Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-08-2008, 21:46   #1
Zed
 
Zed's Avatar
 
[Storytelling] Bo walka to ich życie


Wspaniałe miasta i życie bez zmartwień... Tak właśnie było póki ludzie nie zapragnęli potęgi, dzięki której mogliby podporządkować sobie Samurajów, najpotężniejszych wojowników żyjących z walki i wojen. Mimo iż żadne miasto nie produkowało broni, bowiem wystarczała im ochrona wynajętych wojowników to jednak powstała organizacja, którą ludzie nazywają między sobą po prostu „bandytami”. Skupiała ona ludzi, którzy nienawidzili Samurajów z całego serca, bowiem zostali przez nich upokorzeni lub stracili rodziny. Choć wojownicy tego nie planowali, bowiem kierują się kodeksem i honorem to jednak zabijali podczas wojen, bowiem na tym polega ich życie no i co najważniejsze właśnie do tego celu ich wynajmowano.

W końcu jednak technika poszła znacznie na przód i ludzie należący do tajemniczej organizacji znaleźli sposób na dorównanie Samurajom. Polegał on a raczej nadal polega na przenoszeniu swych dusz w zbroje, przez co ludzie stają się potężnymi cybernetycznymi wojownikami potrafiącymi dorównać przeciętnym samurajom zaś ci zaawansowani mogą się równać nawet z wielkimi samurajskimi mistrzami miecza.

Kiedy w końcu po kilku latach stworzyli swą mechaniczną armię byli gotowi do zniszczenia wojowników. Wyzwali ich na pojedynek, który przerodził się w kilkuletnią wojnę, w której zginęło wielu wspaniałych mistrzów broni obu stron. W końcu Samuraje zrozumieli, iż nie mają szans z ciągle poszerzającą się armią przeciwników, którzy w dodatku dysponowali bronią palną i zrezygnowali z otwartej walki rozchodząc się po świecie i ukrywając w tzw. „podziemiu”. To właśnie wtedy bandyci zrozumieli, iż są potężni i nikt im teraz nie zagrozi, dlatego też zapragnęli władzy i w ciągu roku zawładnęli całym światem, który po wojnie stał się czymś w rodzaju starożytnej Japonii z kilkoma dobrze prosperującymi miastami stworzonymi przez kupców, którzy dzięki współpracy z bandytami mogli spokojnie rozwijać swe twory (miasta). Były to jednak wyjątki i większość ludzi utrzymywała się z uprawy ryżu, którego i tak nie mieli dużo, bowiem bez względu na to ile by go zebrali to i tak większość zabierali im bandyci by wyżywić swych ludzi.

W ten właśnie sposób każdy człowiek na świecie stał się zależny od wielkich mechanicznych samurajów, którzy traktowali swych „poddanych” jak nic niewarte robaki. Oczywiście Samuraje, którzy rozeszli się po świecie nadal utrzymywali się tak jak przed wojną jednakże ich usługi znacznie się ukróciły, bowiem nie brali udziału w wojnach, których po prostu już nie było. Ich jedynym sposobem utrzymania była ochrona kupców i zamożnych osób. Ci pierwsi reprezentowali bandytów, którzy swe bogactwo i pozycje otrzymali w zamian za utrzymywanie porządku w miastach i dostarczanie im potrzebnych rzeczy. W każdym mieście było ich mnóstwo a Samuraje, choć nie byli zachwyceni to jednak przyjmowali pracę, bowiem musieli się z czegoś utrzymywać, a bandyci nie mieli zbytnio nic przeciwko tym, którzy służyli tak jakby im, bowiem kupcy byli całkowicie pod ich kontrolą. Tak, więc w krótkim czasie Samuraje przestali się ukrywać i wyszli na ulicę...

Mechaniczni wojownicy, choć całkowicie podporządkowali sobie świat to jednak żyją w ciągłym strachu, bowiem w każdej chwili może nadejść bunt i powtórny atak samurajów. Dlatego też pomimo tego, że pozwolili im wyjść z ukrycia i żyć praktycznie jak dawniej nie mogli mieszać się w sprawy bandytów a Ci ukryciu zaczęli tworzyć klony, które mają wytępić zwykłych Samurajów i przejąć ich obowiązki tak by cybernetyczny półświatek mógł w spokoju żyć i panować.

