Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-03-2009, 21:47   #1
 
Szarlej's Avatar
 
[autorski] Skrzydlaci

Pistis, Pierwsza Spośród Skrzydlatych, Namiestniczka Edenu, Pierwsza Kapłanka Jedynego spojrzała na Was z wyraźnym obrzydzeniem. Była piękną kobietą, jak zwykle odziana w prostą białą suknie. Długie, lekko kręcone blond włosy opadały na ramiona i lśniły w słońcu, lekko blada twarz wyrażała dobroć, zwykle wyrażała dobroć... Aktualnie wyrażała tylko nienawiść i obrzydzenie. Wyprostowane jak do lotu białe skrzydła porażały swą czystością oczy zebranych.
-W imieniu mocy nadanej mi przez Jedynego ogłaszam was winnymi i skazuje na banicje do Świata Ziemskiego. Jako, że splamiliście godność skrzydlatego nie jesteście godni noszenia skrzydeł, Gabrielu...
Marszałek polny Gabriel, prawa ręka Pistis poprawił okulary. Jego ogorzałą od słońca twarz okalała burza kruczoczarnych włosów. Obserwowaliście z przerażeniem jak jego dłoń podnosi się wydając niemy rozkaz strażnikom. Trzech strażników ruszyło w Waszą stronę z zamiarem wykonania najstraszniejszej dla każdego skrzydlatego kary. Cała trójka była ubrana w srebrne, wypucowane półpancerze Gwardii Jedynego, każdy miał przypasany długi miecz i zakrzywiony sztylet. Jeden z insygniami kapitańskim dobył rytualnego noża. Srebrna klinga błysnęła w słońcu. Jego dwaj towarzysze, powalili brutalnie na kolana pierwszego z Was. Skrzydlaty był tak przestraszony, że nawet gdyby nie był skrępowany nie broniłby się, mimo to dwaj żołnierzy przytrzymali go. Kapitan przyłożył nóż do skurczonego ze strachu skrzydła o karmazynowych piórach. Krzyk bólu zdawał się nie pochodzić z gardła tak szlachetnej istoty jaką był każdy skrzydlaty a z zarzynanego zwierzęcia.


Witam w mojej rekrutacji, najpierw taka mała deklaracja, sesja nie ma na celu krytykowanie ani obrażanie żadnej wiary a nazwy zbieżne z Biblijnymi (Eden, niektóre imiona) są tylko „dla smaku”.

To teraz trochę o świecie:

Trochę o świecie:
Gracze wcielają się w postać skrzydlatych. Jak wyglądają skrzydlaci? Jak wysocy ludzie, tylko, że ze skrzydłami. Przeciętny mężczyzna mierzy 190-200 cm (owszem zdarzają się też konusy po 170 i giganty po 220) a kobieta od 180 do 190. Mniejwięcej 10 tysięcy skrzydlatych zamieszkuje Powietrzny Świat, stożkowatą wyspę unoszącą się w powietrzu nad poziomem chmur. Większość skrzydlatych mieszka w Pierwszym Mieście, reszta w małych osadach wokół miasta. Technika stoi na podobnym poziomie jak ta w naszym świecie z drobnymi wyjątkami. Jakimi? Skrzydlaci dysponują pojazdami o napędzie wektorowym i bronią laserową (za to nie ma broni palnej, nikt nie wynalazł prochu). Broń biała jest w użyciu raczej ceremonialnym ale walka nią jest dalej nauczana aby zahartować ciało i umysł skrzydlatych.

