Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-06-2009, 19:51   #1
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
[Historyczne - II WŚ] - Kursk 1943 r. - "Pancerna Pięść"

Słońce nie dawało wytchnienia od kilku dni. Potworny żar lał się z nieba od wczesnych godzin porannych. Ziemia pękała pod wpływem palącego gorąca. Dodatkowo niszczyły ją wielotonowe pojazdy pancerne. Młody mężczyzna leżąc w cieniu stalowej bestii pisał list na kolanie. Wierzył, że jest to jego ostatni list w życiu. Kilka dni temu przyśniła mu się jego własna śmierć. Wiedział już że nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Godził się ze swoim losem, tak samo jak przez całe życie przyjmował w milczeniu każdą krzywdę i cierpienie. Lata temu myślał, że wstąpienie do wojska odmieni jego życie. Niestety było to tylko kolejne złudzenie i kolejna bolesna porażka. Przełożeni i koledzy cenili jego talent i zdoloności, ale nikt nie traktował go poważnie. Wypadki i potknięcia jakie mu się zdarzały sprawiły, że dostał przydomek "Schlafmütze", czyli tyle co "gapa". Nikt nie nazywał go inaczej, nawet przełożeni. Tylko "Schlafmütze" i "Schlafmütze". Czy ktoś znał wogóle jego imię i nazwisko? Bezsensowne pytanie retoryczne.

Skulony i pogrążony w zadumie szeregowy Stieler pisał swój ostatni list do matki. I choć dokładnie wiedział co chce napisać, to odpowiednie słowa przychodziły mu z ogromnym trudem. Powoli litera za literą, słowo za słowem powstawał testament "Gapy".

"Kochana mamo!
Prosisz mnie,bym częściej do Ciebie pisał. Cóż jednak mogę Ci jeszcze napisać poza tym co już otrzymałaś ode mnie. Nic więcej nie mogę dodać, bo tu się nic nie zmienia. Wojna jest piękna tylko w książkach, a tutaj tylko brud, smród i ciągła śmierć. Wiem, że pewnie ten list ocenzurują i nigdy nie dowiesz się co myślę, ale muszę to napisać. Bo choć tylko na chwilę to przynosi mi to ulgę.
Mamo boję się. Nawet nie wiesz jak bardzo. Strach mnie poprostu paraliżuje. I choć codziennie wstaję rano, wykonuję rozkazy i moje obowiązki, to w środku cały czas trzęsę się.
Teraz jest jeszcze gorzej. Dwa dni temu miałem sen. Pamiętasz mamo, jak ciotka Hilda mówiła, że odziedziczyłem po babci dar prorokowania. Zawsze się z tego śmiałaś, a ja naprawdę mam prorocze sny. Wyśniłem wojnę, wyśniłem wypadek ojca, a teraz wyśniłem swoją śmierć. Zostało mi niewiele czasu. Niewiem dokładnie ile, ale napewno nie dożyję jesieni.
Wiem jak i wiem gdzie skończę swoją wędrówkę po tej ziemi. Poznam to miejsce, gdy tylko tam dotrę i wtedy będę wiedział, że to koniec. Nie ma dla mnie ratunku, nie ucieknę przed przeznaczeniem. I tylko proszę Cię mamo, nie płacz. Nie trzeba. Ty musisz żyć i dalej opiekować się Frankiem. Oboje musicie żyć.
Ja już umarłem, ale wy musicie się ratować. Koniec wojny jest bliski i koniec Rzeszy też już widzę. Mamo uciekaj. Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i wyjedź z Berlina. To miasto już za chwilę spłonie. Uciekaj mamo do wujka Bruna. Tam w Ameryce jest wasze ocalenie.
Kończe mamo, bo mój dowódca już idzie. Żegnaj i nie płacz po mnie.

Twój Ditrich.

P.S. Kocham Cię mamo."


- "Schlafmütze" co tak się wylegujesz - krzyknął zbliżający się dowódca - Robota czeka bierz wycior i lufę przeczyść w tej chwili. Za dwie godziny ruszamy.
Szeregowy tylko wstał, schował list do kieszeni i wdrapał się na maskę "Tygrysa".


