Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-05-2009, 20:20   #1
 
xeper's Avatar
 
Opowieści z Ludzkich Królestw [autorski storytelling]

Wioska płonęła. Słupy czarnego, gryzącego dymu biły w niebo z buchających płomieniami chat. Żaden z około dwudziestu budynków nie oparł się niszczycielskiemu żywiołowi. Ponad huk ognia przerywany łoskotem walących się dachów wybijały się wrzaski płonących żywcem, uwięzionych w domach ludzi i kwik umierających w stajniach i oborach zwierząt. Pomiędzy zabudowaniami nie widać było żadnego ruchu, nikt nie starał się walczyć z ogniem. W gotującym się od żaru błocie leżało kilka poskręcanych i dymiących zwęglonych zwłok.

Samotna postać wyłoniła się zza wzgórza i niepewnym, wolnym krokiem rozpoczęła wędrówkę w dół kamienistego stoku. Za jej plecami, zza wzgórza unosiły się rozwiewane przez wiatr dymy z dopalającej się osady. Umorusany chłopak, ubrany w nadpalone łachmany zatrzymał się i przetarł twarz oblepioną warstwą czarnej sadzy zmieszanej z krwią. Zrobił jeszcze kilka niepewnych kroków, potknął się o niewidoczny w bujnej trawie kamień i runął na ziemię.

Obudził go chłód. Mimo iż dnie były jeszcze słoneczne i ciepłe, po zapadnięciu zmroku temperatura szybko spadała. Kilka dni temu pojawił się pierwszy tej jesieni przymrozek. Potargane ubranie, które miał na sobie, nie zapewniało żadnej ochrony przed przejmującym chłodem. Trzęsąc się z zimna podniósł się z ziemi i ruszył dalej w dół zbocza, ku majaczącym w mroku zaroślom, porastającym brzegi strumienia.

***

- Bersuvius Vrede! Bersuvius Vrede! - młody chłopak odziany w szarą szatę stratora, nie zważając na późną porę i obowiązującą w kongregacji etykietę, łomotał w drzwi prowadzące do komnat bersuviusa Kordena Vrede.
Drzwi otworzyły się bezszelestnie. Napierający na nie strator stracił równowagę i runął jak długi na podłogę.

- Mimo iż jesteś tylko stratorem powinieneś wiedzieć, że żadnemu z członków naszej kongregacji nie przystoi tarzanie się po dywanie. Szczególnie o tak późnej porze - w głosie stojącego w drzwiach mężczyzny słychać było naganę. Był wysoki, nawet jak na okaryjskie standardy. Miał nie mniej niż sześć i pół stopy wzrostu, szerokie plecy i muskularne ramiona. Patrząc na niego można było odnieść wrażenie, że jest drwalem lub wojem a nie stojącym wysoko w hierarchii kongregacji magiem. Dopiero spojrzenie w szeroko osadzone, błękitne oczy zdradzało całą posiadaną przez niego wiedzę i umiejętności. W tych oczach czegoś brakowało... - O co chodzi?

- Trodius Hervang zawiadamia, że zanotowano Przepływ - odpowiedział młody strator, podnosząc się z podłogi. - Bardzo proszę o wybaczenie. Trodius nakazał pośpiech,więc...
- Pilna sprawa wymaga pośpiechu, więc zapomnę o tym incydencie - Vrede uśmiechnął się. - Powiedz Hervangowi, że zaraz będę.

Chłopak skłonił się nisko, jak nakazywała etykieta, odwrócił na pięcię i pognał w dół korytarza. W tym czasie bersuvius narzucił na nocną koszulę ciemnogranatową szatę, obmył twarz w zimnej wodzie, powiódł palcami po włosach śpiącej w wielkim łożu kobiety i podążył do obserwatorium.