W końcu jednak ich plany wyszły na jaw, bowiem rada, w której skład wchodziło dziesięciu wielkich Samurajów, którzy zasłynęli podczas wojny miała swego szpiega w szeregach bandytów i postanowili zorganizować zebranie w raz ze swymi ludźmi, którzy w przeciwieństwie do większości pozostali wierni swym zasadą i stworzyli coś w rodzaju rebelii. Zebranie dotyczyć ma najnowszych informacji i zadecydować o tym, co dalej...

***

Jeżeli przebrnęliście przez powyższy opis to bardzo się cieszę i witam w mojej pierwszej sesji na RS3. Mam nadzieję, że świat starożytnej Japonii i nowoczesności przypadnie wam do gustu i zechcecie zagrać. Wasze zadanie będzie proste wcielicie w Samurajów, którzy uformują drużynę stworzoną z ochotników, której celem będzie wykonanie rozkazów, jakie wyda wam rada (nie podam ich teraz, bowiem nie chce zepsuć sesji).

Informacje dodatkowe:
Tym gry: Storytelling
Ilość graczy: poszukuje od 4 do 6
Częstotliwość odpisów: myślę, że jeżeli każdy napisze 2-3 postów tygodniowo to wszystko pójdzie dobrze. Nie chcę forsować potencjalnych graczy i mam swoje życie tak jak wy i sam siebie nie chce forsować, hehe. Oczywiście jest to minimum a ja postaram się, jeżeli tylko będę mógł i będziecie chcieli odpisywać częściej.


„Rasy”(Rodzaj samuraja) – hmm... Pewnie zastanawiacie się, czemu będzie taki punkt. To proste istnieją dwa rodzaje samurajów – mechaniczni i zwykli.

Mechaniczni - różnią się trochę od bandytów, bowiem wyglądają jak zwykłe smurajskie zbroje, lekko unowocześnione i ożywione poprzez przeniesienie do nich ludzkich dusz. Stają się nimi zwykli ludzie (przeważnie wieśniacy), którym znudziło się życie „niewolnika” i udali się do kowali, którzy tak naprawdę nienawidzili bandytów i wykonywali dal nich zbroje, w których walczyć mogli u boku zwykłych samurajów. Takie osoby zyskują nadludzka siłę i potrafią podnosić olbrzymie ciężary. Niestety ich budowa ciała zmniejsza zręczność w posługiwaniu się bronią jak i szybkość oraz możliwości akrobatyki. Atutami natomiast są prócz wspomnianej wcześnie siły wielka wytrzymałość. Nie straszne są im pojedyncze naboje oraz mała możliwość zgonu, bowiem zbroja musi być praktycznie doszczętnie zniszczona, aby dusza ją opuściła, bowiem jeżeli odetnie się jakąś kończynę lub głowę zawsze można je przyłączyć z powrotem jednakże musi to wykonać specjalista. Wyjątkiem jest głowa, którą można odłączać i przyłączać dobrowolnie.


Zwykli samuraje – osoby, które poświęciły swe życie walce o honor według kodeksu. Są mistrzami w walce mieczem i wszelkim samurajskim orężem, są bardzo szybcy a ich umiejętności akrobatyczne są bardzo zaawansowane. Jednym słowem są wspaniali wojownicy. Niestety ich trening trwa bardzo długo a do tego są to jednak zwykli ludzie i również jak oni normalnie giną.

KARTA POSTACI:
Imię: proszę, aby było klimatyczne najlepiej Japońskie.
Nazwisko: nie jest konieczne, ale jak już to, aby było Japońskie
Wiek:
Wygląd: może być zdjęcie (nawet milej widziane)
Rodzaj samuraja: Mechaniczny lub Zwykły
Broń: tylko samurajska: miecz, dwa miecze, Guan-Dao itp.
Charakter: to jest dla mnie w tej sesji bardzo ważny punkt. Proszę, aby postacie były oryginalne a nie sztampowe typu wierny zasadom Samuraja broniący honoru. W końcu istnieje dużo rodzajów charakteru np. wesołek, spec od techniki, filozof, skryty i ponury gość praktycznie się nie odzywający. Pomysł jednak zostawiam wam i mam nadzieję, że postaracie się o ten punkt. Proszę tez opiszcie w nim swe wady oraz zalety a także to, czego się boicie np. jakaś fobia.
Historia: każdy wie, o co chodzi, ale proszę abyście zawarli w niej:
- To jak staliście się Samurajami
- Wasz trening i jego koniec
- Proszę abyście nie pisali, że braliście udział w wojnie. Przyjmijmy, że zostaliście wytrenowani na Samurajów dopiero po niej.
- Jeżeli ktoś chce grać mechanicznym samurajem to chciałbym, aby opisał to jak się nim stał i kim był jako człowiek.

