Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-06-2008, 09:58   #1
 
nonickname's Avatar
 
[Fallout PnP] Long way home...

Zapraszam Serdecznie wszystkich SmoothSkin do sesji Fallouta.Kolejne krople wody kapały z rury wprost do metalowej beczki po paliwie lotniczym. Beczka nie gdy nie była pełna – zawsze któryś z nas gasił pragnienie, gdy tylko pojawiło się na dnie parę centymetrów wody. Beczka znajdowała się w piwnicy więc życiodajny płyn był zawsze chłodny i mile pieścił nasze wysuszone podniebienia. Nikt z miejscowych do nas nie zagadał, bo i po co? Nie mieliśmy nic co można było nam zabrać i powiedzmy sobie szczerze – nie byliśmy lubiani przez lokalną społeczność. Zajmowaliśmy mały budynek na obrzeżach miasteczka, tak by nikomu nie zawadzać.
My tez ceniliśmy sobie ten spokój, a czas mijał nam na słuchaniu Gitary Travisa i grze w Statki. Co jakiś czas ktoś szedł aby wyciągnąć jakieś zwierzę z pułapki, a Travis przyrządzał z tego posiłek. Szkoda, że go już nie ma z nami. Niech Bóg się zlituje nad jego duszą. Tak jest, idylla się skończyła gdy miejscowi odkryli, że mamy własną wodę… Musieli się domyśleć, bo przecież nie umarliśmy z pragnienia gdy przestali dawać nam wodę. Chcieli nas wykończyć, skazać na powolną śmierć w mękach. Ale nie docenili naszej inteligencji i woli życia.

Więc przyszli tamtej nocy. Trzymali pochodnie, w blasku ognia jaśniały noże, widły i kilka pistoletów. Nie stawialiśmy oporu, nigdy tego nie robiliśmy. Na ich twarzach widać było wściekłość i szydercze uśmiechy zwiastujące „dobrą zabawę”.
Jeden z nich wyszedł naprzeciw. Skuliliśmy się w sobie jeden obok drugiego, w ścisku. Myślałem, że będę za chwilę martwy. Wolałbym być martwy. Dlaczego Travis a nie ja?
Barczysty wieśniak o śniadej cerze w jednej ręce trzymał pochodnię, a w drugiej pałkę. Spytał kto z nas jest przywódcą. Travis wystąpił naprzód. Chciałem go pochwycić, wiedziałem że to się źle skończy, ale nie udało mi się. Był nam jak ojciec, był naszym liderem, kochaliśmy go.

Pierwszy cios spadł na jego głowę z głuchym dźwiękiem. Zacisnąłem oczy cała siłą swych powiek i odwróciłem głowę. Słyszałem tylko kolejne spadające na niego razy, sapanie podnieconych sytuacją napastników i ciche jęknięcia Travisa. Nie dał im satysfakcji, był cichy i spokojny. Pogodzony ze swoim losem. Skończyli kopać i bić jego ciało po kwadransie. Myślałem, ze to trwa wieczność. Potem weszli do naszego domu i zaczęli przewracać wszystko do góry nogami. Wynieśli nasz niewielki dobytek i zabrali ze sobą. Jeden z nich wychodząc z domu roztrzaskał gitarę Travisa na mojej głowie. Upadłem, ale byłem przytomny. Byłem sparaliżowany strachem. Wolałem się nie podnosić. Powiedzieli nam na odchodne, że mamy codziennie dawać im wodę. Że co wieczór beczka ma być w 1/3 pełna i ta woda jest ich. A jak nie, to wrócą.

