Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-05-2009, 21:45   #1
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 11958 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Question [D&D] Sesja dla początkujących

Witam Państwa.

Przedstawiam Wam rekrutację dla początkujących forumowych graczy. Będzie to klasyczny heroic fantasy, luźno osadzony w świecie D&D; czyli: przyjeżdżacie do wsi - dostajecie zadanie - ratujecie kogo trzeba - odbieracie nagrodę. Łatwe, proste i przyjemne.

Sesja ma za zadanie głównie przybliżyć Wam ideę "play by forum" (innymi słowy podstawą jest storytelling) oraz umożliwić Wam pierwszą (lub prawie pierwszą) sesję na forum z doświadczonym MG (którego brak często zniechęca nowych graczy). Czyli łopatologicznie rzecz ujmując: sesja jest głównie dla graczy nowych, początkujących w grze na forum (lub w ogóle)! Brak doświadczenia jest tu atutem i głównym kryterium przyjęcia do rozgrywki.

♣♣♣

Wymagania co do karty postaci:
 • w budowaniu karty postaci proszę oprzeć się na systemie D&D. Nie interesuje mnie numerek, gdyż system ma stanowić jedynie ramę ujednolicającą w miarę Wasze postacie. Poziom postaci: 1. Jeśli ktoś nie potrafi zrobić/ nie miał nigdy doczynienia z DDkami, pomożemy.
 • przede wszystkim: charakter (rys psychologiczny). Nie chodzi mi tylko o opis dobry/zły itp., a przede wszystkim o osobowość postaci - co lubi, czego nie toleruje, czym się wyróżnia na tle innych ludzi.
 • UWAGA: nie róbcie złych/neutralnych postaci - wbrew pozorom bardzo trudno się je prowadzi, jak również ciężko utrzymać w początkującej drużynie.
 • historia/życiorys postaci oraz jej motywacja. Do wyruszenia w poszukiwaniu przygód nie jest potrzebna tragiczna przeszłość, więc nie przesadzać z mordowaniem swojej rodzinki . Wystarczy ciekawość świata i awanturnicza żyłka.
 • profesja - chyba nie trzeba wyjaśniać. Kim postać jest, ewentualnie kim chce zostać w przyszłości.
 • zdolności, umiejętności, ew. czary i statystyki. Tu również nie musicie opierać się na liczbach, jeśli ktoś się nie zna. Wystarczy opisać: zna się dobrze/słabo, itp., lub uzasadnić w historii postaci.
 • Niech zdolności i umiejętności oraz charakter wiążą się z życiorysem postaci. Im bardziej szczegółowy opis postaci tym więcej zyskacie w sesji, gdyż dookresloną postać lepiej się prowadzi.
 • ekwipunek - dostosowany do historii postaci i profesji.
 • opis wyglądu, ew. zdjęcie
 • religia - zazwyczaj ktoś w coś wierzy
 • rasa: człowiek. Ograniczenie rasy nie wynika z naszej fanaberii, ale by maksymalnie ułatwić rozgrywkę (żeby nie powstała drużyna: 4 drowy [w tym jeszcze jeden dobry], aasimar, półdiable, elf i krasnolud, która się wyrżnie sama na pierwszym postoju). W dużej ostateczności może być młody półelf... ale w bardzo dużej.
Czyli podkreślamy: najważniejsza dla nas jest HISTORIA, OSOBOWOŚĆ, styl i ogólny koncept postaci (zresztą jak w większości forumowych sesji), mechaniczna karta znajduje się na dalszym planie oceny. Możecie nie rozpisać zręczności i ile punktów macie we władaniu mieczem, ale musicie napisać kto bohater zacz i czego chce od życia.

