Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-06-2009, 00:22   #1
 
Only The Shadow's Avatar
 
[Storytelling, średniowiecze, realizm]Księżniczka Thirmulu (18+)

Witam serdecznie.

Wstęp:
Chciałbym poprowadzić sesję umiejscowioną w średniowiecznej krainie fantasy. To co ma wyróżniać rozgrywkę/świat, w którym będzie się toczyć sesja to realizm. Tak więc nawet najpotężniejszy wój nie będzie chodził z dwudziestoma mieczami, a zbrojny nie wygra z armią chłopów. Magia jest stosunkowo rzadka, ale gdy już się pojawia, potrafi być potężna (zgodnie z zasadą "niewielu jest bracie czarodziejów, ale spotkanie jednego w zupełności wystarcza, by twój oddział potrzebował tuzina trumien").
Poza tym, również ze względu na realizm, gracze będą musieli naprawdę uważać na swoje życie, bo niejeden zbir, w sprzyjających okolicznościach będzie w stanie np. zabić zapitego rycerza.
Tak więc ogólnie odpada tekst "Co z tego że jest was 10 000, możecie mi naskoczyć, bo mam 20 poziom i zabiję was w jedną rundę. No, maksymalnie w dwie!".

Za ważne założenie biorę też sobie oddanie graczom dużej swobody działania.
Sesja przeznaczona dla osób pełnoletnich!

Krótki wstęp do przygody:
Mieszkacie w wiosce Nysde, położonej w odległości dwóch dni marszu na zachód od morza i o tydzień na wschód od najbliższej większej osady ludzi, o nazwie Curhan. Wiedliście dotąd raczej spokojne i względnie dostatnie życie, które zapewniała wam urodzajna ziemia łagodnego klimatu oraz przyjazne sąsiedztwo. Od czasu do czasu podróżowaliście do Curhan i dalej na wchód, dowiadując się nowych informacji o zmieniającym się świecie, wojnach z goblinami i podstępnych walkach o tron Thirmulu, waszego królestwa.
Pewnego razu, a dokładnie 13 grudnia roku 523, byliście świadkami krwawej walki rozegranej na jednym z mostów w okolicach waszej wioski, pomiędzy dwoma grupami zbrojnych w barwach obecnego króla. Zwycięscy, prawdopodobnie rebelianci, przed odjazdem na wschód dokonali rzezi na wziętych do niewoli jeńcach, nabijając ich głowy na pale wzdłuż głównej drogi w Nysde. Udało wam się jednak uratować z masakry dwóch rycerzy, obaj leżą obecnie w domu tutejszego druida, walcząc o życie.
Ze zdumieniem odkryliście, że pod hełmem jednego z nich skryta była blada i delikatna twarz kobiety, o ściętych i uczesanych po męsku, złotych włosach.
Wkrótce zbierze się Rada Starszych, do której należycie, ze względu na wasze dotychczasowe zasługi. Podczas obrad ma zapaść decyzja, co wioska uczyni z uratowanymi.

Oczywiście, gdy poznam postacie biorące udział w sesji, rozszerzę informacje wprowadzające.
Mapę dodam, gdy zacznie się sesja.

Mechanika:
Co do mechaniki - uznałem, że nie będę korzystał z gotowej, bo na potrzeby tej sesji nie bardzo mi to pasuje. Postanowiłem użyć konwencji storytelling. Jakby co, to w skrócie oznacza to, że zdecydowałem się zredukować ją do działań typu - gracz decyduje co chce zrobić, a ja podaje efekt. Oczywiście musi tutaj pozostać parę parametrów opisujących postać, ale traktuję je raczej jako wskazówki, niczego z nich bezpośrednio nie wyliczam. Kieruję się przede wszystkim realnością działania, czyli tym, czy postać jest zdolna coś zrobić; bardzo ważne są okoliczności i np. to co posiada postać (wiadomo, że w zbroi płytowej rzeki nie przepłyniesz). Dalej biorę pod uwagę rzut kostką (jakaś losowość w świecie musi być), a potem parametry postaci.

Rzuty:
Rzuty wolę wykonywać samodzielnie, lepiej nie podając wartości graczom (sądzę że to realniejsze, dla przykładu nie wiesz jak dobrze poszło ci zauważanie, a to jak dobrze poszła ci walka poznasz po efektach). W każdym razie jestem też skłonny zgodzić się też na jawne rzucanie, czy losowanie przez graczy - ufam graczom, i mam nadzieje że gracze zaufają mi

Wymogi:
Liczba graczy: około 5+ graczy
Wiek: sesja tylko dla osób pełnoletnich! może zawierać elementy brutalne, czy erotyczne
Dla klasy uwodzicielka wymogiem jest należenie do płci pięknej, poza tym nie ma ograniczeń względem reszty klas itd.

