Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-04-2009, 20:35   #1
 
Toho's Avatar
 
Reputacja: 143 Toho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znany
[Warhammer 1ed] W służbie J. M. Kanclerza Justusa von Reichermanna hrabiego de Midern
Sigmar erhalte, Sigmar beschütze
Unsern Kaiser, unser Land!
Mächtig durch des Glaubens Stütze,
Führ' Er uns mit weiser Hand!
Laßt uns seiner Väter Krone
Schirmen wider jeden Feind!
Innig bleibt mit dem Throne
Sigmarisches Geschick vereint!


Słowa przysięgi gromkim echem niosły się po placu. Sztandary cesarskie, największych gildii Cesarstwa, zakonów Pantery,Ulryka i Sigmara oraz sztandar Kancerski z wielkim orłem i herbem leniwie łopotały na lekkim wietrze. Cesarz Karl Franc znużony słuchał roty przysięgi. Młodzi kanceliści z zapałem przysięgali wierność i posłuszeństwo oraz wierną służbę. Cesarz znużony pomyślał sobie jakby było miło napić się dobrego wina i odpocząć przy chętnych dziewkach. Ale dzisiaj nie wypadało. Dzisiaj przysięgał pierwszy zaciąg kancelistów. A trzeba dodać, że przysięgał ochoczo i z całych sił... Tak jak ich nauczono.

W pięknej dębowej loży na honorowym miejscu, po prawej ręce Cesarza, siedział sam Jego Magnificencja Kanclerz Justus von Reichermann, hrabia de Miderneim. Nieco dalej siedzieli inni wielmoże: skarbnik cesarski Joahim de Löwe, mistrzowie zakonów, najwięksi mistrzowie gildii z Altdorfu oraz inni wielmoże. Nieco dalej stali mniej ważni członkowie zakonów i cechów, a na szarym końcu wielkiego placu zwykli zjadacze chleba.

Wielu z wielmożów zastanawiało się jakim to sposobem tak mało znany Justus von Reichermann został Kanclerzem i do tego hrabią? Co prawda Midern to niewielkie miasteczko o małym znaczeniu i jeszcze mniejszym dochodzie – ale tytuł to tytuł. Wielu z wielmożów myślało z zazdrością, że to oni powinni siedzieć po prawej ręce cesarza. No ale cóż było im robić Keiser locuta, causa finita! - Cesarz orzekł, sprawa skończona.

Justus spoglądał na twarze co ważniejszych wielmożów, szukał w nich zawiści lub poparcia. Znalazł wiele jednego i drugiego. Jedynie twarze mistrzów zakonnych zdawały się kamienne i nieprzeniknione. Justus stłumił ziewnięcie. Jego znużenie zmnieszał fakt, że został Kanclerzem Cesarskim, szefem wielkiej kanceli, przełożonym ponad 500 kancelistów, którzy właśnie recytowali słowa przysięgi.

Zapytacie czym jest kancela, czym zajmuje się ta instytucja i kim jest sam Kanclerz? Zaiste dobre to pytanie. Lecz zanim o rzeczy, pierwej nieco historii.
Cesarz Karl Franz, niech go Sigmar, Ulryk i inni prawi bogowie mają w opiece, cztery lata temu w 2516 powołał do życia edyktem urząd Kanclerza Cesarskiego, sądy kanclerskie, oraz nakazał wyszkolić 600 kancelistów – ludzi biegłych w piśmie i prawie. Kancela w myśl edyktu miała zajmować się:
 1. rozprowadzaniem i ogłaszaniem edyktów cesarskich w najdalszych miastach i wsiach Imperium,
 2. wysyłać do stolicy sprawozdania z zysków i strat jakie przynoszą dobra cesarskie,
 3. planować wizyty Cesarza w Imperium oraz innych państwach,
 4. zajmować się szeroko rozumianą dyplomacją – oczywiście na wniosek i życzenie Cesarza,
 5. kierować sądami kanclerskimi – sądy te stanowią organ odwoławczy. W domyśle każdy obywatel cesarstwa ma prawo odwołać się od decyzji swego wasala. A w praktyce sądy te rozstrzygają spory, swary i zawady między możnowładcami,
 6. sądu kanclerskie prowadzą również indeksy i spisy: ludności, dochodów lenna cesarskiego, podatkowe, itp.
 7. kancelaria pełni również funkcje czysto kancelaryjne – to do niej należy kierować petycje, skargi i wnioski, propozycje dekretów, itd. które ma rozpatrzeć sąd kanclerski albo sam Cesarz.

