Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-02-2009, 18:21   #1
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 13842 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
[rekrutacja] Bogowie Olimpu

Dawno, dawno temu...
... w czasach kiedy nawet Cthulhu był piękny i młody,
po ziemskim padole chodziły istoty niebiańskiego rodowodu,
które zapisały się w historii naszego świata jako...
BOGOWIE OLIMPU


Ziemia.
Rajska planeta o kolorach głębokiego błękitu oceanu i soczystej zieleni traw, gdzie żyje tak wiele organizmów, tak wiele gatunków... jak nigdzie przedtem. Mnogość odmian roślin oraz zwierząt przyprawia znawców o zawrót głowy, lecz jest tu coś jeszcze, coś dotąd nieznanego: humanoidalne istoty myślące – homo sapiens.
Czy to nie cudowne miejsce?
Miejsce nie skażone cywilizacją...
... aż do dziś.

Gugo wstał z posłania zrobionego z liści paproci i runa leśnego, które chroniło ciało przed zimnem skalnego podłoża jaskini. Mężczyzna odziany jedynie w przepaskę ze skóry rysia, strząsnął z siebie małe rączki potomstwa, które zamiast spać na gołej ziemi jak na szczeniaki przystało, lgnęło do posłania ojca i matki niczym ćmy do ognia. Gugo spojrzał z wyrzutem na śpiącą obok kobietę, do której piersi przyczepiony był jeden z synów i coś zamruczał pod nosem. Wreszcie wygramoliwszy się z legowiska, przeciągnął się starając uwolnić mięśnie z sennego odrętwienia. Powietrze było rześkie, pełne zapachu rosy i rozkwitających kwiatów, co zapowiadało słoneczny dzień. Gugo schwycił opartą o skalną ścianę maczugę. Jego myśli były nadzwyczaj proste i dotyczyły głównie instynktów jego ciała:

„Zimno, burczenie w brzuchu -> Głód -> Jedzenie ->Trzeba polować.”

Wyszedł z jaskini i rozejrzał się czujnie. Większość zamieszkujących górskie zbocze rodzin jeszcze smacznie spało, wszak słońce dopiero wznosiło się na niebie. To dobrze, jeśli Gugo wyruszy pierwszy, będzie miał szansę na najlepszą zdobycz, zanim zwierzęta z okolicy się spłoszą.
Akuratnie wspiął się na wysepkę skalną, by móc zlustrować okolicę, kiedy... zobaczył na niebie dziwny błysk!
To było coś niezwykłego, coś gorszego od gniewu bogów, którzy w upiorne noce zrzucali w ziemię oślepiające jęzory ognia! Czyżby... to Słońce spadało?


Gugo poczuł strach jak nigdy przedtem, strach, który podnosił wszystkie włoski na jego chropowatej skórze, wywoławszy gęsią skórkę.
To nie może być prawda, trzeba natychmiast obudzić szamana by złożył ofiarę, aby uładzić gniew stworzycieli!!!

- Uga haga! Uga haga! UGAA HAAGAAA!!! – wrzeszczał na całe gardło Gugo.

A Słońce spadało coraz niżej i niżej, aż spoczęło na szczycie wielkiej góry.
By tam zgasnąć.Nibiru.
(Nibiru 12 planeta)


Dziesiąta planeta od Słońca, wyjątkowa planeta. Planeta jednej tylko rasy i zarazem najwspanialszej cywilizacji Wszechświata. Planeta Bogów – jak nazywali ją sami Nibiryjczycy, którzy osiągnąwszy niemal wszystko, od dłuższego czasu mieli ogromne aspiracje, by zasiedlić i pomóc w rozwoju również innym światom. Era niszczycielskich imperatorów była już dawno za nimi – z trudem ją przetrwali, dlatego teraz chcieli już tylko tworzyć.
Szczególny kształt orbity Nibiru, która w przeciwieństwie do pozostałych planet Układy Słonecznego, podąża torem owalnym, a nie jak pozostałe planety – po okręgu, sprawił, że Nibiryjczycy wpierw zaczęli szukać form organicznych w dalszym obszarze galaktyki. Dopiero po czasie zorientowali się, że najwspanialszy okaz mieli tuż pod nosem, na trzeciej planecie od Słońca – AC2366, którą potocznie nazywano Ziemią.


