Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-06-2008, 23:12   #1
 
sante's Avatar
 
[Autorska rpg/strategia] Złote miasto

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=BWAhVbayGv4[/MEDIA]

Dziecko ubrane w szaty dziergane złotą nicią, podbiegło do starca, siedzącego przy fontannie tryskającej piękną, błękitną wodą. Chłopiec lat dwunastu, o czystych, zadbanych włosach, pachnących kwiatem lotosu, usiadł koło nie gorzej wyglądającego staruszka.
- Dzień dobry mój drogi – przywitał wiekowy człowiek, młodego gościa
- Opowiedz mi coś – uśmiechnął się słodko pulchniutki chłopak
- Hmm – zamyślił się na moment posiwiały gawędziarz – myślę, że jesteś już na tyle duży bym ci mógł opowiedzieć dzieje tego kraju. Największego, najliczniejszego i najbogatszego państwa na tej błogosławionej ziemi.
- Będzie to historia naszego kraju? – pytaniu towarzyszył grymas niezadowolenia. Wszak brzmiało to dość nudno.
- Nie krzyw się tak. Zapewne nie wiesz, że jest to długa opowieść o bohaterach walczących z barbarzyńcami liczonymi w tysiącach, opowieść o świecie gdzie jedynym marzeniem człowieka było dożycie dnia kolejnego, opowieść o walce, honorze, mądrości, szacunku, podstępie. Historia człowieka, który stworzył ten kraj z niczego. Człowiek ten osiągnął status bliski boskiemu.
- Jak się on zwał? – zapytał zaintrygowany chłopak
- Powoli, najpierw zacznijmy od początku. – stary gawędziarz wiedział jak podtrzymać napięcie u chłopaka – Zaczęło się od tego, że na naszej ziemi było pięć wielkich plemion i każde z nich było dowodzone przez wielkiego wodza…

Witam!
Sesja ta jest takim rpg/strategią. Wy jako przywódcy plemion, a zapewne po krótki czasie, potężnych imperiów, będziecie zarządzać, dowodzić i knuć. Dodatkowo, wy jako postacie, będziecie uczestniczyć w przygodach, które będą miały mniejszy, bądź większy wpływ na los waszych krajów. Ja jako MG będę tworzył sytuacje, a wy będziecie decydować, co czynić. Nie podam dokładnych zasad, na jakich będzie odbywać się rozwój waszego kraju, tylko to, co jest niezbędne.

1. Wygrywa ten, kto podbije świat lub zdobędzie 3000 pkt zwycięstwa.
2. Ziemia daje profity, także warto podbijać. Z każdej prowincji można max. wystawić 1 jednostkę na turę, chyba, że będzie jakiś inny czynnik, który to zmieni.
3. Można inwestować w technologię wojskową, taktykę lądową, taktykę morską, religię, handel oraz infrastrukturę. Infrastruktura - można na nią przeznaczać dowolne kwoty od 0,10$ po nieskończoność, daje ona pkt zwycięstwa w skali 2pkt/1$. Co jakiś czas da zdarzenie losowe.
4. Występuje parę rodzajów terenów: rzeka, las, góry, wąwozy, niziny, pustynia. Każda z nich daje jakiś +, część z nich -. Sami zdecydujcie jak wygląda wasza rodzinna kraina.
5. Na początku jako plemię jesteście zacofani w każdej dziedzinie. Jedyna jednostka możliwa do rekrutacji to „Pospólstwo”.
6. Wiadomości dyplomatyczne najlepiej wysyłać przez pw, do mnie i do odbiorcy. To samo tyczy się zarządzeń na turę. Wiem z doświadczenia, że gracze nie potrafią udać, że nie widzieli informacji, zawsze napiszą, że przechwycili wiadomość, raport czy cokolwiek innego
7. Post przynajmniej 1 na tydzień. Tura będzie, co trzy dni. Jeśli kogoś nie będzie przez dłuższy czas, może przekazać zarządzanie drugiej osobie, bądź wydać polecenia na przyszłość. Reakcję na zdarzenia losowe pozostawi się kościom.
8. Pkt zwycięstwa poza inwestycjami w infrastrukturę, można uzyskać podczas zdarzeń losowych, uzyskania pewnego poziomu rozwoju jednej z dziedzin(pozostanie tajemnicą której), oraz stoczenie i zwyciężenie największej bitwy w ostatnich 5 turach.
9. Tworzycie plemię, które może wyglądać jak Egipcjanie, Persowie, Rzymianie, Galowie, plemię z Kongo czy cokolwiek innego. W każdym razie są to ludzie. Jak ktoś zechce, to może nawet zagrać Amazonkami. Jedynie na plemię Piotrusia Pana nie zezwolę
10. Technologia to coś na styl starożytności/średniowiecza.
11. Reszta niezbędnych informacji po starcie gry.


