Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-07-2009, 11:47   #1
 
Lindstrom's Avatar
 
[Monastyr]- Niespodziewana Wolta

Proponuję sesję Monastyru, w jakiej zawsze chcielibyście wziąć udział.
Konieczna będzie choćby pobieżna znajomość systemu i klimatu. Zależy mi na trzech zdeklarowanych graczach. To maksymalna ilość przyjętych, jednak dwu też powinno się sprawdzić, jako ekipa.

Do tygodnia czasu tj. północy w sobotę 18 lipca proszę Was o zgłoszenia w tym miejscu, czy jesteście chętni. Piszcie też, czego oczekujecie od gry, ale jeszcze nie proponujcie postaci. Ograniczmy się do preferowanych krajów i profesji.
Gralibyśmy z częstotliwością jednego posta mg na tydzień i przynajmniej jednego posta na tydzień gracza. Rzecz jasna, gdy już rozgrywka się rozwinie. Na początku będzie oczywiście rozpędówka i przewiduję, że będzie to szło wolniej.

O czym będzie przygoda? Tego jeszcze nie wiem; to zależy od Was. Mam parę pomysłów, ale muszę wiedzieć, że trafią na podatny grunt, żebyście w ogóle chcieli w to zagrać. Stąd tydzień na podanie preferencji.

Ja sam preferuję rozgrywkę pełną intryg, najlepiej rozgrywanych na szczeblach państwowych. Walka, jeśli występuje, to jako tło bądź zwieńczenie intrygi. Coś pomiędzy klasycznymi "Trzema muszkieterami" a "Ostatnim władcą pierścienia". Podejrzewam, że możliwe byłyby wahania w stronę bardziej militarną bądź bardziej szpiegowską. To już zależy od Was.

Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o Waszych pomysłach na grę. Może pomogą w tym te pytania:

1. Jaką rolę chcesz odgrywać w świecie gry (pionek/kurier/ambasador/książę) ?- nazwy są jedynie poglądowe, bo jak widzicie różnią się stopniem autonomii i możliwością kształtowania własnych działań.

2. Jaki ma być "zasięg" kampanii (miasto/kraj/dominium) ? Innymi słowy - stacjonarna czy "powieść drogi"?

3. Jaki ma być wpływ głównej osi kampanii (głównych wydarzeń) na świat gry (żaden/mało znaczący/ istotny/"trzęsienie ziemi")? - czyli czy rzecz ma dotyczyć zajazdu na dworek sąsiada czy też odeskortowania pewnego wielce potężnego artefaktu do miejsca zniszczenia?

4. Na co liczy Wasza postać w świecie gry (chwała/wpływy/majątek/odkupienie/bohaterska śmierć/inne[wymień])?

5. Jak ma się zachowywać świat gry (stabilny/powolna/dynamiczna zmiana/chaos)?

6. Kwestie wiary w kampanii (pomijane/zahaczone/ dotknięte/fundamentalne)? Nie chodzi tu o wiarę zinstytucjonalizowaną (Kościół/Inkwizycja/Papież) lecz wiarę w życiu tak npc-ów jak i Waszych postaci.

7. Jaka magia w kampanii (nieobecna/słaba/dostrzegalna/silna)?

To tyle na początek, by było na czym oko zawiesić. Piszcie. Gryzmolcie jak najwięcej i jak tylko się da na temat. Im więcej wiem, tym mniej muszę zgadywać, a tu nie zawsze można zgadnąć. Jednak w pierwszym rzędzie - dajcie mi odpowiedź na te siedem pytań.

Mam do Was prośbę - piszcie w tym temacie w jednym poście, edytowanym na bieżąco, gdy przyjdzie Wam do głowy coś nowego. Łatwiej będzie mi ogarnąć kto co mówi i zatem wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom.

Tak, czy inaczej - w niedzielę 19 lipca rekrutacja zostanie zakończona. Wybrane zostanie (o ile będzie jakiś odzew) do trzech najbardziej spójnych i interesujących propozycji. Czekam na Wasze zgłoszenia.

EDIT: Rekrutacja przedłużona do 16 sierpnia włącznie.
 
