Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-06-2009, 22:38   #1
 
Storm Vermin's Avatar
 
[WH 40K] Pierwszy Gariański - Rekrutacja dodatkowa

Lord Gubernator Kause Asani siedział w fotelu w swoim gabinecie. Światło słoneczne wpadało do pomieszczenia przez ogromne okna, oświetlając każdy jego zakamarek. Nic nie wskazywało na to, że raptem dwie godziny temu świt rozegnał deszczowe chmury, charakterystyczne dla nocy na Garii.

W zwyczajnych okolicznościach gubernator podziwiałby cudowną pogodę planety, która zarządzał w imieniu Imperatora Ludzkości. Jednak obecna sytuacja w żadnym wypadku nie była normalna. Wielkie, rozzuchwalone bandy orków pustoszyły północne części jedynego kontynentu na Garii. Zbliżyły się nawet niebezpiecznie do drugiego największego ośrodka miejskiego na planecie, Emberiene.

Do walki z zieloną falą zostały wysłane najlepsze oddziały jakie ten skrawek Imperium miał do zaoferowania: 18 000 wyćwiczonych żołnierzy Gwardii Imperialnej, należących do 1. Regimentu Gariańskiego, miały stawić czoła orkom. Pierwszy kontakt z wrogiem miał miejsce niecałe osiem godzin temu, kiedy bandy wywiadowcze zielonoskórych uderzyły na obóz żołnierzy. Bestie zostały wybite oczywiście niemal kompletnie wybite, ale regiment poniósł pewne straty. Raport o Dokładnej skali zniszczeń właśnie docierał do naczelnego dowództwa.

W końcu, po kilkunastu minutach nerwowego oczekiwania, do gabinetu gubernatora wpadł zziajany, młody mężczyzna w mundurze. Złapał oddech, zasalutował, po czym spojrzał na trzymany w ręku wydruk. Po chwili zaczął meldować.

Sir, Pierwszy Regiment ma dokładnie 32 zabitych i 17 rannych, niezdolnych do dalszej walki. Kadra oficerska nie zgłosiła żadnych strat, ale wśród strat jest dwóch kaprali i sierżant. Nie zaobserwowano żadnych strat w ciężkim sprzęcie. Żołnierze właśnie przygotowują się do wymarszu, według raportu za cztery godziny będą w Emberiene.

Asani dał znak młodzieńcowi, aby odmaszerował. Ten jeszcze raz zasalutował, obrócił się na pięcie i wyszedł z pokoju. Gubernator siedział w ciszy niecałą minutę, po czym za pomocą komunikatora wywołał pułkownika Seiga Quee, odpowiedzialnego za nabór nowych rekrutów do PDF.

-Pułkowniku, mówi lord gubernator Kause Asani. W ilu procentach zrealizowano plan powszechnego poboru?

-Sir, melduję, że sześćdziesiąt procent rekrutów jest już w obozach szkoleniowych, za trzy dni będą gotowi do służby.

-Doskonale. Czy Brygada Rezerwowa jest gotowa do działania?. Po uzyskaniu potwierdzenia, Asani kontynuował. Proszę wybrać pięćdziesięciu z nich, którzy pana zdaniem są najlepiej przygotowani do służby na froncie. Następnie ten kontyngent ma wsiąść do Valkyrie, a ta z kolei ma ich przetransportować do Emberiene. Czy to jasne?

-Jak najbardziej sir. Za dwie godziny oddział będzie leciał w wyznaczonym kierunku.

Gubernator pokiwał głową i rozłączył się. Przynajmniej jeden problem z głowy. A za tydzień wszyscy zdolni do walki mieszkańcy Garii staną pod bramami Emberiene i zmiażdżą siły brutalnych potworów. Asani pozwolił sobie nawet na odrobinę optymizmu. Tak, sześć milionów żołnierzy, może słabo wyszkolonych i wyposażonych, ale z odwagą i wiarą w Imperatora w sercach, nie będzie miało najmniejszego problemu z orkami.

