Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-06-2008, 22:42   #1
 
Almena's Avatar
 
Wataha

To był dzień jak każdy inny z takich. Wstałeś przed świtem. Sprawdziłeś sprzęt, zjadłeś w pośpiechu śniadanie, popitkę zabrałeś ze sobą, na popołudnie. Wyszedłeś z lichej chaty, nie pierwszy, nie ostatni, jak zwykle. Wymieniłeś z innymi powitalne skinienia głową, życzyłeś udanych łowów, z sympatii, z musu, z przyzwyczajenia. Wyruszyłeś.Mieliście iść nad rzekę, polować na jelenie, jak miesiąc temu. Znajomi, konkurenci, uwierzyli ci, kiedy ich o tym przekonywałeś. W tych okolicach roiło się od dorodnych jeleni. Jelenie przyciągały wilki.

Byłeś jeszcze młodym chłystkiem, początkującym łowcą, który za sukces uważał ustrzelenie zająca, gdy usłyszałeś opowieści o magicznych wilkach. Byłeś nimi zafascynowany, nie mogłeś powstrzymać się przed powtarzaniem ich innym, przed zadawaniem setek pytań, i przed wybuchami gniewu, kiedy naśmiewano się z ciebie. Wreszcie, zamilkłeś, śmiejąc się sam z siebie. Magiczne wilki, ha!
Wczoraj jednego widziałeś na własne oczy. Zaczailiście się na jelenie, kląłeś już w myślach, kiedy stado dorodnych osobników pasących się w waszym zasięgu niespodziewanie rzuciło się do ucieczki. Sekundę później usłyszałeś wrzaski i niesamowite ujadanie – wilka? To brzmiało jak pies, niedźwiedź, jak kojot, jak smok, w jednym!
Jeden z łowców leżał na ziemi, ogromny wilk, zagłębiwszy zęby w jego nodze, potrząsał ofiarą niczym kawałeczkiem mięsa w podartych szmatach. Ktoś krzyknął, świsnęła strzała. Wilka otoczyła świetlista osłona, strzała z chrupnięciem odbiła się od niej. Zwierzę puściło łup, zawyło przeraźliwie, i zniknęło.
Myślałeś o tym całą noc. Wychodząc, byłeś tak podekscytowany, że omal zapomniałeś łuku.
Przedyskutowaliście wszystko, ustaliliście szczegóły.
Jeden z łowców wybrał się jeszcze wczoraj do miasta Venegar, po sprzęt odpowiedni do wyzwania. Handlarz Cunner znany był w całej okolicy z najprzedniejszego sprzętu, często go odwiedzaliście. Postawiliście wszystko na jedną kartę. Najlepsze sieci, najostrzejsze bełty, groty, najsilniejsza trucizna. Oraz klejnot sprzętu do polowań na grubego zwierza – potocznie zwany ogłuszaczem. Drogie jak diabli – złożyliście się wszyscy, starczyło tylko na jeden. Z kształtu niewielka, okrągła, czarna kula. Ciskasz, wybucha, ogłuszone i oślepione zwierzę jest wasze, proste.
Musi się udać, myślałeś przez całą drogę przez las. Kiedy ktoś zakrzyknął, że są tropy wilka, poczułeś dreszcz na plecach.
Podkradliście się bardzo cicho, bardzo ostrożnie, spojrzeniami karcąc siebie nawzajem za każdym razem, kiedy chrupnęła jakaś gałązka. Niewielka polana, jama w ziemi. Czekaliście całą cholerną wieczność. Wreszcie wyłonił się. Wielki jak dzik, lśniący puszystą, czarną sierścią. Za nim, z nory, wybiegły trzy bawiące się szczeniaki.
Nie pamiętasz już, kto dał sygnał, aby zaczynać. Ogłuszacz pomknął celnie ku wilczej norze. Jasny błysk, potworny huk.

I stało się. Odzyskałeś wzrok, odzyskałeś słuch, węch. Węch!
Dźwignąłeś się, uderzyłeś głową i plecami o coś twardego...