Od odpisywanych wyżej wydarzeń minęło dobre siedem lat. Kancelaria szybko „obrosła w piórka”, stała się instytucją silnie rozbudowaną, biurokratyczną o silnej pozycji i dużych prerogatywach.
W wielu kręgach możnowładców, ale również i wśród plebsu, krążą anegdoty, że to nie Cesarz decyduje o tym jaki edykt podpisze, jakie prawo ustanowi, jaki wyda werdykt w sporze między możnymi, lecz to kanceliści i Kanclerz poprzez podsuwanie Cesarzowi pism w odpowiednim momencie o tym decydują.
Wielu z możnych i mniej możnych doświadczyło jak działają sądy kanclerskie – wszędzie trzeba „smarować” i to sporo, a i tak nie wiadomo czy nie wysyłają człowieka „od Waltera do Reinera” - czyli od jednego kancelisty do drugiego, po drodze „dojąc” człowieka niemiłosiernie.

Poszukiwanych jest do ośmiu graczy mających chęć służenia pod J. M. Kanclerzem Justusem von Reichermannem, hrabią de Miderneim. Grę rozpoczynamy w Altdorfie A. D. Sigmarii 2524 w karczmie „Dębowy Liść” znajdującej się niedaleko bramy południowej.

Nie oczekuję przygotowania karty postaci w formie, która znajduje się w podręczniku. Zamiast tego proszę o KP zawierającą:
 1. imię i nazwisko, przydomek, przezwisko, itp.
 2. rasę,
 3. wiek,
 4. opis wyglądu zewnętrznego (dobrze by było zawrzeć jakąś wizualizację postaci – zdjęcie, szkic lub coś podobnego),
 5. listę umiejętności (zakładamy, że gracie postaciami z 1-poziomu),
 6. podstawowe, najważniejsze cechy – ale niekoniecznie w wyrażeniu liczbowym, może to być opis skuteczności postaci w działaniach,
 7. przyjaciele i wrogowie (z założenia jesteście osobami, które się znają i tworzą pewną grupę),
 8. historia postaci, oraz powody dla których gotowa jest walczyć, zginąć itd. (czyli cele i ambicje życiowe)
 9. ekwipunek.

Oczywiście całość historii, ekwipunku, itp. zatwierdzam JA . Czas na zgłoszenie się daję spory – do 15 maja. W razie pytań proszę pisać na GG 4512214 lub na mail toho1@poczta.fm. Na ten adres oriszę również kierować KP.
 
__________________
In vino veritas, in aqua vitae - sanitas

Ostatnio edytowane przez Toho : 07-05-2009 o 17:58. Powód: Rekrutację przedłużono w celu zebrania większej liczby graczy.
Toho jest offline  
Stary 04-04-2009, 21:21   #2
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 13842 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Rekrutacja by Toho? Niah niah niah ;>

Wstępnie jestem chętna, jednak mam trzy pytanka:

1. Jaki przewidujesz czas odpisywania w turze?
2. Na ile mechaniczna ma być to sesja? Chodzi mi o to, że już dawno w Warmłotka nie grałam i szczególnie topografia może mi się mieszać. Czy będzie to w razie czego problemem?
3. Jeśli chodzi o rasy to pełna dowolność? (wolę sie upewnić, bo mogę przekombinować)

Z góry dziękować.
 
Mira jest offline  
Stary 04-04-2009, 22:28   #3
 
Sulfur's Avatar
 
Reputacja: 26 Sulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodzeSulfur jest na bardzo dobrej drodze
No wiesz Mira!

Uciec sobie z mojej sesji wykręcając się brakiem czasu, a zaraz potem lgnąć do szanownego pana Toho...

