Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-07-2008, 02:18   #1
 
Maciekafc's Avatar
 
Reputacja: 72 Maciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znany
[Storytelling] Operation Overlord*.

"To nie gra, to zaciąg !"
- Rad jestem, że zajrzałeś tutaj żołnierzu, proszę - usiądź i czytaj uważnie.

"To najtrudniejsza i najbardziej skomplikowania operacja, jaką kiedykolwiek przeprowadzono."
- Winston Churchill


"Uniemożliwienie wrogowi dokonania desantu będzie czynnikiem decydującym o całym przebiegu wojny i jej ostatecznym wyniku"
-Adolf Hitler


"Wojenna historia świata nie zna przedsięwzięcia, które dorównywałoby tej operacji pod względem koncepcji, skali i doskonałej realizacji"
- Józef Stalin


"Teraz chciałbym wam wyjaśnic, co oznacza utworzenie drugiego frontu, żebyście zrozumieli i na zawsze zachowali wdzięcznośc dla tych, którzy zginęli , i dla tych, którym udało się przeżyc. za to, co dla was zrobili.."
- Ernie Pyle, 12 czerwca 1944


Naczelny dowódca sił alianckich Dwight 'Ike' Eisenhower rozmawia z porucznikiem Wallacem Strobelem z 101 dywizji powietrzno-desantowej.

Wszystko zaczęło się jeszcze w 1942 roku, kiedy to Józef Stalin zwrócił się do swoich sojuszników z prośbą o utworzenie drugiego frontu w Europie. Mimo zwycięstwa pod Moskwą, siły niemieckie dalej stanowiły niebezpieczeństwo, a Armia Czerwona była drastycznie osłabiona. Pomysł, a raczej prośba, został dobrze przyjęty przez Aliantów. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Franklin Roosevelt rozkazał zacząc przygotowania, powstawały pierwsze plany. Dramatyczna sytuacja przekonała premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla do zaangażowania się w operację. Początkowo był niechętny temu, termin uznał za niemożliwy. Dzień lądowania stale się zmieniał, ale miejsce było znane - Dieppe. Niestety, przedsięwzięcia nie udało się utrzymac w tajemnicy przed Niemcami. Hitler przeczuwający desant, przerzucił kilka dywizji (w tym pancernych) w rejon Dieppe, a wcześniej odbył grę sztabową.. Ostatneczny termin zakładał inwazję o kryptonimie 'Jubilee' na 19 sierpnia. Około 6 tysięcy żołnierzy (Brytyjczyków, Kanadyjczyków i Amerykanów) zostało przetransportowanych w rejon Dieppe. Najpierw wylądowały jednostki (komandosi), które miały na celu zniszczenie baterii nabrzeżnych na zachód od Dieppe, około 2 godzin później wylądowały pozostałe jednostki. Tylko komandosom udało się wykonac założone zadanie. Zwycięstwo okupione niewielkimi stratami niestety okazało się pyrrusowym zwycięstwem. Całe lądowanie nie powiodło się. Liczne błędy nawigacyjne, okoliczności przypadkowe (konwój niemiecki), a także szybkośc organizacji wroga uniemożliwił utworzenia drugiego frontu na Starym Kontynencie.


Nieudana inwazja - jedna z plaż Dieppe.

