małych cwaniaczków, którzy nigdy nie osiągną niczego wielkiego, ale doskonale wiedzą, jak ustawić się, by nigdy nie upaść na dno. Handlują bronią, prochami… Ogólnie rzecz biorąc wszystkim, co nielegalne. Nie mają żadnych oporów przed kradzieżą, a niektórzy zajmują się nawet zabójstwami na zlecenie. Skąd się wzięli? Nie do końca wiadomo. Ot pewnego dnia pojawili się w mieście i już po paru miesiącach wszystkim zdawało się, iż te niewielkiego wzrostu zielone istoty istnieją od zawsze.

ØKrasnoludy - honorowa, chciwa i przedwieczna rasa była od zawsze obiektem zawiści ludzkiej. Starsi od ludzi zdołali dokonać wielu chwalebnych czynów, stworzyć mnóstwo rzeczy. Można by powiedzieć, iż świat ludzki od samego początku istniał i istnieje głównie dzięki wynalazkom krasnoludów. „Brodacze” mieli także od zawsze żyłkę do interesów, tak więc niemal zawsze byli dużo bardziej bogatsi niż inne rasy- to też spowodowało, że, gdy tylko ludzie doszli do władzy, człowiecze kompleksy i nienawiść dały o sobie znać. W przeciągu wieku krasnoludy zostały pozbawione swego majątku i po paru ciężkich bitwach - zepchnięte do gett, obozów pracy, kopalni. W ten sposób dumna, antyczna rasa skończyła jako podła siła robocza skazana na zagładę…

ØMutanty - to nie rasa, to raczej typ istoty. Mutanty to istoty powstałe z żyjącej osoby/stworzenia za pomocą magii bądź nauki. Skala „mutacji” może być zarówno minimalna (nietypowy kolor oczu, brak jednego palca, niespotykana grupa krwi) jak i całościowa (istota całkowicie zmienia swój kształt, zamieniając się najczęściej w jakąś groteskową bestię). Wbrew stereotypom nie każdy mutant jest zły. Szczególnie ci z mniejszym stopniem deformacji tworzą część społeczeństwa jak każdy inny przedstawiciel „bazowej” rasy. Z powodu uprzedzeń i prześladowań wielu z nich schodzi jednak na „złą drogę”, czasem przyczynia się do tego także szok po przemianie i manipulacje ich „twórców” (zarówno „słowne”, jak i z użyciem środków chemicznych).