Trochę o strukturze władzy. Na samym szczycie stoi namiestnik (aktualnie namiestniczka) który pełni rolę pierwszego kapłana (w tym wypadku pierwszej kapłanki). Obecni te stanowisko dzierży Pistis mówi się, że tak naprawdę rządzi marszałek polny (co prawda takie mówienie nie jest bezpieczne). No właśnie militaria, w świecie skrzydlatych są trzy rodzaje wojska. Strażnicy pełnią rolę porządkową, pilnują porządku w Powietrznym Świecie. Są "najsłabsi" zarówno pod względem wyszkolenia jak i władzy. Gwardia Jedynego jest osobistą gwardią Pistis obsadzoną zaufanymi skrzydlatymi Gabriela, jedni z bardziej niebezpiecznych skrzydlatych, w większość bezwzględnie oddani Gabrielowi. Posłańcy elita wojskowa odpowiedzialna za kontakty z ludźmi, zbieranie danin itp. No właśnie ludzie... Oprócz Powietrznego Świata istnieje też Świat Ziemski, znaczy się ten nie unoszący się w powietrzu. Zamieszkany przez prymitywne plemiona ludzi (na poziomie mniej więcej czternastowiecznej europy), które oddają cześć skrzydlatym, są zobowiązani do płacenia daniny, którą odbierają Posłańcy. Mówi się, że Posłańcy mają też inne zadania ale te informacje są tylko dla graczy grających byłymi Posłańcami. Świat Ziemski jest dość słabo znany większości skrzydlatych.
Jeśli chodzi o wiarę to zarówno ludzie jak i skrzydlaci wierzą w Jedynego, bóstwo które stworzyło cały świat.

Dobra tyle nudzenia, jakby ktoś chciał więcej informacji o danym aspekcie świata niech da znać. I tak pewnie Was zanudziłem i nikt nie dotarł aż tutaj.

Fabuła:
Od dawien dawna, najpoważniejszą karą wśród skrzydlatych było zesłanie na ziemie i pozbawienie skrzydeł (to tak jakby ktoś pozbawił nas rąk i wrzucił w dżungle Afrykańską). Sama ta kara odstraszała potencjalnych przestępców jednak raz na jakiś czas ktoś dopuścił się jakiegoś strasznego czynu i po otwartym dla wszystkich procesje (w końcu lud musi widzieć wymierzaną na zbrodniarzu karę) zostaje wygnany i okaleczony (nigdy, nikogo nie uniewinniono). Tylko, że taki głupiec zdarzał się raz na dziesięć lat nigdy nie wydarzyło się coś takiego jak teraz, nigdy kilku skrzydlatych nie było na raz sądzonych. Wy właśnie jesteście tymi sądzonymi.

Karta postaci:
Imię: no wiadomo, możecie wybrać jakieś anielskie
Wiek: od 20 (pełnoletniość) w górę, przeciętny skrzydlaty dożywa 90 lat (ale co taki staruszek mógłby przeskrobać)
Wygląd: mile widziany obrazek
Historia: no wiadomo, musicie uwzględnić co takiego zrobiliście (mile widziane powiązania między graczami)
Charakter: każdy wie chyba o co chodzi
Umiejętności: o tym zaraz

Mechanika:
Tak będzie, nie ma to jak element losowy w sesji. Pozwoliłem ją sobie podsowiecić, zajumać i zaiwanić Almenie (z jej błogosławieństwem). Tzn. gracz rzuca k100, mg/drugi gracz rzuca k100 niższy wygrywa, 01-krytyk, 100-miło było Ciebie znać. Macie też umiejętności czy skille jak kto woli. Mogą być to umiejętności magiczne (od przyzwania potwora przez leczenie po wyrwanie duszy) lub bojowe (strzelanie, walka bronią). Umiejętności magiczne mają jakiś efekt ale też i działanie niekorzystne dla gracza. Już tłumacze o co chodzi. Dam kilka przykładów.

Nazwa: Eteryczność
Opis: Bohater staje się niematerialny i może przechodzić przez ciała stałe.
Czas trwania: 5 tur
Skutek negatywny: Godzinę po użyciu eteryczności bohater jest osłabiony (mechanicznie +10
do testów) i zadaje słabsze obrażenia (o połowę słabsze).

Skutki negatywne i czas trwania mają zapobiec przepakowaniu graczy w jaki sposób? A no już pokazuje na następnym przykładzie.

Nazwa: Ognisty miecz
Opis: W rękach bohatera materializuje się magiczny, ognisty miecz, zadający dodatkowe obrażenia.
Czas trwania: 3 tury
Skutek negatywny: brak

Nazwa: Przyzwanie miecza
Opis: W rękach bohatera materializuje się długi miecz.
Czas trwania: Do zaśnięcia.
Skutek negatywny: brak

Właściciel pierwszej umiejętności może przyzwać potężną broń, dzięki której raz dwa rozprawi się z przeciwnikiem, jednak jeśli nie zrobi tego w trzy tury to jego broń wyparuje, właściciel drugiej umiejętności będzie zadawał mniejsze obrażenia ale nie będzie musiał się śpieszyć. Zrozumiałe? Mam nadzieję, że tak.
Taka drobna uwaga, możecie przyzywać tylko bronie „proste” (broń biała, łuk), więc odpada przyzwanie bomby atomowej czy nawet karabinu. Przyzwanie łuku to oddzielna umiejętność a strzał to oddzielna.