Po wielu setkach lat wypraw badawczych, wreszcie postanowiono wysłać ekipę cywilizatorów – przedstawicieli ludu Nibiru, którzy niczym bogowie mieli pomagać zacofanym Ziemianom w rozwoju, w osiągnięciu doskonałości... by pewnego dnia oba ludy mogły żyć w harmonii i razem odkrywać Wszechświat!


A oto członkowie wyprawy:

Zeus – głównodowodzący, fizyk, specjalista od pól magnetycznych, to jego 2 wizyta na Ziemię, partner Hery, wuj Ateny (NPC)

Atena – zastępca dowódcy, strateg, taktyk, bratanica Zeusa

Hera – I pilot, badaczka atmosfery, aerotechnik, partnerka Zeusa

Hermes – II pilot, specjalista od spraw łączności

Hefajstos – mechanik, wynalazca, narzeczony Afrodyty

Posejdon – chemik, badacz hydrosfery

Dionizos – kucharz pokładowy, specjalista od spraw zaopatrzenia

Hades – I lekarz pokładowy, chirurg, tanatolog

Artemida – II lekarz pokładowy, biolog, siostra Apolla

Afrodyta - pedagog, psycholog pokładowy, narzeczona Hefajstosa, kochanka Aresa

Ares – zwiadowca, specjalista od wszelkiego rodzaju broni, kochanek Afrodyty

Apollo - animator kultury, agrotechnik, brat Artemidy
***

Minęło 150 ziemskich lat od momentu, kiedy ekipa cywilizatorów z Nibiru przybyła na Ziemię sadowiąc swój statek kosmiczny i zarazem bazę „Olimp” na szczycie wielkiej góry. W tym czasie udało się im zgromadzić na półwyspie greckim najbardziej obiecujące plemiona ludzi z całej planety i zorganizować je w małe osady, z których każda podlegała jednemu Nibiryjczykowi. Jedynie głównodowodzący Zeus nie posiadał własnej osady, zarządzając wszystkimi z bazy na Olimpie i urządzając poszczególnym szczepom co jakiś czas rutynowe inspekcje.
Jak na 150 ziemskich lat był to ogromny postęp, jednak nagle... wszystko stanęło. Ludzie przestali się rozwijać, nie potrafili samodzielnie pokonać kolejnego etapu ewolucji, jakim byłoby chociażby zbudowanie własnego szałasu.
Coś było nie tak... i należało to jak najszybciej zbadać.
Do wymiany ekipy cywilizatorów pozostało wszak już tylko 50 lat.


***

Witam serdecznie wszystkich, którzy przebrnęli przez tekst rekrutacyjny!

Tak, wiem, pokręcony pomysł, ale wydaje mi się grywalny, szczególnie w postaci storytellingu. Oto bowiem macie możliwość wcielić się w znanych nam z mitologii greckiej bogów olimpijskich. To Waszym zadaniem jest by „Mitologia” Jana Parandowskiego pozostała niezmieniona, by pierwotni ludzie uwierzyli w Waszą boską naturę i by rozwinęli się tak, aby o Was potem napisać legendy.

Sesja jednak nie będzie wyłącznie zabawą w kolonizatorów, mam zamiar wciągnąć Was w klimat horroru i intrygi na wysokim szczeblu. To jednak zostawię sobie na deser.

Do wyboru macie wszystkich wymienionych przeze mnie Bogów za wyjątkiem Zeusa. Choć archetypów jest 12, do sesji przyjmę jakieś 6 osób, z reszty czyniąc NPCów. Zgłaszając się w temacie chciałabym żebyście wskazywali, którą postać wybieracie. Oczywiście nie ma problemu, żeby do jednego archetypu „startowało” kilka osób. W sytuacji, kiedy na przykład będę miała dwie wyjątkowo dobre Ateny, wybiorę jedną, a drugiej osobie zaproponuję objęcie innej postaci.