[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=yTKykgUaMj4[/MEDIA]


Witam wszystkich.
Otwieram rekrutację do sesji, której akcja będzie miała miejsce latem 1943 roku w ZSSR w okolicach Kurska. Wcielicie się w załogę czołgu "Tygrys" i weźmiecie udział w największej bitwie pancernej II WŚ.
Zdaje sobie sprawę, że to dość ambitne zadanie, ale chcę spróbować odtworzyć tamtą historię i spróbować spojrzeć na nią troszkę inaczej.
Sesja w złożeniach jest stricte historyczna, choć planuję wpleść w opowieść element horroru. Nie obawiajcie się jednak, nie mam na myśli macek Cthulhu, ani bezmózgich zombii. Myślę raczej o strachu psychicznym. Główny wątek grozy, będzie osnuty wokół proroczych snów szeregowego Steilera, czyli "Gapy" ze wstępu.

Na razie nie podaje żadnych szczegółów odnośnie konkretnego modelu "Tygrysa" nad którym obejmiecie dowództwo, kompanii ani odcinku frontu, który wam przypadnie. Jestem na etapie zbierania materiałów i te informacje podam później w tym wątku.

Sesja będzie typowym storytellingiem.

Jak już wspomniałem wcielicie się w załogę niemieckiego czołgu "Tygrys", więc może kilka słów o tym.
Czołgi PzKpfw VI Tiger były czołgiem bardzo nowoczesnym i drogim. Dzięki swym właściwością stał się legendą pól bitew II WŚ. Dlatego też selskcja wśród załóg tych maszyn była bardzo rygorystyczna. Kandydat musiał spełniać bardzo wysokie wymogi: fizyczne, psychiczne oraz ideowe. W początkowym okresie, przezbrajano zaprawione w bojach, stare jednostki pancerne. Ćwiczenia załóg, trwały bardzo długo, co najmniej 7 miesięcy, przerzucano je do różnych poligonów na terenie ( Niemiec, Francji, Włoch oraz Danii ). Przygotowanie bojowe, było priorytetem. Każdy członek, był bardzo skrupulatnie przygotowywany, starano się tak dobierać członków do załogi, aby wytwarzała się pomiędzy nimi: " wieź braterstwa " - tak ważna i przydatna podczas walki. Każdy członek załogi, był przygotowywany do wypełniania co najmniej dwóch funkcji. Tym samym w razie poniesienia śmierci jednego członka załogi, drugi mógł go szybko zastąpić podczas walki. Co więcej szkolono czołgistów, do bardzo ekstremalnych zadań, każda załoga była w stanie naprawić własnoręcznie małe oraz średnie uszkodzenia. Była to duża zaleta, ponieważ uniezależniało to załogi maksymalnie od służb naprawczych, tym samym skracało czas naprawy ( związany z transportem do hangarów naprawczych ). Czołgi mogły o wiele szybciej wchodzić ponownie do walki.
Załoga składała się z pięciu ludzi:
- Dowódcy,
- Celowniczego,
- Ładowniczego
- Strzelca-Radiotelegrafisty,
- Kierowcy;
Tak więc żołnierze obsługujący "Tygrysy" to elita.
Właśnie w takich ludzi się wcielicie.

KARTA POSTACI
Poszukję czterech graczy od których odczekuję przede wszytkim historii waszego bohatera. Oto kilka pytań na które odpowiedź chciałbym znaleźć w waszych kartach:
- Jak dostał się do wojska? Z własnej woli, czy z poboru?
- Co robił przed wojną?
- Kim jest jego ojciec, matka? Czy ma rodzeństwo?
- Jak dostał się do załogi "Tygrysa"?
- Jaką pełni funkcję w załodze? Tutaj do wyboru macie cztery opcje: dowódca, kierowca, celowniczy, strzelec-radiotelegrafista. Funkcje ładowniczego będzie pełnić NPC Ditrich Steiler vel "Gapa".
Dodatkowo prosiłbym byście do historii dołączyli krótki opis waszych relacji z "Gapą" (opis Steilera poniżej).
KP przesyłajcie na maila brody8@wp.pl.
To chyba tyle jeżeli chodzi o KP.

