Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-07-2009, 01:08   #1
 
Fehu's Avatar
 
[DnD: FR] Wigilia Końca Świata"... Usłyszeliśmy jeszcze straszliwy huk, straszliwy. A potem niebo zgęstniało i czarne chmurzyska utonęły w morzu na ciemniejącym horyzoncie, aż zupełnie straciliśmy je z oczu. Zapadła niepokojąca cisza i napawający grozą mrok. Świat wstrzymał oddech. Trwało to może kilka sekund, a może dobrych parę godzin. Strach, paraliżujący strach zmroził nam serca. Na próżno czekaliśmy na grzmoty i błyskawice, na dziki szum morza i wycie wiatru. Wszystko zniknęło tak nagle... I równie bez ostrzeżenia pojawił się oślepiający błysk. Olbrzymia eksplozja rozdarła niebo, fale wzbiły się wysoko w powietrze. Nikt nie zdążył nawet pisnąć. Było już po wszystkim..."


[MEDIA]http://www.musicuploader.org/MUSIC/4197651248128082.mp3[/MEDIA]

Śmierć Tiamat


"Jeden niebieski, jak oko północy
Drugi szmaragdów kolory przywodzi
Trzeci jaskrawy, jak ogień wśród nocy
A czwarty swą bielą za sobą wodzi"


"Rok tysiąc czterysta jedenasty, wedle starej rachuby Dolin, dnia osiemnastego Młota, Almraiven.
Wiatr się wzmaga, zwierzęta są niespokojne. Burza zbliża się nieuchronnie. Niebawem dosięgnie wybrzeża i w krótkim czasie opanuje cały kontynent. Pozostały nam dnie, może miesiące. Na horyzoncie, daleko na Bezdrożnym Morzu widać już czarne pręgi. Ostatnie fale docierają do naszego miasta. Nie ma już dla nas nadziei. Nie ma nadziei..."Konnichiwa!
Prezentuję Wam nowego PBFa mojego autorstwa, tym razem osadzonego w realiach DnD: Forgotten Realms. Powyżej macie skromny wstęp, ukazujący podłoże fabularne dla sesji.

Nie przedłużając, potrzebuję pięciu graczy i ani jednego mniej, czy więcej (wymóg scenariusza). Przewiduję stosunkowo długą i rozbudowaną rozgrywkę, ale wszystko oczywiście zależy od chęci i zaangażowania graczy

Wymagać będę przynajmniej dwóch konkretnych postów tygodniowo. Co rozumieć przez określenie 'konkretnych'? Możemy przyjąć, że '10-linijkowiec' to już konkretny post.

Póki co nie podaję konkretnego terminu zakończenia rekrutacji. Takowy ustalę, gdy otrzymam już przynajmniej pięć kart. Dla dociekliwych - rekrutacja potrwa przypuszczalnie dwa tygodnie lub coś koło tego, zależnie od zainteresowania sesją.

Jak wspomniałem, rozgrywka toczyć się będzie w settingu Forgotten Realms. Obowiązuje system DnD 3.5, jednakże mechanikę ograniczymy do minimum [bez kostek]. Zatem wszelkie wartości liczbowe i aspekty mechaniczne służyć będą jedynie celom orientacyjnym.

Wymagania kart (które należy słać tylko i wyłącznie ma moje PW):

1. Imię, nazwisko, przezwisko, przydomek, tytuł, inne miana...
2. Płeć
3. Wiek (proszę nie robić osób niepełnoletnich)
4. Rasa
5. Klasa (bez prestiżowych / nie można grać psionikami)
6. Wyznanie (bóstwo opiekuńcze lub ateizm)
7. Charakter
8. Atrybuty (przyznawanie atrybutów na zasadzie Point Buy: Klik / w razie problemów zgłaszać się do mnie na GG)
9. Opis wyglądu (uwaga: do karty należy dołączyć avatar postaci!)
10. Umiejętności
11. Atuty (tylko z Podręcznika Gracza!)
12. Historia
13. Inne (wszystkie informacje, które chcecie dodać, a nie było dla nich miejsca wcześniej)

