Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-06-2009, 22:50   #1
Zu
 
Zu's Avatar
 
[Autorski, Storytelling] Sesja w Nieludzkich Realiach

Aby oszczędzić czasu tym, których zapewne ta sesja i tak by nie zainteresowała, powiem już na wstępie: mój setting raczej nie spodoba się osobom, które twardo obstają przy sesjach krwawych, brudnych i z trupem walającym się dookoła (np. Warhammer). Chociaż i tu trafić się mogą trudniejsze tematy i klimaty ponure, to jednak wszystko utrzymane jest w wersji dużo lżejszej, bardziej zjadliwej. Jeśli Wy tak nie lubicie, to proponuję poprzestać na tym akapicie i rozejrzeć się za jakąś bardziej interesującą sesją. Natomiast resztę osób - szczególnie te otwarte na nowe idee - zapraszam do czytania dalej.

Cytat:
Istnieje nieskończona liczba możliwych wszechświatów. Od takich, które różnią się od siebie jedynie tym, iż pewna mucha poleciała o kilka milimetrów bardziej wygiętym torem, po takie, które są od siebie diametralnie różne i nic ich ze sobą nie łączy.

Wyobraźcie sobie, że wszystkie wszechświaty są szklanymi kulami.

To, czy łatwo się do nich dostać czy nie, często jest odmienne dla każdej z nich. Istnieją wszechświaty, które może opuścić i do których może wejść nawet najbardziej pozbawiony intelektu byt. Istnieją też takie, które są zamknięte całkowicie hermetycznie i nikt, nawet bogowie nie są w stanie przekroczyć barier, które je otaczają. Poustawiane w niekończących się kolumnach oraz rzędach, uniwersa lewitują w bezkresnej ciemności, tworząc rozciągającą się na wszystkie strony ścianę kul.

To, czy te wszechświaty są duże czy małe, jest kwestią subiektywną. Dla mnie na przykład są, przynajmniej od zewnątrz, tak małe, jak dla gatunku ludzkiego mała może być piłka tenisowa.

Kim ja jestem, spytacie?

To proste. Jestem Narratorem.

Ale nie JAKIMŚ narratorem. Nie takim, jakim może zostać dowolna osoba z dowolnego wszechświata. Jestem TYM Narratorem. Tym, Który Opowiada.

Czym jestem, spytacie? Cóż. Jestem bliżej nieokreślonym, inteligentnym bytem, którego jedynym celem jest opowiadać. Jestem jedyną istotą, która może wejść do każdego ze wszechświatów... oraz opowiedzieć o nich historię.

Przesuńmy wzrok przez nieskończone pasmo szklanych kul.

Zapewne domyślacie się, że w bezkresnym oceanie wszechświatów, z których każdy może być całkowicie inny i zawierać w sobie dosłownie wszystko, muszą istnieć wszechświaty, gdzie gatunku ludzkiego zwyczajnie nie ma. I wszechświaty, które według człowieczego rozumowania oparte są na bajkach dla dzieci.

A takim właśnie wszechświatem będzie ten, z którego pochodzić będzie opowiadana przeze mnie historia.

Popatrzcie... oto on. W tej oto szklanej kuli, ściśniętej pomiędzy nieskończonością innych kul tego samego rozmiaru, znajduje się ten właśnie wszechświat.

Wszechświat, w którym dzieci przychodzą na świat w sposób zbliżony do opowiadanej przez ludzi historyjki o bocianie. Wszechświat, gdzie nikt nie musi chodzić za potrzebą ani myć się. Wszechświat, gdzie po śmierci wszyscy natychmiast rozsypują się w proch. Wszechświat, w którym dominującą rasą istot są anhiczele – stworzenia, które wedle ludzkiego toku rozumowania są antropomorficznymi zwierzętami.