Umiejętności bojowe dają bonus do walki daną bronią (-15 do rzutu), obojętnie czy jest to pistolet czy młot dwuręczny, każdy typ broni trzeba wykupić oddzielnie.

Możecie wybrać trzy umiejętności.

Każda zwykła broń (miecz, topór, łuk, pistolet laserowy czy co tam wymyślicie) zadaje jedna ranę, każdy może przyjąć trzy, proste, prawda?

Przebrnęliście? Mam nadzieję, że ktoś tak. Zapraszam do gry, graczy przyjmę max 5, termin to 04.04 rano. O dostaniu będzie decydowała jakość karty.

Bym zapomniał, nie bójcie się współtworzyć świata, twórzcie zależności między postaciami, intrygi i co tam tylko chcecie, jak przegniecie to dam znać co trzeba poprawić a doceniam kreatywność.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]

Ostatnio edytowane przez Szarlej : 29-03-2009 o 22:48.
Szarlej jest offline  
Stary 22-03-2009, 16:07   #2
 
Almena's Avatar
 
Gah, Szamilku. Rozumiem, że jestem Ci coś winna za sponiewieranie twojej elifckości i faworyzowanie koboldów... Już kilka razy mnie atakowałeś sesjami, ale w jakichś kosmicznych systemach. Ten chyba jestem w stanie przeżyć. Pomimo braku czasu spróbuję zaryzykować... ale najpierw pytania! [i już po Tobie mwahahah ]
1. Rozumiem że przeskrobaliśmy coś. Tylko co? Jakie czyny w tym świecie są na tyle złe, że ucinają skrzydełka? Morderstwo, czy już zwykła kradzież batonika aniołkowatym nie uchodzi? Możesz trochę system wartości przybliżyć? Czy skrzydlaci to takie święte aniołki czy raczej są grzeszne podobnie jak ludzie i często zdarzają się im wpadki?
2. Mają broń, nawet pistolety. Że tak spytam... po co? Czyli zabijanie jest u nich dopuszczalne? Walczą z kimś/bronią kogoś/walczą ze sobą nawzajem? Jak wygląda ich moralność, powiedzmy? Czy ta wyspa latająca to świat gdzie rzadko zdarza się grzech, czy świat powiedzmy jak dzisiejszy [rozboje, zło, zabójstwa itd. w miarę powszechne?]
3. Rozumiem że elf odpada? ;( To ma być człowiek? [a mogę se dokleić długie uszy potem?]
4. Co ile dni trzeba wlepić post?
To póki co tyle!
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia. "Nie ma co, żeby próbować ukryć się przed drowem w ciemnej jaskini to trzeba mieć po prostu poczucie humoru"-Dirith.
Almena jest offline  
Stary 22-03-2009, 16:32   #3
 
Szarlej's Avatar
 
Już odpowiadam, najpierw pytania z serii Almena pyta:
1. Są jak ludzie, więc drobne grzechy odpadają. Gwałt, zabójstwo (jakkiekolwiek), intrygi, zdanie odmienne od Gabriela (szczególnie dla wojskowych), mega przekręt. Coś za co u nas byłoby 25 lat lub dożywocie.
2.Broń jest używana raczej na pokaz i de facto jest w użyciu tylko przez Posłańców (jakby ktoś chciał nimi grać to napisze mu na pw więcej). Moralność, tak jak pisałem jak u ludzi, jedni święci drudzy nie maja skrupułów. Z jednym wyjątkiem nie ma prawie zabójstw i gwałtów ze względu na strach przed karą. Za to pobicia szczególnie po pijaku sie zdarzają.
3. Niech będzie, skrzydlaci mają długie uszy, ba kiełki nawet mają (zęby zaostrzone jak u drapieżników).
4. Raz na tydzień.