ØWampiry - są szczególnym gatunkiem - jak się przypuszcza - mutantów, chociaż one same wciąż twierdzą, iż są „nieumarłymi” - niezależnymi zarówno od magii, jak i od nauki. Są to potężne humanoidalne stwory, o cerze jasnej jak śnieg oraz niezwykle sprawnych umysłach. Niektórzy nazywają je „urodzonymi intrygantami”, inni zaś „nadnaturalnymi rekinami biznesu”, gdyż spora część organizacji miasta jest kontrolowanych przez owe istoty. Z natury jednak są one dość leniwe i zarozumiałe, gdy tylko mogą, wyręczają się swoimi sługami. Wedle naukowych badań stwierdzono, iż rzeczywiście słońce ma zły wpływ na ich skórę (może nawet doprowadzić do śmierci), lecz do dziś nie wiadomo czy praktykowane przez wampiry picie krwi to perwersja, czy czynność niezbędna do życia.
Cytat:
·Rządy. Cóż, mamy dwie organizacje- jedną rządzoną przez „Big Bossa”, wzorowanego- zdaje mi się- na amerykańskich gangsterach z lat międzywojennych, drugą przez mroczną wampirze panią. Pierwszy to osoba bezwzględna, porywcza i często zupełnie niezwracająca uwagi na życie swoich ludzi, swą „gospodarkę” opiera zaś o handel z goblinami, jak wiadomo- świetnymi przemytnikami. Wampirzyca jest, dla odmiany, bezwzględna i porywcza. Przy tym jednak owiewa ją mgiełka tajemnicy. Jej ludzie stawiają raczej na finezję, w czym pomagają także bliskie kontakty z sektami magów.
·Sekty. Cóż, mamy więc jedną wielką Sektę, która dzieli się na małe oddziały, które możemy nazwać Sabatami (ot, tak zaleci WoDem ). W skład danego Sabatu wchodzi jeden Mistrz i jego uczniowie w różnej hierarchii (zależnej od sekty)- są to grupki niewielkie, działające na danym terytorium i zgłębiające najczęściej jeden rodzaj magii (a w naszym świecie istnieje zarówno psionika, jak i magia żywiołów i moce kreacyjne, w których zaś znajdziemy zarówno przywoływanie zmarłych, jak i tworzenie iluzji). Cała Sekta zaś rządzona jest przez jedną osobę o skrzętnie skrywanej tożsamości- ponoć nawet jego najbliżsi współpracownicy nie widzieli jego oblicza. Plus masa stereotypów- rytuały podobne do tych, które kultystom służą do przyzwania Cthulhu to norma. Istnieją także Sabaty niezależne.
·Mafie- pełno niewielkich oddziałów, najczęściej popierających jedną z dwóch głównych mafii. Ze względu na brak większego zainteresowania mniejszymi strukturami, większość z nich zostanie stworzona podczas gry- ale pomysły Luki zostają zaakceptowane.
·Inni najemnicy- podobnie, istnieją, tworzą formacje mniej lub bardziej zorganizowane, mniejsze bądź większe. Na rynku „broni do wynajęcia” trwa spora rywalizacja, konkurencja jest naprawdę ostra, więc wybić się naprawdę trudno- a gdy ktoś wzleci za wysoko, często kończy naprawdę nisko- parę metrów pod ziemią. Nie określiliście własnej grupy, będziecie więc niezrzeszeni i zwerbowani przez mafię „prosto z ulicy”.


Obecnie planujemy włączyć do gry kolejne 2 osoby (max. 3), które widzą, że wciąż mają pewne problemy z pisaniem i chciałyby się w tej kwestii podszkolić.
Z góry uprzedzam jednak, że nikt nie będzie się z Wami pieścił. Naszym zadaniem jest wskazać Wasze błędy oraz uzmysłowić możliwości ich zażegnania, a nie chwalić Was (choć i to robimy, jeśli ktoś stara się i czyni postępy).
Druga sprawa: świat gry został już ukształtowany, wobec czego w ramach zgłoszenia oczekujemy od Was Kart Postaci napisanych wedle poniższego schematu:

Cytat:
KARTA POSTACI:

1. Imię(pseudo):

2. Nazwisko:

3. Rasa:

4. Wiek:

5. Wygląd (nie trzeba opisywać, starczy zdjęcie):

6. Charakter (5-6 zdań):

7. Historia postaci (min. 1 A4):

8. Umiejętności (2-świetnie; 3-średnio; 4-ledwo):
Charyzma
Inteligencja
Moc Magiczna
Siła
Spostrzegawczość
Strzelanie
Ukrywanie się
Walka w zwarciu
Wiedza
Wytrzymałość
Znajomości
Zręczność

Myślę, że wszystkie podpunkty są jasne, nowością mogą być dla Was jedynie „Umiejętności”.
Jak wiecie gramy storytellingowo, więc nie ma tu mowy o mechanice, niemniej chciałabym, abyście spośród listy umiejętności wybrali:
- dwie, które Wasza postać będzie znała świetnie
- trzy, których znajomość można określić na przeciętną
- cztery ledwo co liźnięte dziedziny, ot po prostu postać ma o nich pojęcie


W przypadku, kiedy będzie więcej zgłoszeń niż miejsc, wybierzemy te osoby, które wykażą się największą inicjatywą i pomysłowością (nawet jeśli samej formie, czyli pisowni i budowie, będzie brakowało do doskonałości). Jeśli jednak wyrazicie taką chęć (przy karcie o tym wspomnijcie), mogę skreślić kilka słów komentarza na temat Waszego zgłoszenia, bez względu na to czy się dostaniecie, czy nie.