Wymagania co do gry:
 • przede wszystkim pisanie gramatyczne, ortograficzne, poprawną polszczyzną (można się zgłaszać do mnie po korektę). Nie uznaję zaświadczeń o dys-czymkolwiek. Od tego jest sprawdzanie pisowni i uczynni znajomi.
 • częstotliwość postów graczy - co najmniej raz na tydzień. Częstotliwość postów MG również, chyba że zajdzie potrzeba częściej.
 • nie wymagam epistołów na kilka stron, choć długie posty zawierające przemyślenia i odczucia postaci, czy też opis sytuacji z jej punktu widzenia są mile widziane. Jednakże posty mają być w miarę rozbudowane i przyjemne dla oka - pisanie "to ja siedzę i się patrzę" to nie jest gra.
 • jeśli ktoś nie odpisze do sesji w tygodniowym terminie, sesja rusza dalej a postać... no cóż, jeśli nie kupiła prowiantu, zapomniała broni czy nie zadała ważnego pytania to jej strata - trzeba było pisać...
 • UWAGA: gracz który zniknie na więcej niż dwa tygodnie bez wcześniejszego powiadomienia (na gg, pw lub w komentarzach) zostaje bezwzględnie usunięty z sesji, a jego postać uśmiercona przy pierwszej nadarzającej się okazji.
 • zwykle w sesji dopuszczam dużą dowolność, zarówno opisów przemyśleń postaci jak i jej pomniejszych niezależnych działań (np. nie trzeba reakcji MG do zamówienia piwa w karczmie) - ale w granicach rozsądku!
 • proszę pamiętać, że Mistrz Gry ma zawsze rację A mówiąc poważnie: to MG steruje rezultatami Waszych działań. Nie życzę sobie postów w stylu: "To ja doskakuje do goblina, obcinam mu głowę, nadziewam ją na pal i idę się napić" - to MG decyduje, czy akcja uda się, czy nie. Można natomiast zapytać o rezultat akcji via GG czy PW, a potem umieścić całość w poście. ALE: jeśli MG uzna, że akcja się nie powiodła, nie można się z niej wycofać!
 • Wypowiedzi postaci piszemy kursywą, wszelkie imiona boldem.
Ponieważ ma być to między innymi sesja treningowa, zarówno ja, jak i woltron - tak tak, będzie dwóch MG! - na życzenie Gracza możemy komentować posty, pokazując błędy i podpowiadając co można ulepszyć. Może się to odbywać zarówno w komentarzach (z korzyścią dla wszystkich graczy), jak i prywatnie.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na postać - albo kilka osób chce, żeby ich postacie się znały - możemy zrobić co następuje: drużyna będzie składać się z chłopów (mieszczan) z ambicjami, mieszkających w rzeczonej mieścinie, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i "zrobić coś z tym" (czyli z Waszym zadaniem ). Wszystko zależy od Was.

Ilość graczy: 6-8 osób.

Zakończenie rekrutacji przypada w sobotę, 16.05.2009, wyniki w niedzielę wieczorem.

Ewentualne błędy w kartach postaci oraz ekwipunku zostaną skorygowane już na początku sesji. Podstawowy ekwipunek (typu bukłak, lina, koc itp.) zostanie prawdopodobnie ujednolicony przez nas (ale zależy też co przyślecie).

Mail do kart: sayane@tlen.pl

GG moje: 1715432
GG woltron'a: 2698638

Pisząc do nas na GG/mailu proszę przedstawić się nickiem z LastInn!!

♣♣♣

Pomocniki (lektura dodatkowa, nie obowiązkowa - mechanika i znajomość świata nas zbytnio nie interesuje):

Tworzenie wiarygodnych psychologicznie bohaterow - POLTERGEIST
http://lastinn.info/ogolne-rpg/6405-...istrz-gry.html (Czy jako Mistrz Gry...)
http://lastinn.info/ogolne-rpg/3244-...tkujacych.html (Poradnik dla początkujących)
Darmowy podręcznik edycji 3.5 D&D: System Reference Document v3.5 PL (w kolejności: rasa, klasa, atrybuty, umiejętności, atuty).
D&D dla... Opornych (1) – Wprowadzenie.
(D&D dla... Opornych (2) – O czy oni mówią?
Program PcProfiler do tworzenia karty postaci można znaleźć przez google.


♣♣♣

Sesje, które do tej pory prowadziliśmy/prowadzimy:

Moje:
[sesja] Pani Kryształu III
[sesja] Pani Kryształu II
[sesja] Pani Kryształu I

woltron'a:
Na Ratunek!

♣♣♣

PS.: No, niech będzie... za namową woltrona mini-wstępniak:

Petunia z wysiłkiem kuśtykała w stronę ogrodu, szerokim łukiem omijając białą wieżę... Kochała to miejsce, choć równocześnie przerażało ją swym nienaturalnym spokojem. Jak zawsze już przy bramie powitał ją oszałamiający zapach lilii. Ogród, którego nikt od ponad sześćdziesięciu lat nie pielęgnował, wyglądał jak arcydzieło sztuki ogrodniczej a równocześnie jak gdyby nietknięty ręką śmiertelnika. Spokój i harmonia emanujące z tego miejsca zawsze uspokajały Petunię. A brak śladów śmierci czy nawet rozkładu pozwalały jej zapomnieć choć na chwilę o własnej starości.

