Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-02-2009, 00:59   #1
 
Micas's Avatar
 
[Warhammer] Wędrowcy

Ciężki wór ze złotem huknął miękko o ciężkie, mahoniowe biurko Ernesta Tarsmanna - kupca i kapłana Handricha ze świątynii w Marienburgu.

Zwalista, masywna od nadmiaru dobrobytu postać kupca okręciła się wygodniej na fotelu, wprawiając je w okrutne skrzypienie. Obserwator z boku mógłby uznać, że ów fotel zaraz miał rozpaść się pod kilażem spasłego handlarza.

Ten sięgnął pulchną, spoconą dłonią ozdobioną mnóstwem bogatych, ciężkich sygnetów i bransolet dłonią po wór. Rozsupłał go i wyjął ze środka garść złota - niewielką cząstkę całej zapłaty. Obejrzał, zważył w dłoni i schował w worze. Pstryknął drugą ręką na boku i po chwili przybył postawny ochroniarz w ćwiekowanej kurcie ze skóry. Zawiązał wór i zabrał go ze sobą.

- Krasnoludzkie i elfie monety, mistrzu. Wygodne i wartościowe. Widzę, żeście człek konkretny. To wystarczająca ilość złota by kupić czy zamówić wszystko w tym mieście. Co jest waszym życzeniem? Przysięgam na Handricha, że je spełnię!

"Jeśli oczywiście jest ono legalne" - dodał Tarsmann w myślach.

Jego rozmówcą był średniego wzrostu i postury mężczyzna w eleganckim ubiorze. Na lewym ramieniu narzuconą miał zieloną półpelerynę spiętą epoletem i sznurkiem w kolorze srebra. Pod nią widać było modną kurtę z bufiastymi rękawami w stylu "dmuchanym i ciętym". Mieniła się ona silną, ciemną zielenią. Mężczyzna miał również na sobie skórzane, czarne spodnie i takież rękawice. Dobrze dopasowane do kończyn. Nosił również wysokie, ciemnobrązowe buty jeździeckie ze srebrnymi klamrami. Twarz miał opaloną i ogorzałą. Niejedno widział i przez niejedno przeszedł. W lewym oku widniał monokl o srebrnym łańcuszku. Czarne, krótkie włosy miał zaczesane elegancko do tyłu. Nosił również przystrzyżony wąs i bródkę, zaś resztę szczęki i skronie miał wygolone. Spojrzenie jego niebieskich oczu jakby przeszywało siedzącego przed nim kapłana na wylot. W końcu odezwał się głosem dość dziwnym, bo pozbawionym akcentu:

- Tak, to dużo pieniędzy. Dlatego, dobry człowieku, sprawisz mi za nie statek z pełnym wyposażeniem i załogą. Nie byle jaki statek. Chcę galeon w wersji nieco mniejszej ale za to szybszej od wojskowej.

Kupiec spojrzał na niego i potarł w zamyśleniu brodę dłonią, opierając się powoli o fotel.

- Przysięgałem, więc przysięgi dopełnię. Ile czasu dajecie mi, zacny panie, na realizację tego... niezwykłego zamówienia?

- Maksymalnie rok. Potem będę musiał tak czy owak wyruszyć w podróż. Wolę mieć własny statek.

- Rok? -kupiec się uśmiechnął i wstał z trudem- Tak się stanie. Porozmawiajmy o szczegółach, ale nie tutaj. Zapraszam do komnaty gościnnej.

Kupiec odsunął się, otwierając ciężkie, dębowe odrzwia prowadzące dalej wgłąb rezydencji. Mężczyzna z wąsem i kupiec wkrótce ruszyli dalej korytarzem po pięknym, karmazynowym dywanie przeplatanym złotą nicią która układała się w niezwykłe wzory...


Witam wszystkich szanownych użytkowników Lastinn.

Mam przyjemność rozpocząć rekrutację do zapowiadanej przeze mnie w dziale Sondy debiutanckiej sesji PBF.

System jak widać to WFRP II edycja. Potrzebne jest mi od 3 do 5 graczy (z czego zwerbowałem już poza forum jedną osobę).

