Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


Zobacz wyniki ankiety: W jakich realiach spośród tytułów mangi&anime chciał(a)byś zagrać sesję na forum?
Full Metal Alchemist 11 20.75%
Naruto 12 22.64%
Appleseed 6 11.32%
Claymore 3 5.66%
Cowboy Bebop 13 24.53%
Dragon Ball 17 32.08%
Hellsing 12 22.64%
NGE 2 3.77%
Rurouni Kenshin 1 1.89%
Inny (jaki?) 14 26.42%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-11-2008, 20:32   #1
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
W jakich realiach spośród tytułów mangi&anime chciał(a)byś zagrać sesję na forum?

Do sesji, których świat osadzony był w realiach mangi i anime, podchodzono już wielokrotnie na naszym forum, jednak często z marnym skutkiem. Zapał zazwyczaj wyczerpywał się po kilku kolejkach, MG znikał lub pisał niezbyt ciekawie, jedynie naśladując znaną historię...
Zastanawia mnie... czy tak musi się dziać?
Czy nie można podejść do wzorca m&a jak do systemu RPG i na tej podstawie zbudować ciekawą, storytellingową sesję?

Takie pytania plączą mi się po głowie i powodują coraz większą chęć podjęcia się tego rodzaju projektu, dlatego chciałam spytać Was co o tym myślicie, czy projekt ma w ogóle sens...

Drugą frapującą mnie sprawą są realia. Osobiście uważam, że kiedy już sesja się rozpocznie, to wraz z rozwojem akcji można nieco odstąpić od tła m&a, zastępując je własnym, tworzonym pod graczy i ich działania. Trzymanie się sztywne wzorca jest swoistym podcinaniem skrzydeł wyobraźni wszystkich biorących udział w zabawie.
Z drugiej jednak strony gracz, który decydował się na sesję w tym a nie innym świecie ma prawo wymagać od MG konsekwentnego trzymania się ścieżki fabularnej i co wtedy z takim fantem zrobić? Trudna sprawa.

A skoro już o realiach mowa, to chętnie poznam Wasze „mangowe” gusta, dlatego zdecydowałam się założyć sondę, gdzie możecie wskazać świat m&a, w którym chcielibyście zagrać.

Co prawda, gdybym ja miała coś takiego prowadzić, to moja propozycja realiów byłaby bardziej ograniczona. Postanowiłam jednak rozbudować ankietę o najbardziej charakterystyczne tytuły, które powinny być erpegowo grywalne. Mam nadzieję, że wyniki przysłużą się nie tylko mi, ale i innym potencjalnym MG.

Jakby co, jest mozliwość wielokrotnego wyboru.
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 15-11-2008 o 20:42.
Mira jest offline  
Stary 15-11-2008, 23:15   #2
 
Kelly's Avatar
 
Koncepcja, w której chętnie wziąłbym udział. Aczkolwiek zgryz polega na tym, żeby odróżnić samo anime od rpg w takiej rzeczywistości. Odpowiedziałem inne, gdyż moje klimaty to zupełnie inna dziedzina. Wolę komedie, romanse ubogacone dodatkowo akcją, tymczasem tego typu tytułów nie zamieściłaś, choć, rzecz jasna, czasem zdarza mi się docenić innego typu rzeczy, chociażby GitS, czy Ninja Scroll.

Moje ulubione to:
1 Kimagure Orange Road.
2. Shuffle.
3. Mahou senshi Riui.
4. Mahoromatic.
5. Tenshi na Konomaki.
6. Shingetsutan Tsukihime.
7. Full Metal Panic.
8. Blood +.
9. Rahxephon.
10. Witch Hunter Robin.


Sposród podanych przez Ciebie:

Applesed odrzuciłbym, bo nie lubię postkatastrofizmu.

Dragon Balla odrzuciłbym, bo żeby oddać klimat filmu, należałoby ciągle się tłuc przygotowując do turnieju pod opieką Genialnego Żółwia.

Fullmetal to ja lubię, ale Panic a nie Alchemist. Wydaje mi się, że Alchemist byłby dosyć trudny do odegrania, zwłaszcza, jakby wszyscy gracze chcieli się zajmować alchemią. Istota tego filmu wszak leży na zasadzie równowagi: cos bierzesz, cos dajesz, tak jak Edward Elric. Jeżeli się nie zajmujesz tym, to jesteś poza tą podstawową zasadą.

Naruto mógłby być całkiem OK. Scenariusze niemal same mogłyby się tworzyć. Postacie mogłyby dobierać same charaktery swoich mocy. Nie wiem tylko, czy nie byłoby to zbyt naiwne i monotonne, ale tutaj mógłbym dać szansę.