Na Wasze karty czekamy do końca 7 czerwca (sobota), wysyłajcie je na maila:
lorinale@poczta.fm
UWAGA!!!
Koniecznie dopiszcie swój wiek w zgłoszeniu.


Pozdrawiam i zapraszam do gry!


Linki związane z Warsztatami Storytellingu:
- SESJA

- Światotworzenie

- Komentarze

- Pierwsza rekrutacja ([REKRUTACJA] Warsztaty Storytellingu)
 
__________________
Up high in the middle of nowhere
Don't know, but you know, when you get there
Walk slow and low on a tightrope
Hope it last, but you know, you never know...

Ostatnio edytowane przez Mira : 30-05-2008 o 22:24. Powód: Wydłużeny termin
Mira jest offline  
Stary 14-05-2008, 15:17   #2
 
Howgh's Avatar
 
Reputacja: 130 Howgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znanyHowgh wkrótce będzie znany
Ja się chyba zgłoszę. W sumie to nie wiem jak piszę, nigdy nie usłyszałem komenatarza na ten temat... a moje mniemanie (,że dobrze piszę) może zdecydowanie różnić się od rzeczywistości...
No i do tego podoba mi się świat..

Btw. Historia postaci ma się równać jednej stronie A4 w Wordzie?
Sporo trochę..


Pozdrawiam..
 
__________________
Nigdy nie przestanę podkreślac pewnego drobnego, instotnego faktu, którego tak nie chcą uznać Ci przesądni ludzie - mianowicie, że myśl przychodzi z własnej, nie mojej woli...
Howgh jest offline  
Stary 14-05-2008, 18:01   #3
Jej mackowatość
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 10738 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Howgh Zobacz post

Btw. Historia postaci ma się równać jednej stronie A4 w Wordzie?
Sporo trochę..


Pozdrawiam..
Storytelling to takie właśnie pisanie, które nie polega tylko na "przyszłem-kopłem orka- zabiłem orka-poszłem". Tutaj operujesz również tłem gry oraz skupiasz się na doświadczeniach swojej postaci w sferze przeżyć wewnętrznych oraz tego, co bohater okazuje swoimi gestami i mimiką (każdy ma oczywiście swój styl, teraz generalizuję).

Jedna strona A4 to wcale niedużo, to minimum.
Pamiętaj Howgh, że musisz skondensować w tym całe życie bohatera: przedstawić najważniejsze momenty życia, pokazać wybory, bliskich, wrogów, wpływ otoczenia, przełomowe chwile...
Tego się nie da zawrzeć w kilku linijkach, jeżeli nie chcesz, aby Twoja postać była tylko szablonem.
Zresztą co powiesz o graczach, którzy przysyłają KP na kilkanaście stron?
 
__________________
Up high in the middle of nowhere
Don't know, but you know, when you get there
Walk slow and low on a tightrope
Hope it last, but you know, you never know...
Mira jest offline  
Stary 14-05-2008, 20:19   #4
 
RyldArgith's Avatar
 
Reputacja: 667 RyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwu
Hmm tylko cztery rasy? zero elfów ludzi?
No i drugie pytanie jak w tym świecie rodzą się wampiry? tak jak w przyjęty sposób przez ugryzienie czy jakiś specyficzny, wyjątkowy dla świata. A jeśli w ogólnie przyjęty, to wyjaśnij mi jedną rzecz. w takim wypadku to po świecie włóczyłyby sie wampiry krasnoludy i gobliny, nie miałyby fizjonomii człowieka. Jak z tym daliście sobie rade?
 
RyldArgith jest offline  
Stary 14-05-2008, 20:32   #5
 
Julian's Avatar
 
Reputacja: 184 Julian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Zresztą co powiesz o graczach, którzy przysyłają KP na kilkanaście stron?
Psychole i napaleńcy. Czemu tak sądzę? Po prostu im zazdroszczę.

No ale do rzeczy - nie uważam żebym pisał źle, ale wiem, że mógłbym o wiele lepiej i chcę do tego dojść. (Jedyny problem to to, że jestem leniwy i muszę czuć nad sobą czyjś bat.) Na pewno mam trochę złych nawyków które ciężko będzie wyplenić.
Jak tylko będę miał czas to napiszę kartę. (Pewnie weekend.)