* * *
Witam!
Chciałabym zaprosić do nowej sesji autorskiej, która zaplanowałam wraz z Kejsi [gah!]! Właściwie trudno określić kto tu będzie MG – ja czy Kejsi Pewnie obie na raz. Pomagam jej stworzyć sesję

1. Ilu potrzebuję graczy?
Około siedmiu. Zależy od ilości i jakości zgłoszeń, może ośmiu.

2. Jakich graczy szukam?
Odważnych, kreatywnych, odpowiedzialnych, twórczych, nie takich co się zgłoszą a po tygodniu odejdą. Poczytajcie sobie kawałek sesji autorskiej Tacy Jak Ty – jeśli wam nie odpowiada mój styl, nie zgłaszajcie się.

3. Posty.
Idealny post składa się z 3 części: 1. gadka-szmatka, 2. wspomnienia/rozważania postaci 3. podjęta akcja.
Posty bez podjętej akcji nic mi nie mówią i nie popychają fabuły do przodu ;( Starajcie się dużo rozmawiać ze współgraczami, wtedy gra wygląda i idzie o wiele lepiej.
Tura trwa trzy dni! W ciągu jednej tury gracz musi napisać przynajmniej 1 post! Jeśli nie napisze, MG uznaje że jego postać po prostu lezie za resztą drużyny. Nie ma nic bardziej wkurzającego niż gracz który biernie łazi za resztą drużyny...
Jeśli wszyscy odpisali, MG może skrócić turę. Czasem MG daje też wtrącenia dla przyspieszenia akcji.
Posty nie muszą być elaboratami [wręcz; chciałabym, żeby nie były długie, ponieważ nie mam potem czasu na spokojne i uważne czytanie tego ], ale niech będą staranne, treściwe, fajne. MG ma chore poczucie humoru

Kolejność postowania nie jest ustalona. Staramy się jednak NIE CZEKAC aż „ktoś napisze bo ja nie mam pomysłu na post”... NIE CHCĘ takich graczy „bez pomysłu”!!! L Gracie w RPG, i albo gracie albo chowacie się za plecami drużyny, co jest bardzo drażniące dla mg i reszty graczy – a wtedy do widzenia... Nie bać się podejmować wyzwania, jestem naprawdę wyrozumiała Gość który świetnie odgrywa swoją postać i rzuci się do ataku na wroga, ma większą szansę przeżycia niż gość który schowa się za plecami reszty i z pozoru jest poza zasięgiem wroga. Już się MG postara, żeby w zasięgu wroga się znalazł taki obibok ;3

Jeśli już się nagadaliście, ustaliliście jaką akcję podejmujecie, i jest koniec tury, MG wlepia coś od siebie.

4. Świat gry?
Świat gry autorski, „typowe fantasy”; coś ala Warhammer. Czasy wojowników, mieczy, łuków, magii, zamków, bestii itd.

5. Fabuła?
Ogólny koncept – w wyniku nieszczęśliwego wypadku [?] grupka łowców zamienia się w wilki. W dzień są wilkami, nocą zamieniają się znów w swe ludzkie postaci [powiedzmy że ubiór i ekwipunek pojawia się im „automatycznie” przy tych zmianach ]. Łowcy muszą znaleźć lekarstwo na swoją „klątwę”. Proste takie

6. Postać?
KP:
Imię:
Rasa: [człowiek, elf, dwarf, gnom, ork [hm?;3]/wilk/kot.]
Broń:
Profesja: łowca. Ewentualnie, dopuszczam możliwość, że zabrał się jeden ciekawski wojownik, mag, itp.

Historia; w sumie mi nie potrzebna. Kilka zdań może być.

Wygląd; wygląd ludzki + wygląd wilczej postaci. Plis skupcie się tu i rozpiszcie. +Uwielbiam rysunki.

Charakter – bardzo ważne, tu się trochę rozpiszcie. Co lubicie, czego pragniecie, jacy jesteście.

Skille;
2 skille do wyboru jako wilk. Używacie ich do woli, tylko w wilczej postaci. Wysyłacie mi nazwę skilla i do czego on służy.
Na ludzką postać wybieracie sobie inne 2 skille. W sumie więc macie 4 skille, 2 jako wilk, 2 jako człowiek.
Po pewnym czasie gry, będzie można wymienić skille na nowe, lub zachować stare. NIGDY nie będziecie mieli więcej skillów niż w sumie 4. Plis nie przepakowujcie [nie bierzcie przemiany w smoka, przywołania feniksa, armagedonu itd.]

