Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-05-2008, 20:06   #1
 
PonuryByk's Avatar
 
Krucjator [Autorskie] [Rekrutacja dobiega końca]

Rok 2089. Notatnik kartografa pokładowego

Ziemia - nasza planeta. Jaka jest, jaka była, chyba każdy zawsze będzie pamiętał. Mimo licznych wizji kataklizmów, które miały na nas wszystkich sprowadzić gwałtowny i nieunikniony koniec świata, przecież właściwie niewiele się zmieniła. Po dziś dzień wymarło kolejnych kilka tysięcy gatunków roślin i zwierząt, z których połowę bylibyśmy nawet w stanie odtworzyć z wzorów RNA i DNA zachowanych w bibliotekach informacji, gdybyśmy nie mieli nic bardziej nudnego do roboty. Racja, trochę nas wszystkich podtopiło, ale przecież liczyliśmy się z tym, że degradujemy swoja planetę i wcześniej czy później to nastąpi. Trochę nas przybyło na tym padole brudu i gnieździmy się w mniejszych powierzchniowo skupiskach, ale budujemy wzwyż. Tego niebywałego tłoku chyba nikt już nie znosi. Ale i tak od Roku 2023 jest nas raptem tylko 240 procent więcej. To przecież wcale nie tak strasznie, skoro wszyscy spodziewaliśmy się przecież końca świata.

Dlaczego od roku 2023 ? To ów rok przyniósł nam wieści o znajdującej się w odległym układzie słonecznym planecie, którą najprawdopodobniej można by zasiedlić. Nazwano ją Attisa od imienia astrofizyczki, która ją odkryła. Zdania na ten temat były podzielone, bo odkrycie było poniekąd wspólną zasługą wielu tysięcy osób szperających w bazach informacji przysłanych z nowego wówczas teleskopu Yukko. Teleskopy Berson'a, Yukko i Habble'a przez kolejne prawie 30 lat, zanim się kolejno zepsuły, do znudzenia pokazywały nam najnowsze zdjęcia tej planety. Jest podobna do naszej Ziemi. Ona również ma jeden księżyc, a z obserwacji wynika, że atmosfera ma podobny skład. Organizacje kosmiczne ścigały się w budowaniu pojazdów o zasięgu międzygalaktycznym, które jako pierwsze dotarłyby tam wraz załogą. Tymczasem coraz szersze grono zwykłych ludzi dysponowało na Ziemi projektami i materiałami do budowy rakiet o zasięgu międzyplanetarnym i we własnym zakresie podróżowało już na trasach Ziemia, orbita ziemska, Księżyc, Mars albo Wenus. Do połowy XXI wieku zrozumieliśmy wreszcie, że w naszym układzie słonecznym nie mamy już właściwie czego szukać.

19 maj 2089 rok. godzina 23:15 GMT
Komunikat Kapitana Pavla Bezichikina do załogi statku międzygalaktycznego "Krucjator"

Nareszcie po dwóch latach stabilnego rozwijania prędkości na silnikach jonowych dziś o godzinie 23:06 zgodnie z wcześniejszymi kalkulacjami osiągnęliśmy połowę prędkości światła. To kolejne wielkie osiągnięcie ludzkości. A przed nami następny wielki dzień, który miejmy nadzieję zapisze się w kartach historii naszej i naszych potomnych. Jutro rozwijamy żagiel słoneczny. Przez kolejne 162 lat będzie naszym jedynym źródłem energii, która w dalszym ciągu będzie dostarczać nam przyspieszenia. Chciałem w imieniu swoim i grupy oficerskiej podziękować wam wszystkim zgromadzonym za to, że doczekałem tych wspaniałych dni.