Nie nakładam dużych ograniczeń co do rasy czy profesji. Nie zezwalam jedynie na grę Skavenami, Zielonoskórymi tudzież istotami o jawnej przynależności do Chaosu (nie zabraniam za to grać ukrytym kultystą) - np. Zwierzoludźmi lub Mutantami. Co do profesji - odradzam Chłopów, Śmieciarzy, Szczurołapów i tym podobnych ludzi z najniższego szczebla drabiny społecznej. Sesja raczej ich wyklucza.

Akcja rozgrywać się będzie w 2522 roku Kalendarza Imperium, rok po Burzy Chaosu (czyli w standardowym dla II edycji okresie). Postacie graczy zostały w ten czy inny sposób skuszone wizją przygód, bogactw i wędrówek u boku bogatego odkrywcy-arystokraty. Sesja głównie opierać się ma na ciągu niepowiązanych ze sobą wątków jakie mogą podjąć gracze w krainach które odwiedzają.

A miejsce akcji? Sesja zacznie się od pierwszego przystanku wyprawy odkrywcy - ziemi znanej jako Norska. W mroźnym, surowym klimacie, gdzie kultura i cywilizacja jest mieszaniną barbarzyństwa, honoru i wikińskich naleciałości, a religia waha się od Mrocznych Potęg po lokalnych przodków, duchów i herosów.

Zobaczymy jeszcze, ale w przyszłości myślałem nad Południowymi Krainami, Arabią, Lustrią, Albionem, Bretonią i ziemiami Dalekiego Wschodu po zakończeniu akcji w Norsce.

Od potencjalnych graczy wymagam w pełni rozpisanej karty postaci rozpoczynającej swoją drugą profesję. Na tej drugiej profesji otrzymuje również dodatkowe 100 punktów doświadczenia na dowolne rozwinięcie, zdolność lub umiejętność którą przewiduje dana profesja. Ekwipunek może, lecz nie musi być z obu profesji. Gracz może wymyślić własny, wziąć standardowe z profesji, lub dodać coś swojego do standardu. Hulaj dusza, byle nie przeginać.

Kartę najlepiej wysłać mi na PW. Jeśli ktoś chce zagrać wyjątkową postacią nie przewidzianą w Księdze Zasad, jestem w stanie pomóc (na GG). Pomoc polega na asyście w tworzeniu karty postaci np. Chaosyty, Norsemena, Kislevity, Bretończyka et cetera et cetera.

Karta postaci to jedyny element mechaniki na mojej sesji. Cała reszta to storytelling. Jedyny wyjątek to rzadka sytuacja, gdy gracze decydują się na walkę swoich postaci między sobą. Wtedy ja rzucam przed monitorem kośćmi i nadzoruję przebieg walki/pojedynku.

Rekrutację przeprowadzam od dziś (19.02.2009) przez około dwa tygodnie. Może się to wahać w zależności od moich spraw osobistych.

Pytania, komentarze?
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur
Micas jest offline  
Stary 19-02-2009, 09:09   #2
 
merill's Avatar
 
Masz pierwszego chętnego. Kp mam w zasadzie gotowe i chciałbym jeszcze wieczorem na gg coś obgadać. Mam tylko jedną prośbę, bo niedawno miałem pewien niemiły wypadek z rekrutacją. Jeśli nie mam żadnych szans, to proszę mi powiedzieć od razu, a nie jak już namęczę się przy kp? Po prostu wolę się ubezpieczyć, niż w uzasadnieniu odrzucenia kp usłyszeć że "od początku nie miałeś żadnych szans"

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 19-02-2009, 11:20   #3
 
John5's Avatar
 
Drugi chętny też się znalazł
Tylko pytanie czy postaci mogą być tworzone na podstawie dodatków? jeśli tak to jakie tolerujesz?
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline  
Stary 19-02-2009, 12:05   #4
 
Scoiatael's Avatar
 
3 pytania do MG: wolisz mieć w drużynie zwiadowcę czy kapłana Sigmara? i jak z historią postaci: opisać od razu całą czy tylko mieć w głowie szkic i dopowiadać kolejne szczegóły w trakcie przygody? karta postaci jako pdf czy tekst + link do obrazu postaci?
 