__________________
Ni de ai hao - xue xi hai shi xiu xi?

Ostatnio edytowane przez Lindstrom : 25-07-2009 o 10:45.
Lindstrom jest offline  
Stary 15-07-2009, 09:35   #2
 
baltazar's Avatar
 
Wielmożny Panie Lindstrom,

Wyłożyć pragnę jak ja zapatruję się na możliwą sesję w tym wielce bliskim memu sercu systemie jakim jest Monastyr.

Przede wszystkim znalezienie tych 3 zapaleńców do gry, którzy po miesiącu czy dwóch nie powiedzieliby pass... lub po prostu znikli z LI. Niestety obaj mamy złe doświadczenia w tym zakresie.

Co do samej formy:

- jak najbardziej intryga na szczeblu państwowym jest pociągająca ale taka, w której gracze pomimo głównych ról są jednak pionkami na wielkiej szachownicy. Takimi "pionkami", którzy mają niezaprzeczalny wpływ na finał... mimo to są tylko jakimś trybikiem (lub piaskiem pomiędzy tymi trybikami) - od chociażby wspomniany przez Ciebie bohater Trzech Muszkieterów - d'Artagnan. Kim on był przy takim graczu jak Kardynał Richelieu... Tutaj oczywiście nie ma to znaczenia czy ktoś ma tytuł Księcia czy jeno kawalera, chodzi raczej o wpływ na kreowanie tej polityki państwowej.

- zasięg? hmmm tak naprawdę to nie ma znaczenia

- ocieranie się o wielką politykę dostarcza tej nutki dreszczyku, byłoby miło móc brać udział w wydarzeniu, o którym będą pisać historycy Dominium.

- na co liczy, nie mam tej postaci więc jeszcze nie wiem... ale pewnie to będzie mieszanka odkupienie win i odzyskania straconej pozycji.

- stabilność świata nie ma znaczenia - oczywiście takie bomby jak śmierć władcy czy wybuchy wojen raz na miesiąc to przesada.

- wiara, jednak z mojej perspektywy to sprawa nieco poboczna.

- magia, ja jednak jestem zwolennikiem bardzo niewielkiej jej ilości w kampanii.

Natomiast nadmienić w tym miejscu należy, że przygoda musi mieć odpowiednią dynamikę. Bo bez tego marny jej los. Jednak sesje na forum muszą wyglądać inaczej niż te w realu. Więc nadawanie tempa jest konieczne. Należy znaleźć ten środek pomiędzy intrygą, a akcją. Zbytnia koncentracja na spisku / dialogu / dywagacjach może za bardzo spowolnić dlatego zdaję się na rozsądek MG w znalezieniu tego złotego środka.

Co do przygotowania postaci - w tej chwili fizycznie nie jestem w stanie. Na 99% od 17 jestem na 2tygodniowym urlopie. Dopiero po jego zakończeniu mogę coś przygotować.

Póki co jednak zostaję do dyspozycji WM i chętnie będę kontynuował naszą korespondencję.

Baltazar
 
baltazar jest offline  
Stary 18-07-2009, 12:28   #3
 
ZBGfromWPC's Avatar
 
Witam na początek przywitam się ładnie po dość długiej nieobecności na forum spowodowanej brakiem neta(stancja). Teraz mogę już pośwęcić się ładnie.

Monastyr system z którym zetknąłem się jakieś pół roku temu gdy kumpel przywiózł księgę od brata. Rozegraliśmy kilka sesji i jestem pod wrażeniem bo gra sprostała temu czego od dawna szukałem.

Co do roli w świecie to sądzę, że najbardziej pasowała by mi rola kuriera z tych wymienionych przez Ciebie a ogólnie kogoś kto działa bardziej z ukrycia. Będąc ciągle tam gdzie trzeba ale nie rzucając się i nie wychylając niepotrzebnie.
Zasięg kampanii, tu ja bym ograniczył do jednego kraju. By można się było skupić. Chociaż to zależy też moim zdaniem od tego jak gracze będą znali system. Co do znaczenia myślę, że podobnie niech to będzie coś co może naprawdę wpłynie na jeden z krajów a na innych wywoła jakieś tam plotki, głosy aprobaty lub niezadowolenia ale też nie wykracza zbytnio poza granice.