So, Kutak, Mira, please pimp my storytelling!


PS - Też się zastanawiam nad tym o czym napisał Ryld. Jak z tym jest? Z kontekstu wynika, że ludzie są, ale nie ma ich w opisie. Jak krasnoludy mogłyby zostać zepchnięte do gett a gobliny trzymać się na uboczu bez trzeciej rasy? Chyba, że wampiry dominują tutaj, ale jakoś mi to nie leży, tym bardziej, że luka w ogóle był przeciwny wampirom podczas światotworzenia.
 
__________________
Watch your back,
shoot straight,
conserve ammo,
and never, ever, cut a deal with a dragon.
Julian jest offline  
Stary 14-05-2008, 20:41   #6
 
Odyseja's Avatar
 
Reputacja: 182 Odyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie cośOdyseja ma w sobie coś
Ekhm. Jako uczestniczka chyba mogłabym odpowiedzieć na te pytania. O ile nasi kochani nauczyciele nie zmienili wymogów co do postaci, to ludzie jak najbardziej są. Przykładem na to jest czteroosobowa grupa wychodząca z tejże rasy.

Jeśli się mylę, to przepraszam
 
__________________
A ja niestety nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Co spróbuję coś napisać, nic mi nie wychodzi. Nie mogę się za nic zabrać, chociaż bardzo bym chciała. Nie wiem, co się ze mną dzieje. W najbliższym czasie raczej nic nie napiszę. Przepraszam.
Odyseja jest offline  
Stary 14-05-2008, 20:51   #7
Jej mackowatość
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 10738 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
No to tak:

Ludzie oczywiście są, powyższy spis, to rasy poza nimi (wszyscy gracze dotychczas wybrali ludzi, lecz nie widzę problemu, aby grać kimś innym).
Elfów brak, chyba żeby brać pod uwagę ofiary tortur na rozciąganie uszu.

Wampiry faktycznie mają duży wpływ na świat o czym świadczy choćby podział na dwie dominujące siły czyli Wampirzyce i Big Bossa.

Co do kwestii przemiany wampirów w ludzi i innych Waszych pytań o realia:
Kochani, właśnie na tym polega storytelling, że możecie sobie dopowiedzieć to, co wyjaśnione nie zostało. Nasz świat wcale nie jest ukończony i rozwija się w miarę rozwoju samej sesji.
Przyjmijcie więc, że jeśli nie ma czegoś w powyższym zbiorze (który - tak na marginesie mówiąc - został zatwierdzony przez wszystkich graczy), to możecie sami to sobie dopowiedzieć.

Karty przyjętych osób i tak zostaną opisane przeze mnie w komentarzach sesji, więc pozostali gracze będą mieli możliwość zapoznania się z Waszymi pomysłami (tak, gramy w otwarte karty i trenujemy oddzielanie wiedzy postaci od wiedzy gracza).

Edit: A proszę Cię bardzo Odysejo. Jeśli tylko masz ochotę, możesz trochę postraszyć naszych kandydatów.
 
__________________
Up high in the middle of nowhere
Don't know, but you know, when you get there
Walk slow and low on a tightrope
Hope it last, but you know, you never know...

Ostatnio edytowane przez Mira : 14-05-2008 o 20:54.
Mira jest offline  
Stary 14-05-2008, 21:34   #8
Oromis
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Ja na pewno przyślę kartę.
 
 
Stary 14-05-2008, 22:01   #9
 
Demon Lord's Avatar
 
Reputacja: 11 Demon Lord nie jest za bardzo znany


Hmm może też spróbuje
 
Demon Lord jest offline  
Stary 14-05-2008, 23:02   #10
 
RyldArgith's Avatar
 
Reputacja: 667 RyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwu


Wstępnie sie też zapisze, zobaczę tylko jak się ułożą egzaminy na uczelni i dam ostatecznie znać.
 
RyldArgith jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166