Planuje, że pisać będziemy raz w tygodniu. Nie podaje terminu zakończenia rekrutacji, gdyż zależy to od kilku czynników. Po pierwsze jak wspomniałem zbieram materiały, więc sam potrzebuję trochę czasu, dwa mamy sezon urlopowy, więc siłą rzeczy wolimy przebywać na plaży, a nie we wnętrzu dusznego czołgu, po trzecie wszystko zależy od ilości zainteresownych.

Na koniec dodam ważną uwagę.
Mimo, że wcielicie się w żołnierzy III Rzeczy, to sesja pod żadnym pozorem nie ma służyć propagowaniu idei narodowego-socjalizmu, poglądów Hitlera, czy jakiegokolwiek promowania faszyzmu czy rasizmu. Mam to być tylko twórcze odtwarzanie historii
 

Ostatnio edytowane przez brody : 29-06-2009 o 20:59. Powód: zmiana koloru czcionki
brody jest offline  
Stary 29-06-2009, 20:25   #2
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Oczywiście zgłaszam się. Od dawna wyczekiwałem sesji, której akcja miałaby miejsce podczas WWII. Szkoda, że gracze nie będą po stronie Aliantów, ale Niemiaszki też mi nie przeszkadzają.

Miałbym też przy okazji takie oto pytanie:
Do jakiego momentu mamy opisywać historię postaci? Bo chyba nie do samej bitwy? W końcu załoga czołgu raczej nie została skompletowana w ostatniej chwili, więc podejrzewam, że już od jakiegoś czasu działają razem, a trudno się spodziewać by gracze w swoich KP umieścili identyczne historie bez konsultacji ze sobą
I jaki jest termin końcowy sesji (jeżeli jakikolwiek obowiązuje)?

BTW Chciałbym wcielić się w rolę dowódcy.
 
Col Frost jest offline  
Stary 29-06-2009, 20:36   #3
Banned
 
Ostatnio sesje w jakich biorę udział powoli zamierają i bardzo chetnie zgłosze się do tej sesji, szczególnie że gramy przeciw Sowietom

Funkcja myślę że najchętniej pełniłbym rolę strzelca, lecz właściwie ta opcja jest mi obojętna.

PS Zmień kolor dopisku, punkt 4 regulaminu się kłania
 
Arango jest offline  
Stary 29-06-2009, 20:57   #4
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Col. Frost napisał:
Cytat:
Miałbym też przy okazji takie oto pytanie:
Do jakiego momentu mamy opisywać historię postaci? Bo chyba nie do samej bitwy? W końcu załoga czołgu raczej nie została skompletowana w ostatniej chwili, więc podejrzewam, że już od jakiegoś czasu działają razem, a trudno się spodziewać by gracze w swoich KP umieścili identyczne historie bez konsultacji ze sobą
I jaki jest termin końcowy sesji (jeżeli jakikolwiek obowiązuje)?
1. Fakt zapomniałem o tym wspomnieć. Historię opiszcie do momentu dostania się do załogi "Tygrysa". Wszyscy poznacie się w Szkole Wojsk Pancernych w " Padeborn ", uważa się po dziś dzień, że była to kuźnia załóg pancernych, używających Tygrysy. Przez poligon w Padeborn, przeszły trening prawie wszystkie załogi Tygrysów, ze wszystkich ważniejszych jednostek ( używających je w walce ). Tam się poznacie i stamtąd wyruszycie na front.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wasi bohaterowie wcześniej też służyli w jednostkach pancernych, ale nie na "Tygrysach".
2. Nie wiem co masz na myśli pisząc "termin końcowy sesji"?


