Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-06-2008, 23:30   #1
 
Avaron's Avatar
 
[Śródziemie-Storytelling] Cienie Umbaru

Cienie Umbaru[MEDIA]http://konrad.grondys.googlepages.com/TiaDalma.mp3[/MEDIA]

Noc czarnym płaszczem okryła Wolne Miasto Umbar. Skwar dnia ulatniał się niepostrzeżenie, gdy od zatoki zaczął wiać lekki, chłodny wiatr. Lecz mimo to ulice i zaułki portowego miasta pozostawały opustoszałe. Niewielu ostatnimi czasy zapuszczało się na nocne eskapady. Zdawało się, że jakaś niewypowiedziana groza schwytała miasto w swe szpony i mocno je w nich ściskała.
Lecz nie wszędzie było cicho! Była jedna taka spelunka, gdzie od samego rana do ciemnej nocy bawiono się w najlepsze. Lokal ten szumnie zwany Tawerną pod Urżniętym Ozorem od lat okupowany był przez załogę pewnej korsarskiej galery. Byli to sławni na kraj świata chłopcy z Rudej pod dowództwem jego wspaniałości kapitana Rathela.
Kapitan Rathel w chwili gdy zaczyna się ta historia w stanie był można by rzec iście sztormowym. Krok miał tak chybotliwy, jakby klepisko tawerny było rozchwianym pokładem okrętu przedzierającego się przez najgorszy z huraganów Ossego. Lecz hardo trzymał w dłoni szklanicę przedniego umbarskiego rumu i nie roniąc ani kropli machał nią w takt starej korsarskiej pieśni:

Żegnajcie nam dziś, umbarskie dziewczyny,
Żegnajcie nam dziś, marzenia ze snów,
Ku brzegom Gondoru już ruszać nam pora,
Lecz kiedyś na pewno wrócimy tu znów.

I smak waszych ust, umbarskie dziewczyny,
W noc ciemną i złą nam będzie się śnił.
Leniwie popłyną znów rejsu godziny,
Wspomnienie ust waszych przysporzy nam sił.


Lecz nagle przez gwar wielu rozbawionych głosów dał się słyszeć inny jakiś wyraźnie nie wesoły krzyk.
- Zabity! Kapitan Amdarel zabity! - Krzyczeli dwaj majtkowie wlokąc pokrwawione ciało przez zatłoczoną tawernę.
W jednej chwili Rathel zdał się wytrzeźwieć. Maślane dotychczas spojrzenie nabrało jasności, a szklanica poszybowała precz, z trzaskiem rozbijając się na ścianie. Szybkim susem do tamtych dwóch przyskoczył raz ledwie jeden się potykając.
- Zabili Amdarela! Zabili! Jak świnie w zaułku zaszlachtowali! - Wciąż krzyczeli tamci a wokół nich zebrał się spory tłum ciekawskich.
- Tyle razy życzyłem mu tego psia jego mać gamratka... - Wymruczał wzburzony kapitan Rudej. - A teraz jakoś mi to nie w smak...
Ktoś potężnie uderzył go w plecy. Od razu poznał ciężka łapę swego bosmana imieniem Arne bardziej znanego pośród umbarskiej gawiedzi jako Łysa Pałą.
- Patrz Rathel na wszystkie demony morza ostatni jesteś! - Arne zarechotał donośnie. - Rathel ostatni kapitan! I kapitańska rada w jednej osobie! Wszyscy albo jak ten tu padli trupem albo znikli... No psia jucha kapitanie! Czy teraz mamy cię tytułować wasza wysokością?
- Zamilknij kurwi synu! - Warknął świeżo mianowany król umbarskiej dziedziny - Zerknij lepiej na to co ten drań Amdarel w łapie ściska...
Czujne kapitańskie oko wypatrzyło coś co wcześniej inni przegapili. W skrwawionej dłoni nieszczęśnika tkwił bowiem strzęp żółtawego materiału i zapinka misternie wykuta w kształt srebrnego węża. Arne tylko splunął na ten widok i syknął przez zaciśnięte zębiska:
- Z takimi ludzie Alchemika łażą...
- Od początku mi się pan dobrodziej Alchemik nie widział. - Dłoń Rathela mimo woli na rękojeść sporego sejmitara opadłą, a na twarzy objawił mu się uśmiech godny prawdziwego nie tylko morskiego wilka - Tak mi się widzi, że za tym wszystkim on właśnie stoi, a z prostego rachunku wynika, że to na mnie teraz kolej nadeszła. Tylko ten suczy syn jeszcze nie wie z kim zadziera! Będziemy potrzebowali ludzi Arne. Wielu ludzi...
Panie i Panowie! Zapraszamy do kolejnej przygody, która rozgrywać się będzie w pięknym świecie Śródziemia. Tym razem jednak przyjdzie nam zmienić klimat, akcja bowiem toczyć się będzie w tajemniczym Umbarze, kolebce słynnych korsarzy. Od razu stwierdzam iż znajomość południowych rejonów Śródziemia nie jest konieczna by brać udział w zabawie. Wszelką potrzebną wiedzę przekażemy graczom po rozpoczęciu przygody. Tą przygodę również będę prowadził wraz Kethem