Styl gry:
2-stronicowym opisom wewnętrznych przemyśleń nad naturą wszechświata oraz pseudo-inteligentnym spostrzeżeniom zakończonym pojedynczą akcją, w stylu zaparzenia herbaty mówimy zdecydowanie nie!
Więcej akcji, działania i bezpośrednich dialogów, fabuła musi posuwać się do przodu. Oczywiście przemyślenia nadal mają być elementem sesji, ale bez zaburzania ich proporcji do reszty.

Odpowiedzi raz na tydzień również odpadają (nie chcę być w połowie sesji w wieku 92 lat).

Postaci w świecie gry:
Co do początkowych charakterystyk postaci: gracze zaczynają jako wprawni wojownicy/złodzieje/zielarze/co tam wybiorą. Są dość silni, być może znani w najbliższej okolicy. Nie są to jednak tytaniczni herosi, dziarsko idący na samotną walkę z dziesięcioma zbirami, czy stawiający czoła smokom (chyba że wraz z 50 podobnymi do nich, okutymi w płyty panami).
Ponadto jedna z postaci (nie będę zdradzał która) otrzyma pewne dodatkowe cechy.

Wymogi co do postaci:
Proszę o zgłaszanie się wraz z danymi postaci:
Imię
Przydomek (pasujący do historii postaci, nie przesadny)
Rasa
Płeć
Wiek
Klasa/klasy

Propozycje historii postaci wysyłajcie na PW, po ich skonsultowaniu umieszczę w sesji informacje znane innym graczom.
Dodatkowo proszę o umieszczenie w tych wiadomościach takich danych:
-o rodzinie postaci (w wiosce)
-o jej ekwipunku i dobytku
-o jej proponowanym wyglądzie

Pre-definiowane postacie:
Rasy: ludzie, elfy, niziołki, krasnoludy i pół-rasy
Klasy: chcę tutaj zaznaczyć, że klasa ma za zadanie przybliżyć mi to, w czym specjalizuje się postać. Nawet wojownik może próbować poderżnąć komuś gardło niczym łotrzyk, albo zaprzyjaźnić się z wilkiem jak druid. Klasa to dla mnie specjalizacja - nad czym skupiłeś się podczas dotychczasowego życia, w czym jesteś najlepszy, jakim słowem można cię opisać?

Dostępne klasy (wolno wybrać kilka, ale wiadomo, że 'czysty' łucznik będzie lepszy w strzelaniu niż 'mieszany'; wolno też zgłaszać własne propozycje, ale w granicach rozsądku ):
-wojownik (koniecznie jaką bronią walczy najlepiej, innymi niekoniecznie tak dobrze)
-procarz
-łucznik
-jeździec
-uwodzicielka (dopuszczam magię, głównie opartą na ziołach, metamorfozie i wpływaniu na umysł; może być tylko jedna w drużynie, obojętnie czy 'mieszana', czy 'czysta')
-kowal
-poszukiwacz (dość dobrze walczący, tajemniczy jegomość, bywający w rożnych miejscach, dobry w tropieniu)
-druid (głównie zioła, nie magia)
-łotrzyk (podać specjalizację - włamania, zabójstwa, kradzieże uliczne, czy oszustwa)
-kuglarz (magia, głównie iluzje)
-zielarz (inaczej niż druid, głównie przetwarzanie ziół, używki)
-kupiec (należy sprecyzować czy idzie się w stronę drobnego oszusta, przemytnika, czy 'porządnego' kupca)
-myśliwy

Termin zakończenia rekrutacji:
Zgłoszenia składajcie do tego piątku (12.06.2009).
Potem wybiorę graczy biorących udział w sesji.
 

Ostatnio edytowane przez Only The Shadow : 07-06-2009 o 16:46.
Only The Shadow jest offline  
Stary 07-06-2009, 10:03   #2
 
WiedzminBerengar's Avatar
 
Jeden gracz jest już chętny na sesje KP w trakcie. Rozumiem ze aby posługiwać sie magia wybierać należy kuglarza, ewentualnie uwodzicielkę? Nie ma czystego maga? pytam bo kuglarz kojarzy sie z cyrkowcem, a maga to mag
 
WiedzminBerengar jest offline  
Stary 07-06-2009, 11:21   #3
 
Ijon Tichy's Avatar
 
Napisał przecież, że magia jest rzadka i dość potężna. Dziwne by było gdyby nagle okazało się, że w wioseczce Nysde jest cała kongregacja magów.

Bardzo podobają mi się klasy i pomysł. Chciałbym brać udział w sesji.
Tylko jeśli chodzi o sesje przez forum, to moje doświadczenie jest bardzo mizerne. Jestem przyzwyczajony, do grania przy stole. Ale czytałem regulamin i przeglądałem parę PBF'ów w toku, także mam nadzieję, że to nie jest problem.