Przekroczmy szklaną barierę tegoż wszechświata... i zbliżmy się do jednego ze światów, jakie się weń znajdują...
Chociaż powyższy opis może Wam dawać jako takie pojęcie o tym czym jest mój setting, to jednak jego dużo klarowniejszy obraz uzyskacie za pośrednictwem tekstu, do którego link znajdziecie poniżej. Jest tego niestety aż 19 stron drobną czcionką, a i tak jest to tekst bardzo ogólny (poza kilkoma elementami, które stanowią bardziej dodatek mogący urozmaicić rozrywkę, niż podstawy świata). Jest on jedynie baaaaaardzo wczesną wersją tego, co chciałbym stworzyć w przyszłości - ale z racji na swoją ogólnikowość, jako wprowadzenie do mojego settingu nadaje się w sam raz. Ponieważ wiem, że i tak nie ma tam wielu odpowiedzi na różne pytania, jakie mogą się Wam zrodzić w głowach, zalecam zasypywać mnie pytaniami za każdym razem, gdy najdzie Was jakaś możliwość. Jednak jeśli macie zamiar rozkładać mój setting na czynniki pierwsze i bawić się w krytyków, to prosiłbym o uprzedzenie - założę do tego temat w odpowiednim dziale.


Powiem od razu: nie mam jednego, konkretnego pomysłu na sesję, na który możecie albo się zgodzić, albo machnąć na niego ręką i wyjść z tematu. Mam na tę chwilę trzy obiecujące propozycje, z których, co więcej, każdą mogę poprowadzić, o ile znajdzie się dość chętnych. Jestem też otwarty na każdy sensowny pomysł, jaki mi podsuniecie i na granie w którym się zgodzicie. Bo oprócz wymienionych propozycji, możemy też poprowadzić m. in. sesję, w której gracie drużyną demonów wykonującą jakieś zadanie dla demonicznego władcy, albo smokami, które tajemniczym zrządzeniem losu ktoś zmniejszył do rozmiaru ludzkiej dłoni. Tylko, że w takim wypadku musicie mi dać czas na dopisanie stosownych informacji oraz wymyślenie sensownej fabuły.

Niezależnie od tego jaka to będzie sesja, limit graczy wynosi od 2 do 4 osób. Prowadzenie sesji dla jednej osoby mija się z celem, a z więcej, niż czterema zwyczajnie bym sobie nie poradził. Preferowałbym też, by gracze byli osobami mającymi dość czasu, by zajrzeć na forum i odpisać przynajmniej raz na 3 dni. To nie jest fajne, gdy sesja trwa całymi latami, bo gracze odpisują raz na tydzień...

Cytat:
Sesja przemyśleniowa
Trafiacie do krainy leżącej dokładnie pomiędzy domenami dwóch bogiń światła: Najwyższej oraz Luminarii. Widzicie, jak pomiędzy wyznawcami tych dwóch bóstw następują spięcia o to jak należy rozumieć ideę dobra. Obydwie boginie mają inne podejście do tej sprawy i objawia się to w nastawieniu ich wyznawców. Co zechcecie w tej sprawie zrobić? Spróbujecie pojednać obydwa rodzaje wyznawców? Czy też może podejmiecie próbę zlikwidowania jednej ze stron?

Sesja zwariowana
Zupełnie przypadkowo trafiacie do domeny Lady Shanth - nieobliczalnej bogini szaleństwa. Szybko okazuje się, że nie jesteście w stanie wrócić do miejsca, z którego przyszliście. Wygląda na to, że nie odejdziecie stąd, nim nie dotrzecie do siedziby Lady Shanth i nie spróbujecie wyprosić u niej otwarcia portalu do domu. A kto wie jak może zareagować na taką prośbę bóstwo obłędu... Co uczynicie? Udacie się do bogini? Będziecie szukać wyjścia na własną rękę? Czy może po prostu zaczniecie badać tę niezwykłą krainę, zdającą się zmieniać w niemal każdej możliwej chwili?