Teraz pytania z serii Faurin pyta.
1. O co chodzi w fabule?
Zostaliście skazani za jakiś czyn (przykładowe czyny w odpowiedzi na pierwsze pytanie Almeny). Po pozbawieniu skrzydeł przetransportują Was na ziemie, musicie sobie tam poradzić.
2. Będzie fabuła czy to raczej symulator?
Będzie fabuła, ba odkryjecie nawet pewną tajemnice Pierwszego Miasta. Oprócz tego musicie oczywiście przeżyć w nieznanym świecie.

Teraz pytania z serii skleroza Szarleja.
1. Czy gracze będa grali klasyczną drużyną czy przeciwko sobie?
Będziecie musieli współpracować by przetrwać ale jak ktoś będzie chciał knuć to mu nie zabronie.
2. Kim można grać?
W zasadzie każdym. Przyjmę zarówno byłego Posłańca; urzedniczke, która zabiła swego męża bo ten ją zdradzał jak i nieroba i oszusta, który zrobił przekręt na grube denary.

Jak ktoś jeszcze ma pytania niech je zadaje w temacie.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 22-03-2009, 17:50   #4
 
Faurin's Avatar
 
Każdym? Można grać każdym?;] A nie skrzydlatym? To znaczy "tym z dołu"? Bo jak tak to KP dostaniesz na 100%, a jak nie to pomyśle. Jest jednak duży plus. Almena gra To czuję że w tej sesji nie będzie można się nudzić... Almena jako gracz to... to.... nie mogę znaleźć słowa, no;(;/ Nie widziałem jeszcze jak nasza droga i wspaniała Almena uwielbiająca, ba, nawet ubóstwiająca elfy odgrywa swoją postać. Zobaczenie czegoś takiego- bezcenne.
 
__________________
Nobody know who I realy am...
Faurin jest offline  
Stary 22-03-2009, 17:53   #5
 
Szarlej's Avatar
 
Tylko Skrzydlaci, tu wyjątków nie zrobie.
Jako, że żywie sentyment do elfów dodałem spiczaste uszy ale niech fani krasnoludów nie liczą na obniżenie wzrostu (nieznosze kurdupli).
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 22-03-2009, 23:38   #6
 
Fabiano's Avatar
 
Nie no jak kurdupli nie będzie można to ja chyba się nie mam co zastanawiać :P

Zgłaszam się zwłaszcza, że termin odpisywania bardzo dogodny jak dla mnie.

Oto pytania które mi się nasuwają.:
- Zostaliśmy zesłani na ziemię z bronią? Z tekstu wnioskowałem, że tak ale wolę się zapytać.
- Świat odpowiada średniemu wiekowi, więc rozumiem, że walka z wilkołakami i smokami odpada? (pomijam już Błyski Kłów)
- Czy w świecie skrzydlatych dozwolony jest kontakt z ludźmi? (ewentualne komplikacje z tym związane.)
 
__________________
gg: 3947533


Ostatnio edytowane przez Fabiano : 22-03-2009 o 23:51.
Fabiano jest offline  
Stary 23-03-2009, 15:15   #7
 
Szarlej's Avatar
 
1. Nie macie nic po za ubraniem, możecie mieć tylko skille przyzwające broń.
2. Odpada.
3. Kontakt jest zabroniony, wyjątkiem są Posłańcy. Próba podzielenia się z ludźmi techniką jest karana wygnaniem inne formy kontaktu, mniejszą karą,
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 24-03-2009, 13:06   #8
 