Kamieniem milowym w sprawie Operacji Overlord okazała się Konferencja Teherańska. Jednym z ustaleń wielkiej trójki (Stalin, Roosevelt, Churchill) była ponowna próba utworzenia drugiego frontu w Europie. Wybrano północną częśc Francji. Alianci, mądrzejsi o wydarzenia z poprzedniego desantu, postanowili nie powielac błędów. Przygotowania ruszyły pełną parą. Pierwszym krokiem było przetransportowanie na Wyspy Brytyjskie miliona żołnierzy i wiele ton sprzętu. Krokiem następnym było solidne rozpoczęcie przygotowań do inwazji. Ciekawostką jest, że aby wyżywic, ubrac tylu żołnierzy, utworzono dwa sztuczne, pływające porty (które później przyholowano na nabrzeża Normandii). Wówczas krążył dowcip, że Wielka Brytania musi byc podtrzymywana dzięki balonom zaporowy, bo inaczej pod taką ilością sprzętu i ludzi, wyspa po prostu zatonęłaby. Głównym dowodzącym zostaje Dwight Eisenhower, dowództwo nad siłami lądowymi - generał Bernard Law Montgomery, flota - Bertram Ramsey, a lotnictwo 'przypadło' Traffordowi Leigh-Mallory. Kolejnym ważnym elementem była akcja dezinformacyjna. Powstało wiele fałszywych wiadomości o desantach w różnych częściach Europy. Każda rzekoma inwazja otrzymywała kryptonim. Operacja 'Bodyguard' zakładała desant w takich miejscach jak:
- Bałkany,
- Rzym,
- Grecja,
- Norwegia,
- Półwysep Kaletański
Głównym celem było danie do zrozumienia Niemcom, że inwazja odbędzie się w miejscu gdzie kanał La Manche jest najwęższy. Było to miasto Calais.W tym celu powstała fikcyjna armia pod dowództwem generała Pattona w hrabstwie Kent. W rzeczywistości wszystkie elementy były dmuchane (z powietrza wyglądały na prawdziwe), a żołnierze co kilka dni zmieniali pozycje prowizorycznych czołgów, grupek żołnierzy etc. Operacja udała się. Właśnie rejon Calais ufortyfikowano najbardziej. Również Hitler przemieścił dużą liczbę jednostek (szczególnie pancernych) do Norwegii, a także na Bałkany (tu tych jednostek przybyło mniej). Ważnym elementem było rozpoznanie obrony brzegów. W tym celu wysyłano specjalne łodzie podwodne (1-2 osobowe), które niezauważalnie podpływały niemalże pod brzegi Normandii, wyznaczonych plaż. Ogromny wkład mieli tutaj też Polacy. Nie pływali oni łodziami, jednak rozszyfrowali kody Enigmy. Od tej pory, brytyjscy kryptolodzy mieli większośc niemieckich meldunków podanych jak na tacy. Juz było wiadomo, że operacja 'Bodyguard' powiodła się.
8 kwietnia gen. Eisenhower powiadomił Kreml, że inwazja odbędzie się w pierwszych dniach czerwca. Termin był bardzo istotny. Warunkami na udany przebieg operacji były zjawiska przyrody. Odpływ, spokojne morze, bezchmurne niebo, pełnia księżyca.. Niestety, początkowo jako dzień inwazji założono 4 czerwca. Warunki pogodowe były nie do przyjęcia, dlatego start odwlekano, a specjalni meteorolodzy mieli pełne ręce pracy. Informacje były bardzo dramatyczne. Akurat kolejne dni czerwca 'zaowocowac' najgorszą pogodą w rejonie Kanału La-Manche od kilkunastu lat, a to zapowiadało, że operacja nie odbędzie się w najbliższym czasie. Jednak 5 czerwca główny meteorolog przynosi dobre wieści. Dzień 6 czerwca będzie 'ciszą przed burzą'. Eisenhower nie waha się, każe zaczynac...Załadunek na okręty

*Operacja Overlord - jest to kryptonim fazy kampanii wojsk sprzymierzonych na Starym Kontynencie od 6 czerwca 1944 roku. Sama operacja Overlord zawiera w sobie wiele mniejszych operacji, m.in. Operacja 'Neptun' - lądowanie na plażach w północnej Francji, czy operacja 'Totalize'- zamknięcie tzw. kotła Falaise.