Sesja psychodeliczna
Polując na dręczącego te okolice licza, niechcący trafiacie do tajemniczej doliny, w centrum której błyszczy tajemniczy, gigantyczny kryształ. Niebo jest wiecznie zasnute przez gęste, czarne chmury, a widoczność nad wyraz słaba. Szybko orientujecie się, że są tutaj całe zgromadzenia anhiczeli będących na skraju umysłowego wyczerpania i szaleństwa. Dowiadujecie się od nich, że ta dolina to pułapka: wszyscy już od dawna szukają jakiegokolwiek wyjścia z tego miejsca, nikt jednak nie może go odnaleźć. Co gorsza, wspominany kryształ każdego dnia, o tej samej godzinie zabija losowo wybraną osobę. Nikt nigdy nie wie kto będzie następny. Co zrobicie? Będziecie szukać wyjścia na własną rękę? Będziecie wspierać różnych szaleńców, którzy twierdzą, że znają sposób na wydostanie się z doliny? A może po prostu usiądziecie i będziecie czekać na śmierć?
Co do kart postaci. Zanim powiem jak one miałyby wyglądać, dodam jeszcze, że musicie stwierdzić co byście bardziej preferowali: standardową drużynę złożoną z obcych sobie indywiduów, których los złączył z jakichś powodów razem, czy też może znającą się już całkiem dobrze paczkę znajomych, którzy z takich czy innych przyczyn wędrują ze sobą z własnej, nieprzymuszonej woli. Bo zależnie od tego na co się zdecydujecie, trzeba będzie inaczej przeprowadzić przygotowania do sesji.
- W pierwszym przypadku będziecie musieli wysłać mi na PW swoje karty postaci, których pełną zawartość będę znał tylko ja i osoba, która napisała swoją. Do wglądu wszystkich graczy dostępne byłyby tylko powierzchowne cechy wyglądu, reszty musielibyście się na drodze odgrywki dowiadywać po kawałku w czasie sesji - ma to na celu uczynienie sesji bardziej realistyczną.
- Natomiast w przypadku znającej się drużyny, będziecie musieli wysunąć swoje krótkie (ok. 5 linijek) propozycje postaci, jakimi chcielibyście zagrać. Po ustaleniu kto chce kim grać, trzeba by było sprecyzować jak Wasze postacie mogły się poznać, co mogło je nakłonić do wspólnych wędrówek i jak mogły wyglądać ich wspólne losy przed momentem rozpoczęcia sesji. Dopiero wtedy nadchodziłby czas na stworzenie właściwych kart postaci, uwzględniających ustalone powiązania między nimi.

Jeśli chodzi o same karty. Otóż najchętniej widziałbym je wykonane w dwóch wersjach: czysto formularzowej (wpisujesz odpowiednie informacje w stosowne pola), a także opisowej - czyli takiej, w której postać opowiada o sobie w fabularny sposób. Pierwsza przyda mi się podczas szybkiego zerkania do kart w poszukiwaniu konkretnych informacji, druga zaś pozwoli mi zobaczyć jak wyobrażacie sobie swoją postać i jej odgrywanie. Nie muszą to być wielkie eseje na kilkanaście stron, choć przydałoby się przynajmniej z 3/4 strony A4. Zachęcałbym też do podjęcia próby odpowiedzenia przynajmniej na część z podanych na tej stronie pytań, co zdecydowanie ulepszyłoby postać od strony fabularnej. Jeśli chodzi o rasy, klasy i wyposażenie - nie mam jakichś szczególnych wymagań, poza tym, że postacie mają być normalnymi osobami, a nie półbogami (chyba, że założenia sesji będą inne). W samym zalinkowanym tekście jest wspomniane, że postacie inne od zwykłych anhiczeli będą wymagały omówienia ze mną.

Schemat karty formularzowej (wraz ze wskazówką co jest potrzebne) prezentuje się tak:

Cytat:
: : : Ogólne : : :
Imię:
Nazwisko:
Pseudo:
Płeć:
Rasa:
Wiek:
Klasa/Profesja/Zawód:
(Niepotrzebne skreślić i pominąć.)
Wiara:
Frakcja:
(Podajcie tutaj dowolny rodzaj lokalnego ugrupowania, jaki mógł istnieć w rodzimych stronach postaci - o ile oczywiście dołączyła do jakiegokolwiek.)
Rodzaj mocy: (Jeśli Wasza postać jest magiem lub zna się choć trochę na czarowaniu, to tu jest miejsce do określenia na jakich zaklęciach się koncentruje.)
Umiejętność posługiwania się językiem: (Możecie tu napisać czy Wasza postać sepleni, czy mówi jakąś gwarą, czy ma kwiecistą wymowę, itp.)
Umiejętność posługiwania się piórem: (Tu możecie napisać czy postać pisze ładnie, czy brzydko, czy w ogóle potrafi pisać, czy umie rysować, etc.)
Umiejętności: (Coś niecoś o tym w czym postać jest dobra.)
: : : Wygląd : : :
Włosy:
(Oprócz ich koloru proszę też o podanie tego czy są rzadkie/gęste oraz jak są zwykle uczesane.)
Oczy:
Futro/Łuski:
Ogon:
Budowa:
Rasowe:
(Tutaj opisujecie elementy wyglądu specyficzne dla danej rasy - o ile jakieś są.)
Różne: (Opcjonalne.)
Wzrost:
Waga:
(Niekoniecznie musi być wartość liczbowa, może być powiedziane słownie.)
: : : Ekwipunek : : :
Ubiór:
Broń:
Ekwipunek:
(Wypiszcie mi tu w miarę możliwości różne przydatne drobiazgi, jakie postać może mieć przy sobie - zapewne jest to upierdliwe zajęcie, ale pozwala na uniknięcie późniejszych pytań do MG co postać może JESZCZE mieć.)
: : : O sobie : : :
Pochodzenie:
(Powinniście napisać tu słówko o świecie, z jakiego postać bierze swe pochodzenie.)
Rodzina: (Coś niecoś o matce, ojcu, ewentualnym rodzeństwie i/lub dziadkach.)
Zaprzysięgły wróg: (Jeśli Wasza postać ma kogoś lub coś, czego z całego serca nienawidzi...)
Charakter: (Żadnego enigmatycznego "Chaotyczny Dobry", trochę rozleglej ma być.)
Hobby: (Nie jest wymagane, ale jak ktoś ambitny...)
Podsumowując mojego posta: jeśli jesteście pewni, że bylibyście w stanie grać w moim settingu, to powiedzcie która z trzech propozycji sesji odpowiada Wam najbardziej (lub ewentualnie podsuńcie własną) i jaki poziom znajomości w drużynie bardziej Wam pasuje. Jeśli znajdą się przynajmniej dwie osoby chętne na to samo, to odczekam jeszcze ze trzy dni na dodatkowych chętnych i będziemy mogli zacząć bawić się w przygotowania do sesji.