Na co liczy postać??.... Lubię grać kogoś kto potrafi się poświęcić dla dobra sprawy. Bynajmniej w tego typu systemie odpowiadało by mi to. Od razu jedna powiem nie chodzi mi o całkowitego misjonarza, tylko kogoś kto dla dobrej sprawy potrafi zrezygnować z majątku.

Kwestia wiary moim zdaniem jak najbardziej rozwinięta. Od razu zaznaczam, że chciałbym grać kimś niezdecydowanym do końca w kwestie wiary. I z tym wiązałbym swoją tajemnicę.

Magia obecna ale bez przesady, żeby nie była co chwilę.


Takiej sesji jestem gotów się poświęcić w 100% i dać z siebie naprawde sporo. Pozdrawiam i czekam na jakieś informacje.

Ja szlachetnie urodzony Wertigo Malledis pochodzący z Agarii wiele czasu spędzający na froncie przekazując informacje między posterunkami swoją przygodę najchętniej zacząłbym w Cynazji, lub Karze. (Odpowiedź jest związana z tym, że Agarię znam bardzo dobrze a jako, że księgę będę miał spowrotem dopiero na dniach to tak z głowy podaje ewentualnie zedytuje jeszcze raz jak coś zechcę zmienić.)
 
__________________
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni.

Ostatnio edytowane przez ZBGfromWPC : 18-07-2009 o 13:59.
ZBGfromWPC jest offline  
Stary 18-07-2009, 13:34   #4
 
Lindstrom's Avatar
 
Witam wszystkich zainteresowanych. Pora na dookreślenie rejonów geograficznych w których rozgrywać się będzie akcja.

Podajcie proszę trzy nacje których przedstawicielami chcielibyście grać. Jako pierwszy podajcie ten najbardziej preferowany, jako ostatni ten najmniej.

Następnie podajcie kraje, w których preferujecie rozgrywkę. Także w porządku od najbardziej do najmniej ulubionego.

I tak na przykład: Mości X de Y y Z wywodziłby swój ród najchętniej z Agarii/Kary/Kartiny a przygód zażywałby w Cynazji/Dorii/Kartinie.

Proszę, żebyście w odpowiedzi jedynie zedytowali swoje stare posty.
 
__________________
Ni de ai hao - xue xi hai shi xiu xi?
Lindstrom jest offline  
Stary 19-07-2009, 18:55   #5
 
Lindstrom's Avatar
 
Rekrutację przedłużam do 16 sierpnia ze względu na sezon urlopowy, z którego sam również pragnę skorzystać. Na necie nie będzie mnie od 27 lipca do 16 sierpnia włącznie.

Podsumowując: na razie ZBGfromWPC jako jedyny jesteś przyjęty. Witaj na pokładzie NW, jakakolwiek miałaby nie być. Do miesiąca powinno się okazać, czy będą jeszcze inni gracze. Mam mocną deklarację baltazara, zatem jestem raczej spokojny, że projekt ruszy.

Tymczasem - piszcie jakie macie pomysły na tropy/motywy. To ma być najlepsza sesja Monastyru, w jaka zawsze chcieliście zagrać. Uchylcie więc rąbka tajemnicy.
 
__________________
Ni de ai hao - xue xi hai shi xiu xi?
Lindstrom jest offline  
Stary 25-07-2009, 09:40   #6
 
Komtur's Avatar
 
Zgłaszam się też, choć z czasem krucho. Najchętniej zgrałbym Bardańczykiem lub Ragadajczykiem. Umiejscowienie przygody to Cynazja lub Kord. Typ przygody to braterstwo i swoboda ducha w konfrontacji z dworskimi machinacjami. Magia i mroczne siły obecne, ale wprowadzane subtelnie, może jako trzecia strona konfliktu.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 25-07-2009, 10:43   #7
 
Lindstrom's Avatar
 
Komturze! To jeszcze tylko gdybyś mógł się odnieść do pytań 1-6 z mojego pierwszego posta?

Wszystkim chętnym przypominam o nieustającej prośbie o tropy/motywy!
 