Zapomniałem jeszcze o jednym. Oto opis postaci:
Ditricha Steiler

To 23 letni berlińczyk, poznaliście się na poligonie w "Padeborn". Przydzielono mu funkcję ładowniczego z drugą funkcją celowniczego. Ditrich już pierwszego dnia otrzymał swoją ksywkę "Gapa", gdy wsiadając na pakę samochodu rozbił sobie głowę o ławkę. Potem podobne wypadki zdarzały mu się często. A to upuścił sobie pocisk na nogę, a to przewrócił o własne nogi. Mimo swojej niezdarności na codzień okazał się świetnym żołnierzem i już wkrótce przekonaliście się, że potrafi on zastąpić każdego z was. Dowódcy go chwalili, ale nadal pozostał "Gapą"
Ditrich jest cichy i nieśmiały. Niewiele mówi, praktycznie nie otrzymuje kontaktów towarzyskich z nikim. Nie chodzi na przepustki, nie pije i nie pali. Bardzo ekscentryczny człowiek. Dużo czasu spędza czytając i pisząc listy lub notatki w "dzienniku". Krążą plotki, że nie przyjęto jego podania do SS oraz że ma wysoko postawionego ojca w Berlinie.
Wszyscy poznaliście jego dar prorokowanie. Sny to jedyna rzecz o której można z nim dłużej porozmawiać. Przewidział datę waszej pierwszej bitwy, awans jednego z waszych kolegów i kilka innych rzeczy. Wielu ludzi z dywizji poprostu się go boi, a zwłaszcza jego proroczych snów.
 

Ostatnio edytowane przez brody : 30-06-2009 o 10:41. Powód: literówki
brody jest offline  
Stary 29-06-2009, 21:12   #5
Banned
 
Czyli o ile dobrze rozumiem nasz konkretny przydział to teraz Padenborn, a nie już konkretny pułk ?

Jeśli to drugie to czy jest to batalion złożony z samych Tygrysów, bo pułków tylko z nich złożonych nie było, czy też po prostu pułk pancerny ?
 
Arango jest offline  
Stary 29-06-2009, 21:19   #6
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Miałem na myśli termin końcowy rekrutacji oczywiście, a nie sesji
 
Col Frost jest offline  
Stary 29-06-2009, 22:07   #7
 
Lunar's Avatar
 
kursk to jeden z moich ulubionych tematów
ale gebelsami..
 
Lunar jest offline  
Stary 30-06-2009, 10:38   #8
Konto usunięte
 
brody's Avatar
 
Col. Frost napisał:
Cytat:
Miałem na myśli termin końcowy rekrutacji oczywiście, a nie sesji
Narazie nie podaje terminu zakończenia rekrutacji. Zależy on od tempa moich przygotowań (kończę właśnie książkę o bitwie o Kursk), od ilości chętnych i od waszego czasu ( w końcu mamy sezon urlopowy).

Arango napisał:
Cytat:
Czyli o ile dobrze rozumiem nasz konkretny przydział to teraz Padenborn, a nie już konkretny pułk ?

Jeśli to drugie to czy jest to batalion złożony z samych Tygrysów, bo pułków tylko z nich złożonych nie było, czy też po prostu pułk pancerny ?
Widzę to tak. W KP opisujecie waszą historię do momentu dostania się do załogi Tygrysa i stawienia się w ośrodku szkoleniowym w Padeborn. Ja w moim poście otwierającym przedstawię opis waszego szkolenia i wasz współny szlak bojowy już jako załoga Tygrysa.
Jeżeli chodzi o konkretny przydział narazie biorę dwie możliwości pod uwagę:
- 503 Batalion Czołgów Ciężkich - Schwere Panzer Abteilung 503;
- 505 Batalion Czołgów Ciężkich - Schwere Panzer Abteilung 505;
 
brody jest offline  
Stary 30-06-2009, 11:40   #9
Banned
 
Co do mojego czasu...
Brody dla mnie wakacje to środek sezonu i do września nie wyjeżdżam nigdzie dłużej niż na dwa dni.
 
Arango jest offline  
Stary 30-06-2009, 14:07   #10
 
Lost's Avatar
 
Ja mam pytanie.
Czy wystarczy wiedza o II WŚ na poziomie szkoły średniej, czy będzie dużo zabawy w niuanse i niuansiki historyczne?
 
__________________
Spacer Polami Nienawiści Drogą ku nadziei.
Lost jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:30.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171