Rok 2216 czasu ziemskiego

Nazywam się Pavel jak mój ojciec a to... to jest mój statek, ja tu rządzę... chwilowo. Zawsze chciałem to powiedzieć gdy byłem młodszy. Teraz mam 38 lat i... sami widzicie... gadam sam ze sobą. Ostatnie 2 lata swojego życia spędziłem w tak zwanym "inkubatorze". Maszyna ta pozwala nam znacznie spowalniać efekty starzenia kosztem hibernacji. Zostałem od niej odłączony jako pierwszy. Od dwóch tygodni jestem więc całkowicie sam. Nie mam do kogo gęby otworzyć. Takie było założenie - długa podróż pod kontrolą jedynie maszyn, potem kolejne odłączanie załogi w cyklach co 15 dni. Mój ojciec dowodził tym statkiem przez 9 lat zanim wraz z 80-osobową załogą dał się
zahibernować na 120 lat czasu ziemskiego. Dla tych wszystkich, którzy się obudzą bez nieplanowanych efektów ubocznych, minęły zaledwie 2 lata. Teraz na mnie chwilowo spoczywa odpowiedzialność za ich losy. Ale dwa tygodnie już minęły. Od jutra znów ktoś zacznie podejmować swoje własne decyzje. Ja niedługo znów będę wpatrywał się w mapy kosmosu i wytaczał z tygodniowym wyprzedzeniem poprawki kursu rzędu tysięcznych części promila.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszam w podróż na pokładzie statku międzygalaktycznego "Krucjator" zmierzającego w kierunku nowo odkrytej planety z misją jej zasiedlenia. Akcja będzie się toczyć głównie w zamkniętych pomieszczeniach tego statku kosmicznego. Do tej gry typu Fantasy ale trochę również Storytelling potrzebuję około 10-ciu graczy.

Karta postaci powinna zawierać:
-imię
-wiek
-płeć
-opis charakteru
-opis wyglądu ( w tym wzrost i masę )
-opis umiejętności ( np. kucharz , botanik , lekarz , mechanik )
-krótką historię postaci ( to co najważniejsze )
-ekwipunek

Bohaterami mogą być jedynie ludzie. Wiek od 16 do 60 lat, przy czym osoby starsze mają możliwość wcielania się na przykład w rangi doświadczonych oficerów. Może być maksymalnie troje bohaterów starszych rangą od pozostałych. Jeśli taki będzie wasz wybór, to wtedy im szybciej się zdecydujecie, tym lepiej. Płeć dowolna, ale również tylko dwie do wyboru Ekwipunek, który mieści się w szafce o wymiarach 50x50x150, znajduje się obecnie w waszych prywatnych kajutach o wymiarach niewiele większych
Dozwolona jest nawet broń, ale wszelka amunicja i tak przechowywana jest pod stałym nadzorem kapitana i oficerów ze względu na ryzyko jakiegokolwiek rozszczelnienia na pokładzie statku kosmicznego. Resztę zostawiam wam. Podkreślam, że nie chcę by postacie były do siebie zbyt podobne, więc będę próbował na bieżąco pisać, która postać mi się podoba i które jej cechy są już dla niej od tej pory zarezerwowane.

Na wszystkie posty będę odpowiadał przynajmniej 2 razy w tygodniu, prawdopodobnie jednak będzie to codziennie. Od was oczekuję przynajmniej jednego posta tygodniowo. Cierpliwie czekam na wasze prywatne posty w sprawie rekrutacji. Wtedy również zamieszczę więcej szczegółów i odpowiem na pytania.
 
Załączone Grafiki
File Type: jpg Krucjator.jpg (71.5 KB, 13 wyświetleń)
lastinn player

Ostatnio edytowane przez PonuryByk : 07-06-2008 o 22:01.
PonuryByk jest offline  
Stary 20-05-2008, 20:18   #2
 
Ostek13's Avatar
 
Wszystko toczyć się ma na statku? To nie będzie wariacji na temat "walka z obcymi formami życia na obcej planecie z obcymi warunkami klimatycznymi i geologicznymi"? Moim zdaniem to dość ciekawy przestarzały wątek.
 
Ostek13 jest offline  
Stary 20-05-2008, 21:06   #3
 
Abaddon's Avatar
 
Hmm to ja bym zarezerwował pomysła na syna szefa ochrony na statku.
 
Abaddon jest offline  
Stary 20-05-2008, 21:19   #4
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Hmm... wstępnie się zgłaszam ale mam parę pytań.
- Jak duży jest ten statek? Jakie jednostki militarne/badawcze/itp. się na nim znajdują (czy to już zależy od naszej własnej wyobraźni?)?
- Jakie są rodzaje broni? Zwyczajne na proch, jakieś laserowe/energetyczne, czy może jeden i drugi rodzaj?
 
