Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-08-2008, 21:35   #1
 
Mortarel's Avatar
 
[Postapokaliptyczna-Autorska] Takich dwóch jak nas trzech, to nie ma ani jednego...

Sejsa Postapokaliptyczna - Autorska/Storytelling
Kilkadziesiąt lat po wojnie atomowej. Historia dobrze znana wszystkim. Scenariusz jak zawsze ten sam. Ludzkość została zgładzona, jednak nieliczne istoty ocalały. Utworzyły one małe skupiska i enklawy osad. Wszyscy starają się zorganizować w świecie pełnym chaosu, cel jest jeden- przetrwać. Nowy świat, całkiem odmienny od znanego stawia liczne wyzwania. Zmienił się klimat, zmieniło się życie, pojawiły się również nowe istoty… Wśród pustkowi i ruin znajduje się jedna z tysięcy osad, rozsianych po całej planecie. Mieszkają w niej ci, którym udało się przeżyć apokalipsę. W jednym z takich skupisk ludzkich mieszkacie wy i właśnie przyszedł czas na wasze pięć minut…


___________________________________________

Opis osady:

Osada jest nieduża, mieszka w niej około 200 osób. Wszyscy niemal bez wyjątku utrzymują się z rolnictwa, dzięki wodzie czerpanej ze studni można nawodnić okoliczne tereny. Wyprodukowanej żywności starcza na przeżycie, corocznie zbiory odkładane są także w spichlerzu, dzięki czemu w razie klęski nieurodzaju osada może przetrwać, jednak niedługo.
Osadę zamieszkują także myśliwi, jest ich 3. Polują dostarczając mięsa, jednak nie jest go wiele. Polują głównie na ptaki i antylopy, czasem na bawoły. Zwierzęta te przetrwały kataklizm. Jest jednak pewien problem, bowiem pojawiły się też nowe gatunki istot, nazywanych powszechnie mutantami. Osada powstała na terenach dawnego miasta, miasto to było nieduże, jednak zostało niemal kompletnie zniszczone. Jedynie kilka budynków ocalało, chociaż mimo to wszystko zarasta i niszczeje.Ludzie w osadzie mieszkają w różnych warunkach. Niektórym jako dom służy przyczepa kempingowa, inni mieszkają w drewnianych chatach, lub namiotach. Dużo rzeczy skleconych jest ze śmieci i pozostałości świata sprzed wojny. Jeszcze inni zamieszkują zrujnowane budynki. Raz za razem ze sterty gruzów i śmieci ktoś wydobywa jakiś skarb, relikt minionej epoki. Są to najróżniejsze rzeczy, od klucza francuskiego począwszy, poprzez parasolki, łyżki i ubrania kończąc na broni i urządzeniach elektronicznych. Jedne z tych skarbów działają, inne zaś nie. Nie ma na to reguły.

Kasty:

W osadzie występują trzy kasty, na które dzieli się społeczeństwo. Teoretycznie awans z jednej do drugiej jest możliwy, jednak jest to cholernie trudne.

Na szczycie znajduje się kasta rządzących, swoją władzę zawdzięczają uzbrojeniu i technologii, której stali się posiadaczami. Mimo że znany świat przestał istnieć, wciąż działają urządzenia komunikacyjne, a handel bronią kwitnie. Ten, kto ma dostęp do informacji i broni palnej, ten ma władzę. Jest jeszcze jedno szczególne dobro, dla którego ludzie się zabiją. Jest nim paliwo. Rządzący osadą maja do dyspozycji pokaźny zbiornik paliwa, który ocalał na jednej stacji benzynowej. Strzegą go jak oka w głowie.

Poniżej klasy rządzącej znajduje się klasa wojowników, ludzi walczących. Są to ludzie wynajęci i opłacani przez rządzących. Ich zadaniem jest pilnowanie spokoju i porządku w osadzie. Stanowią także główną siłę obronną jak i atakującą, w razie konfliktu lub najazdu z zewnątrz. Egzekwują także powinności niższych kast, oraz dbają o to, aby lokalne prawa i zasady funkcjonowania osady były należycie respektowane. Często posuwają się do nadużyć.