- Mam nadzieję, że nie obudziłem Cię, Korden, co?! - zapytał stojący przy długim, zasypanym rupieciami stole mężczyzna w niebieskiej szacie z zakasanymi rękawami. - Chyba nie spałeś?
- Skądże, Restis. Przecież jeszcze młoda godzina - odparł Vrede. - Co masz?
- Silny Przepływ, dzisiaj po południu. Gdzieś w Lesie Strun, w centralnej Okarii. Pozwól tutaj - podeszli do misternie wykonanej ściennej mapy i trodius Restis Hervang wskazał na niej zakreślony okrąg. - Tutaj...
- Kogo poślemy?
- Myślę, że odpowiedni będzie trodius Lartus Maximus, to ambitny chłopak, niech się wykaże...

***

- A ogień z Czeluści pochłonie tych, którzy wyznają fałszywe bóstwa. Gdyż, jak mówi Prorok, tylko Adan Adari...
- Zamknij mordę, bluźnierco! Jesteś aresztowany - przez zgromadzony na placu tłum przedzierało się kilku uzbrojonych w długie, okute żelazem kije pachołków. Po wzorze na tunikach - białym okręgu na czerwonym tle, można było poznać że służą Inkwizycji. Tych, którzy zagradzali drogę obalali na ziemię, nie bacząc na wiek czy płeć. Liczyło się pojmanie heretyka. A było ich coraz więcej. Na placach w miastach i po wsiach rozgłaszali tezy nowej wiary oraz nawoływali do buntu wobec Kultów. Początkowo wydawało się, że to kolejna nic nie znacząca herezja.Po czterech latach od objawienia Hertela w Volputh doszło do tego, że płonęły świątynie i klasztory, a kapłanów mordowano nawet w biały dzień. Jednak teraz miało się to zmienić, heretycy mieli bowiem nowego adwersarza. Do Nidaris przybył Inkwizytor Sjergiejus Renke.

W końcu przedarli się do stojącego na podwyższeniu mężczyzny, który nie zważając na tumult dalej głosił swoje kazanie. Dopiero gdy pachołkowie niemal chwycili go za szaty, umilkł i zeskoczył ze skrzynki, na której stał. Było jednak za późno. Jeden z pachołków obalił heretyka na ziemię, drugi zaczął okłądać go drągiem. Kolejny wszedł na skrzynkę i krzyknął do zgromadzonych:
- Rozejść się! Nie słuchać! Jak nie to zostaniecie aresztowani i posądzeni o sprzyjanie heretykom. A to oznacza stos!

Ludzie niechętnie zaczęli się rozchodzić. Nikt nie stanął w obronie katowanego mężczyzny. Wieść o tym, że Renke sam zajął się herezją szybko się rozchodziły.
- A Jedyny stanie przy mnie i mą obroną i tarczą będzie...- dalszą modlitwę zakrwawionego mężczyzny, przerwał silny cios w głowę. Stracił przytomność.

***

Witam w Ludzkich Królestwach i zapraszam do gry!

Celem niniejszej rekrutacji jest przetestowanie mojego autorskiego świata Ludzkich Królestw pod względem grywalności i przyjazności graczom. Jest to jego pierwsza odsłona, więc nie wiem jak to wyjdzie. Wiem, że nie brzmi to zbyt zachęcająco ale nie mam innej możliwości sprawdzenia jak to działa, gdyż PBF to jedyny dostępny mi obecnie sposób prowadzenia rozgrywki.

[u]Przygoda została już mniej więcej przygotowana, więc jeśli to kogoś zachęci, że sam MG wie co i jak to bardzo proszę.[/U

Teraz przedstawiam małego skrótowca o Ludzkich Królestwach. Po więcej, zapraszam tutaj:
lub dajcie mi znać na PW to prześlę podręcznik w formacie pdf.


Akcja gry rozgrywa się w tytułowych Ludzkich Królestwach, w roku 981 KC. Obszar ten położony jest w północno-zachodniej części większego Kontynentu, leżącego na północnej półkuli. Swoją nazwę zawdzięcza państwom założonym przez ludzi, którzy przybyli tu przed wiekami zza Gór Krańca Świata.
Obecnie istnieje siedem państw, a mianowicie: Okaria, Hoarna, Nidaris, Rothenn, Torania, Cesarstwo Thoertiańskie i Pala Rann.

