Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-04-2009, 16:27   #1
 
Nefarius's Avatar
 
Reputacja: 16498 Nefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputację
Wojenna Ścieżka (3.5ed. FR) Rekrutacja

Witam Was drodzy czytelnicy, szukający wrażeń i odpowiedniej dla siebie sesji. Na forum jestem nowy i pewnie na wasze zaufanie będę musiał sobie zapracować, dlatego zacznę już dziś. Chcę poprowadzić sesję, której (jak mam nadzieję) klimaty zainteresują przynajmniej kilku chętnych. Co mogę powiedzieć o mnie i o moim stylu prowadzenia? Zapominając o skromności, nie jestem zły. Odpisuję często, a jeśli jest taka potrzeba to i co dzień. Uważam, że MG jest dla graczy, nie gracze dla MG, dlatego grając u mnie gracz czuje się spełniony, jest zadowolony z swojej postaci oraz jej rozwoju, bo taki w moich sesjach zapewniam. To nie tylko poziomy, ale i pieniądze, przedmioty, włości i sława.

Przejdźmy zatem do szczegółów sesji. Fabularnie, będzie to klasyka. Śmiałkowie (nie koniecznie bohaterzy), zmagający się z hordą zielonoskórych na ziemiach Srebrnych Marchii i Północy (FR oczywiście). Ci którzy grali w Icewind Dale I i II, dobrze wiedzą, o co mi chodzi i jak to wygląda. Sesja będzie mieszanką Dark i Heroic fantasy, ze względu na sposób działania graczy, jak i klimat panujący w sesji. Potyczki nie będą rzadkością, ale również nie obędzie się bez myślenia i współpracy, a cała sesja będzie miała klimat wojny (z różnym udziałem graczy w niej, raz bezpośrednio, a innym razem szkodząc wrogowi na odległość, lub raczej po cichu).

Mechanicznie:
Liczba graczy nie robi mi żadnego problemu. Może być jeden a może być i piętnastu, ja czytam posty praktycznie codziennie więc nie będę narzekać na zbyt wielką ich ilość.
Edycja jak w tytule.
Poziom postaci na którym zaczniemy to 4. Nie jesteście już nowicjuszami.
PB 30 (+1 za poziom). Wiem, że to zazwyczaj albo 24 albo 32, ale według mnie 30 jest bardziej zrównoważona bo atrybuty nie są jakoś super wielkie ale i nie najgorsze. Proszę o rozsądek, nie przyjmę postaci z siłą 18 a intelektem 6.
Rasy: w tej kwestii jestem dość surowy, bo nie przepadam za specjalnie wyszukanymi, egzotycznymi rasami. Wszystkie podstawowe opisane w Rasach Faerunu o maksymalnym EEP+3. Czyli żadnych jaszczuroludzi, żadnych ras potwornych itd. Ponadto nie przyjmuję żadnych szablonów. Gdyby ktoś chciał wybrać rasę autorską musi się ze mną wcześniej dogadać.
Klasy: wszystkie klasy podstawowe z Podręcznika Gracza, nie korzystam z żadnych anglojęzycznych podręczników, żadnych klas ani ras, a jeśli ktoś chce i jest uparty, to musi mi przetłumaczyć opis klasy (rasy, atutu, zdolności itd.).
Majątek: na starcie zaczynacie z pięcioma tysiącami złotych monet. Możecie je wydać jak chcecie. Jeśli komuś zależy na przedmiocie na który go nie stać, musi mi w opisie postaci napisać, wyjaśnienie dlaczego go ma i coś co zrównoważy potęgę broni (Nef ma miecz ostrości +1, ponieważ to pamiątka rodzinna. Niestety jego daleki kuzyn również pragnie tej broni i od dawna go poszukuje). Tutaj nie daję ograniczenia, bo dzięki temu wasze postaci mają być takie jakie sobie wymarzyliście, ale liczę na wasz rozsądek.
Historia postaci: 4 poziom to jeszcze nie wiele, ale jakoś trzeba było do tego dojść. Liczę na stronicowy opis zawierający historię, opis wyglądu i zachowania.
Karty postaci: Karty postaci najlepiej w programie PCProfiler, lub ewentualnie Word na mail domin0055@wp.pl
Charakter: nie ograniczam postaci, ale pamiętajcie że to sesja ukierunkowana na dobrych, więc jeśli chcecie mieć zły charakter sami narażacie się pozostałym graczom i robicie to na własną odpowiedzialność.
Język: opis postaci musi być w języku polskim, ponieważ nie znam angielskich nazw umiejętności atutów i tak dalej. Dlatego żadnych hybryd z komentarzami „weź stary tylko se umiejki zmień na polski i będzie git”, albo coś w ten deseń. Wszystko po polsku.
Kwestia wyglądu postów: Każdy post zaczyna się od pogrubionego imienia (może być z linkiem do obrazka postaci). Żadnych emotek i komentarzy po za sesyjnych, to psuje klimat. Dialogi zapisujemy kursywą poprzedzając myślnikiem. Myśli postaci zapisujemy kursywą poprzedzając tyldą.
Kwestia kontroli MG nad poczynaniami graczy: Gracze działają, a MG opisuje konsekwencje ich czynów. Bądźcie rozważni bo z zasady nie zabijam postaci graczy, chyba, że sami się o to proszą.

