Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-02-2009, 22:54   #1
 
qadius's Avatar
 
Reputacja: 0 qadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znany
[Storytelling] Haplis

Haplis

W oświetlonym przez jedną żarówkę wąskim zaułku czuć było smród zgnilizny. Deszcz padał niemiłosiernie, a jego strugi spływały po popękanym betonie, po drodze do studzienki napotykając na dwie ledwie majaczące w ciemnościach sylwetki.
-Wyskakuj z kasy i telefonu koleś.-szepnął łysy, wysoki dres przykładając motyla do pleców nowej ofiary.
-Nie chcesz tego robić. Uwierz mi...
-Zamknij ryj cioto i rób co karze, chyba że chcesz mieć przewiew w wątrobie!
-Daję Ci ostatnią szanse. Liczę do trzech. Raz...
-Nie pogrywaj ze mną- warknął przez zęby dres, po czym wolną, lewą ręką zaczął sięgać do kieszeni w spodniach stojącego przed nim siwego mężczyzny.
-Dwa...- palce zacisnęły się na skórzanym, miękkim portfelu.
-Trzy.
Mężczyzna schylił się i wyciągnął z ręki dresa portfel, po czym lekko kulejąc zniknął w oparach parującego deszczu, pozostawiając za sobą wpatrzonego w gwiazdy szeroko otwartym okiem chłopaka. W drugie miał wbity rozkładany nóż.
***

Drzwi opuszczonej hali jęknęły przez swe zardzewiałe zawiasy. Haplis wszedł z wolna przyzwyczajając oczy do światła i ledwo dostrzegł kilka zgromadzonych osób. Lekko podskakując przy każdym kroku doszedł do krzesła na końcu długiego na tuzin stóp stołu i spoczął. Jego źrenice niezbyt dobrze znosząc intensywne światło jeszcze przez chwilę dawały znać o swojej ułomności. Gdy obraz się wyostrzył zauważył, że wszystkie krzesła są zapełnione.
-Witam was serdecznie i przepraszam za tę nagłą zmianę miejsca spotkania, ale jakby to powiedzieć...
-Twój dom został spalony- ktoś ze zgromadzonych burknął pod nosem.
-W rzeczy samej...Ale nie po to tu jesteśmy. Jestem już coraz starszy, a ktoś będzie musiał mnie zastąpić.-powiedział z wolna zaczesując w tył palcami siwe włosy- W tym celu chciałbym powołać nową, niezależną organizację, która będzie miała na celu pilnowanie porządku i równowagi w sprawach pomiędzy ludźmi i jak to zwykł określać boży kościół: pomiotem szatana.-zakończył z nutką ironii w głosie.- W każdym razie mam tu na myśli wszystkich nieumarłych, morfów itp. Sprawy formalności i płatności opisane zostały w wiadomościach, które wam wysłałem, a jako, że tu jesteście, to uważam to za akceptacje postawionych przeze mnie warunków. Jesteście najlepszymi możliwymi kandydatami do tej niewdzięcznej roboty,- kontynuował- ale pod żadnym pozorem nie wolno wam się zatracić w tym przekonaniu i dać upustu swoim zakichanym ambicjom i egoizmowi. Od dziś wasza grupa nazywać się będzie Haplisem, w końcu mi też coś się życia należy- dokończył z uśmiechem.

***

Nazajutrz w południe wszyscy członkowie Halipsa wyjechali do swych domów, by skończyć z przeszłością. Sam profesor Halips wybrał tylko te osoby, które nie miały bliższej rodziny. Miesiąc później, po spełnieniu wszystkich formalności organizacja założyła swoją bazę w centrum jednego z polskich miast- Torunia, który w czasach wieków średnich służył wampirom za stolicę. Dzięki swoim korzeniom profesor odziedziczył po swym przodku- wampirzym hrabi Krotosie Jednookim jedną z najstarszych kamienic w mieście, która bezpośrednio łączyła się z kompleksem podziemi rozciągniętym pod całą starówką. To miejsce okazało się znakomitą kryjówką dla ludzi, którzy narażali się nie tylko nadludzkim istotom i mocom, ale także Watykanowi.

"Profesor Halips był jedną z nielicznych osób, która zdawała sobie sprawę z prawdziwej natury Kościoła. Według niego papieże byli tak naprawdę tylko marionetkami w rękach prawdziwych władców- Apostołów. To oni wymyślili całą tę bajeczkę o bogu, raju, zbawieniu i szatanowi. W rzeczywistości każde z ich pokoleń dążyło do utrzymania w swoich ryzach świata. Żadne Stany, ani Rosja nie są hipermocarstwem. To Watykan. Profesor, jako zwolennik wolności i porozumienia wszelkiej masy istot postawił sobie za cel zmniejszenie, a jeśli nawet mu się uda całkowite zniszczenie wpływów apostolskich.'- taki tekst zapisał jeden z członków organizacji w swoim notatniku tuż po tym, jak profesor udostępnił podopiecznym swoją bibliotekę, w której znajdowały się także jego osobiste notatki i akta prowadzonych przez niego spraw.