Potrzebujemy 4 postaci. Miejsce rozgrywki poważnie ogranicza wybór rasy. Dlatego też możliwa będzie gra tylko i wyłącznie ludźmi. Skąd ludzie ci będą pochodzić to już zależy od Was drodzy gracze. Wystarczy, że w historii postaci ładnie mi wyjaśnicie cóż taki Gondorczyk, Dunedain czy też Esterling robi w Umbarze. Karta powinna się składać z opisu historii, wyglądu, charakteru i stanu posiadania postaci. Bawimy się w storytelling więc żadnych współczynników od Was nie oczekuję, ot byle bym wiedział cóż ci Wasi herosi potrafią.

Chronologicznie przygoda zaczyna się w roku 2770 III Ery. Warto wiedzieć, że niedawno umbarscy korsarze zakończyli wojnę z południowym królestwem czyli Gondorem. W samym mieście niedawno wybuchła paskudna zaraza, która uleczona została przez tajemniczego Alchemika. Kim ów człek jest dowiedzą się gracze w swoim czasie.

Rekrutacja potrwa do chwili aż trafią do nas cztery karty postaci naprawdę warte grzechu.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam!
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt

Ostatnio edytowane przez Avaron : 06-06-2008 o 14:09.
Avaron jest offline  
Stary 10-06-2008, 22:42   #2
 
Antari's Avatar
 
Wchodzę w to!
Szczegóły postaci podam po zebraniu drużyny.
 
Antari jest offline  
Stary 11-06-2008, 10:29   #3
 
Ticket's Avatar
 
Wstępnie się piszę. Dziś podeślę MG kilka pytań kontrolnych by wybadać czy jedna z moich ulubionych postaci będzie miała w "Cieniach Umbaru" rację bytu.
 
Ticket jest offline  
Stary 11-06-2008, 12:14   #4
 
Avaron's Avatar
 
Cytat:
Napisał Antari Zobacz post
Wchodzę w to!
Szczegóły postaci podam po zebraniu drużyny.
To trochę nie tak

Chociaż przygoda nie jest okupowana to jednak moim graczom stawiam pewne wymagania. Oceny czy dany gracz do przygody trafi dokonuje na podstawie przygotowanej przez niego karty postaci. W skrócie - jeśli postać mnie zainteresuje to wtedy "wejdziesz w to"

Poza tym chcę wiedzieć jak wygląda znajomość realiów Śródziemia, co też dla mnie jest dość istotne przy wyborze graczy.

