Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-04-2009, 00:00   #1
 
mataichi's Avatar
 
[Dodatkowa rekrutacja] Między ŚwiatamiZapraszam!

Rekrutacja dodatkowa do sesji Między Światami właśnie się rozpoczęła!


Dla osób, które nie czytają/ły. W dużym skrócie: sesja opowiada o grupce bohaterów wyciągniętych ze swoich planów, którzy muszą stawić czoła piekielnie trudnemu wyzwaniu. Mają ocalić Wszechświat przed zagładą:


Cytat:
-Wreszcie. Sprowadziłem was tutaj w jednym celu. Uśmiejecie się, ale zostaliście wybrani do uratowania wszechświata przed zbliżającą się zagładą. Jeszcze herbatki? – zaproponował nieoczekiwanie szczerząc się do gości . – Herbatka w takich chwilach jest nieoceniona. Nie? Trudno…A co do tej zagłady, to nic takiego naprawdę. Takie tam naruszenie serca wszechświata, które zaczęło wariować i pewnie niektórzy z was już zaobserwowali dziwne rzeczy w waszych światach.
Cel ich misji jest również dość…przystępnie opisany:

Cytat:
-A taak. Taka drobnostka, odnalezienie i zdobycie czterech przedmiotów: grzebienia, lustra, szkatułki i pierścienia. Jak nic stworzyciel musi być kobietą skoro wybrał takie przedmioty jako manifestację swojej mocy hahahaha. – Widząc, że nikt się nie śmieje, spochmurniał i robiąc wielce urażoną minę dokończył. – Straszne mi się ponuraki trafiły. To macie jakieś pytania?
Typowy heroic? Nie bardzo, gracze jednak mimo tego, iż są prawdziwymi twardzielami to jednak mają sporo kłopotów. Nie mówiąc że początki współpracy wyglądały nie tak różowo jakby MG przypuszczał:

Cytat:
- Stój kurwa w miejscu i nie ruszaj się!!! Kim jesteś? Skąd się tu wziąłeś?! – Tim mu odkrzykiwał, a dźwięki niosły się daleko, a nieznajomy cały czas się zbliżał, intensywnie gestykulując – mówię ostatni raz stój bo rozwalę Ci łeb!!!
Wreszcie bohaterom(zwartym i gotowym) przyszło zwiedzać różne światy, niektóre piękne…

Cytat:
Wylądowali w samym środku cudnego ogrodu, gdzie zewsząd otaczały ich przeróżne okazy drzew i rozmaita roślinność. Ptaszki pięknie wygrywały melodyjki na swoich dziobach, słonko przyjemnie ogrzewało. Po prostu istny raj.
…a niektóre mniej zadbane.

Cytat:
To się nazywa mieć szczęście. Trafili z ładnej zielonej polanki wprost do cuchnącego odpadkami zapyziałego zaułka, w którym było całe składowisko pustych kartonów. Wokół nich wyrastały potężne, toporne betonowe budowle, pokryte głównie sadzą. Powietrze było, aż ciężkie od pyłów a niebo pokrywały ciemne gęste chmury. Wokół nich nie było żadnej żywej duszy, jednak w oddali słuchać było ciche odgłosy…Rangers rozpoznał, że były to odgłosy wystrzałów..

- Fuuuj, ale tu śmierdzi. - marudziła Karolinka i oddała całą salwę kichając.
Nie wszyscy jednak na ich drodze byli tak sympatyczni jak Pan Kapelusznik:

Cytat:
Przerwał w połowie zdania i drżącą ręką, za pomocą drewnianej chochli nalał sobie bliżej nieokreślonej, zielonej brei z kociołka do niewielkiej miseczki. Naczynie odłożył na stół i sam spoczął na niewielkim taborecie wpatrując się w przybyłe za pomocą wirujących oczu.

- Nie o moich opiniach przyszłyście dyskutować. – zaczął spokojnie. – Przybyłyście, ponieważ chcecie dostać szkatułkę a ja jestem w stanie ofiarować wam złamanie jednej z trzech pieczęci chroniących do niej dostępu. To ja jestem strażnikiem trzeciego gaju, taką właśnie rolę przeznaczyła dla mnie Kalista skuwając mnie swoją mocą jak kajdanami.