Najniższą klasą jest klasa robotników. Należą do niej wszyscy ludzie, którzy muszą pracować. Są to rolnicy, drwale, myśliwi, mechanicy itp. Muszą oni pracować oraz płacić podatki, najczęściej w formie oddania części wytworzonych przez siebie dóbr. Trafiają one do spichlerzy i magazynów osady.

Ludzie w osadzie są wolni, mogą ją opuścić, kiedy zechcą. Jednak niewiele osób myśli o tym. Poza osadą nie ma uzbrojonych strażników, za to pełno jest groźnych istot, mutantów oraz Łowców Głów. Ludzi, którzy polują na inne osoby, łapią je a następnie sprzedają w niewolę. Osoba schwytana przez nich staje się niewolnikiem i do końca swych dni pracuje w jakiejś kopalni. Dlatego mało, kto decyduje się na opuszczenie bezpiecznej osady.
___________________________________________


Życie w małej społeczności płynie niezmiennie tak samo. Każdy zna tu każdego, każdy też zna swoje obowiązki. Od czasów wojny i zagłady staracie się przeżyć w tym niegościnnym środowisku. Mimo że wasza osada jest nieduża, posiada liczne udogodnienia. W miejscu, które teraz zamieszkujecie kiedyś mieścił się garnizon wojskowy. Dlatego też ludzie, którzy przybyli tu pierwsi-dzisiejsza elita, miała do zaoferowania nowym osadnikom bezcenną rzecz- bezpieczeństwo. Po dodaniu do tego pokaźnego zbiornika z paliwem, znalezionego na jednej ze stacji paliw oraz masy elektroniki i sprzętu, udało się im utworzyć całkiem dobrze prosperujące społeczeństwo. Napływowi ludzi przyspieszali rozwój osady, aż w końcu osiągnęła ona stan obecny. Naprawiono nawet niektóre pojazdy, jednak przywilejem poruszania się w nich cieszą się tylko elity oraz dowódcy strażników. Jednak na pustkowiu życie niemożliwe byłoby bez wody. Częściowo działający system dawnej kanalizacji, pozwala na dostarczanie jej mieszkańcom. Elita, badając plany miasta odkryła, że pod nim znajduje się pokaźnej wielkości zbiornik wodny, zasilany wodą płynąca z gór. Góry te znajdują się na południe od osady. Jednak ostatnie badania poziomu wody w zbiorniku przynoszą niepokojące rezultaty. Zapasy życiodajnego płynu maleją, jednocześnie nie odnotowano, aby w tym roku susza była wyjątkowo uciążliwa. Wnioski nasuwają się same, coś dziwnego dzieje się z wodą. Grozi to bezpieczeństwu osady. Naukowcy bezzwłocznie udali się do pracy, studiując stare plany, odkryli położenie głównego rurociągu zasilającego zbiornik. Nie wiadomo jednak czy problem tkwi w rurociągu. Jednak trzeba to sprawdzić.

Rozkaz za rozkazem i w kilka godzin podjęto decyzję. Należy wysłać ekspedycję. Trzeba zbadać, dlaczego wody ubywa.

Rozkaz do głównodowodzącego straży:

Cel misji: zwiad.


Ogłaszam stan najwyższej gotowości. Przetrwanie osady jest zagrożone. Zarządza się wysłanie 4-5 osobowej ekspedycji, mającej zbadać rurociąg wodny wraz z jego źródłem w południowych górach. Osoby na ekspedycję należy wytypować pod względem zaradności, kreatywności oraz umiejętności przetrwania. Jak na razie jest to tylko misja zwiadowcza. Ekspedycja ma być gotowa jak najszybciej. Przydziela jej się z magazynu: lekkie uzbrojenie, jeepa wraz z zapasem paliwa, racje żywnościowe. Na podstawie rozkazu ekwipunek ma być gotowy do wydania na czas wyprawy.Podpisano: Wielki Wódz