Potrzeba 5 graczy.

KP (im obszerniejsze tym lepiej)

Główna postać: (imię, nazwisko)
Specjalna zdolność: (do wyboru jedna z: technologia wojskowa, infrastruktura, taktyka lądowa, taktyka morska, handel, religia)
Opis postaci: (czy ma dzieci, czy ma żonę, jest płodny, czy jest sadystyczny, a może lubi pić itp.)
Nazwa plemienia:
Ustrój w plemieniu:
Panująca religia:
Kultura: (może być tworzona na wzór rzymski, egipski itp. Oczywiście jest możliwość wymyślenia kompletnie własnej.)
Opis krainy: (jaki teren na niej dominuje, czy coś się zmienia w głąb kontynentu itp)


Walczcie w imię wiary, sławy i bogactw! (niekoniecznie w takiej kolejności)
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"

Ostatnio edytowane przez sante : 22-06-2008 o 10:00.
sante jest offline  
Stary 22-06-2008, 03:22   #2
Banned
 
Wyczuwam lekką nutkę fascynacji seriami gier Civilization, oraz Europa Universal :>
 
Revan jest offline  
Stary 22-06-2008, 09:58   #3
 
sante's Avatar
 
Cytat:
Napisał Revan Zobacz post
Wyczuwam lekką nutkę fascynacji seriami gier Civilization, oraz Europa Universal :>
Europa Universalis 1,2, Mroczne Wieki
Cywilizacja 1,3
Supremacy 1914 - The free online multi-player real-time strategy game.
Faraon/Kleopatra
Cezar 3,4
Emperor: Rise of the Middle Kingdom

oraz oczywiście gry planszowe

Tyle jeśli chodzi o inspiracje. Chociaż niewątpliwie Europa Universalis jest tutaj przodownikiem.

P.S. Dodałem jeden punkt w KP: Opis postaci.
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"
sante jest offline  
Stary 22-06-2008, 11:29   #4
 
Shas's Avatar
 
Bene, multo bene.
Tak na szybkiego kilka pytan by skompletować kp. Jak rozumie nie ma żadnej odgórnej mapki "kontynentu" tylko po opisie własnych ziem wstawisz je w jakis tam pasujący tobie schemat. Czy będą jakieś cele wyznaczone do osiągnięcia przez dane plemie by zdobyć wieksza ilośc punktów. No i na koniec, zawsze zadaje to pytanie, czy jednostki oraz bohater uzyskają "punkty doświadczenia" owocujące perkami ?
 
Shas jest offline  
Stary 22-06-2008, 12:01   #5
 
sante's Avatar
 
Cytat:
Napisał Shas'O Kais Zobacz post
Bene, multo bene.
Tak na szybkiego kilka pytan by skompletować kp. Jak rozumie nie ma żadnej odgórnej mapki "kontynentu" tylko po opisie własnych ziem wstawisz je w jakis tam pasujący tobie schemat. Czy będą jakieś cele wyznaczone do osiągnięcia przez dane plemie by zdobyć wieksza ilośc punktów. No i na koniec, zawsze zadaje to pytanie, czy jednostki oraz bohater uzyskają "punkty doświadczenia" owocujące perkami ?
1. Mapki jako takiej nie ma. Zacząłem rysunek, ale bez wiedzy jak wyglądają wasze krainy, mija się to z celem. Ważne będzie odpowiednie poprowadzenie rzek i gór przez prowincje bo te dają modyfikatory podczas bitwy. Na miarę możliwości, niezależnie jak będzie wyglądać wasza startowa kraina, postaram się z balansować atuty każdej z nacji.
2. Celów początkowych nie ma. Pojawią się podczas gry jako zdarzenia losowe itp. Głównym bonusem w grze jest miasto ze złota ukryte gdzieś na mapie, kto będzie je kontrolował ten będzie dostawał odpowiednie bonusy.
3. Jednostki będą mogły zyskiwać dodatkowe atrybuty, to samo tyczy się postaci.