(Mam nadzieję, że moja rekrutacja zawiera wystarczająco dużo wyczerpujących informacji?)
 

Ostatnio edytowane przez Zu : 23-07-2009 o 17:05.
Zu jest offline  
Stary 19-06-2009, 07:32   #2
 
Sani's Avatar
 
Hmm... Zgłaszam się, brzmi ciekawie. Proponowałabym raczej sesję przemyśleniową albo zwariowaną... Ciężko wybrać.

Re down: raczej indywidualiści, chyba, że ktoś serio chce sie znać...
 
__________________
Destruktywna siła smoczego płomienia...

Ostatnio edytowane przez Sani : 19-06-2009 o 17:04.
Sani jest offline  
Stary 19-06-2009, 09:04   #3
Zu
 
Zu's Avatar
 
Prosiłbym jeszcze o sprecyzowanie który poziom znajomości w drużynie byś preferowała. Możesz to dodać w tym samym poście, by nie było bałaganu.
 
Zu jest offline  
Stary 19-06-2009, 16:57   #4
 
Idylla's Avatar
 
Ja bym się wstępnie zgłosiła, bo zapowiada się ciekawie.

Według mnie chyba sesja przemyśleniowa mam najciekawszą koncepcję. Co do grupy, to zdecydowanie skrajni indywidualiści połączeni z niewiadomych przyczyn.
 
Idylla jest offline  
Stary 19-06-2009, 17:24   #5
Mae
 
Mae's Avatar
 
Też bym się zgłosiła i mnie by zadowalała sesja przemyśleniowa z odrobiną psychodelicznego zabarwienia, o. Zastanawiam się nad swoją postacią, bo mam już pewien koncept. Tylko nie rozumiem do końca, jak mogłabym opisać jej wygląd (jako parówkowatego stworka czy raczej coś bardziej "ludzkiego"?).

Będę śledziła wątek i zobaczę, jak się to dalej rozwinie. Jak znajdzie się już jakiś odważny, co prześle kartę i MG się zdecyduje, co do sposobu prowadzenia to... Stanowczo podniosę łapkę na TAK.
 
__________________
Smile, if you're horny!
Mae jest offline  
Stary 19-06-2009, 19:23   #6
Zu
 
Zu's Avatar
 
Cytat:
Tylko nie rozumiem do końca, jak mogłabym opisać jej wygląd (jako parówkowatego stworka czy raczej coś bardziej "ludzkiego"?).
Jak wolisz. Dopuszczam obie wersje - bardziej ludzką i bardziej "gumisiowatą" (coś jak tutaj, tylko normalnie stoją, a nie na palcach. No i mają pięć palców u rąk, a ogony nie sterczą w górę).