Niaa w tym momencie machnęła łapką w powietrzu o minimetr chybiając krążącej w powietrzu gałki ocznej. Mruknęła niezadowolona i przymierzyła się do ponownego ataku, jednak Handlarz przerwał jej ostrymi słowami.

- Lepiej przestań, chyba, że chcesz aby twoje własne oko je zastąpiło. – powiedział oschle i wbił palec w Lorelei a jego głos z każdym słowem przybierał na sile. – Przebyłaś sporą drogę aby tu dotrzeć, poświeciłaś całe swoje życie dla swego skostniałego od lodu świata. Czy jesteś w stanie wyrzec się swojego domu, bliskich, zwykłych ludzi, którzy liczą na twą pomoc? Ceną jaką żądam jest zakaz powrotu na Lodowe Pustkowia. Nawet jeśli powstrzymacie nadchodzącą zagładę, TY NIGDY DO SWEGO ŚWIATA NIE POWRÓCISZ!
Cytat:
- Kurwa to pułapka, ratować się kto może! – jeden z rebeliantów wpadł w panikę i pobiegł samotnie w kierunku pociągu. Kilka niepozornych potworków wyłoniło się z ciemności i rzuciło się na niego długimi skokami, niczym żaby. Nikt nie dostrzegł szczegółów, ale krzyki żołnierza były aż za dobrze słyszalne.

Jak widać bohaterowie często zmuszeni są do podejmowania trudnych wyborów, gdzie nie ma dobrych rozwiązań, a także ślepy los(czyt. Złośliwy MG) stawia na ich drodze ciężkie problemy do rozwiązania.

Świetny opis sesji autorstwa Kaworu znajduje się również na formowym blogu!


Teraz konkrety


Tymi kilkoma cytatami chciałbym Was zaprosić do mojej sesji. Na samym początku kulturalnie powinienem powiedzieć o co będzie w niej właściwie chodziło. Jak z pewnością się domyślacie o… ratowanie świata, ale nie jednego, tylko wszystkich światów równoległych, jakie istnieją. Powiem tylko, iż rozpoczął się proces nasuwania się jednego świata na drugi, ale szczegółów będzie można się dowiedzieć już na sesji. Brzmi banalnie i iście heroicznie, jednak klimat na sesji będzie taki, jak różne światy, po których przyjdzie wędrować bohaterom - będzie istną mieszanką (wybuchową?)! Nie zabraknie sytuacji śmiesznych, strasznych i wzruszających, a przede wszystkim wartkiej akcji w filmowym stylu.


Potrzebuje 2 graczy.

Kogo szukam?


Przede wszystkim: z dużą ilością wyobraźni - dlatego, że daję sporą swobodę graczom do współkreowania fabuły i działam według zasady: „im gracz więcej bierze na siebie, tym ja schodzę na dalszy plan i daję jedynie możliwości wyborów, a jeśli gracz nie stara się, to tym więcej ja kieruję jego postacią.” Również lubię opierać część fabuły na historii czy aktualnym życiu postaci, więc te dwa opisy są bardzo dla mnie ważne.


Czego wymagam?


Karty postaci oczywiście! Przy czym ograniczam was tylko w jednym. Postacie w swoim świecie mają być postrzegane jako jego obrońcy np. rycerz smokobójca, tajny agent rządowy czy policjant w rządzonym twardą ręką futurystycznym mieście. Niekoniecznie oznacza to, że postacie mają być dobre. Starczy, że będą myślące.


Napisałem „swoim świecie” nie bez powodu. Jednym z warunków przyjęcie będzie stworzenie własnego uniwersum (każda postać ma pochodzić z innej rzeczywistości) wg poniższego schematu:

Nazwa świata:
Gatunek/gatunki dominujące w danym świecie (np. ludzie, elfy, orki):
Poziom technologii/magii/innych wymyślnych dziedzin rozwoju:
Panująca religia:
Stan obecny (np. czy panuję pokój, czy powszechna wojna):
Inne cechy charakterystyczne:

Tutaj odbiegnę od pierwotnej rekrutacji, ponieważ sam opis świata można potraktować pobieżnie.