***
Witam serdecznie. Cieszę się, że przeczytaliście, a raczej.. że czytacie dalej. Kolejna - po Stalingradzie - historyczna sesja w realiach II Wojny Światowej. Mam świadomośc, że poprzednia moja sesja, to był niewypał, użytkownicy, którzy uczestniczyli w zimowych walkach, chyba polegli w tej Rosji na dobre, bo to była ich ostatnia sesja, i żaden od dawna nie pokazał się na LI. Szkoda, że tak musiało się to zakończyc, okay - koniec ze Stalingradem.
Tym razem przeniesiemy się na północne wybrzeże Francji, do Normandii. Przywitał Was trochę niecodzienny tekst, w zasadzie nie był jak w innych sesjach, tekst przedstawiający świat, czy jedną z akcji, a opis, opis tego o czym słyszeliśmy, czytaliśmy, uczyliśmy się. I tutaj mam prośbę do użytkowników, którzy nieufnie patrzą na tamte zdania i chcą 'normalnego' wstępu i próbki pisania, otóż chciałbym odesłac ich do TEJ SESJI aby sami ocenili moje zdolności.

Słówko o samej treści sesji. Wcielamy się w żołnierzy walczących w dniu D. Możesz byc spadochroniarzem ze sto pierwszej, bądź komandosem wdrapującym się na Pointe-du-Hoc. Czy przewiduję koniec sesji? Nie, równie dobrze, możemy skończyc 7 czerwca albo, jeżeli zechcecie, w Berlinie niszcząc ostatnie pozostałości po Rzeszy. Jest to storytelling, dlatego chciałbym aby posty były długie, ładne, składne. Również prosiłbym graczy o ciągnięcie akcji do przodu w miarę możliwości. W dalszej części rozgrywki postaram się zrobic ze wszystkich jeden oddział, będzie to trochę sprzeczne z historią, ale myślę, że nikt nie będzie miał mi tego za złe.

Teraz słówko o kartach postaci. Zakładam, że pojawią się chętni. Ten wstęp znajdujący się wyżej, i wyżej jest jakby przybliżeniem całej tej operacji do Was, dla tych co nie interesują się. Chciałbym aby gracze posiadali jakaś wiedzę z dziedziny wojskowości, historii (II Wojny Światowej). Karta... karta. Co powinna zawierac? Ano:
- imię ''pseudonim (jeżeli jest)" nazwisko,
- wiek,
- narodowośc (oczywiście Amerykanie, Brytyjczycy, Kanadyjczycy, reszta..dopuszczę Polaków i Francuzów, ale proszę uwzględnic to w historii. Jak się tam znalazł, jak uciekł z kraju...)
- opis zewnętrzny bohatera (zdjęcie mile widziane, lecz kilka słów też powinno się znaleźc),
- charakter, portret psychologiczny bohatera ( jest to bardzo ważne, pamiętajmy, jest wojna),
- no i również bardzo ważna częśc - historia. ( tak, długa i ciekawa. Nacisk kładę na życiorys po 1939r.)
- stosunek do wojny, armii.
- umiejętności( coś w stylu: wysoka kondycja, słaba wspinaczka, dobra walka wręcz..- teoretycznie w wojsku nie ma słabych , ale uznam, że ktoś słabiej biega, a lepiej rzuca granatem..)
Teraz więcej smaczków historycznych.
- jednostka wojskowa(pełna nazwa, duża dokładośc, Kompania starczy, jeżeli ktoś znajdzie pluton to z plutonem.),
- specjalizacja (adekwatna do jednostki. np. operator karabinu maszynowego, zwykły piechur (mięso armatnie ), medyk, saper.. itd. [dopuszczam również kogoś z załogi moździerzowej czy działowej.. lub czołgistę, ale wtedy proszę o napisanie kilku słów o towarzyszach ], ach.. NIE WYSTĘPUJE SNAJPER.)
- ekwipunek (chciałbym aby było dośc szczegółowo, odpowiednie do pełnionej funkcji + rzeczy osobiste, jakieś zdjęcia, pamiątki.. takie tam magiczne przedmioty)

No dobrze. To chyba wszystko. Proszę o zgłaszanie jakiś propozycji czy zażaleń, jak i zgłaszac się do rozgrywki. Chciałbym aby wyszło to naprawdę fajnie.