W altanie obrośniętej białymi różami Petunia dojrzała jakiś ruch. Mglista postać w błękitnych szatach odwróciła się w jej stronę.
- Przyszłaś…
- Petunia usłyszała głos podobny do tchnienia wiatru – Czekałam… Opowiedz mi... o Terianie… Znów zapomniałam….

♣♣♣
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 14-05-2009 o 10:27. Powód: Aktualizacja, żeby wszystkie informaje były w jednym miejscu.
Sayane jest offline  
Stary 11-05-2009, 22:53   #2
 
Whiter's Avatar
 
Reputacja: 557 Whiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnieWhiter jest jak niezastąpione światło przewodnie
Jeśli nie masz nic przeciwko temu oferuje moje skromne usługi w tej oto sesji. Sam system D&D jest jednym z moich ulubionych, lecz gdy jest jeszcze poparty storytellingiem to gra staję się o wiele ciekawsza. KP postaram się zrobić do jutra wieczór, lecz teraz mogę powiedzieć że zamierzam grać Kapłanem Pelora
 
__________________
"Znaj siebie i znaj przeciwnika, a możesz stoczyć 100 bitew nie odnosząc porażki"
Sztuka Wojny
Whiter jest offline  
Stary 11-05-2009, 22:59   #3
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1239 Bielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumnyBielon ma z czego być dumny
Ja bym chętnie zagrał. Nie mam jednak pomysłu na postać. I nie wiem czy chciałbym by MG ustalał liczbę zakupionych przezemnie piw.

Poważnie zaś, popatrzę sobie na Wasz mili Mistrzowie warsztat. Zawsze sie człek czego nauczy.
 
Bielon jest offline  
Stary 12-05-2009, 00:15   #4
 
woltron's Avatar
 
Reputacja: 1466 woltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumny
Szu,

Nie zamierzamy ustalać ilości zakupionego przez Ciebie (a może raczej przez Twoją postać) piwa Chodziło nam, że pomniejsze akcje (takie jak picie piwa w karczmie czy rozmowa na temat pogody z wymyślonym przez ciebie bohaterem niezależnym) nie wymagają naszej reakcji i możesz je opisać sam (w końcu na tym polega storytelling!). Natomiast chcielibyśmy uniknąć sytuacji w której przejmujecie władzę nad ważnymi bohaterami niezależnymi, np.: "Goboss, gobliński dowódca gwardii króla Orkasha, popełnił błąd i pośliznął się. Xelion (gracz bohatera X) doskakuje do niego i zabija go jednym ciosem mieczem.". Wynik akcji/dialogu z ważnym bohaterem niezależnym/itd., które mają istotny wpływ na grę ZAWSZE zależy od nas (to jest mnie i Sayane). Oczywiście - tak jak napisała Sayane - jeżeli zapytacie się o wynik waszej akcji/ataku/działania na gg, a my odpowiemy coś w stylu "zabijasz go/udaje ci się/nie udaje ci się, a na dodatek wypada ci miecz z prawej ręki", to możesz/możecie to opisać w swoim poście.
Co do postaci i braku pomysłu, to jest jeszcze parę dni na jej wymyślenie i napisanie. W razie czego służymy pomocą.

Whiter,

Lojalnie ostrzegam w imieniu zarówno swoim jak i Sayane, że w pierwszej kolejności będziemy przyjmować graczy nowych na lastinn lub takich którzy nigdy wcześniej nie grali w D&D-ki. Mimo to zachęcam do wysłania karty, nie jest tak, że nie masz żadnych szans.
 
__________________
"Co do Regulaminów nie ma o czym dyskutować" - Bielon przystający na warunki Obsługi dotyczące jego powrotu na forum po rocznym banie i warunki przyłączenia Bissel do LI.

Ostatnio edytowane przez woltron : 12-05-2009 o 17:44. Powód: to zmieniło się w do, zaczynam robić błędy - czas spać :>
woltron jest offline  
Stary 12-05-2009, 08:12   #5
Amm
 
Amm's Avatar
 
Reputacja: 0 Amm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetny
Witam wszystkich,
Wstępnie zgłaszam się do tej, przeznaczonej dla początkujących sesji. Kartę postaci ze względu na brak czasu i obowiązki prześlę najszybciej do piątku.
Cytat:
w budowaniu karty postaci proszę oprzeć się na systemie D&D. Nie interesuje mnie numerek, gdyż system ma stanowić jedynie ramę ujednolicającą w miarę Wasze postacie. Poziom postaci: 1. Jeśli ktoś nie potrafi zrobić/ nie miał nigdy doczynienia z DDkami, pomożemy.
Zatem przy tworzeniu KP podajemy takie współczynniki jak siła, zręczność, itd.?
Cytat:
rasa: człowiek
W tym przypadku nie podano innych ras. Czy gra człowiekiem jest wymagana?
 