Ludzie, którzy zamieszkują królestwa należą do trzech wielkich grup etnicznych, wewnętrznie podzielonych. Na północy osiedlili się Relhadowie - wysocy i muskularni blondyni. Południowy zachód jest siedliskiem barbarzyńskich Setonitów o żółtawej karnacji i ciemnych włosach. Reszta obszaru Królestw zamieszkała jest przez ciemnowłosych i ciemnookich Malakarów.

Poza ludźmi Ludzkie Królestwa zamieszkują też autochtoniczne rasy, dla których ten obszar był domem przed przybyciem ludzi. Są to ziemnowodni, rybopodobni Asgaarioni oraz humanoidalne stwory obdarzone zdolnościami magicznymi - Groengoci.
Trzecia grupa mieszkańców Ludzkich Królestw to przedstawiciele "młodych ras", stworzonych przez magów podczas Okresu Burzliwej Magii. Należą do nich Vesowie - małe, mieszkające pod ziemią humanoidy, których ciała pokryte są kamiennymi płytami. Livowie, wysokie i smukłe humanoidy mające telepatyczne zdolności i krwiożerczy Shaerowie o rogatych głowach. Rasy te stworzyły na terenie Ludzkich Królestw swoje terytoria: Vesland w wielkiej kotlinie w Górach Czarnych; Ziemie Livów na nieprzyjaznych bagnach między Górami Czarnymi a Calak Muir; Shaer na gruzach Królestwa Valantii na północnym zachodzie.

Na północy Okaria i Hoarna zaleczyły rany jakich doznały podczas epidemii Czarnego Moru. Na granicy znów zaczynają się potyczki i drobne incydenty, jak do tej pory nie mające większych reperkusji. W nidaryjskim Volputh objawił się prorok. Prorok Jedynego Boga, Adan Adari, odrzucający bogów panteonu malakarskiego i wzywający do zniszczenia przeżartej struktury Kultów. Zyskuje on coraz większe poparcie, zwłaszcza wśród ubogich warstw społeczeństwa...

Władza cesarska na ziemiach okupowanej części Pala Rann ogranicza się obecnie do Niziny Traklis, a dwór cesarski podzielony jest na dwa stronnictwa: wzywające do kolejnej krucjaty i ukarania setonitów oraz tych, którzy pragną odbudowy potęgi Cesarstwa sprzed wieków, jako państwa skupiającego wszystkich malakarów.
Torania, która po zakończeniu wojen z Cesarstwem Zagryjskim została suwerennym Królestwem, od tego dnia nie uświadczyła ani dnia pokoju. Na jej ziemiach ścierają się stronnictwa i partie Wysokich Rodów, bandyci grasują na drogach a zagryjscy watażkowie łupią pogranicze.

Shaerowie wciąż pustoszą wybrzeża Ludzkich Królestw, zapuszczając się w tak odległe rejony jak brzegi Cesartswa Thoertiańskiego i Rothennu. Okaryjczycy na zachodzie kraju również mają z nimi poważne problemy. We wszystkich krajach spotkać można tajemniczych mężczyzn z tatuażami na czołach szukających ochotników, gotowych walczyć z Shaerami na ich terytorium. Mówi się, że ci ludzie to członkowie ostatnich klanów Valantii, nadal walczący w nierównym boju z najeźdźcą...
Coraz częściej też na obszarze Ludzkich Królestw widuje się magów, przemierzających Królestwa wszerz i wzdłuż w poszukiwaniu nowych adeptów. W ślad za nimi podążają kościelni inkwizytorzy, a to nie prowadzi do niczego dobrego...

--------------------------------------------------

Teraz o Karcie Postaci. Chciałbym aby zawierała ona następujące informacje na temat Waszego bohatera:

Imię - raczej nie trzeba wyjaśniać chociaż są pewne reguły, a mianowicie: relhadzkie imiona mają wydźwięk germańsko-skandynawski, thoerowie noszą imiona brzmiące łacińsko, a torillo nieco hiszpańskie. Co do reszty nie ma jasnych reguł, no może poza tym, że setonici niemal zawsze używają przydomków takich jak "Kościana Włócznia", "Krwawy Topór" itp.