A tak na poważnie. Wstępnie zgłaszam się do udziału w sesji. Podkreślam jednak, że to nic pewnego.
 
Sulfur jest offline  
Stary 05-04-2009, 21:39   #4
 
Toho's Avatar
 
Reputacja: 143 Toho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znany
Mira,

co do czasu odpisywania w turze - to myślę, że przynajmniej raz na tydzień. Oczywiście jak nadejdą wakacje możemy pisać nieco częściej . Jeżeli chodzi o mechanikę to raczej tylko podstawowa i załatwiana u mnie przed kompem za pomocą kości. Jeżeli chodzi o topografię to również nie ma większego problemu - jakoś to opanujemy . Co do ras to dopuszczam: ludzi, elfów, krasnoludów, halfingów i wszytko pomiędzy (np. półelf). No chyba że masz jakiś dobry i mocno przekonujący pomysł na inną rasę - wówczas pisz
 
__________________
In vino veritas, in aqua vitae - sanitas
Toho jest offline  
Stary 06-04-2009, 10:07   #5
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 14214 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Cytat:
"zakładamy, że gracie postaciami z 1-poziomu" "i wszytko pomiędzy (np. półelf)"
Toho to chyba nie bardzo Warhammerowe. Może masz jakąś inną wizję Warhammera?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 06-04-2009, 10:42   #6
 
Kata's Avatar
 
Reputacja: 3697 Kata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputacjęKata ma wspaniałą reputację
ja też wstępnie sie zgłąszam ale nie mam ani jednej ksiegi warhammera i gralam w to tylko raz..
 
Kata jest offline  
Stary 06-04-2009, 11:41   #7
 
Toho's Avatar
 
Reputacja: 143 Toho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znany
Komturze, no cóż - chciałem dać graczom nieco więcej możliwości wyboru przy kreowaniu postaci. Być może to niezbyt czysto "młotkowe", ale myślę że to nie stanowi większego problemu czy kłopotu.

Kaitlin, spokojnie posiadanie podręcznika nie jest obowiązkowe , jeżeli grałaś w WFRPG tylko raz to też raczej niezbyt wielki problem - jak już odpowiedziałem Mirze - mechanikę załatwiam ja, więc nie ma problemu,. Jeżeli matrwisz się o nazwy umiejętności, czy czrów czy czegoś podobnego to też nie ma problemu. Opisz to w historii postaci i będzie dobrze.
 
__________________
In vino veritas, in aqua vitae - sanitas
Toho jest offline  
Stary 12-04-2009, 17:50   #8
 
Van der Vill's Avatar
 
Reputacja: 393 Van der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetnyVan der Vill jest po prostu świetny
Rozumiem, że ci, służący pod hrabim Reichermannem nie muszą być wykształciuchami? Innymi słowy - czy to właśnie ci kanceliści, czy jakaś inna służba? Ochroniarze, przewodnicy, woźnicy?
 
Van der Vill jest offline  
Stary 15-04-2009, 11:38   #9
 
Toho's Avatar
 
Reputacja: 143 Toho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znanyToho wkrótce będzie znany
Van der Vill Ci, którzy zdecydują się na służbę u Kanclerza nie muszą być wykształciuchami (ale mogą nimi być) . Mogą to być dowolni poszukiwacze przygód (vide ochroniarze, przewodnicy, najemnicy, itp.), którzy czując że Kanclerz może potrzebować ich "wyjątkowych" usług chcą się nająć na służbę. Ale równie dobrze mogą to być osoby mające "na pieńku" z prawem, czy jakimś możnowładcą i przez służbę u Kanclerza chcą zniknąć komuś z oczu, itp.
 
__________________
In vino veritas, in aqua vitae - sanitas
Toho jest offline  
Stary 19-04-2009, 17:43   #10
 
yckler's Avatar
 
Reputacja: 0 yckler nie jest za bardzo znany
Ja też się zgłaszam. W WH grałem już wiele razy, ale za pomocą forum będę grał po raz pierwszy
 
yckler jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:42.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166