- Nie posiadacie ekwipunku! Macie przy sobie jedynie podstawową odzież (tzn. możecie opisać dobytek postaci, ale w chwili rozpoczęcia gry utraci ona wszystko, co do tej pory miała)
- Rozpoczynacie grę na piątym poziomie doświadczenia
- Historia postaci powinna kończyć się około roku tysiąc czterysta dziewiątego Rachuby Dolin

No, to by było na tyle. Liczę na liczne zgłoszenia ;'>
W razie wszelkich pytań, zapraszam na Gadu, PW, albo po prostu walcie w tym temacie. Zachęcam do komentarzy i krytyki!

@Edit: Nie przyjmę na sesję dwóch przedstawicieli tej samej klasy, dlatego prosiłbym, aby w postach zgłoszeniowych podawać klasę i rasę jaką ewentualnie się zagra. Pozwoli to Wam lepiej się zorientować, jakich postaci raczej już nie robić, chociaż oczywiście dopuszczam wolną konkurencję. Spośród kart takich samych profesji wybiorę rzecz jasna tą - moim zdaniem - najlepszą.

@Edit2:
Cytat:
Ach, kompletnie zapomniałem wspomnieć o jednej, ważnej rzeczy, mianowicie: językach.

Musicie wiedzieć, że jestem przeciwnikiem języka 'Wspólnego', toteż na sesji nie uznaję takiej opcji. Przyjmujemy, że nie ma czegoś takiego, jak Wspólny. Podwspólny istnieje, ale pod nazwą Podziemny [żeby ładniej to wyglądało]. Zatem jeżeli wasze postacie nie będą znały języka, którym włada jakiś NPC, nie będziecie się z nim mogli porozumieć.
Zabieg taki wprowadzam w celu urozmaicenia i zwiększenia realizmu gry [bo kto widział język, który zna każda istota na świecie? ;'x]. Co do mechanizmów zdobywania języków, nie ma zmian. W razie problemów i nieścisłości zapraszam oczywiście na Gadu lub PW.
 
__________________
Gadu: 1691997, zadzwoń! ;'x

Ostatnio edytowane przez Fehu : 28-07-2009 o 18:37.
Fehu jest offline  
Stary 21-07-2009, 11:45   #2
 
Radok's Avatar
 
Zgłaszam się, łotrzyk nizołek.
 
Radok jest offline  
Stary 21-07-2009, 12:53   #3
 
Highlander's Avatar
 
Cytat:
Napisał Fehu Zobacz post
Konnichiwa!
Na forum, z tego co pamiętam, obowiązuje język polski. Szczególnie w głównej treści notek. Podpisy i ksywki są z reguły ignorowane. Nie wiem też co ma do sesji tego typu pseudo-japoński zwrot, bo najwyraźniej nie jest powiązany z mechaniką, czy nazwą własną świata. Jeśli już dajesz tego typu rzeczy, to przedstawiciele moderatury z reguły zalecają opatrywanie ich przypisami z odpowiednim tłumaczeniem. Wierz mi, nie każdy jest fanem tej kultury, orientując się nawet w tak prostych zwrotach powitania.

EDYCJA, DÓŁ.
Napisałem, że nie rozumiem powodu zastosowania, nie samego terminu. Skoro wszystko, co zostało przekazane, można równie dobrze wyrazić po polsku. Zwracam na to uwagę, bo przestrzeganie regulaminu jest obowiązkiem wszystkich użytkowników forum. Nie tylko moderatury. Czego osoba, z tak długim stażem niestety może nie rozumieć.

Miło, że tak dobrze znasz regulamin Highlanderze. Jednak to nie twoja rekrutacja, a twój post nie wygląda jak zgłoszenie do niej. Proszę o zaprzestanie spamowania w czyichś rekrutacjach jeśli nie masz zamiar w nich grać.

Pozdrawiam merill


Zabrałem jedynie głos w sprawie, do której obsługa ostatnimi czasy podchodzi selektywnie, subiektywnie i wybiórczo. Na co ja też nie omieszkam zwrócić uwagi jej reprezentantowi, jak i osobie usytuowanej wyżej.