Col Frost jest offline  
Stary 20-05-2008, 21:33   #5
 
RyldArgith's Avatar
 
A ja mam kolejne pytania:
-do kiedy trwa rekrutacja?
-W kwestii s-f jestem niezbyt znający ową nomenklaturę. Tzn. wiem co to statek kosmiczny :P Ale opisy i nazwy urządzeń codziennego użytku w przyszłości to nie za bardzo. Nawet nie czytam książek s-f. Jedyny mój kontakt z tym tematem to filmy i gry. Czy to wystarczy?
 
RyldArgith jest offline  
Stary 20-05-2008, 22:24   #6
 
grabi's Avatar
 
Cytat:
Napisał PonuryByk Zobacz post
Do tej gry typu Fantasy ale trochę również Storytelling potrzebuję około 10-ciu graczy.
Coś mi tu realia nie pasują... No chyba, że chciałeś napisać Sci-Fi.

No i oczywiście pytanie do sesji. Jak widzisz przebieg sesji. Nudne, szare życie załogi, zamkniętej w olbrzymiej puszce, czy może coś więcej.

Kolejne pytanie. Jak sprawa stoi z różnymi takimi bajerami z przyszłości, jak np. implanty, jakieś protezy itp.

Jeśli rekrutacja będzie trwać dość długo, to może dam radę zrobić postać. Wstępnie biorę mechanika, albo jakiegoś elektronika, a od biedy wezmę medyka (już widziałem, że ktoś rezerwował postać).
 
grabi jest offline  
Stary 20-05-2008, 23:35   #7
 
Vincent's Avatar
 
Cytat:
-krótką historię postaci ( to co najważniejsze )
Coż, żeby napisać coś konkretnego to przydałoby się wiedzieć parę rzeczy, o których nie napisałeś:
Jak duży jest statek ? Ma jakieś pomieszczenia przeznaczone do treningu / zabaw itp ? Ile jest na nim ludzi ? dziesiątki? tysiące? więcej ? Ilu z nich jest "obudzonych"? Czy młodsze postaci (16-25) urodziły się już na statku, czy na Ziemi? Tacy mogli poznać Ziemię, czy żyją na statku od urodzenia? Przydałoby się takie rzeczy wiedzieć pisząc kartę postaci... przynajmniej mi by się przydało, bo dzięki temu będę wiedzieć, jakie może mieć doświadczenie


[edit] Teraz jak czytam dokładniej to mam jeszcze jedno pytanie... takie bardziej podstawowe... wszyscy gracze muszą być związani z obsługą statku ? Tzn muszą to być kucharze / piloci / nawigatorzy / technicy / żołnierze / kapitanowie / botanicy itp, czy cywil wchodzi w grę ?
 

Ostatnio edytowane przez Vincent : 20-05-2008 o 23:54.
Vincent jest offline  
Stary 21-05-2008, 03:04   #8
 
PonuryByk's Avatar
 
kilka odpowiedzi i szczegółów

Zacznę od statku... miałem to w sumie napisać wszystko dopiero jutro, ale jako że spędzam sporo czasu przed komputerem...