Jeśli chodzi o rasę Nibiryjczyków, to najprościej wyobrazić ich sobie jako ludzi XXIII wieku, czyli takie nasze społeczeństwo w wersji s-f... no, może trochę mądrzejsze. Oczywiście wiąże się z tym rozwój techniczny, dlatego będziecie mieli możliwość tworzenia urządzeń oraz wynalazków według Waszej wyobraźni. Jedynym kryterium jest: uzyskanie mojej akceptacji i sporządzenie krótkiego opisu sprzętu (opisy będziemy zbierać w jednym miejscu w komentarzach).

Główną różnicą pomiędzy Nibiryjczykami a Ziemianami jest ich żywotność. 25 lat ziemskich, to dla mieszkańców Nibiru jeden rok. Umierają jednak i rozmnażają się jak my, przy czym wszyscy członkowie wyprawy zobligowani zostali do wstrzyknięcia sobie serum antykoncepcyjnego, jego długość działania to 230 lat ziemskich.


WYMAGANIA DOTYCZĄCE KARTY POSTACI:
Cytat:
Imię postaci:
Wygląd: (zdjęcie + ewent. opis znaków szczególnych)
Osobowość: (charakter, styl bycia)
Umiejętności: (3 zaawansowane, 5 dobrych, 8 średnich)
Ekwipunek: (+krótkie opisy działania)
Test: (odpowiadaj jako postać)

1. Dlaczego chcesz zostać cywilizatorem Ziemi?
2. Czego się boisz na Ziemi?
3. Co Ci się podoba najbardziej na Ziemi?
4. Co sądzisz o Ziemianach?
5. Jak zamierzasz przekonać do siebie Ziemian, by uwierzyli w Twój boski rodowód?
6. Co możesz zrobić dla Ziemian? Jaki jest Twój plan rozwoju plemienia?
7. Twoje plemię wdało się w wojnę z dzikim plemieniem, co robisz?
8. Twoje plemię wdało się w wojnę z plemieniem innego cywilizatora, co robisz?
9. Za czym najbardziej będziesz tęsknić?
10. Głównodowodzący rozkazuje Ci zniszczyć własne plemię i przysposobić nowe? Czy i jak to wykonasz?
11. Ludzie z Twojego plemienia boją się Ciebie, chcą cię zgładzić, jak radzisz sobie z sytuacją?
12. Jak nazwiesz swoje plemię?


Terminy i inne sprawy organizacyjne:

- Rekrutacja trwa do 13 marca, do północy
- Karty postaci proszę wysyłać WYŁĄCZNIE w formacie txt, doc, pdf na maila: lorinale@poczta.fm
- Jak tylko karta do mnie dotrze, wyślę potwierdzenie, na komentarze jednak nie liczcie
- Wam pozostawiam interpretację zachowań i natury naszych bogów, mój jedyny wymóg to żebyście wpasowali się w podane przeze mnie archetypy
- Przyjmę około 6 osób
- Termin odpisywania w sesji: minimum 1 post na 10 dni
- W sesji obowiązuje narracja 3-osobowa


To chyba tyle.
Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam.
Na pytania i – oczywiście – zgłoszenia (nie mylić z KP) czekam w temacie.


Do zobaczenia na Olimpie!EDIT:
Ostateczny termin nadsyłania kart przesunięty na 16.03, godzina 20.00.
Tuż po nim ogłoszenie wyników.
 

Ostatnio edytowane przez Mira : 15-03-2009 o 02:41. Powód: przesunięcie deadline
Mira jest offline  
Stary 27-02-2009, 18:42   #2
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 190 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
Marzy mi się udział w sesji, szczególnie dzięki dziesięciodniowemu terminowi. Spróbowałbym zmienić również sposób gry - to byłaby taka odskocznia od ponurych, mrocznych postaci z problemami. Dlatego wstępnie zgłaszam się na miejsce Dionizosa. Kartę Postaci wykombinuję wkrótce, chyba że zrezygnuję, a wtedy uprzedzę.
 