Jednak należy pamiętać, że na samym starcie postać i plemię to zamknięty na odludziu wódz i jego/jej wioska, która nie wie czym jest łuk, szyk bojowy lub jak wygląda kamienna droga.
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"
sante jest offline  
Stary 23-06-2008, 19:35   #6
 
Telomo's Avatar
 
KP

Główna postać: Balear Vash
Specjalna zdolność: technologia wojskowa
Opis postaci: Balear Vash. Arabski, despotyczny władca. Ma długie, kręcone włosy koloru smoły. Odcień skóry jest brązowy niemalże jak drewno. Ma małe barki, przez co nie wygląda na mocarnego, lecz w rzeczywistości niegdyś potrafił pokonać najtwardszych oprychów, wystarczyło mu dać coś, np. krzesło. Jego oczy są koloru piwnego, który dobrze odzwierciedla jego zamiłowanie do mocnych trunków. Ma podłużną twarz i długą brodę splecioną w warkocz. Ma wiele interesujących i zniewalających pomysłów na modernizacje armii, dzięki czemu został wybrany na wodza plemienia Armara. Jako, iż jest bezpłodny, zabił swoją żonę, potem kolejną i następną także. Medycy stwierdzili, że to klątwa zesłana na niego. Przez swe upośledzenie znany jest z rozpusty. W Armarze panuje przysłowie: "Jak Balear: rano, w południe i w nocy".
Nazwa plemienia: Armara
Ustrój w plemieniu: Despotyzm
Panująca religia: Islam
Kultura: Arabska
Opis krainy: Niemalże cała kraina wypełniona jest wszechogarniającą pustynią, której złotawy piasek mami kupców i spala zbłąkanych nomadów. Znajdują się tu nieliczne oazy. Całość jest położona na gigantycznej wyspie, w której na północnych terenach znajdują się bogate lasy deszczowe. Przez wioskę plemienia Armara przeciąga się wielka rzeka Styks, dzieląca wyspę na dwie części.

Ustrój będzie można zmieniać, czyż nie? No i jak, jestem przyjęty? ^^
 
Telomo jest offline  
Stary 23-06-2008, 20:24   #7
 
sante's Avatar
 
Na razie wstrzymam się z decyzją z przyjęciem do sesji.

1. Ustrój zawsze można zmienić, ale zawsze też są tego konsekwencje.
2. Nie ma możliwości założenia plemienia na wyspie. Jest się na niezbadanym kontynencie.

Co do samego KP jest dość krótkie, chociaż w sumie treściwe. Jeśli byś chciał wprowadzić jakieś poprawki, to wysyłaj zmiany na pw.
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"
sante jest offline  
Stary 23-06-2008, 20:27   #8
 
Telomo's Avatar
 
No to jeżeli nie można być na wyspie, to poproszę półwysep. Złączenie z kontynentem będzie na północy, tam gdzie będą lasy deszczowe. A KP krótkie bo za bardzo się nie przyłożył :$ Pracuję nad własnym system Strategy-RPG Mam ustalone blisko 40 ras do wyboru Jak coś jeszcze nie pasuje - pisz.
 
Telomo jest offline  
Stary 23-06-2008, 20:38   #9
 
sante's Avatar
 
Cytat:
Napisał Telomo Zobacz post
A KP krótkie bo za bardzo się nie przyłożył :$.
Trzeba było się nie przyznawać.
Sprawę postawie tak:
Rozbudujesz porządnie KP i mi przyślesz na pw to je przyjmę (oczywiście jeśli będzie sensowne).
Jeżeli nie, to niestety będę musiał ci odmówić. Sesja ma być prowadzona w ładnym stylu, a nie w takim, gdzie gracze piszą od siebie dwie linijki tekstu.(dlatego też napisałem, ze post raz w tygodniu będzie, podczas gdy tura dwa razy)

Powodzenia
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"
sante jest offline  
Stary 23-06-2008, 21:56   #10
 
Telomo's Avatar
 
Wiem wiem :P ale do KP nie mam zbyt dużych umiejętności :P Ale postaram się napisać.
 
Telomo jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168