Gry zniknęli z pola widzenia któryś z naszych krzyknął: On żyje.
Podeszliśmy do krwawego strzępa który kiedyś był Travisem. Oddychał ciężko, a z ust wypływała mu stróżka krwi. Prawdopodobnie płuco zostało przebite przez żebro.
Pod Kuchenką - tyle zdążył powiedzieć i wyzionął ducha. Przykryliśmy jego ciało szmatami, na których szybko pojawiły się szkarłatne plamy krwi. Powłóczystym krokiem skierowaliśmy się do Kuchni. Wspólnymi siłami naszych wychudzonych ciał odsunęliśmy starą pordzewiałą kuchenkę służącą za stół. Naszym oczom ukazała się dziura w posadzce. Jak się okazało w środku był lniany worek, a w zasadzie wór. Zawartość wyłożyliśmy na podłogę.
3 Butelki Rot Guta
Manierki na wodę
Duża Apteczka
2 latarki z bateriami
3 zwykłe noże
20 pocisków 10mm
Pistolet Colt 10mm
Siekierka
Pęk lasek dynamitu z zapalnikiem czasowym

Tej samej nocy pochowaliśmy Travisa w płytkim grobie i urządziliśmy stypę. Wypiliśmy całego Rot Guta i zasnęliśmy pjanym snem. Nikt nie mówił, że łatwo być dziś Ghulem…Powyższy tekst jest wprowadzeniem w fabułę. Jak więc widać jest to sesja o Ghulach, rasizmie i poszukiwania własnego domu. Celem waszych postaci jest po prostu przeżyć i znaleźć swoje miejsce na tej spalonej słońcem i wymęczonej nuklearną pożogą ziemi.

Mechanika.
Standard znany z komputerowego Fallouta i doskonale opisany w Fallout PnP (The Post Apocalyptic Forge - Fallout PnP) . Radze ściągnąć podręcznik i poczytać co nie co. Może jest po angielsku, ale język jest naprawdę prosty. Przede wszystkim będzie to storytelling, ale czasem sobie porzucamy dla zabawy. Zobaczymy komu los sprzyja.

Postaci
KP wklejać tu, w temacie - do konsultacji społecznych Mam następujące wymagania:
1.Tylko Ghule
2.Stworzone wg. mechaniki z Fallouta PnP
3.Zakaz brania Tag skill na: broń ciężką i energetyczną, pilotaż, walkę wręcz.
4.Ograniczenia Tag skill (tylko jeden Tag na całą drużynę, a więc możecie mieć po każdym z wymienionych na całą drużynę): broń palna(small guns), walka bronią, rzucanie.
5.Zakaz brania Traitów: Glowing One(czy jak to się nazywało… no ten dzięki którym Ghul jest promieniotwórczy), Jinxed(Fatum).
6.Historia postaci w formie dowolnej. Historia jest dla mnie wskaźnikiem na podstawie której będę dobierał graczy do sesji.

Jedna uwaga. Postarajcie sobie stworzyć team, dzięki któremu będziecie się uzupełniali. Bez Teamworku sesja się szybko skończy… waszą śmiercią.

REKRUTACJA potrwa tydzień. Częstotliwość postów to przynajmniej jeden na tydzień.
Pytajcie jak czegoś nie wiecie.

FAQ:
<90% graczy w podobnych rekrutacjach> Czy pomożesz mi stworzyć postać wg tej mechaniki Fallouta PnP?
<nnnm> Nie. Poproś innych bardziej doświadczonych graczy. : P

To tyle.
 
__________________
Arkham Radio

Ostatnio edytowane przez nonickname : 06-06-2008 o 13:00.
nonickname jest offline  
Stary 06-06-2008, 16:54   #2
 
grabi's Avatar
 
NA razie chętny. Skoro potrzebna jest uzupełniająca się drużyna, to wybieram i rezerwuje sobie szalonego sapera, który ma skille throwing, traps i outdoor.

Teraz kilka pytań:
1.Postacie jak rozumiem tworzymy na 1 lv.
2.W którym roku toczy się akcja?
3.Powiedz mi, czy zauważyłeś jakieś różnice między PnP a tworzeniem postaci w Fallout Tactics? Po przeczytaniu kilku stron o tworzeniu postaci nie zauważyłem ani jednej, a system tworzenia postaci w Tacticsie znam prawie na pamięć (tworzyło się te niezniszczalne postacie do multi).
4.Czy w kp mają być obliczone % skilli?
5.Miejsce startowe.

Jak na razie to wszystko. Kp miejmy nadzieję niedługo zamieszczę.
 