Claymore przyznam, ze mnie znudził, jak tam wsadzili bodaj w piątym odcinku potężna retrospekcję. Nie lubię takich. Ale czy tam nie były same babki tłukace te potwory, a reszta to zasadniczo dodatki. Strasznie ponurzasty klimat. Dlatego wolałbym zrezygnować.

Cowboy Bebopto inna sprawa, serial mnie znudził, jednak ma duży potencjał rpgowy, jako fajna space opera.

Hellsing podobnie daje duże możliwości rpgowe, ale jednak wolałbym sobie odpuścić. Może jakieś inne klimaty, nie wampirzaste?

NGE właściwie to kupa filozofii, która wyrobiła jakimś cudem niezwykle wysoką markę temu arcynudnemu oraz nijakiemu serialowi. Oczywiście według mojej prywatnej opinii . Tym niemniej nie lubię przefilozofanego rpg, dlatego do odrzucenia.

Rurouni Kenshin natomiast wymaga od graczy bardzo dużej wiedzy na temat epoki Meji. Owo tło oraz problemy z przystosowaniem się do zmian to istota tego filmu, wraz oczywiście z faktem, ze Kenshina ścigają stare porachunki. Dlatego odrzuciłbym, bo naprawdę niewiele osób będzie, które chciałoby się odpowiednio przygotować do tej gry.

Czyli spośród podanych przez Ciebie tytułów Naruto oraz Cowboy Bebop uznałbym za najlepsze, ale gdybym sam miał wybierać to uważam, ze właśnie Full Metal Panic daje olbrzymie możliwości scenariuszowe. Także niewątpliwie ten tytuł należy do najpopularniejszych, bo, zupełnie zresztą słusznie, dobierałaś tytuły znane szerokiemu gronu. Wydaje mi się, ze wielkie możliwości kosmiczne natomiast dałaby seria Sekai no senki. Poza tym, ze sama świetna, to stanowi ona typowa space operę z wielkimi imperiami kosmicznymi, wojnami, statkami, mnogością planet, nawet elfami. Natomiast fantasy, hm, może Scrapped Princess? Science Fantasy jak się patrzy dające także wielkie możliwości rozmaitych przygód.

Nie przejmowałbym sie ewentualnymi, pewnymi odstępstwami, bowiem praktycznie przy prowadzeniu normalnych gier także się to zdarza.
 
Kelly jest offline  
Stary 15-11-2008, 23:43   #3
Zak
 
Zak's Avatar
 
Ja myślę, że taki projekt jak najbardziej ma sens, jak praktycznie każdy projekt. Kwestią jest stworzenie ciekawego scenariusza i odpowiedzialne podejście graczy i MG. Co prawda stworzenie takiego scenariusza według mnie jest sprawą trudniejszą, żeby- tak jak mówiłaś- nie zacząć naśladować znanej historii. Ale wiadomo- nie ma rzeczy niemożliwych.
Z tego, co mi wiadomo powstał chyba nawet system w tych klimatach (co prawda IndieRPG), ale nie pamiętam jak się nazywał:P.

Jeżeli chodzi o tło m&a to powinno się na początku ustalić realia, których powinno się trzymać. Nie da się odpuścić tzw. podcinania skrzydeł, a przynajmniej nie całkowicie. Według mnie każdy system czy każda koncepcja gry ogranicza w pewnym sensie graczy. Po prostu trzeba ograniczyć to do minimum.

A jeżeli chodzi o gusta to zaznaczyłem Bebopa, ale oczywiście jestem otwarty na inne realia (choć niestety nie znam ich za dużo). Na przykład bardzo chętnie zagrałbym w coś ala „Miecz nieśmiertelnego”, lub „Bleach”. Przyszła mi też do głowy myśl, aby połączyć jakieś światy czy realia w jedno, co by dało ciekawy efekt (w granicach rozsądku oczywiście), lub stworzyć coś zupełnie nowego.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, ponieważ jak już mówiłem moja znajomość anime jest dość skąpa, a doświadczenie w prowadzeniu przygód, co inni.

Powodzenia.
Zak
 
Zak jest offline  
Stary 16-11-2008, 12:31   #4
 
copyR's Avatar
 
Powtórzę tutaj za przedmówcami, że oczywiście taki projekt ma sens i szansę na sukces . Bo niby czym szczególnym różni się prowadzenie sesji w FR, Śródziemiu czy inszej Neuroshimie od takowej w świecie M&A? Przecież np. sesje w świecie Tolkiena, gdy każdy zna "Władcę", potrafią obracać się wokół czegoś innego i trzymać przy sobie graczy. Grunt to, jak już wspomniano, ciekawy scenariusz i gracze którym pasują rysunkowe światy.