___________________________________________


A teraz konkrety:

-drużyna 4-5 osobowa
- na KP czekam 2 tygodnie, do 29 sierpnia
- liczy się jakość karty

Wzór karty:

Imię postaci:
Wiek:
Wzrost:
Waga:


Historia: chyba nie trzeba tłumaczyć, wymyślajcie dowolnie, pamiętajcie tylko, że obecnie należycie do kasty wojowników

Wygląd: wygląd postaci, ubranie, jej cechy szczególne. Na ich podstawie będę wnioskował, czy wasza akcja się powiedzie. Więc zaznaczcie czy jesteście umięśnieni, czy też zwinni i szczupli…

Charakter: chyba nie trzeba tłumaczyć

Ekwipunek, stan posiadania: najważniejsze rzeczy, możecie jakieś niezbędne i dodatkowe przedmioty, tylko bez przesady, jak czegoś zapomnicie to dostaniecie to jako „wyprawkę” na misję. Nie macie oczywiście pojazdów.

Umiejętności: możecie wymyślić dowolnych 20, jednak, jeśli są naprawdę nietypowe to albo dobrze je uzasadnijcie, albo każe wam wymyślić inną.Przykładowe umiejętności: obsługa komputera, określanie kierunków, posługiwanie się bronią palna, prowadzenie pojazdu, gotowanie, znajomość terenu, czytanie map ..itp. Wymyślajcie do woli.

W razie pytań- pisać.
 

Ostatnio edytowane przez Mortarel : 16-08-2008 o 09:47.
Mortarel jest offline  
Stary 17-08-2008, 19:26   #2
 
Ryba666's Avatar
 
Mam pytanie do karty postaci i mechaniki. Ile jest atrybutów (siła...) jak je się ustala, na jakim systemie RPG będzie oparta mechanika rozgrywki?
 
Ryba666 jest offline  
Stary 17-08-2008, 21:50   #3
 
Mijikai's Avatar
 
Po pierwsze - zaznaczam, że bardzo podoba mi się Pana sesja i zamierzam w niej uczestniczyć, mam jednak pytanie odnośnie terminu rozpoczęcia - czy może być przesunięty o kilka dni w przód ?
 
Mijikai jest offline  
Stary 17-08-2008, 21:59   #4
 
Mortarel's Avatar
 
Jeśli chodzi o termin, nie ma problemu, żeby go zmienić. Wszystko zależy od tego ile kart zostanie nadesłanych. Jeśli chodzi o mechanike, to atrybuty nie bedą potrzebne, bowiem będzie to sesja storytellingowa. Ważne jest, żeby zaznaczyc w wyglądzie charakterystyczną ceche postaci. Jeśli będzie ona np. atletycznie zbudowana, akcje wymagające użycia siły zakończą się u niej powodzeniem inny przykład: np. osoba posiadająca umiejętność obsługiwania broni, trafi przeciwnika celniej niż osoba pozbawiona tej umiejętności. Sesja bedzie skupiona bardziej na "opisywaniu" i opowiadaniu tego co się dzieje.
Po nadesłaniu KP z umiejętnościami otrzymacie informacje z liczbą pkt, które będziecie mogli rozdysponować między wasze umiejętności, w wyniku czego w niektórych z nich wasze postacie będą bieglejsze. System jak wskazuje nazwa w temacie jest autorski, czyli żaden
 
Mortarel jest offline  
Stary 17-08-2008, 23:16   #5
 
Ryba666's Avatar
 
Dzięki za informacje, kartę wysyłać na pw?
 
Ryba666 jest offline  
Stary 18-08-2008, 06:48   #6
 
Mortarel's Avatar
 
tak. karty na PW
 
Mortarel jest offline  
Stary 04-09-2008, 14:43   #7
 
Mortarel's Avatar
 
Rekrutacja nie wypaliła, uznaję ją za zamkniętą. Sesja nie odbędzie się z powodu braku zainteresowania rekrutem Pozdrawiam
 
Mortarel jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:11.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168