Ostatnio edytowane przez grabi : 06-06-2008 o 20:07.
grabi jest offline  
Stary 06-06-2008, 20:17   #3
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Nomiś zabiję Cię :] Tyle fajnych sesji prowadzisz. No tak, zapomniałam ze mamy podobny gust Zainteresowałes mnie rekrutą, jak dam rade to zrobię postać.
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline  
Stary 06-06-2008, 20:57   #4
 
merill's Avatar
 
Też wyrażam chęć grania, jeśli można to rezerwuję sobie small gunsy, sneak i lokpick. Taki mały cichociemny ze mnie będzie. Przyłączam się do pytań grabiego...
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 07-06-2008, 11:54   #5
 
nonickname's Avatar
 
Cytat:
Napisał grabi Zobacz post
Teraz kilka pytań:
1.Postacie jak rozumiem tworzymy na 1 lv.
2.W którym roku toczy się akcja?
3.Powiedz mi, czy zauważyłeś jakieś różnice między PnP a tworzeniem postaci w Fallout Tactics? Po przeczytaniu kilku stron o tworzeniu postaci nie zauważyłem ani jednej, a system tworzenia postaci w Tacticsie znam prawie na pamięć (tworzyło się te niezniszczalne postacie do multi).
4.Czy w kp mają być obliczone % skilli?
5.Miejsce startowe.
Ad1. Nie, na 2 lvl.
Ad2. Dokładnie nie wiecie. Tak jak w podręczniku miedzy 1 a 2 częścią komputerowego Fallouta
Ad3. Tak. Chociażby Gas Resistance. Ale to chyba jedyna rzecz której nie ma w FT, a jest w F PnP.
Ad4. Oczywiście. I odporności też.
Ad.5. Mała osada położona Scrapheap a Las Vegas. Ma około 50 mieszkańców. Żyją sprzedając bimber i uzupełniając zapasy karawan podróżujących z Vegas do Shady Sands (choć karawany wolą robić to w Scrapheap).

Pamiętajcie, że mimo waszych umiejętności jesteście RACZEJ zastraszeni i wycofani. Tak jak niewolnik murzyński w dawnej Ameryce. Mógłby uderzyć swego ciemiężcę, ale tego nie zrobi, bo się boi. Bo nigdy nikt tak jeszcze nie zrobił, bo tu jest jego miejsce. A więc myślicie o sobie jak o śmieciach, ale w trakcie sesji wasza świadomość społeczna będzie się zwiększała.

PS.
Dlaczego wszyscy chcą mnie ostatnio zabić?
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline  
Stary 09-06-2008, 13:40   #6
 
nonickname's Avatar
 
Piszę kolejnego posta, aby dowiedzieć, się kto jest chętny z osób które się już wypowiadały( i nowych). Bo mam 3-4 miejsca i jak narazie żadnej KP. Czyżby moja sesja była zbyt specyficzna... no i co z tego, ze nie bedzie dużo strzelania... i tak będzie fajnie
 
__________________
Arkham Radio
nonickname jest offline  
Stary 09-06-2008, 14:31   #7
 
Maciekafc's Avatar
 
W sumie mogę się pisać, ale.. jest właśnie ale.. kompletnie nie znam/nie miałem do czynienia/ pierwsze słyszę o systemie Fallouta. O moje związki z tą nazwą to tylko gra ^ ^, jedynie.
 
Maciekafc jest offline  
Stary 09-06-2008, 17:23   #8
 
Marrrt's Avatar
 
Po pierwszym rzucie rzut oka sie zniechęciłem, ale przeczytawszy opowiadanie stwierdziłem, że chętnie zagram. Na razie to pusta deklaracja, ale jak przed 13.06 dorwę gdzieś ten podręcznik to pewnie wyślę kartę.

Charakter sesji faktycznie specyficzny
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline  
Stary 09-06-2008, 18:35   #9
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Fallouta nie przegapię. Nawet o Ghulach. Fallout to Fallout, a ghule to element tego świata Postaram się wysłać KP do piątku.
 
Col Frost jest offline  
Stary 09-06-2008, 21:05   #10
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Podręcznik? Proszę bardzo, jest ogólnodostępny: Fallout PnP
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:44.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168