Snując takie myśli, lord Asani nawet nie podejrzewał, że do drzwi jego gabinetu zbliża się posłaniec z niepomyślnymi dla całej armii, a już na pewno dla wysokich rangą oficerów, wieściami...
Witam wszystkich w dodatkowej rekrutacji do mojej sesji rozgrywającej się w uniwersum Warhammera 40 000. Postacie graczy mają być zwykłymi żołnierzami Gwardii Imperialnej, wysłanymi do walki z orkami.

W pierwotnej sesji brało udział trzech graczy, jednak jeden z nich w pewnym momencie przestał odpisywać. W związku z tym byłem zmuszony usunąć jego postać z gry. Dlatego poszukuję uzupełnienia. Jednak nie oznacza to, że tylko jeden gracz może dostać się do sesji. Poszukuję do trzech osób chętnych do gry. Mogę zwiększyć ten limit, jeśli dostanę dużo dobrych kart.

Wzór karty możecie znaleźć w starej rekrutacji, do której link zamieszczam na końcu posta. Pisząc historię musicie pamiętać, że wasze postacie nie należały z początku do właściwego regimentu, a do lokalnych PDF (Planetary Defense Force - siły zbrojne mające zaangażować potencjalnego wroga w walkę, dopóki nie przybędą potężniejsze siły.), a dopiero przed chwilą zostały dołączone do regimentu Gwardii Imperialnej.

Czynnikiem decydującym o przyjęciu karty będzie przede wszystkim Historia i Charakter postaci. Jeśli ktoś nigdy przedtem nie grał w Warhammera 40000, a chciałby spróbować swoich sił w tej sesji, niech skontaktuje się ze mną.

Na karty czekam do czwartku 2 lipca, do godziny 22.00.
Wszelkie pytania i zgłoszenia proszę umieszczać w tym temacie.

Na koniec garść linków: do trwającej aktualnie sesji, komentarzy do niej i pierwszej rekrutacji.

Link do sesji

Link do komentarzy

Link do pierwotnej rekrutacji ([WH 40K / storytelling] Pierwszy Gariański)
 
Storm Vermin jest offline  
Stary 18-06-2009, 11:17   #2
 
Micas's Avatar
 
Tym razem na pewno zagram. Mam duże pokłosie weny do Wh40k.

Tylko mam ważne pytanie: czy można zagrać... kobietą? Co więcej, operatorką Plasma Guna, która przed poborem miała iść do zakonu Adepta Sororitas.

Imperium z tego co wiem w czasach wyjątkowego kryzysu nie patrzy na wiek czy płeć - tym bardziej jeśli z tego co mówisz jaśnie oświecony Gubernator Planetarny postanowił posłać na rzeź prawie cały swój naród...

EDIT: W grę wchodzą też opcje pozostałe: operator ciężkiego uzbrojenia, potężny kafar z wielkimi bicami oraz sierżant - najlepiej pozaświatowiec, weteran Gwardii który został dołączony do Garian 1st jako instruktor i podoficer. Obaj faceci.
 
__________________
Endure. In enduring, grow stronger.

Ostatnio edytowane przez Micas : 18-06-2009 o 14:31.
Micas jest offline  
Stary 18-06-2009, 16:41   #3
 
Storm Vermin's Avatar
 
Nie mam nic przeciwko kobietom w armii. Musisz jednak liczyć się z tym, że twoja postać będzie raczona przez "kolegów" z oddziału sprośnymi żartami i innymi formami, że tak powiem, molestowania. Oczywiście, kadra oficerska i podoficerska patrzy na takie zachowania z wyraźną dezaprobatą, ale z tym różnie bywa...

Pozostałe koncepty też są dobre, tak więc wybierz ten, który najlepiej możesz rozwinąć i którym najlepiej będzie ci się grało.
 