Wygląd

Cechy i Umiejętności - tutaj kilka słów komentarza. Bohatera opisują cztery współczynniki:

BUDOWA - to wyznacznik siły, kondycji i wytrzymałości bohatera
ZRĘCZNOŚĆ - określa szybkość, zwinność i koordynację ruchów oraz czas reakcji
PSYCHIKA - siła woli, odporność na stres i charyzma postaci
INTELEKT - kojarzenie, zdolność do nauki, ocena sytuacji

Możliwe są następujące konfiguracje ich wysokości:
1. dwie na poziomie niskim, jedna średnia, jedna wysoka
2. jedna na poziomie niskim, jedna na średnim, dwie na dobrym
3. trzy na poziomie średnim i jedna na wysokim

Co do umiejętności, to nie narzucam ich liczby (jednak proszę o rozsądek, tak w granicach 10-12). Jedną umiejętność bohater ma opanowaną na poziomie wysokim, dwie na dobrym, pięć na średnim a resztę (jeśli jakieś pozostały) na poziomie niskim.


Historia - a więc to co bohater robił do tej pory. Historia powinna się kończyć gdzieś w północnej Toranii, gdzie bohater jest członkiem rozbójniczej hanzy pustoszącej ziemie księcia Valdesa Heneiros.

Rys psychologiczny i motywacja

Wyposażenie - czyli to co postać ma przy sobie, ewentualnie posiada (np. dwa morgi ziemi otrzymane w spadku po dziadku we wsi Krons). Okres historyczny, w którym toczy się gra określiłbym jako mniej-więcej średniowiecze (X-XIII wiek) i do tego okresu prosiłbym dostosować ekwipunek.

-------------------------------------------

Optymalnie byłoby uzbierać 4 lub 5 graczy, ale zdaję sobie sprawę, że może z tym być problem.
Karty proszę przesyłać na PW. Czekam do oporu, no chyba że obsługa zamknie mi wątek z powodu całkowitego braku zainteresowania lub nie zgłosi się wystarczająca liczba osób.

Jeśli macie jakieś pytania to się nie krępujcie i pytajcie

Zapraszam do Ludzkich Królestw!
 

Ostatnio edytowane przez xeper : 16-06-2009 o 21:36. Powód: update
xeper jest offline  
Stary 31-05-2009, 18:20   #2
 
MadWolf's Avatar
 
Witam, ja zacznę od pytań

Czy sesja ma być dla 'złych' postaci? Bo z prozy Sapkowskiego wiem że rozbójnicze hanzy to raczej harcerzy nie przyjmowały A jeśli tak, to może dodać w tytule ten znaczek '18+'? Może by też zwiększył zainteresowanie sesją

Z opisu świata wnoszę że jest to raczej low-fantasy, czyli bez magicznych mieczy +7 i tym podobnych wynalazków?

Ten ekwipunek początkowy jest dla mnie trochę nie jasny, 2 morgi ziemi? jaki to ma przelicznik na pieniądze/ sprzęt (ile to w ogóle jest morga)? Czy można mieć dobrego konia i zbroję?

Czy są smoki?

ech, na razie tyle.
 
MadWolf jest offline  
Stary 31-05-2009, 18:36   #3
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Cytat:
Napisał MadWolf Zobacz post
Ten ekwipunek początkowy jest dla mnie trochę nie jasny, 2 morgi ziemi? jaki to ma przelicznik na pieniądze/ sprzęt (ile to w ogóle jest morga)?
No jak masz 2 morgi ziemi to masz 15 część łana. Czyli jednego hektara. Musiałbyś panoczku wystawić na sprzedaż i patrzeć ki frajer to kupi w tym miejscu, w którym będziesz miał. To i poznasz cenę, a więc przelicznik na pieniądze i sprzęt. Tylko nie pytaj się okolicznych chłopów, bo pewnie i tak nie wiedzą, conajwyżej ci powiedzą ile z takiej ziemi ziarna będzie przez rok.
 