Baczy's Avatar
 
To ja prosiłbym o odpowiedź na takie pytanka:
1. Czy ja dobrze rozumiem, technika w Skrzydlatych znacznie wyprzedza tą na Ziemi, tak? Mają tam telefony, lodówki, pizzerie i prezerwatywy podczas gdy na ziemi krzeszą (tak to się odmienia??) ogień pocierając o siebie dwa kamyki?
2. Jak skrzydlaci i ludzie się porozumiewają? Czy posługują się tym samym językiem? Czy to oznacza, że na całej Ziemi ludzie mówią tylko w jednym języku? I co z pisaniem? Czy nasi "Aniele" umieją pisać? To będzie niezły szpan, w tych czasach mało kto pisał, można będzie na to wyrywać laski?
3. Czy każdy Skrzydlaty posiada umiejętności walki i umie miotać czarami? Chodzi mi o to, czy jako urzędas lub hydraulik mogę przywołać sobie katanę lub spopielić czarem jakiegoś luda?
4. Sami sobie wymyślamy czary a Ty tylko je równoważysz? Są jakieś ograniczenia co do skutków czarów? Można kogoś uśpić, przejąć nad nim kontrolę, rozerwać mu wnętrzności z odległości 10 metrów?
5. Rozumiem, że w "Historii" opisujemy całe nasze życie, nie tylko co przeskrobaliśmy.
6. Pisałeś, że Skrzydlaci niewiele wiedzą o ludziach i ich Ziemi. Co dokładniej wiedzą? Wiedzą, jak zachować się w towarzystwie? Wiedzą coś o Ziemskiej drabince społecznej? Czy będą umieli się tam jakoś zachować, czy będą kompletnie zagubieni i ogłupieni?
7. Czy można jakoś poznać, że dana osoba jest Upadłym Skrzydlatym? Czy wygnani Skrzydlaci mogą się jakoś rozpoznać? Czy ich wygląd zmienia się po zesłaniu na ziemię? Oprócz skrzydełek, oczywiście.
8. Czy walka będzie konieczna? (Wiem, to chyba najgłupsze z pytań)

To chyba wszystko, jak na razie. Wybacz upierdliwość, Szarlej
 
Baczy jest offline  
Stary 24-03-2009, 14:24   #9
 
Szarlej's Avatar
 
Już odpowiadam.
1. Zgadza się.
2. Mówią tym samym językiem, różni się jednak akcentem, gwarą itp. Każdy Skrzydlaty potrafi czytać i pisać a jak to jest u ludzi zostanie moją słodką tajemnicą.
3. Prawie każdy skrzydlaty zna się na walce wręcz lub bronią, chociaż podstawy. Co do czarów... No cóż hydraulik raczej nie będzie miał rozerwania wnętrzności ale jakiś czar leczniczy, przyzwanie czy coś w tym stylu może mieć.
4. Wy wymyślacie ja je zatwierdzam. Możecie nawet mieć czar który zabija kogoś jednym ciosem ale ma on wtedy spore skutki negatywne. Pamiętajcie, że zawsze możne istnieć antyczar (rodzaje zbroi magicznych, w tym wypadku jest rzut przeciwstawny).
5. Dokładnie.
6. Przeciętny skrzydlaty wie, że są ludzie na ziemi, są prymitywami o szczątkowej kulturze i dostarczają Wam żarcie.
7. Tak jak pisałem, ostro zakończone uszy i kły. Podziękujcie Almenie za to, że ludzie rozpoznają w Was kogoś "innego" ;p
8. Generalnie jako taka wystąpi ale jako, że tworzycie drużynę nie każdy będzie musiał brać w niej udział. Znajdą się też elementy wymagające myślenia, ba takich będzie najwięcej.

Jeszcze jedna ważna rzecz. Skrzydlaci uważają ludzi za rasę gorszą jednak istnieje wśród nich grupa która walczy o prawa ludzi (jak to brzmi ;p), póki są to tylko petycje i manifestacje władza przymyka na to oko, jednak jak ktoś lata na ziemie to szybko traci możliwość latania.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 24-03-2009, 16:24   #10
 
Faurin's Avatar
 
Jak sesja dobrze wypali(musi, no nie?!) to w drugiej części(o ile takowa będzie) masz dać możliwość zostania skrzydlatym w całej swej okazałości- mają być skrzydlatymi nie tylko z nazwy ale i z wyglądu. Chodzi mi o te skrzydła, no... Skrzydełka są takie fajne A teraz pytanie dla chętnych gracz: kto by chciał by moja i jego postać była w pewien sposób związana? Nie wiem w jaki ale szczegóły by się dogadało albo na gg(w profilu) albo poprzez Prywatne Wiadomości(nie wiedziałem jak to w skrócie napisać żeby poprawnie odmienić:P).
 
__________________
Nobody know who I realy am...
Faurin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:48.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172