Statek przeznaczony jest dla załogi maksymalnie 100 osobowej, czyli jest naprawdę spory. Na 3/4 powierzchni posiada grawitację i mały ogród botaniczny, w którym mieszczą się nawet niektóre odmiany drzew. Wszelkie niezbędne do życia placówki takie jak stołówka, szpital mieszczą się na poziomie oficerskim. Tam znajduje się jeszcze mostek dowodzący , 6 pokojów oficerskich i wieżyczki strzelnicze - przednia i tylna . Na środkowym poziomie znajduje się maszynownia, łaźnie i basen, oraz kajuty całej reszty załogi. Dolny poziom w głównej mierze stanowią ładownie oraz ogród botaniczny, do którego wejście główne jest właśnie na dolnym poziomie, ale dostęp jest na wszystkich poziomach. Na dolnym pokładzie znajduje się też dok dla małych transporterów. Poza tym dolny poziom jest jeszcze częściowo niezagospodarowany i nadal jest tam sporo miejsca w obszernych ładowniach. ściany i sufity korytarzy każdego poziomu nafaszerowane są elektroniką. To, że w czasie wolnym od zajęć można sobie na przykład pograć w piłkę w ładowni, albo popływać w basenie, może się okazać złudzeniem. Jest to przecież podróż w nieznane. Sugeruję, że po drodze można będzie prawdopodobnie spotkać nie tylko sąsiadów z sąsiednich kajut. Statek kosmiczny wcale nie musi być jedynym miejscem, w którym rozgrywać się będą historie, ale na samym początku wszystko będzie się działo na jego pokładzie... a konkretnie w pomieszczeniach inkubatora. Jak już zapewne wiecie obecnie leży w nim 79 zahibernowanych osób. Osiemdziesiątą osobą, która od dwóch tygodni przechadza się po pokładzie "Krucjatora" i dogląda sprawności maszyn, jest Pavel Bosakov niedawno mianowany dowódcą na okres próbny 15-tu dni. Stanowisko to otrzymał od swojego ojca - kapitana Pavla Bezichikina, który znajduje się pośród zahibernowanych. Obydwie te postacie są zarezerwowane nie dla graczy.

Broń dowolna - może być laserowa , na proch również , ale wiadomo... na pokładzie raczej nikt nie będzie zmuszony do jej użycia. Broń sieczna... proszę bardzo. Niech to wszystko jednak posiada jakiś opis działania i przeznaczenie. Nie chodzi w tej grze o to, by się wzajemnie pozabijać. (przynajmniej nie bez sensu)

Jednostki militarne i badawcze...to myślę pozostawić w dużej mierze waszej wyobraźni. I to, czy jesteś cywilem, czy pełnisz na pokładzie statku jakąś ważną funkcję też jest kwestią waszego wyboru, choć zdaję sobie sprawę z tego, że łatwiej mi będzie przy ilości 10 graczy, gdy kilku z was jednak zdecyduje się pełnić jakąś funkcję np. lekarza.

Implanty, protezy... wszystko dozwolone z tym jednym wielkim ograniczeniem, że bohaterowie wybrani do tej misji byli najlepsi z najlepszych, w większości idealnie zdrowi . Protezy trochę tutaj nie pasują, chyba że w trakcie gry. I również jak powyżej - każdy implant musi mieć swój uzasadniony sens istnienia. Wszyscy bohaterowie są ludźmi i nie mieli nigdy do czynienia z istotami pozaziemskimi (jeszcze).


Grabi napisał : Coś mi tu realia nie pasują... No chyba, że chciałeś napisać Sci-Fi.

I w sumie trochę miał racji . Ale nie do końca... bo fantastyka naukowa to też fantastyka

Postacie zbieram do końca miesiąca i wtedy powinniśmy zacząć... Przed końcem miesiąca będę już ogłaszał niemalże ostateczne wyniki rekrutacji (mam nadzieję)
 
PonuryByk jest offline  
Stary 21-05-2008, 16:25   #9
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Miałbym jeszcze pytanie dotyczące tego kraju/miasta/cywilizacji która wysłała ten statek, bo rozumiem, że ta kilkudziesięciu-osobowa załoga, to nie jest cała społeczność?
Chodzi mi o to, ilu liczy obywateli, czy jest silnym państwem, czy raczej słabym. No i w ogóle jak to mniej więcej wygląda.
 
Col Frost jest offline  
Stary 21-05-2008, 19:53   #10
 
grabi's Avatar
 
Właśnie. Dobre pytanie zadałeś. Jakie panowały stosunki polityczne na ziemi... No może ogranicz to do kilku zdań, mówiących o tym, jakie narodowości mogły znaleźć się na statku i dlaczego.

Co do protez, to chodziło mi raczej o coś przypominającego mechaniczne ramię, a nie drewnianą nogę. Chciałem po prostu wiedzieć, w jakim stopniu jest zaawansowana technologia na statku.
 
grabi jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:37.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172