__________________
The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them into the impossible.
Scoiatael jest offline  
Stary 19-02-2009, 13:48   #5
 
Micas's Avatar
 
merill

Niby dlaczego miałbym kogoś skreślać? Ja tu jestem nowy. Chyba że masz jakieś mroczne myśli i tajemne sekrety odnośnie swojej możliwej niekompetencji, i takowymi myślami się nie chcesz dzielić z osobami trzecimi i drugimi?

Tera jestem w budzie na kompie, jak wrócę do domu to będę na GG.

John5

Uznaję wszystkie oficjalne dodatki oraz porządne, nie przegięte i nie zawarte już w oficjalnych źródłach materiały (np. Dawna Wiara czy Invisible War).

Scoiatael

Gracz którego już zwerbowałem gra Łowcą z Norski. Lepiej się nada kapłan Sigmara... ale nie przesadzaj z fanatyzmem. Na ziemi, gdzie Mroczne Potęgi są otwarcie wyznawane można łatwo stracić życie próbując wprowadzać "inkwizycję".

Co do KP - jej wygląd i rodzaj historii to twoja sprawa. Ważne by mi się podobało. Preferuję jednak styl suchej relacji czy biografii. Nie lubię opowiadań, są mało konkretne.
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur
Micas jest offline  
Stary 19-02-2009, 14:17   #6
 
Sulfur's Avatar
 
Ja bym bardzo chętnie wziął udział, tylko jest jeden malutki problemik. Nigdy nie grałem w świecie Warhammera. Musiałbyś mi wysłać jakoweś materiały, albo cóś.
 
Sulfur jest offline  
Stary 19-02-2009, 14:26   #7
 
Storm Vermin's Avatar
 
Tak więc i ja się zgłoszę. Kartę nadeślę wkrótce.
 
Storm Vermin jest offline  
Stary 19-02-2009, 15:15   #8
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Ja też się na to piszę. Postaram się zrobić kartę do końca tygodnia.
A i czy nie lepiej wykorzystać internetowej kostnicy?
Bym jeszcze zapomniał. Jaka postać się przyda? W miarę bitewna(Weteran, Zabójca Olbrzymów itp.) czy może do prowadzenia gry dyplomatycznej?
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 19-02-2009 o 15:18.
Warlock jest offline  
Stary 19-02-2009, 15:44   #9
 
Micas's Avatar
 
Sulfur

Przede wszystkim polecam zapoznanie się z fanowskimi materiałami (np. dodatek o Druidach i Dawnej Wierze) oraz z oficjalnymi książkami: Księgą Zasad i Bestiariuszem. Jeśli chcesz dogłębnie poznać kraj z którego ma pochodzić postać to polecam Rycerzy Graala, Królestwo Lodowej Królowej czy Dziedzictwo Sigmara (mogłem gdzieś pomylić nazwy, bo mam angielskie wydania).

Z tego co widziałem, na Lastinn i innych stronach jest sporo artykułów.

Warlock

Nie mam pojęcia jaka postać się nada. Z tego co wiem, będzie kapłan Sigmara i Łowca. A czy normalny kapłan, czy bitewny to ja niet znaju.

Co do "kostnicy" - moje zdanie o tych wszystkich internetowych wynalazkach dotyczących kości jest negatywne. Zatem: nie.

Wszyscy potencjalni gracze

Określcie w tym temacie kim chcecie grać. Łatwiej będzie dopasować drużynę.

Pamiętajcie jednak by postacie były w miarę wszechstronne - albo wy nastawcie się na wszechstronną grę. Nie mam zamiaru trzymać cały czas drużyny w jednej kupie...
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur

Ostatnio edytowane przez Micas : 19-02-2009 o 15:50.
Micas jest offline  
Stary 19-02-2009, 16:04   #10
 
merill's Avatar
 
Ja mam zamiar zagrać żołnierzem/rajtarem, typem faceta po przejściach, uciekającym przed przeszłością. To by było na tyle, w zasadzie kp mam już stworzone.

PS. Nie miałem na myśli broń Boże, twojej niekompetencji, po prostu, ostatnio wolę się zabezpieczyć

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:22.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168