Terrapodian jest offline  
Stary 27-02-2009, 18:46   #3
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 173 Kutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie cośKutak ma w sobie coś
Eh no, Mira łkała, błagała, prosiła, korumpowała... No w końcu się zgodziłem. Gram!

I, po krótkim zastanowieniu, biorę Aresa. A przynajmniej mam go w planach.
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Stary 27-02-2009, 18:47   #4
 
Penny's Avatar
 
Reputacja: 146 Penny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znanyPenny wkrótce będzie znany
Też się piszę na to, a co Najwyżej się nie uda. Zgłaszam się na miejsce Artemidy
 
Penny jest offline  
Stary 27-02-2009, 18:59   #5
 
mocca90's Avatar
 
Reputacja: 13 mocca90 nie jest za bardzo znany
Wstępnie też się zgłaszam, będę pisał kartę do postaci Hadesa, aczkolwiek nie wiem jak mi to wyjdzie Ale co tam... najwyżej się nie uda
 
mocca90 jest offline  
Stary 27-02-2009, 19:21   #6
 
Faurin's Avatar
 
Reputacja: 14 Faurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znanyFaurin nie jest za bardzo znany
Grrr... Taka sesja. Taka sesja mnie ominie... Jestem aktualnie we dwóch a do kolejnych dwóch pisze KP. Aż mnie korci by napisać także tutaj. No nie wiem... Dużo by było roboty. A co mi tam;] Wstępnie się zgłaszam. Wyśle najprawdopodobniej KP, choć niczego nie obiecam, Hefajstosa. Tak więc yczcie mi weny i chęci.
 
__________________
Nobody know who I realy am...
Faurin jest offline  
Stary 27-02-2009, 19:35   #7
 
Rusty's Avatar
 
Reputacja: 18 Rusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znany
Nic wielkiego na setnego posta nie przychodzi mi do łepetyny.
Zgłoszę się więc tutaj, bo i zainteresowanie jest zbyt duże, żeby od tak sobie czekać. Zastraszę więc ludzi, którzy ostrzą sobie pazury na Apolla. Jest mój.
Karta będzie stworzona przez weekend. Mam już pomysł, dość nietypowy, ale myślę, że się spodoba.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline  
Stary 27-02-2009, 19:55   #8
 
mocca90's Avatar
 
Reputacja: 13 mocca90 nie jest za bardzo znany
Mam pytanie dotyczące "testu" - czy postacie odpowiadają na te pytania przed podróżą, w jej trakcie czy może już po jakimś czasie spędzonym na Ziemi? Będzie to miało wpływ na odpowiedź w przypadku pytania o to czego się boją
 
mocca90 jest offline  
Stary 27-02-2009, 21:31   #9
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 13842 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał mocca90 Zobacz post
Mam pytanie dotyczące "testu" - czy postacie odpowiadają na te pytania przed podróżą, w jej trakcie czy może już po jakimś czasie spędzonym na Ziemi? Będzie to miało wpływ na odpowiedź w przypadku pytania o to czego się boją
Przed podróżą raczej. Tak jakby test był elementem wyboru Waszych postaci do wzięcia udziału w misji. Odpowiedzi mogą zatem być dość idealistycznymi wizjami, bo rzeczywistość... to już inna bajka i wyjdzie na sesji.
 
Mira jest offline  
Stary 27-02-2009, 21:41   #10
Banned
 
Reputacja: 0 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Kolonizacja czegokolwiek beze mnie?!!? To niemożliwe.

Przekroczy to mój limit sesji, ale co tam... dla szpeca od łączenia wszystkiego z prawie wszystkim to nie powinno stanowi problemu...

KP zacznie się pisac jutro...
 
Aschaar jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166