To chyba wszystko. Gdyby jednak pojawiły się dodatkowe pytania piszcie tutaj lub pw (na gg ostatnio rzadko bywam). Czy są zatem jacyś chętni? ;)
 
Nefarius jest offline  
Stary 28-04-2009, 17:03   #2
 
Chester90's Avatar
 
Reputacja: 1208 Chester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumnyChester90 ma z czego być dumny
Zgłaszam się do sesji, jednak mam jedno małe pytanie. Do kiedy możemy wysyłać KP?
Aha i jakbyś dał jakiś klimatyczny wstęp do sesji w poście rekrutacyjnym, taką małą próbkę swoich umiejętności, to także byłbym wdzięczny
 
__________________
Mogę kameleona barwami prześcignąć,
kształty stosownie zmieniać jak Proteusz,
Machiavela, łotra, uczyć w szkole.

Ostatnio edytowane przez Chester90 : 28-04-2009 o 17:10.
Chester90 jest offline  
Stary 28-04-2009, 19:03   #3
 
Nefarius's Avatar
 
Reputacja: 16498 Nefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputację
Z doświadczenia wiem, że nie warto dawać graczom nieograniczonej ilości czasu bo to tylko znacznie opóźnia start sesji. Niech więc będzie czas do soboty wieczoru, tak by w niedzielę zacząć. Co zaś się tyczy twojej prośby: mówisz i masz.


-Wasza majestatyczność, za prawdę powiadam Ci nasi zwiadowcy widzieli orków pałętających się u podnóża gór Grzbietu Świata.- mówił spięty i zdenerwowany człowiek w czerwonej szacie. Choć na stole leżało kilka iście królewskich dań i dzban przedniego wina, poseł nie tknął się nawet kęsa. –Brednie!- odrzekł Harbromm, wzbogacając gburowatą odzywkę ignorującym gestem ręki –Od kiedy Wiele Strzał nie żyje, orkowie są w rozsypce. Nim ktoś ich zbierze do kupy miną lata. Teraz będą walczyć tylko między sobą.- kontynuował doświadczony władca. Jego lśniąca płytowa zbroja, wysadzana klejnotami idealnie pasowała do rudego koloru brody krasnoluda. Brodacz nie przejmował się brakiem apetytu swego gościa. Sam z chęcią odgryzał kolejne kęsy soczystej dziczyzny.
-Orkowie nie stanowią już żadnego…- w dokończeniu zdania przerwał mu sygnał dzwonu, który tylko poprzedzał serię donośnych dźwięków rogów. Z twarzy Harbromma zniknął złowieszczy uśmieszek, w zamian pojawiła się kamienna powaga.

-Co to?- spytał zaintrygowany człowiek. Rudobrody król milczał, nawet nie patrząc na posła. Dopiero kilka chwil później wstał i wejrzał na człowieka. –To alarm…- odrzekł już nie tak przemądrzałym tonem. Wyjaśnienia przerwał krasnoludzki strażnik, który zadyszany wbiegł do komnaty. –Królu… Królu goblińcy pod bramami!- krzyknął. Krople potu spływały po jego pulchnej twarzy, kapiąc z brody na półpłytową zbroję. –Gobliny?!- spytał z niedowierzaniem Harbromm. –Tak panie! Gobliny z orkami!- wyjaśnił strażnik. Na twarzy króla zagościło zmartwienie i złość. Mężczyzna wejrzał złowrogo na posła siedzącego przy stole, jakby miał do siebie pretensje, że nie chciał słuchać jego słów. –Zbierać siły. Niech magowie roześlą wiadomości do Fellbaru, Mithrilowej Hali i Silvermoon!- rozkazał Harbromm.