Storm Vermin jest offline  
Stary 18-06-2009, 17:11   #4
 
Micas's Avatar
 
Innymi formami - tzn. co? Będą próbowali zgwałcić mi postać? Tu akurat trochę mnie zagiąłeś, bo nie jestem pewien czy ta postać ma być niewiniątkiem czy hardą suką (za przeproszeniem). Nie jestem pewien czy dobrze odegram wtedy kobiecy charakter.

Co do drugiej postaci - myślałem o sierżancie z Cadii, Armageddonu albo jakiegoś innego znanego świata.

Prosiłbym o poradę w tej kwestii, bom niezdecydowany.
 
__________________
Endure. In enduring, grow stronger.
Micas jest offline  
Stary 18-06-2009, 18:03   #5
 
Storm Vermin's Avatar
 
Gwałt to nie molestowanie. Miałem na myśli poklepywania po tyłku i różne takie. W końcu będzie przebywała jako jedna z nielicznych kobiet w stadzie samców, którzy w co najmniej tygodniowej perspektywie nie mają szans na bliższy kontakt z przedstawicielką płci pięknej. Jednak otwarta przemoc wobec towarzysza z oddziału kończy się zazwyczaj szybką ekspedycję w zaświaty, więc będą odrobinę spokojniejsi.

Tworząc postać, musisz pamiętać, że może jest kobietą, ale też żołnierzem i to dość niezłym, bo tylko tacy są wysłani jako uzupełnienia. Jeśli rozważała wstąpienie do zakonu Adepta Sororitas, to nie jest raczej bezbronnym niewiniątkiem. Nie mówię oczywiście, że musi to być jakaś Herod-baba, rozstawiająca wszystkich po kątach. Ale oczywiście, decyzja należy do ciebie.

Co do sierżanta; Cadia jest ceniona w całym Imperium, większość regimentów zorganizowano z grubsza na wzór cadiański. Do tego tamtejsi żołnierze są praktycznie cały czas na froncie, więc będą cenną pomocą. Z drugiej strony, Armageddon był świadkiem jednej z największych wojen z orkami od początku Imperium. Sierżant z tego regionu będzie zapewne posiadał spore doświadczenie w walce z orkami, może posiadać rozległą znajomość ich taktyki, uzbrojenia itp.

Myślę, że w obecnej sytuacji bardziej pożądany byłby sierżant z Armageddonu. Mógłby z pewnością znacząco wspomóc Garian w walce, wykładając żołnierzom sposoby walki z zielonoskórymi. . Ale jeśli bardziej przekonuje cię postać kierująca się typowym dla Cadian honorem, czy bohater z jakiegokolwiek innego świata, wybór należy do ciebie.
 
Storm Vermin jest offline  
Stary 18-06-2009, 18:32   #6
Banned
 
W Gwardii tak samo jak w większości Imperialnych instytucji panuje pełne równouprawnienie. Tak więc obecność kobiety na polu bitwy nie powinna nikogo dziwić. Proporcje są zapewne takie same jak w krajach zachodnich (bo w Polsce jednak z tego co wiem tak wiele kobiet nie garnie się do wojska). Dobrym przykładem byłaby Armia USA, Wielkiej Brytanii i Izraela (z tym, że tam biorą kobiety na siłę, jak wszystkich...). I tak jak napisał Storm, wszelkie przejawy dyskryminacji czy molestowania zakończyłyby się "natychmiastowym plutonem egzekucyjnym" (strzał w czaszkę od oficera).

A co do zakonu to powinieneś chyba uwzględnić, że zamierzała do niego wstąpić z 10 lat temu, te panie przechodzą długi trening/selekcje. Chociaż z drugiej strony nie wszyscy są szkoleni na maszyny do zabijania. Zapewne zdażają się też zwykłe kapłanki.

Może też zrobiłbym kartę... zastanawiam się nad tym ^^Jest miejsce dla sapera, który lubi robić BOOM?
 

Ostatnio edytowane przez darlar : 18-06-2009 o 18:41.
darlar jest offline  
Stary 18-06-2009, 19:04   #7
 
Storm Vermin's Avatar
 
Spec od ładunków wybuchowych? Nie ma problemu. W końcu ktoś, kto umie załatwić kilkunastu orków za pomocą kilku prostych elementów i detonatora jest wysoce pożądany.
 