Nazwa skilla;
Do czego skill służy;
Na co/kogo skill działa:
Na co/kogo nie działa:
Czas trwania [max 2 tury] im krócej, tym skill jest skuteczniejszy.

7. Jestem wilkiem?
Wilkiem, ewentualnie jakimś kotowatym. Bardzo ewentualnie [do Kejsi mówię ]. Chciałabym przewagę wilków i góra ze 2 kotki.
Jako wilk wyglądacie jak wilk, szczekacie jak wilk [nie mówicie ludzkim językiem, między sobą się dogadacie, dogadacie się z innymi zwierzętami, ale nie z ludźmi], gryziecie jak wilk, lub atakujecie skillami magicznymi jak magiczny wilk.
Wilkiem jesteście za dnia. Nie możecie za dnia zmienić się w ludzką postać!

8. Jestem człowiekiem?
Człowiekiem jesteście nocą. Nie rozumiecie wtedy mowy zwierząt. Zachowujecie się jak typowi przedstawiciele swoich ras/profesji. MOŻECIE w dowolnym momencie zamienić się nocą w wilka, ale wtedy już nie możecie wrócić do ludzkiej postaci aż do kolejnej nocy.

9. Koniec rekrutacji?
Tak za około 2 tygodnie.

Zapraszamy
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia.
Almena jest offline  
Stary 22-06-2008, 23:05   #2
 
hollyorc's Avatar
 
hm.... chyba jestem pierwszy.... chore poczucie humoru.... taaaak .......

Co by tu jeszcze dodać? A!!! Już wiem Zgłaszam się oczywiście kp. podeślę na e-mail do końca środy

tylko dlaczego za 2 tygodnie?!?!?!

Pozdr.
holly
 
__________________
Tablety mają moc obliczeniową niewiele większą od kalkulatora. Do pracy z waszymi pancerzykami potrzebuję czegoś więcej niż liczydła. Co może mam je programować młotkiem zrobionym z kawałka krzemienia?
~ Gargamel. Pieśń przed bitwą.
hollyorc jest offline  
Stary 22-06-2008, 23:24   #3
 
John5's Avatar
 
Hmm... ciekawe, ciekawe tylko czy podołam sesji? Jak nie spróbuję to się nie dowiem, więc KP powinno dotrzeć w przeciągu tygodnia
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline  
Stary 23-06-2008, 15:54   #4
 
Kejsi2's Avatar
 
@Hollyork, dopiero za 2 tygodnie ponieważ ja i Almena utknęłyśmy z pracami magisterskimi. Chodź do nas, Zielony Wilku!
 
__________________
"Bóg stworzył świat. Szatan zobaczył, że świat jest dobry i zaniepokoił się trochę. Bóg stworzył człowieka. Szatan uśmiechnął się, machnał ręką i rzekł do siebie: eee spoko, będzie dobrze!" - Almena wyjaśnia drużynie stworzenie świata....:D
Kejsi2 jest offline  
Stary 24-06-2008, 00:28   #5
 
Fabiano's Avatar
 
1) Czy potrzebny nam jest sen, w takim sensie, że po całodziennym łażeniu jako wilk i przemianie w człowieka trzeba to odespać?
2) Czy przemiany są o wschodzie i zachodzie słońca czy w innym czasie?
3) Czy jako wilki mamy kompletną świadomość naszych czynów i czy zapominamy nasz cel i zachowujemy się jak typowe wilki?
4)Może jakiś mało skomplikowany przykład skill'a?
 
Fabiano jest offline  
Stary 24-06-2008, 07:31   #6
 
Telomo's Avatar
 
Cóż ja tylko napiszę moje spostrzeżenie:
"3. Posty.
Idealny post składa się z 3 części: 1. gadka-szmatka, 2. wspomnienia/rozważania postaci 3. podjęta akcja.
Posty bez podjętej akcji nic mi nie mówią i nie popychają fabuły do przodu ;( Starajcie się dużo rozmawiać ze współgraczami, wtedy gra wygląda i idzie o wiele lepiej."

To wolę nawet nie wiedzieć, jakie inne są twoje sesje... Idealny post ma to wszystko poprzeplatane a nie ustawione jak żołnierze pod przysięgą...
 