Karta postaci powinna natomiast zawierać:

-Zdjęcie/rysunek postaci
-Historię – tutaj możecie uwzględnić zaobserwowane przypadki nasuwania się rzeczywistości, od dziwnych budynków pojawiających się znikąd, po otwarcie się bram, przez które napływają hordy piekielnych stworzeń. Wszystko zależy od was ja daję wam tylko taką możliwość.
-Opis, czym się postać aktualnie zajmuję
-Ekwipunek
-Żeby ktoś nie wpadł przypadkiem żeby stworzyć mi półboga to liczba i poziom zdolności czy umiejętności proszę rozpisać w ten sposób. 3 –świetne znane, 3 – średnio, 4 –słabo (czytanie i pisanie dorzucam gratis, ale już choćby obsługiwanie jakiegoś typu broni musi mieć odzwierciedlenie w tym punkcie)


NIE JEST WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ SESJI!


Na koniec trochę technicznych bzdur:
-Sesja oczywiście nie opiera się na żadnej mechanice.
-Częstotliwość odpisywania do sesji będzie wynosiła 1 post na 10-14 dni z możliwością oczywiście przyśpieszenia terminu.
-KP proszę przesyłać na adres mataichi.li@gmail.com
-Rekrutacja zakończy się 17 kwietnia.

Dziękuję.


Link do oryginalnej rekrutacji:
http://lastinn.info/archiwum-rekruta...-swiatami.html ([Autorska]Między Światami)

Link do sesji:
http://lastinn.info/sesje-rpg-autors...-swiatami.html


I na końcu przytoczę mądre słowa małej, świecącej kulki:

Cytat:
-No nie! Ludzie stanowczo powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło! Ach... Czerwony Kapturku, Panie Żołnierzyku! Gdzie jesteście?! Nie to przecież musi być jakiś sen. Życie jest jak sen. Nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie, a kiedy skończy. Ciekawe na którą nastawiłem budzik?
 

Ostatnio edytowane przez mataichi : 05-04-2009 o 00:02.
mataichi jest offline  
Stary 05-04-2009, 00:04   #2
 
merill's Avatar
 
Sierżant drugiego pułku US Army Rangers Thimothy Payton melduje się na rozkaz!!! Mamy świat do ocalenia i kilka tyłków do skopania, każde ręce/czułki/macki czy co tam będą miały wasze postacie się przyda.

W imieniu graczy zapraszam chętnych, mat to jeden z najlepszych MG jakich znam

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 05-04-2009, 01:35   #3
 
Gettor's Avatar
 
<uśmiech>
<szerszy uśmiech>
<dziki i niepohamowany śmiech szaleńca>

To ja się wstępnie zapisuję, ciekawe gdzie ja byłem kiedy była oryginalna rekrutka - bardzo mnie zachęciła ta koncepcja z własnymi światami. Mam tylko pytanie - czy szanujesz zdolności wrodzone ras, którymi są postacie graczy? Np. jak ktoś gra wielkim ciasteczkowym ludzikiem i mógł w swoim świecie tworzyć ciasteczka, bo wynikało to z tego czym był, to w sesji też będzie mógł niezależnie od swoich zdolności?

I jeszcze - czy dobrze zrozumiałem opisywanie historii, że w świecie mojej postaci mam uwzględnić ścieranie się go z inną rzeczywistością, poprzez te piekielne hordy? Tak tylko się upewniam, bo to trochę... dziwne (ale i fajne).

Pozdrawiam
Gettor
 
Gettor jest offline  
Stary 05-04-2009, 08:19   #4
 
Rusty's Avatar
 
Kiedy mówią, o różnych ścieżkach, losie ... tych sprawach. tak chyba mają rację.
Praktycznie od samego początku mojej obecności na forum czytam Waszą sesję.
Właściwie nie mając nawet pojęcia czy rekrutacja dodatkowa kiedykolwiek wystartuje stworzyłem sobie szkielet postaci, dość obszerny trzeba przyznać. Teraz pozostaje mi tylko uzupełnić ten szkielet tekstem.
Bo i musiałbym być niespełna rozumu gdybym ominął tą rekrutację.

Nie wiem przy tym kiedy uda mi się kartę skończyć. Co nie zmienia faktu, że przed siedemnastym zmieszczę się na pewno.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline  
Stary 05-04-2009, 10:31   #5
 
mataichi's Avatar
 
Cytat:
Mam tylko pytanie - czy szanujesz zdolności wrodzone ras, którymi są postacie graczy? Np. jak ktoś gra wielkim ciasteczkowym ludzikiem i mógł w swoim świecie tworzyć ciasteczka, bo wynikało to z tego czym był, to w sesji też będzie mógł niezależnie od swoich zdolności?
Gettor to zależy od wagi tej zdolności.