W razie jakichkolwiek pytań odsyłam: PW lub gg:8045246, pisac śmiało.

Wstępnie rekrutacja trwa do 15 sierpnia (jakoś tak wracam z wakacji), liczba graczy nie jest ograniczona.

A i przepraszam za brak c z kreseczką, ale pod ctrl+c mam skrót do programu od karty graficznej..

Pozdrawiam!
 

Ostatnio edytowane przez Maciekafc : 21-07-2008 o 10:00.
Maciekafc jest offline  
Stary 21-07-2008, 02:24   #2
 
Col. Frost's Avatar
 
Reputacja: 7224 Col. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputację
Ja się już wstępnie zgłaszam. Nie przegapię sesji z IIWŚ, a już na pewno nie z mojego ulubionego jej fragmentu. Także mojej KP spodziewaj się na dniach.
Mam tylko jedno pytanie. Mianowicie chodzi o dokładność w podaniu jednostki wojskowej. Wystarczy pułk, czy trzeba co do drużyny w plutonie??
 
Col. Frost jest offline  
Stary 21-07-2008, 10:06   #3
 
Maciekafc's Avatar
 
Reputacja: 72 Maciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znany
Starczy podanie kompanii, co by nie było za wiele szukania, sprawdzania. Chyba, że jeżeli chcesz bardzo dokładny to możesz podac drużynę .

Dopisałem kilka mniej ważnych rzeczy. enjoy.
 
Maciekafc jest offline  
Stary 21-07-2008, 13:29   #4
 
Marjan's Avatar
 
Reputacja: 12 Marjan jest na bardzo dobrej drodze
No jak to nie ma snajpera !
Dobra mogę być strzelcem
I już powoli zaczynam pisać KP.
 
Marjan jest offline  
Stary 21-07-2008, 21:57   #5
 
Col. Frost's Avatar
 
Reputacja: 7224 Col. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputację
Miałbym jeszcze takie pytanie, czy można w KP zamieścić swoich kolegów z oddziału, czy w to już nie ingerować?
 
Col. Frost jest offline  
Stary 21-07-2008, 23:37   #6
 
Maciekafc's Avatar
 
Reputacja: 72 Maciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znanyMaciekafc wkrótce będzie znany
Zamieść.
 
Maciekafc jest offline  
Stary 22-07-2008, 01:20   #7
 
Col. Frost's Avatar
 
Reputacja: 7224 Col. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputacjęCol. Frost ma wspaniałą reputację
KP wysłałem. Jeżeli coś jest nie tak, prosiłbym o napisanie co, żebym mógł poprawić. Na prawdę interesująca sesja i bardzo chciałbym wziąść w niej udział.
Pzdr
 
Col. Frost jest offline  
Stary 22-07-2008, 23:22   #8
 
kayas's Avatar
 
Reputacja: 122 kayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znanykayas wkrótce będzie znany
Coo za zrządzenie losu... własnie wszedłem żeby poszukac takiej sesji. do końca łikendu powinienes mieć moją karte
 
__________________
Chcesz grać,a le nie znasz systemu WFRP II?
Szkoda, co?
Wal na 7704220 i opowiedz o postaci, zmienimy ja na liczby!
kayas jest offline  
Stary 06-08-2008, 01:26   #9
 
Antari's Avatar
 
Reputacja: 13 Antari nie jest za bardzo znanyAntari nie jest za bardzo znanyAntari nie jest za bardzo znany
sesja o overlordzie toż to marzenie! Piszę się na to! KP będzie przed 15.
 
Antari jest offline  
Stary 06-08-2008, 12:19   #10
 
Lost's Avatar
 
Reputacja: 268 Lost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skałLost jest jak klejnot wśród skał
Zgłaszam się, do sesji, którą mogłem sobie tylko wymarzyć. Karta na dniach.

EDIT: Jestem zmuszony zrezygnować.
 
__________________
Spacer Polami Nienawiści Drogą ku nadziei.

Ostatnio edytowane przez Lost : 15-08-2008 o 22:35.
Lost jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166