***

Po kilku miesiącach przygotowywania się od strony merytorycznej do zadań stojących przed organizacją profesor wezwał uczniów do sali konferencyjnej.
W powietrzu dało się wyczuć zapach nikotyny. To Halips siedzący na krześle obok projektora palił fajkę. Ubrany w ten sam zestaw ubrań co zwykle- oliwkowy sweter i czarne, lekko wypłowiałe spodnie oraz ciężkie skórzane buty- wciągał, jak sam zwykł twierdzić: "gazy o niebo zdrowsze, niż te, które wydalają ci pieprzeni Apostołowie". Coraz to słabiej tlący się żar w jego fajce zwiastował rozpoczęcie odprawy. Uczniowie zajęli już swoje miejsca przy stole. Fajka zgasła.
-Doszliśmy już prawie do końca naszych przygotowań. Podzieliłem was na dwie grupy, którym przydzielę za chwilę zadania. Tylko jedna grupa zostanie w organizacji. Harada, Witt, Jones i Kavorski będą w pierwszej grupie. Treść zadania przedstawię wam jutro- cały czas oczekuje na wieści od naszego informatora. Ci, których wyczytałem mogą odejść.-powiedział zaczesując włosy palcami. Czwórka wstała i wyszła z sali. Na ich twarzach malowało się zadowolenie- od samego początku znaleźli wspólny język i taka grupa im wyraźnie odpowiadała.
- Co do was, to sprawa zadania jest jasna już teraz proszę, oto bilety lotnicze.- przekazał najbliżej siedzącej osobie stek kopert, z których każda znalazła właściciela.- Celem waszej podróży jest zdemaskowanie bądź w ostateczności zlikwidowanie wpływowego biznesmena. To cwaniak, który rozprowadza uzależniającą krew wampirom. Dzięki dodawaniu do niej jakiegoś świństwa stał się potentatem na rynku Miami. Starszyzna ze Stanów daje sporą sumkę za jego głowę, więc pracujecie na swoją pierwszą wypłatę. Dwadzieścia pięć tysięcy dolców za jakiegoś skurczybyka to całkiem sporo. Powodzenia.

__________________________________________________


Witam w mojej pierwszej, autorskiej sesji PBF. Z góry proszę o wyrozumiałość.
Przejdźmy do sedna:

Rekrutacja trwa do 14 lutego b.r.. Do tego czasu proszę przesłać karty postaci na PW. W kartach postaci zawrzyjcie:
- biografia;
- opis ekwipunku;
- link do zdjęcia postaci.

Właściwości sesji:
LICZBA GRACZY: 3-6;
RASY: człowiek, mieszaniec, ewentualnie inna powiązana z tą tematyką- do przeanalizowania przez MG;
CZAS AKCJI: czasy współczesne, bliżej nieokreślona data;
EKWIPUNEK: dowolny, do przeanalizowania przez MG;
SYSTEMATYKA PISANIA POSTÓW: kolejka trwa 2 dni(czyt. masz dwa dni na napisanie swojego posta), chyba, że poda się powód dłuższej nieobecności.
DŁUGOŚĆ POSTÓW: minimalnie 20 wersów.
Pozdrawiam.
 

Ostatnio edytowane przez qadius : 08-02-2009 o 00:52.
qadius jest offline  
Stary 07-02-2009, 23:05   #2
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1291 Szarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumny
Sam wstęp fajny i rozbudowany, szczególnie jak na pierwszą rekrutke ale... Tak jest ale, nie wiadomo jakie są realia. Piszesz o wampirach itp jaka jest Twoja wizja na ich temat? Jakie rasy nieludzi wystepują? Jak częstotliwość postów i ich długość? Kto może należeć do grupy haplisa? Zwykli mieszkańcy czy eksżołnierze.
To nie jest zgłoszenie do sesji.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 07-02-2009, 23:13   #3
 
qadius's Avatar
 
Reputacja: 0 qadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znany
Jeśli chodzi wiadomości na temat spotykanych istot, to mam na tę okazję drobnego asa w rękawie- o to się nie martwcie. Do Halipsa mogą należeć wszyscy, który wg graczy się do niej nadają, tj mają jakieś doświadczenie w materii, którą zajmuje się organizacja. Co do postów- uzupełniłem.
 
qadius jest offline  
Stary 09-02-2009, 14:13   #4
 
Scream's Avatar
 
Reputacja: 0 Scream nie jest za bardzo znanyScream nie jest za bardzo znany
Ja się zgłaszam, wydaje mi się, że będzie to całkiem niezła sesja żeby zacząć przygodę na lastinnie kartę masz już na PW
 

Ostatnio edytowane przez Scream : 09-02-2009 o 14:19.
Scream jest offline  
Stary 10-02-2009, 21:55   #5
 
qadius's Avatar
 
Reputacja: 0 qadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znanyqadius wkrótce będzie znany
Rekrutacja strasznie wolno się rozwija. Mam już jedną KP i ciągle czekam na więcejRekrutacja przeciąga się do 21.02.09r.
 

Ostatnio edytowane przez qadius : 19-02-2009 o 22:42. Powód: brak chetnych
qadius jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:22.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166