-Tak jest!- odrzekł posłusznie strażnik, salutując władcy, po czym odwrócił się na pięcie i wybiegł. Król spojrzał raz jeszcze na posła, który teraz miał głowę spuszczoną w dół. Krasnolud opuścił komnatę, kierując się bogatymi korytarzami budowli, wprost do jednego z wielu wyjść na zewnątrz. Harbromm podszedł do jednego z wielu strzelistych okien w murze, z którego widać było zieloną hordę oblegającą ogromne bramy do cytadeli. Z pośród zielonoszarej masy goblinoidów wyróżniały się dużo większe istoty, takie jak trolle, ogry a nawet i pojedyncze giganty. Krasnoludki król przełknął ślinę, gładząc się dłonią po czole z niedowierzania…
 
Nefarius jest offline  
Stary 28-04-2009, 20:52   #4
Warhammer
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 50915 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
Jestem chętny. Przystępuje do tworzenia KP. Do czwartku powinna być.

EDIT
Karta wysłana - wieloklasowiec wojownik/zaklinacz
 

Ostatnio edytowane przez xeper : 29-04-2009 o 23:36.
xeper jest offline  
Stary 28-04-2009, 23:27   #5
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 785 deMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwu
To i ja się pokuszę o zrobienie kp. Postać najprawdopodobniej łotrzyka albo barda, choć takiego z jajem że tak powiem.


Edit.
Po PW od Chestera90 został mi łotrzyk.
ps. Dzięki za ułatwienie wyboru
 

Ostatnio edytowane przez deMaus : 29-04-2009 o 12:40.
deMaus jest offline  
Stary 29-04-2009, 20:09   #6
 
Jeremiasz16's Avatar
 
Reputacja: 0 Jeremiasz16 nie jest za bardzo znanyJeremiasz16 nie jest za bardzo znanyJeremiasz16 nie jest za bardzo znanyJeremiasz16 nie jest za bardzo znanyJeremiasz16 nie jest za bardzo znanyJeremiasz16 nie jest za bardzo znanyJeremiasz16 nie jest za bardzo znany
Nieustraszony mnich gotów do podjęcia wyzwania.
Jutro prześlę KPEDIT:


Karta została wysłana do Mistrza.
Proszę o zapoznanie się z Regulaminem, ze szczególnym uwzględnieniem punktu 6.

Pozdrawiam
Kerm
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 30-04-2009 o 16:15. Powód: Regulamin pkt. 6
Jeremiasz16 jest offline  
Stary 30-04-2009, 11:24   #7
 
Nefarius's Avatar
 
Reputacja: 16498 Nefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputację
Wybaczcie moi drodze, ale popełniłem fatalną pomyłkę pisząc PB 30 (+1 na poziom), tam nie ma być na, tylko za. Jeszcze raz przepraszam za utrudnienia.
 
Nefarius jest offline  
Stary 30-04-2009, 12:18   #8
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 785 deMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwudeMaus jest godny podziwu
Szczerze nawet nie zauważyłem , jakoś tak odruchowo uznałem, że +1na 4poziomie i nie zakładałem inaczej.
 
deMaus jest offline  
Stary 01-05-2009, 23:29   #9
 
Rudzielec's Avatar
 
Reputacja: 38 Rudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodzeRudzielec jest na bardzo dobrej drodze
Witam, ja również jestem nowa na lastinn, niemniej chciałabym spytać czy jest jeszcze wolne miejsce?
 
Rudzielec jest offline  
Stary 02-05-2009, 09:19   #10
 
Nefarius's Avatar
 
Reputacja: 16498 Nefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputację
Można dołączyć ale musisz zrobić postać do dzisiaj do wieczora, bo jutro chcę zacząć.
 
Nefarius jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:18.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169