Storm Vermin jest offline  
Stary 18-06-2009, 20:14   #8
 
Romulus's Avatar
 
Chętnie spróbowałbym swoich sił, najchętniej "złotą rączką": technikiem-mechanikiem z jednego z hive'ów na Garii. Tzn. szeregowcem, ale z zacięciem (i chociaż podstawą wiedzy i zestawem dobrych narzędzi) do naprawiania maszyn i ludzi. Ot, taki miejscowy Van Saar (pojęcie z Necromundy) który trafił do Gwardii.

Natomiast z regimentami Gwardii Imperialnej jest o tyle (nie)ciekawie że zwykle służy w nich jedna płeć (poczytajcie o problemach po dołączeniu ochotników z Vervun do Duchów Gaunta czy serię Ciaphas Cain - połączenie dwóch regimentów Valhallańczyków było ... interesujące - być może to powód dla którego Administratum do tego nie dopuszcza), a w dodatku powstają z rekrutów pochodzących z jednej planety (stąd nazwy jednoznacznie wskazujące planetę pochodzenia). Jeśli już to raczej należy się spodziewać "pozaświatowców" komisarzy - Gaunt został oddelegowany na Tanith ponieważ dowództwo nie wierzyło że świeżo wystawione regimenty z tej planety będą skutecznie walczyły i Ibram miał je wyszkolić i zmotywować...
 
__________________
Why Do We Fall? So We Can Rise
Romulus jest offline  
Stary 18-06-2009, 21:58   #9
 
Romulus's Avatar
 
Gwoli ścisłości - ja tam się nie upieram, po prostu piszę o tym jak to wygląda w znanej mi literaturze, a poza tym nie jestem zwolennikiem dogmatów. Gaunt zresztą też był elastyczny (i może dzięki temu nie padł ofiarą zjawiska znanego pod wdzięczną nazwą "friendly fire" czy innego losowego przypadku nadlatującego zza pleców).

Do jutra, ew. w weekend postaram się dosłać KP. Rozumiem że hiver jest jak najbardziej ok.

Tak przy okazji, zupełną zagadką jest dla mnie to jak Imperium wyobraża sobie koniec służby w Gwardii, oczywiście poza śmiercią na polu chwały. Bo pozostają następujące możliwości: trwałe okaleczenie (i powrót na rodzinną planetę?) oraz prawo do osiedlenia się na zdobytej planecie (i nie oszukujmy się, jak często się to zdarza?). Nie ma czegoś takiego jak rozwiązanie regimentu i powrót na rodzinną planetę czy emerytura. Jak tu zmusić żołnierzy żeby kilkadziesiąt lat grzęźli w błocie/gnieździli się na pokładzie transportowców przedzierających się przez Osnowę/bili się z orkami, kultystami, tau, eldarami, secesjonistami, tyranidami, demonami, nekronami, mrocznymi eldarami i Imperator jeden wie iloma zagrożeniami czyhającymi na tą nieszczęsną ludzkość?!

-------

Pomyłka w poście wyżej: chciałbym zagrać technikiem-medykiem a nie technikiem-mechanikiem (zbytek dobrobytu z tą materią nieożywioną, przydałoby się mieć wpływ również na te słabowite fragmenty organiczne).
 
__________________
Why Do We Fall? So We Can Rise

Ostatnio edytowane przez Romulus : 18-06-2009 o 22:02.
Romulus jest offline  
Stary 20-06-2009, 15:15   #10
 
Storm Vermin's Avatar
 
Może później zastanowimy się nad utworzeniem tematu przeznaczonego do dyskusji na ten i inne podobne tematy, a tymczasem napiszę, że tak jak w poprzedniej rekrutacji, karty proszę wysyłać na mojego maila, tj. mikolaj@textilehouse.pl.
 
Storm Vermin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171