Z tytułów w ankiecie zaznaczyłem Appleseed, Cowboy Bebop oraz Inne, do których zaliczyłbym:
Nausicaä z Doliny Wiatru - sam już od dłuższego czasu staram się zabrać za rozpisanie przygody w tym uniwersum, ale jakoś nie mogę się przemóc do przelania pomysłów na papier...

wspomnianą już Scrapped Princess - imo ciekawa propozycja dla sesji fantasy. Równie dobrze myślę można by także wziąć pod uwagę Record of Lodoss War.

i jeszcze jedną rzecz - sesję nie tyle w świecie jakiejś konkretnej mangi czy anime, co raczej w ogólnie rysunkowym klimacie. Wiadomo przecież, że sesje to nie sam tekst - tutaj tło stanowiłyby obrazy w klimatach M&A. Taka sesja polegająca na kreatywnym tworzeniu świata, np. jak FANTASY#2, tylko że "animowana"

No to chyba na razie tyle ode mnie. Mam nadzieję, że da się coś z tego zrozumieć
Pozdrawiam,
copyR
 
__________________
"Jeżeli zaczynamy liczyć historię postaci w kartkach pisma maszynowego, to coś tu jest nie tak..."
"Sesja to nie wyścig"

+belive me... if I started murdering people, there would have no one been left

Ostatnio edytowane przez copyR : 16-11-2008 o 12:33.
copyR jest offline  
Stary 16-11-2008, 16:58   #5
 
Zapatashura's Avatar
 
Po pierwsze ostrzegę Kelly'ego, że jak go kiedyś spotkam, to utopię za jawne obrażanie moich ulubionych anime .

Z wymienionych w ankiecie serii wybrałem Bebopa, głównie dlatego, że dałbym uciąć rękę sąsiadowi w zamian za miejsce w takiej sesji. Wyraźny klimat, niezbyt dużo problemów z wymyślaniem technologii XXI wieku (w sumie tylko pojazdy i protezy), kompletnie nie trzeba się przejmować tym, co działo się w serialu, no chyba że koniecznie chce się wprowadzić Red Dragon, całkiem dobrze opisany świat. Nic tylko grać.

Z resztą to w wielu przypadkach już gorzej. NGE jest nie do udźwignięcia. Mniejsza o filozofię i całą resztę, ale niby jaka postacią grać w tych realiach? To samo ma się do Dragon Balla, serie po prostu za bardzo zależą od głównych postaci.

Reszta (oprócz Claymore, nie znam nie wypowiadam się) niby ma potencjał, przyzwoite światy i realia, ale jakoś nie korciłby mnie żaden z tych światów.
 
Zapatashura jest teraz online  
Stary 16-11-2008, 20:02   #6
 
abishai's Avatar
 
To czy jakiś serial się nadaje zależy od jednego czynnika, ciekawego i dość dokładnie opisanego świata...na tyle dobrze określonego by MG mógł wszelkie sprawy nie wspomniane w serialu czy filmie samemu sobie dopowiedzieć.
Fullmetal Alchemist jest pod tym względem dobrym serialem anime i gdybym się za to zabrał nie bazowałbym na pewno na głownym wątku. Tam można stworzyć wiele watków fabularnych z "dylematem nazisty" na czele. Czyli czy gracz będzie popełniał zbrodnie wojenne nakazane mu przez dowództwo ( złego humunkulusa) i jeśli tak to jak długo będzie w stanie zagłuszyć sumienie słynnym "Ja tylko wykonywałem zlecone rozkazy".
Z tego też powodu Naturo, Cowboy Bepop, Claymore i Dragonball również nadają się na sesje. W nich wszystkich uniwersa są ciekawe i dośc dobrze opisane (choć rzucanie kulami energii zmiatającymi połowę kontynentu,ale nie przeciwnika w dragonballu to przegięcie.)

Hellsing-to już inna sprawa. Nie nadaje się na sesję z powodu...Alucarda. To czysty przepak, nie ma na niego mocnych. Pozbywając się tej postaci można by było przeprowadzić całkiem zgrabną sesyjkę. Lub, odwracając sytuację zagrać grupką wampirów chcących zniszczyć Hellsing i wspomnianego Alucarda. Bo sam superwampir to postać niegrywalna.