Czyli na tę chwilę mamy 3 graczki (^ ^), preferujące sesję przemyśleniową (plus ze szczyptą psychodeli, jak rzekła Mae) oraz drużynę będącą zbiorem obcych sobie indywiduów. Ok, myślę, że tyle by już wystarczyło. Jeśli macie jakieś pomysły, to możecie powoli wymyślać karty postaci. Poczekamy jeszcze z 3 dni na ewentualną czwartą osobę i jeśli żadna się nie pojawi, a Wy do tego czasu stworzycie już swoje karty, to myślę, że będziemy mogli zaczynać.

Same karty, zgodnie z ideą obcych sobie osób, muszą pozostać tajne dla reszty graczy - ich pełną treść ma znać tylko ja i twórca. Zgadza się, nie możecie nawet powiedzieć sobie kim będziecie grać, bo to mogłoby wpłynąć na ewentualną zmianę postaci. Czyli - element niespodzianki. Prosiłbym o wysyłanie mi ich na PW, a pytania zadawać tą właśnie drogą lub przez GG.

EDIT: Pragnę zwrócić uwagę, że na PW odezwał się do mnie Chester90, zgłaszając swoją chęć dołączenia. Czyli mamy pełną gromadkę do sesji przemyśleniowej. Jeśli więc byliby następni chętni do sesji na moich warunkach, to w którejś z dwóch innych propozycji (albo opartej na własnej).
 

Ostatnio edytowane przez Zu : 19-06-2009 o 22:28.
Zu jest offline  
Stary 22-06-2009, 13:40   #7
Mae
 
Mae's Avatar
 
Minęły trzy dni, a jaaa nie mam karty, cholera, wszystko przez mojego męża, za dużo czasu mu poświęcam ^-^
Chciałam spytać czy może nie lepiej poczekać z kartami i zakończeniem rekrutacji do weekendu? Jak na razie ten tydzień rysuje mi się pod hasłem: badania, badania, wędrówki po lekarzach i szykowanie się do wyjazdu. Kartę naskrobię, ale nie wiem czy będę miała dość mocy twórczej by zacząć odpisywać w sesji, a potem, gdy się to wszystko uspokoi - jak najbardziej pogram. Pomysł zaintrygował mnie na tyle, że nie odpuszczę, grunt, że pomysł na postać mam, całkiem nieźle zarysowany, trzeba to tylko spisać w jakiejś przystępnej formie. ;3
 
__________________
Smile, if you're horny!
Mae jest offline  
Stary 22-06-2009, 14:04   #8
Zu
 
Zu's Avatar
 
Oczywiście, tamte trzy dni to był raczej minimalny termin, po jakim moglibyśmy zacząć, gdyby wszyscy się uwinęli z kartami. Możemy poczekać do weekendu. Ważne, by każdy zdążył zrobić kartę - w miarę możliwości do końca miesiąca.

Tylko podkreślę, żeby się nikomu nie zapomniało: wersja formularzowa oraz opisowa! Co prawda ta druga nie jest obowiązkowa, jeśli przyzwoicie napiszecie formularzową, ale bardzo by mi się przydała.

EDIT: Ze względu na to, że Chester90 jednak odpadł (chyba, że jeszcze to przemyśli), pojawiła się możliwość dołączenia jeszcze do tej sesji.
 

Ostatnio edytowane przez Zu : 22-06-2009 o 16:47.
Zu jest offline  
Stary 23-06-2009, 11:55   #9
 
Bergtagna's Avatar
 
Jestem zainteresowany, ale do piątku nie znajdę czasu, by zapoznać się ze wspomnianym 19-sto stronicowym tekstem. W łikęd będę w stanie w pełni się zaangażować.
Oczywiście istnieje możliwość, że ciekawość weźmie górę nad obowiązkami, ale mimo wszystko, wolałbym mieć czas do łikędu.
 
__________________
-Próbuję zdobyć pieniądze na podróż do Ameryki.
-Gdzie to jest?
-Po drugiej stronie fiordu.

Normann Hætta bongo Utsi Saus
Bergtagna jest offline  
Stary 23-06-2009, 15:44   #10
Zu
 
Zu's Avatar
 
Osobiście zalecałbym najpierw zaznać się z tekstem (przynajmniej pobieżnie), a dopiero później orzec czy faktycznie masz ochotę wziąć udział. Taki Chester90 zobaczył, że z rasami nie jest tak, jak początkowo myślał i zrezygnował...

PS: Dodałem do tekstu spis treści.
 

Ostatnio edytowane przez Zu : 23-06-2009 o 17:53.
Zu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:34.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171