__________________
Nie ma to jak dobra książka, odpowiednie światło, śnieg za oknem, ciepły koc i lampka porządnego wina.

Jeżeli chcesz się skontaktować, pisz na mail lub gg: 13085699
Telomo jest offline  
Stary 24-06-2008, 08:43   #7
 
hollyorc's Avatar
 
Cytat:
Napisał Telomo Zobacz post
To wolę nawet nie wiedzieć, jakie inne są twoje sesje... Idealny post ma to wszystko poprzeplatane a nie ustawione jak żołnierze pod przysięgą...
Sprawdź Przyjacielu w takim razie cykl sesji "Tacy jak Ty". Wierzaj mi lub nie, ale taki system postowania działa już od naprawdę długiego czasu i gwarantuje Ci że się sprawdza.

Pozdrawiam,
hollyorc
 
__________________
Tablety mają moc obliczeniową niewiele większą od kalkulatora. Do pracy z waszymi pancerzykami potrzebuję czegoś więcej niż liczydła. Co może mam je programować młotkiem zrobionym z kawałka krzemienia?
~ Gargamel. Pieśń przed bitwą.
hollyorc jest offline  
Stary 24-06-2008, 09:04   #8
 
Telomo's Avatar
 
Ja nie mówię, że się nie sprawdza tylko jest do du**. Czytałaś kiedyś książkę, gdzie pierw masz dialogi, potem wspomnienia i myślenie bohatera a na końcu co zrobił? To ma być jak przygoda. Wiem, że wiele osób pisze, ale mnie osobiście ten system się nie podoba.
 
__________________
Nie ma to jak dobra książka, odpowiednie światło, śnieg za oknem, ciepły koc i lampka porządnego wina.

Jeżeli chcesz się skontaktować, pisz na mail lub gg: 13085699
Telomo jest offline  
Stary 24-06-2008, 09:23   #9
 
Pandemonicum's Avatar
 
Cytat:
Napisał Telomo Zobacz post
Ja nie mówię, że się nie sprawdza tylko jest do du**. Czytałaś kiedyś książkę, gdzie pierw masz dialogi, potem wspomnienia i myślenie bohatera a na końcu co zrobił? To ma być jak przygoda. Wiem, że wiele osób pisze, ale mnie osobiście ten system się nie podoba.
To nie jest jakaś ścisła forma, której trzeba się pod każdym względem trzymać, nie musisz mieć takiej kolejności itp. To są po prostu elementy, które powinieneś zawrzeć, żeby napisać dobrego posta i jeśli będą w takiej kolejności, uporządkowane - to będzie dobrze.

Poza tym, nie podoba Ci się - nie graj, przymusu przecież nie ma. Ja sesję polecam, bo Almena jest jedną z nalepszych, o ile nie najlepszą MG na forum.
 
Pandemonicum jest offline  
Stary 24-06-2008, 09:27   #10
 
hollyorc's Avatar
 
@Telomo: Po pierwsze to nie jest książka, tylko PBF więc pisząc i czytając sesje powinieneś zwracać na to uwagę. System o jakim pisze A. daje pewną przejrzystość postów, pozwala zapoznać się dokładnie z ich treścią i jednocześnie zapewnia to, że nie umkną Ci żadne informacje. Czytając natomiast posty osób współgrających nie masz problemu z odnalezieniem odnośników do Twojej postaci (a gdy w jednej turze masz do przeczytania odpowiednik 15-25str. w Wordzie to bardzo pomaga).Poza tym A. pisze o poście "Idealnym", nikt nie powie Ci w jaki sposób masz pisać, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Mistrzyni wyznacza ramy... Ty jako gracz masz obowiązek się w nich mieścić. Ja osobiście taki sposób popieram i polecam. Po drugie to dział rekrutacji, a nie pręgierz. Więc jeśli odpowiada Ci sposób prezentowany przez MG to się zgłoś. Jeśli nie, to nie. Pozdrawiam,hollyorc
 
__________________
Tablety mają moc obliczeniową niewiele większą od kalkulatora. Do pracy z waszymi pancerzykami potrzebuję czegoś więcej niż liczydła. Co może mam je programować młotkiem zrobionym z kawałka krzemienia?
~ Gargamel. Pieśń przed bitwą.
hollyorc jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168