To chyba wszystko czekam na wasze zgłoszenia i KP. Rekrutacja skończy się, gdy otrzymam do czterech do sześciu kart postaci, które mi się spodobają.
 

Ostatnio edytowane przez Zed : 14-08-2008 o 09:28.
Zed jest offline  
Stary 13-08-2008, 22:24   #2
 
wojto16's Avatar
 
Jak widzę sesja inspirowana "Samurai 7". Kiedyś też myślałem o takiej sesji gdyż, świat jest bardzo interesujący. Tyle, że zamiast Chin powinna być Japonia, bo samuraje wywodzą się z Japonii i ten świat przypomina unowocześnioną feudalną Japonię. Jako, że serial anime to jeden z mich faworytów to z chęcią się zgłoszę.
 
wojto16 jest offline  
Stary 13-08-2008, 22:59   #3
Zed
 
Zed's Avatar
 
Oki mój błąd. A jeżeli chodzi o zgłoszenie to czekam na KP.
 
Zed jest offline  
Stary 14-08-2008, 08:58   #4
 
ppaatt1's Avatar
 
Trzeba mieć niewiadomo jaki wielki talent pisarski? I czy trzeba znać jakiekolwiek anime aby móc zagrać? Anime średnio lubię i jedynym jakim do tej pory oglądnełem to Wolf`s Rain. Jeśli te dwie rzeczy nie będą przeszkodą to spróbuje napisać kartę, bo sesja mnie zaiteresowała.
 
ppaatt1 jest offline  
Stary 14-08-2008, 09:27   #5
Zed
 
Zed's Avatar
 
Jeżeli chodzi o znajomość anime to nie jest ona obowiązkowa, bowiem świat jest wzorowany na jednym z nich jednakże fabuła się różni.

Hmm... jeżeli chodzi o talent to chyba nie musi być jakiś niewyobrażalny. Miejsc jest aż 6 i jeżeli KP mi się spodoba (głównie patrzę na charakter i historię) to cię przyjmę.
 
Zed jest offline  
Stary 14-08-2008, 19:02   #6
 
ppaatt1's Avatar
 
Wysłałem kartę, mam nadzieje ,że dobra Czekam na sesję, bo zapowiada się ciekawie.
 
ppaatt1 jest offline  
Stary 14-08-2008, 20:58   #7
Zed
 
Zed's Avatar
 
No więc wszystko to co chciałem jest poprawione więc nie ma żadnych przeszkód i zostajesz przyjęty.

Pierwszy gracz: ppaatt1
 
Zed jest offline  
Stary 14-08-2008, 23:03   #8
 
Mizeyoshi's Avatar
 
Nie dawno obejrzałem, a raczej jestem w trakcie oglądania. Tak, że spodobała mi się i zamierzam również się zgłosić. Po za tym KP już wysyłam. ^^
 
Mizeyoshi jest offline  
Stary 17-08-2008, 12:43   #9
 
Bilbin's Avatar
 
Czy samurai zwykły może mieć niesamurajskie sposoby działania? No bo piszesz by być kreatywnym w tworzeniu postaci, więc czy można dołożyć mu kilka cech ninja i rewolwerowca?
 
Bilbin jest offline  
Stary 17-08-2008, 16:14   #10
Zed
 
Zed's Avatar
 
Ninja czemu nie tylko musiałbyś zawrzeć w historii postaci skąd się wzięły natomiast rewolwerowca niezbyt bym chciał ponieważ Samuraje używają broni palnej jedynie w ostateczności jednakże jej nie lubią. Po prostu preferują broń białą i tego się trzymajmy.
 
Zed jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168