Amm jest offline  
Stary 12-05-2009, 08:35   #6
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 11958 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Pisząć "nie interesuje mnie numerek" miałam na myśli numer settingu D&D [3.5, 2. 4...], dlatego, że mechanika sama w sobie nas nie interesuje, a system ma być luźną ramą tworzenia postaci, nie świętym kanonem.

Współczynniki się przydadzą, ale można je również rozpisać opisowo, jeśli komuś się nie chce/nie umie przeliczać.

Co do ras - najlepiej, żeby byli to ludzie, ostatecznie może być młody półelf. Stawiamy takie ograniczenia nie powodu z naszej fanaberii, ale by maksymalnie ułatwić rozgrywkę (żeby np. nie zrobiła się drużyna: 4 drowy [w tym jeszcze jeden dobry], elf i krasnolud, która się wyrżnie sama na pierwszym postoju).

Szu, osobiście polecam czytanie rekrutacji ze zrozumieniem - to podstawa dostania się do jakiejkolwiek sesji na forum.
 
Sayane jest offline  
Stary 12-05-2009, 11:01   #7
 
Tabasa's Avatar
 
Reputacja: 34009 Tabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputację
Zgłaszam się! Co prawda gram już w D&D u RyldArgitha, ale wciąż stawiam pierwsze kroczki w świecie 'Lochów i Smoków' dlatego chciałabym zagrać i u Was . Pomysł na postać jest, mam nadzieję, że uda mi się dostać do gry (skoro 6-8 osób, to szansa jakaś jest, nawet jeśli będą przyjmowani nowi na LI ).

Pozdrawiam!

+++EDIT+++

Karta mojej zaklinaczki wysłana na podany adres e-mail. Mam nadzieję, że się spodoba, w razie jakichś nieścisłości dajcie mi znać, z chęcią poprawię co będzie trzeba. Czekam z niecierpliwością na werdykt .
 

Ostatnio edytowane przez Tabasa : 12-05-2009 o 18:20. Powód: powiadomienie o wysłaniu karty :)
Tabasa jest offline  
Stary 12-05-2009, 11:38   #8
 
Epimeteus's Avatar
 
Reputacja: 20 Epimeteus nie jest za bardzo znanyEpimeteus nie jest za bardzo znanyEpimeteus nie jest za bardzo znanyEpimeteus nie jest za bardzo znanyEpimeteus nie jest za bardzo znanyEpimeteus nie jest za bardzo znanyEpimeteus nie jest za bardzo znany
Moje modlitwy zostały wysłuchane - w końcu sesja dla początkujących i to z chętnymi do pomocy zarówno w tworzeniu postaci jak i rozgrywce Szybciutko korzystam z okazji i już zabieram się za wyszukanie przydatnych informacji na temat D&D. Kartę postaci przyślę na dniach, tak żeby baczne oko eksperta miało czas na przyjrzenie się i dokonanie korekt.
 
__________________
Nie pieprz Pietrze Wieprza pieprzem.
Epimeteus jest offline  
Stary 12-05-2009, 11:52   #9
 
woltron's Avatar
 
Reputacja: 1466 woltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumny
Dla tych którzy chcą stworzyć normalną kartę postaci, choćby po to by przećwiczyć jak to się robi, wrzucam adres darmowego podręcznika edycji 3.5 D&D: System Reference Document v3.5 PL :: Wirtualny Sklep ISA (w kolejności: rasa, klasa, atrybuty, umiejętności, atuty).

Polecam też dwa teksty Aschaara, opiekuna działu D&D:

http://lastinn.info/dnd-i-d20/7265-d...owadzenie.html
http://lastinn.info/dnd-i-d20/7283-d...oni-mowia.html

Sporym ułatwieniem jest też program PcProfiler, który można znaleźć przez googla.

A poza tym zawsze możecie nas łapać przez gg lub pw.
 
__________________
"Co do Regulaminów nie ma o czym dyskutować" - Bielon przystający na warunki Obsługi dotyczące jego powrotu na forum po rocznym banie i warunki przyłączenia Bissel do LI.
woltron jest offline  
Stary 12-05-2009, 12:18   #10
 
Callisto's Avatar
 
Reputacja: 65 Callisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znanyCallisto wkrótce będzie znany
Spróbuję wysłać kartę do piątku. Ostrzegam, mogą być błędy jako że D&D jest mi praktycznie znane tylko z opowiadań Penny.
 
Callisto jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:48.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169