AC. jest offline  
Stary 31-05-2009, 20:25   #4
 
MadWolf's Avatar
 
Raczej chodziło mi o potraktowanie tego jako 'ekwipunku początkowego' - czyli ile mogę dóbr wszelakich (koń, pancerz, talary) wpisać sobie na kartę postaci jeśli zrezygnuję z bycia 'posiadaczem ziemskim'

Ale dzięki za wyjaśnienie ile to jest morga
 
MadWolf jest offline  
Stary 31-05-2009, 21:02   #5
 
xeper's Avatar
 
Cytat:
Napisał MadWolf Zobacz post
Czy sesja ma być dla 'złych' postaci?
Nigdzie nie jest powiedziane, że nie. Ale przynależność do bandy zbójców grasujących na drogach wcale nie oznacza bycia złym, może to być po prostu przypadek. Taka życiowa konieczność.

Cytat:
Napisał MadWolf Zobacz post
Z opisu świata wnoszę że jest to raczej low-fantasy, czyli bez magicznych mieczy +7 i tym podobnych wynalazków?
Tutaj masz rację. Jest to low-fantasy, a więc przedmioty magiczne są rzadkie lub bardzo rzadkie i raczej niezbyt potężne.

Cytat:
Napisał MadWolf Zobacz post
Czy są smoki?
Różnie ludzie powiadają. Jedni twierdzą, że widzieli na własne oczy te latające bestie. Inni z kolei uważają, że jest to wymysł nadający się tylko do bajek dla dzieci...
 
xeper jest offline  
Stary 09-06-2009, 11:56   #6
 
Larzard's Avatar
 
Myślę, że byłbym zainteresowany zagraniem

KP prześlę jak tylko je stworzę
 
Larzard jest offline  
Stary 16-06-2009, 16:18   #7
 
Hirin's Avatar
 
Ach, xeper... Wysłaleś mi PW z informacją o sesji, a ja właśnie miłej sesji szukam... I to atakiej jak ta... I właśnie ją znalazłem... Zgłaszam się, KP już jest pisane...

EDIT :
xeper, niestety nie wezmę udziału w sesji. Nie mam nastroju do gry w taką sesję.
Mam nadzieję, że nie sprowiłem kłopotu...
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?

Ostatnio edytowane przez Hirin : 17-06-2009 o 21:27.
Hirin jest offline  
Stary 17-06-2009, 22:19   #8
 
xeper's Avatar
 
Taraaaaa... Właśnie otrzymałem pierwsze zgłoszenie do gry od niejakiego pteroslawa. Gratuluję odwagi

Czekam dalej...
 
xeper jest offline  
Stary 19-06-2009, 14:51   #9
 
Raphael's Avatar
 
Jestem nowy, więc pierwsze moje pytanie brzmi: przyjmiesz zielonego, ryzykując rozwaleniem sesji?
Jeśli tak, odpowiedz na kolejne: czy tygodniowa nieobecność byłaby problemem? Planuję wyjazd 22-26 czerwca i 16-22 lipca. Jeśli to nie będzie kłopot, to się piszę na toto. Zawsze możesz mnie na chwilkę zrobić NPC, albo po prostu poczekać.
Kolejna sprawa: jak często wymagasz odpowiedzi?

To by było na tyle. Czekam na odpowiedź, tymczasem pracuję nad kartą postaci...
 
__________________
W każdej sekundzie rozpadamy się i stajemy się nowym człowiekiem, w którym coraz mniej jest tego, kim byliśmy przed laty.
Raphael jest offline  
Stary 19-06-2009, 15:07   #10
 
xeper's Avatar
 
Nie widzę problemu z tym, że dopiero zaczynasz pbf. Jeszcze kilka miesięcy temu miałem to samo

Z tymi nieobecnościami powiem tak: nie widzę żadnego problemu - dobrze będzie jak do tego czasu sesja ruszy, bo tempo rekrutacji marne

Co do odpowiedzi to zależy, ale normą na forum jest jeden post na tydzień. I na tym na razie poprzestaje, potem, jak sesja się zacznie to ustalimy może inną częstotliwość.

Z niecierpliwością czekam na kartę (to będzie już druga )
 
xeper jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171