NGE- również niegrywalna sesja, z powodu hermetyczności świata i fabuły. Tam po prostu nie da się wsadzić graczy tak by nie powtarzali zdarzeń z filmu. Jest wiele innych seriali Anime o wielkich robotach które się na sesję lepiej nadają...Choćby dowolny Gundam.
Co do innych anime...jest ich zbyt wiele by wyliczać. Ale większość nadaje się na sesję...Choćby wzorem Fate/Stay Night można rozegrać między graczami własną bitwę o Graala.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 03-03-2009 o 18:41.
abishai jest offline  
Stary 16-11-2008, 20:15   #7
 
Lhianann's Avatar
 
Ja zaznaczyłam inne.
Pewnie dlatego, że najbardziej, gdybym mogła wybierać, to sesja w klimacie anime z pogranicza cyberpunka z postapo.
Czyli :
Ghost in the Shell (jak najbardziej cp)
Armitage III (jakl wyżej)
Battle Angel Alita < to już bardziej postapo>
Cyber City Oedo 808 < znow cp;p>

Z tych wymienionych w ankiecie.. Appleseed, ale broń ci macko Cthulhu, nie amine, tylko manga.
No i Cowboy...taaak...strasznie nadal żałuje, że nie wypaliła cowboyowa sesja Grey'a na forum...snifff...

Do worka pomysłow wrzuce też jeszcze Black Lagoon- to mogłoby być naprawde fajne...
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay
Lhianann jest offline  
Stary 16-11-2008, 20:15   #8
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
W przypadku Hellsinga myślałam raczej o zrobieniu nowego oddziału organizacji Hellsing składającego się z ludzi lub młodych wampirów. Alucard pojawiałby się więc, ale dość rzadko jako taki cool gość, który komuś znienacka może wyrosnąć przed nosem i powiedzieć: "Piękną mamy dziś noc, nieprawdaż?"

Co do NGE myślę, że trzeba by sie odciąć od fabuły sesji i wziąć wyłącznie świat, czyniąc z postaci pilotów Evangelionów. Oczywiście przez to wiele związków by nie zachodziło, co dla niektórych może być już profanacją serii...
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 16-11-2008, 21:26   #9
 
mataichi's Avatar
 
Ja natomiast zaznaczyłem dwie pozycję z listy: Fullmetal Alchemist i Naruto. Sam przymierzałem się do poprowadzenia sesji bazującej na drugim tytule. Uważam, że ma ogromny potencjał, choć problem mogłoby stanowić rozstrzyganie samych walk, które stanowią silną stronę serii anime. Uważam, że poza ich uproszczeniem na zasadzie bardzo szybkich i krwawych potyczek, każde inne rozwiązanie prowadziłoby do dłużyzn.

Jeśli zaś chodzi o inne pozycję to chętnie zagrałbym w świecie Bleach'a, uwielbiam ten tytuł i już dawno chciałem pobiegać sobie z kataną. Może wreszcie załapię się na jakąś sesję.

Są jeszcze dwa tytuły...Berserk i Gantz, które wyjątkowo nadawałyby się na sesje w klimacie hack'n'slasha

Oczywiście oprócz smaczków w takich sesjach, gdzie przykładowo można by spotkać bohaterów danego anime czy mangi, uważam jak najbardziej, że całą resztę można pozmieniać w dowolny sposób.

Na koniec chciałbym wyrazić wielkie ubolewanie, że sesja na podstawie GTO byłaby niegrywalna za bardzo...świat jest niesprawiedliwy
 
mataichi jest offline  
Stary 16-11-2008, 22:43   #10
 
Kelly's Avatar
 
Cóż ja poradzę, że nie lubię ponurych klimatów, a w sesjach prowadzonych w klimacie danego filmu zależy chyba nie tylko na wykorzystaniu elementów danego świata, ale wprowadzeniu tego nieuchwytnego coś, co będzie nasuwało z danym serialem skojarzenia. Dlatego Ganza, choć mi się nawet podobał, to nie chciałbym odtwarzać jako postać. Za to spośród dodatkowo podanych przez innych dyskutantów dobry byłby wymieniony przez CopyRa Record of Lodoss War. Jakby nie było, podstawa do klasycznej serii fantasy. Kolejna rzecz, to wskazana przez Lhianann genialna seria Black Lagoon. Gry walność rewelacyjna, bo przecież nietrudno zrobić z drużyny grupę najemników sprzedających swoje usługi na wyspach Pacyfiku.

Natomiast co do uzycia mechów, chyba bym wolał inne serie, chociażby:
1. Megami Kouhosei, znanej także jako Candidate for Goddess.
2. Full Metal Panic!, wspominałem zreszta wczesniej.
 
Kelly jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168