A skoro już piszę... Zastanawia mnie mały odzew jeśli chodzi o tę sesję. Może po prostu za mało Wam powiedziałem o samych założeniach. A zatem kilka słów o tym:

Sesja jak się rzekło rozgrywać się będzie głównie w Umbarze. Umbar to miasto na styku dwóch światów północy i południa. To tu numenorejska kultura spotkała się i wymieszała z kulturą Haradu (który sam w sobie jest dość zróżnicowany). Jeśli mam szukać podobnego miasta w historii naszego świata do głowy przychodzi mi jedynie zajęta przez krzyżowców Jerozolima (ale pamiętajcie, że z wielu względów jest to dość odległa analogia).
W chwili obecnej miasto stanęło na progu wielkich zmian. Dotychczasowy system rządów rozpada się, ktoś sięga po władzę, a w powietrzu wisi domowa wojna. A w tym wszystkim pojawiają się bohaterowie. Najemnicy, którzy trafią w sam środek ogarniętego siecią spisków miasta.

Mam nadzieję, że to przyciągnie Waszą uwagę. Jeśli nie to postaram się dokładniej jeszcze opisać historię i społeczność miasta korsarzy, a w ostateczności zamknę rekrutację
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt
Avaron jest offline  
Stary 12-06-2008, 19:47   #5
 
Hawkmoon's Avatar
 
Ja się zgłaszam. Karta postaci jest w produkcji. A swoją drogą dość ciekawe wykorzystanie "hiszpańskich dziewczyn". Jeszcze jedno pytanie: Czy ktoś wysłał już kartę?
 
Hawkmoon jest offline  
Stary 12-06-2008, 20:09   #6
 
Avaron's Avatar
 
Jak na razie nie. Ale rozpoczęliśmy z Kethem szeroko zaplanowaną akcję rekrutacyjną

A co do przeróbki szanty to nie jest ona mojego autorstwa. Proszę się na mnie tak dziwnie nie patrzeć. Wymyślił ją jeden z korsarzy Rudej prawdopodobnie sam kapitan Rathel, gdy pływaliśmy z Kethem na jego łajbie lubił śpiewać ten kawałek

Spokojnie! Proszę odłożyć ten kaftan! Już mówię o co chodzi! Ta historia już kiedyś się zdarzyła na shardzie ultimy online, którego akcja rozgrywała się w Śródziemiu. Choć może powinienem stwierdzić, że tamte zdarzenia stały się dla mnie i Ketha inspiracją do stworzenia tej przygody. Jednak większość postaci jakie napotkacie była wymyślona i prowadzona przez prawdziwych ludzi.

Chciałbym ich w tym miejscu gorąco pozdrowić!
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt
Avaron jest offline  
Stary 13-06-2008, 00:11   #7
 
Antari's Avatar
 
Bardzo przepraszam ale w forumowych RPG jestem jeszcze noob' em. Karta prawie gotowa. Mam tylko jedno pytanie: mam te kartę umieścić w tym temacie czy przesłać mailem?
 
Antari jest offline  
Stary 13-06-2008, 19:32   #8
 
Avaron's Avatar
 
Cytat:
Napisał Antari Zobacz post
Bardzo przepraszam ale w forumowych RPG jestem jeszcze noob' em. Karta prawie gotowa. Mam tylko jedno pytanie: mam te kartę umieścić w tym temacie czy przesłać mailem?
Kartę Postaci wyślij mi przez Prywatną Wiadomość

Panie i Panowie, a może jednak ktoś się skusi i napisze śliczniutką postać? Obiecuję pomóc każdemu kto ładnie pisze, a nie zna za dobrze Śródziemia. Keth też obiecuje! Prawda Keth?
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt

Ostatnio edytowane przez Avaron : 13-06-2008 o 19:35.
Avaron jest offline  
Stary 13-06-2008, 19:47   #9
 
Keth's Avatar
 
Pewno. Keth ze swoją bezwarunkową potrzebą niesienia potrzeby innym nawet nie musi obiecywać. Keth dobry, nie robić kuku

Btw. To powinno być logo naszych Śródziemiowych sesji
 
Keth jest offline  
Stary 15-06-2008, 13:31   #10
 
Powerslave's Avatar
 
Jeśli dobrze liczę, to brakuje jeszcze jednego gracza. Dziś wieczorem podeślę KP na PW do Avarona. Pozdrawiam.
 
Powerslave jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:44.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168