Np. robienie ciasteczek nie jest umiejętnością, którą warto by wrzucać do spisu zdolności, bo jest całkiem zwyczajna i nie przynosi zazwyczaj większych korzyści. Jeśli natomiast chciałbyś żeby te ciasteczka ożywały i stanowiły powiedzmy żywe bomby to wtedy należy wrzucić to do listy.

Zdolność to zdolność - nieważne czy rasowa czy nabyta - a tylko od jej przydatności zależy czy powinna pojawić się podkreślona w karcie.

Mam nadzieje, że różnica jest jasna?

Ponad to umiejętności zawszę będzie można zmodyfikować później i nie one są najważniejsze przy ocenie KP.

Cytat:
I jeszcze - czy dobrze zrozumiałem opisywanie historii, że w świecie mojej postaci mam uwzględnić ścieranie się go z inną rzeczywistością, poprzez te piekielne hordy? Tak tylko się upewniam, bo to trochę... dziwne (ale i fajne).
Ścieranie/przenikanie jak najbardziej, jednak nie musi to być związane z piekłem, ja podałem jedynie przykład. Równie dobrze może to być pojawienie się w środku lasu ogromnego wieżowca zatruwającego wszystko dookoła, czy też smoków w mieście przyszłości. To zależy od Was, ale dobrze by było gdyby to nasuwanie pojawiło się w KP.

Rusty cieszę się bardzo i czekam z niecierpliwością na Twoją KP
 
mataichi jest offline  
Stary 07-04-2009, 07:59   #6
 
Rusty's Avatar
 
W sumie jeszcze pytanie z mojej strony.
Rozumiem, że "zrekrutowani" zostaliśmy, w sensie dodatkowi gracze, jak pozostali? Zastanawiam się po prostu nad umieszczeniem w końcowej części mojej historii małej dziewczynki. Ot zakończenie wydaje mi się w tym wypadku bardziej spójne.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline  
Stary 07-04-2009, 09:40   #7
 
Lilith's Avatar
 
Co jest Panowie i Panie? Czyżby było tylko dwóch chętnych? Czuję się zawiedziona. Potwornie zawiedziona.
Skądinąd wiem, że ktoś się tam jeszcze ukrywa po cichaczu.

A teraz na serio. Naprawdę serdecznie zapraszamy do wspólnej gry. Czekam z niecierpliwością, żeby poznać nowych towarzyszy.
 
__________________
"Niebo wisi na włosku. Kto wie czy nie na ostatnim. Kto ma oczy, niech patrzy. Kto ma uszy, niech słucha. Kto ma rozum, niech ucieka" (..?)
Lilith jest offline  
Stary 07-04-2009, 10:12   #8
 
mataichi's Avatar
 
Cytat:
Napisał Rusty Zobacz post
W sumie jeszcze pytanie z mojej strony.
Rozumiem, że "zrekrutowani" zostaliśmy, w sensie dodatkowi gracze, jak pozostali? Zastanawiam się po prostu nad umieszczeniem w końcowej części mojej historii małej dziewczynki. Ot zakończenie wydaje mi się w tym wypadku bardziej spójne.
Nie, nie nie

Wasza rekrutacja nie będzie taka przyjemna i żadna mała dziewczynka się nie pojawi(o ile gdziekolwiek się jeszcze pojawi, ponieważ aktualnie jej osoba jest tłamszona mówiąc bardzo delikatnie ).

Nie opisujcie chwili "powołania" w Waszych KP. Jeśli już to ktoś zrobił to nie musi tego kasować, jednak nie będzie brane to pod uwagę.
 
mataichi jest offline  
Stary 07-04-2009, 13:27   #9
 
Sayane's Avatar
 
Ja się cały czas zastanawiam, ale moje wrodzone lenistwo bierze górę niestety...
 
Sayane jest offline  
Stary 07-04-2009, 20:14   #10
 
Komtur's Avatar
 
Odkąd przeczytałem rekrutację to mam ochotę zagrać, ale się waham bo nie wiem czy się wyrobię czasowo.

I jeszcze jedno, jak to jest z czarami czy wypisać je oddzielnie, czy zaznaczyć umiejętność np. czarostwo, czy może każdy czar to inna umiejętność?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.

Ostatnio edytowane przez Komtur : 07-04-2009 o 20:24.
Komtur jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:24.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168