Postać:

Dumar
Półbochen
Człowiek
40 lat
Kowal


Zabieram się do pisania Karty
 

Ostatnio edytowane przez Ijon Tichy : 07-06-2009 o 11:26.
Ijon Tichy jest offline  
Stary 07-06-2009, 13:51   #4
 
Only The Shadow's Avatar
 
Cytat:
Napisał Ijon Tichy
Cytat:
Napisał WiedzminBerengar Zobacz post
Rozumiem ze aby posługiwać sie magia wybierać należy kuglarza, ewentualnie uwodzicielkę? Nie ma czystego maga? pytam bo kuglarz kojarzy sie z cyrkowcem, a maga to mag
Napisał przecież, że magia jest rzadka i dość potężna. Dziwne by było gdyby nagle okazało się, że w wioseczce Nysde jest cała kongregacja magów.
Ijon Tichy dobrze prawi :P
Natomiast tak: klasą, która opiera się tutaj stricte na magii (choć oczywiście nie takiej, jaką dysponują magowie, których w wiosce nie masz co szukać), jest właśnie kuglarz. Zajmuje się on iluzjami, oraz oszustwami (czasem potrafi uzyskać dany efekt bez magii, tak by wyglądał jak wywołany przez czarującego). Uwodzicielka to już niekoniecznie klasa oparta na magii. Jest ona dla niej tylko dodatkowym środkiem, tak samo jak zielarstwo. Poza tym jej moce magiczne ograniczają się przede wszystkim do wpływu umysłowego, pomagają jej też przy zmianach wyglądu.
 
Only The Shadow jest offline  
Stary 07-06-2009, 14:21   #5
 
Mivnova's Avatar
 
KP wysłana
 
Mivnova jest offline  
Stary 07-06-2009, 14:47   #6
 
Komtur's Avatar
 
Do kiedy jest ta rekrutacja, czy może nie ma limitu czasowego?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 07-06-2009, 14:51   #7
 
Only The Shadow's Avatar
 
Poczekam, aż zbierze się odpowiednia ekipa (więcej osób nie ma sensu prowadzić, bo sesja zbyt by się rozdrobniła i spowolniła, a i byłaby niewygodna dla mnie, jako MG).
Już widzę, że zgłoszeń tutaj i na PW dostałem w sumie dość sporo, więc pewnie będę musiał wyłonić graczy biorąc pod uwagę ich KP.

W każdym razie sądzę, że zajmie nam to jeszcze maksymalnie kilka dni, chyba że nie dostanę dostatecznie dobrych KP.

---
edit: zmieniłem zdanie, może lepiej dajmy większą szansę pozostałym i ustalmy jasno termin

Tak więc: w najbliższy piątek wyłonię ostatecznie graczy biorących udział w sesji.

Wstępnie zatwierdziłem dwie KP, natomiast nie jest to jeszcze postanowienie końcowe.
Ciągle też czekam, czy może jakaś pani zdecyduje się na postać uwodzicielki, co nie jest konieczne, ale przydałaby się jedna taka postać.
Dotychczas nie padło też zgłoszenie na myśliwego (mówię o tym, bo nie chcę by cała drużyna składała się z identycznych specjalizacji).
 

Ostatnio edytowane przez Only The Shadow : 07-06-2009 o 15:22.
Only The Shadow jest offline  
Stary 07-06-2009, 21:03   #8
 
Komtur's Avatar
 
Dzięki za odpowiedź i jeszcze jedno pytanie czy poszukiwacz może być łowcą nagród?
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 07-06-2009, 21:47   #9
 
Ostek13's Avatar
 
A właściwie czym się zajmuje "myśliwy", jaką bronią się posługuje?
 
Ostek13 jest offline  
Stary 07-06-2009, 21:47   #10
 
Only The Shadow's Avatar
 
Myśliwy zajmuje się przede wszystkim polowaniem, choć czasem chłopi proszą go też o pomoc w sprawach takich jak 'pojawiające się nocami w okolicy wioski dziwo, które ubija zwierzęta'. Z zasady jest postacią dość szanowaną, z racji wykonywanego zawodu i koniecznego w niej męstwa, siły i znajomości lasu. Jaką bronią będzie się posługiwał, zależy od gracza - przede wszystkim łuki, noże, jednoręczne toporki, być może włócznie. Może nie szkoli się w walce z ludźmi, ale na pewno umie posługiwać się krótkim, jednoręcznym mieczem. No i oczywiście zna się na zastawianiu sideł.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Dzięki za odpowiedź i jeszcze jedno pytanie czy poszukiwacz może być łowcą nagród?
Owszem, może. Ale nie będzie to wtedy znany w całym świecie łowca nagród uganiający się za łepetynami w koronach, a raczej taki, który podróżując zawitał do wspomnianej wioski (być może tropiąc kogoś zgodnie z otrzymanym w Curhan, lub innym mieście zleceniem?). Dla przykładu jego trop urwał się właśnie tutaj, zmuszając go do pozostania w wiosce przez jakiś czas.

Jeśli chcesz grać taką postacią, napisz na PW, bo nie chcę narzucać, ani zdradzać historii postaci.
 

Ostatnio edytowane przez Only The Shadow : 07-06-2009 o 21:52.
Only The Shadow jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171