Pozdrawiam High.

Nie twój rekrut, nie zgłaszasz się... nie spamuj. I tyle...
Mam nadzieję że ostatni raz muszę zainterweniować.

-merill-
 
__________________
People said that there was one law for the rich and one law for the poor, but it wasn’t true. There was no law for those who made the law, and no law for the incorrigibly lawless. All the laws and rules were for those people stupid enough to think like Cockbill Street people.

Ostatnio edytowane przez merill : 21-07-2009 o 17:09.
Highlander jest offline  
Stary 21-07-2009, 14:06   #4
 
Radok's Avatar
 
A ja nie wiem po co tutaj spamisz. To temat do rekrutacji a nie do pisania że nie rozumiesz takiego prostego zwrotu. Mogłeś równie dobrze napisać mu to na pw. Zresztą zachowujesz się jak moderator a z tego co widzę nim nie jesteś.

A tak w sprawie rekrutacji, czy są jakieś konsekwencje ateizmu?
 
Radok jest offline  
Stary 21-07-2009, 17:01   #5
 
Fehu's Avatar
 
Pozwolę sobie zignorować wystąpienie Highlandera, który wyraźnie się nudzi i nie zna określenia 'nadinterpretacja regulaminu'...

Konsekwencją ateizmu na Torilu jest brak możliwości zbawienia po śmierci, ale to chyba za bardzo nie dotyczy rozgrywki. Co się tyczy spraw bardziej przyziemnych: faeruńczycy to osoby z reguły religijne. Rzecz jasna w niektórych kręgach istnieje tolerancja religijna, ale przez ogół istot rozumnych ateiści postrzegani są jako osoby zepsute, potwornie leniwie i niegodne szacunku. Podsumowując, niewierzący to dyskryminowana mniejszość.
No i oczywiście ateiści nie mogą obrać takich klas jak druid, kapłan, paladyn, czy tropiciel.
 
__________________
Gadu: 1691997, zadzwoń! ;'x
Fehu jest offline  
Stary 21-07-2009, 20:09   #6
 
Lavina's Avatar
 
Wstępnie jestem zainteresowana. Człowiek Druid (kobieta). Jeszcze zobaczę czy dam radę zrobić kartę.
 
Lavina jest offline  
Stary 21-07-2009, 21:39   #7
 
Jendker's Avatar
 
Czy jest możliwość grania rasami potężniejszymi? W tym przypadku chodzi mi o aasamira paladyna. Bardzo mnie ciągnie żeby zagrać tą kombinacją.
 
Jendker jest offline  
Stary 21-07-2009, 21:44   #8
 
Fehu's Avatar
 
Aasimar nie jest aż tak potężną rasą ;'D
Oczywiście, że można nim grać, ale konsekwentnie rozpoczniesz grę z 4. poziomem doświadczenia.
 
__________________
Gadu: 1691997, zadzwoń! ;'x
Fehu jest offline  
Stary 21-07-2009, 22:14   #9
 
Hirin's Avatar
 
A o którą edycję DnD chodzi? Bo ja posiadam niestety tylko edycję 3.0. Jeśli może być, zgłoszam się wstępnie jako drow czarodziej (rozumiem że zaczynam na 3-ecim poziomie doświadczenia?)
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?

Ostatnio edytowane przez Hirin : 21-07-2009 o 22:35.
Hirin jest offline  
Stary 21-07-2009, 22:31   #10
 
Fehu's Avatar
 
Cytat:
Napisał Fehu
Obowiązuje system DnD 3.5
Z tego co wiem, edycja 3.0 od 3.5 nie różni się aż tak bardzo, zwłaszcza że gramy praktycznie bez mechaniki. Atuty, umiejętności itp. muszą być jednak oparte o Podręcznik Gracza do wersji 3.5.

Drow ma ECL +2, więc tak, zaczniesz na 3. poziomie doświadczenia.
 
__________________
Gadu: 1691997, zadzwoń! ;'x
Fehu jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171