__________________
Ni de ai hao - xue xi hai shi xiu xi?

Ostatnio edytowane przez Lindstrom : 25-07-2009 o 10:47.
Lindstrom jest offline  
Stary 26-07-2009, 20:40   #8
 
Komtur's Avatar
 
A więc odpowiadam.

1. Rola jaką chciałbym wybrać dla mojej postaci to wolny strzelec, czyli raczej pionek. W sytuacji gdy chce się grać Bardańczykiem to chyba najlepsze wyjście.

2. Zasięg kampanii jest mi w zasadzie obojętny.

3. Wpływ akcji na świat gry wybieram istotny. Podobnie jak Baltazar uważam że intryga na szczeblu państwowym będzie w sam raz.

4. Na co liczy moja postać? Hmm... trudne pytanie bo tajemnicy jeszcze nie wybrałem, ale dobrym motywem działań Bardańczyka jest zemsta. Przykładowo cynazyjski przyjaciel zostaje w tajemniczych okolicznościach zamordowany, więc bohater przybywa do centrum cywilizacji by odszukać morderców.

5. Zmiana w świata gry jest mi w zasadzie obojętna. Równie dobrze będę się bawił w stabilnej sytuacji (gdzie zmiana władzy nie wpływa na ustrój) lub podczas rewolucji.

6. Wiara raczej tylko zahaczona. Wiecie jacy są Bardańczycy.

7. Magia obecna, ale jak pisałem wcześniej efekt mrocznych machinacji subtelny.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 28-07-2009, 12:34   #9
 
merill's Avatar
 
1. Ragadyjczyk, ew. Bardańczyk, rozważam jeszcze człowieka z Południa Dominium, ale to ostatnia opcja, co do profesji to raczej jakiś wolny strzelec, weteran, mściciel, najemnik, coś w ten deseń.

2. "Powieść drogi" brzmi nieźle.

3. Co do wpływu na świat to optowałbym za złotym środkiem, czyli wpływ tak, ale na szczeblu regionalnym, ograniczającym się do jednego regionu, państwa.

4. Odkupienie win i zemsta na zabójcach rodziny, myślę że to dobry motyw przewodni dla mojej postaci.

5. Zmiany mogą być, ubarwią rozgrywkę.

6. Co do wiary to raczej marginalnie, zarówno do Instytucji jak i ludzi. Przy czym filozofia wyznawana przez postać to szkoła "szarlejowska" z Sapkowskiego.

7. Magia może być, ale subtelna i podstępna, żadnych rojów meteorów, czy przyzwań demonów.

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 18-08-2009, 20:12   #10
 
Lindstrom's Avatar
 
Panowie, czas na nieco spóźnione podsumowanie rekrutacji. Na początek dobre wieści.

Wszyscy spełniliście przedstawione warunki, a zatem jesteście przyjęci. Odtąd wspólnie stawiać czoła przeciwnościom będą Waszmościowie: baltazar, ZBGfromWPC, Komtur i Merill. Gratulacje, Moi Drodzy. Dominium mocno na Was liczy.

A teraz łyżeczka dziegciu, żeby nie było zbyt słodko. Po zamknięciu rekrutacji i otwarciu sesji zaczniemy od postów w komentarzach. Powód jest prozaiczny - ma to być sesja dla każdego z Was optymalnie najlepsza, a macie już na tym etapie rozbieżne oczekiwania. Miejsce na dyskusję widzę jedynie w komentarzach. I tak - o ile zasadniczo mam już kilka pomysłów fabularnych, to pozostaje stworzenie Waszych bohaterów oraz ustalenie ich wzajemnych ( jeśli wystąpią) powiązań i "lokacji startowej". Tym zajmiemy się w pierwszym rzędzie. Kto z Was będzie zainteresowany, ten z pewnością dorzuci swoje trzy grosze, do czego gorąco Was namawiam. Pierwsze konkrety z mojej strony pojawią się tam lada dzień, optymalnie w okolicach soboty.

Proszę o zamknięcie rekrutacji.
 
__________________
Ni de ai hao - xue xi hai shi xiu xi?
Lindstrom jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:39.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171