Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-08-2009, 18:24   #1
 
Sayane's Avatar
 
Angry [Rekrutacja] Pani Kryształu

Witam,

postanowiłam zaryzykować i zrobić rekrutację dodatkową do PK. Rekrutacja ta jest o tyle specyficzna, że szukam prowadzącego dla NPCów: lilenda, Latiena Elorena (który wystąpił epizodycznie w II rozdziale sesji) i sukkuba, Liliel.

Uprzedzam od razu, że odrzucę wszystkich graczy, którym się wydaje, że zagrają super-mega-wypaśną bestią. Sesja jest na myślenie, nie na rąbankę.Zadanie rekrutacyjne: napisać kolejny post do sesji. Proste, prawda?

Moje wymagania, które powinien spełnić potencjalny gracz to:
  • mieć dobrą opinię na forum
  • zostać zaakceptowanym przez resztę graczy
  • pisać dobrze, w miarę regularnie
  • i - co najważniejsze - dotrwać do końca sesji.
Pisząc: "dobra opinia" nie mam na myśli tego, że przyjmuję jedynie stare wygi albo sławy. Co mi po graczu, który pisze jak młody Szekspir, ale porzuci sesje po miesiącu czy dwóch? Szukam gracza, który ma opinię solidnego - nawet jeśli grał tylko w jednej, jedynej sesji. Uprzedzam, że będę sprawdzać zarówno wcześniejsze sesje jak i opinię gracza u jego ex-MG (tym samym oczywiście nie przyjmuję nowicjuszy).

Znajomość poprzednich rozdziałów Pani Kryształu nie jest wymagana ani do gry, ani do rekrutacji - oprócz III cz. rzecz jasna. Miło by było oczywiście, gdyby gracz był stałym czytelnikiem, gdyż ułatwi mu to wczucie się w klimat; ale tak na prawdę łechce to jedynie moją próżność Przyjęty na lilenda gracz będzie musiał zapoznać się z niewielkim fragmentem II cz., który dostarczę potem. Będzie miał również trochę informacji o świecie, dlatego przynajmniej początkowe posty powinny być konsultowane ze mną.
Zapraszam na GG po szczegóły (1715432). Jeśli nie znajdę nikogo satysfakcjonującego, postać pozostanie NPCem.

***

Lilendzi to chaotycznie dobrzy przybysze. Kochają sztukę i dziką naturę, są wrażliwi, ale i mściwi. Tak mówi bestiariusz. Jednak Latien będzie nieco inny: przede wszystkim praworządnie dobry, a równocześnie wątpiący w słuszność ustanowionych praw. Według karty postaci na poziomie 9, o którą poproszę przyjętego gracza, będzie on bardem/zaklinaczem, w dowolnych proporcjach.

Wg. mojej wizji Latien jest spokojnym, dobrze ułożonym mężczyzną, wrażliwym jak wszyscy lilendzi na piękno przyrody i sztuki; bardzo religijnym i praworządnym. Na Kedros wiara w Zivilyn (nieco zmodyfikowana bogini z Dragonlance) graniczy z fanatyzmem, jednak jemu zdarzyło się nagiąć zasady w imię słusznej sprawy (szczegóły w mailu i w sesji). Możecie go przedstawić jako melancholijnego barda albo i nie, jednak głód wiedzy, odwaga i waleczność - a przede wszystkim lojalność wobec przyjaciółki wiara w słuszność jej poczytań - są cechami równie ważnymi, jeśli nie ważniejszymi.

I na koniec uwaga: na Kedros wszystkie stworzenia mają - powiedzmy - wrodzoną profesję władcy żywiołów, zaklinacza, czy jak tam zwał. Proszę wybrać sobie jakiś żywioł (albo jeden, albo jeden główny i drugi do ewentualnych kombinacji) i uwzględnić jedno użycie w poście - obojętnie do czego; może być do walki, może być do rzeźbienia fajek.


***

Sytuacja jest o tyle prostsza w przypadku sukkuba, że Liliel również jest na Kedros przybyszem, tak samo jak drużyna. Setki lat temu została ściągnięta przez złego thana na wyspę i wraz z innymi demonami brała udział w wielkiej wojnie przeciw rdzennym mieszkańcom Kedros. Po przegranej thana, bez możliwości powrotu na swój plan spędziła kilkaset lat sama w podziemiach i przez to poprzestawiało jej się kilka klepek. Większość klepek w zasadzie. Teraz napędza ją tylko nienawiść do thana (i nie tylko), chęć zemsty i ucieczki do domu (gdziekolwiek by on nie był). Do pomocy ma prymitywnego demona oraz duże perspektywy - ale o tym już w czasie sesji.

Opis wydarzeń związanych z sukkubem jest w trzeciej części PK, str. 3-6.


***

Od NPCów oczekuję, że będzie współpracować z drużyną - przynajmniej przez pierwsze kilka postów Lilend wstępnie zostanie 'przydzielony' do innego NPCa, Seleny (granej przez Milly), sukkub do reszty.

***

Zasady gry: 1 post na tydzień. Jeśli gracz nie odpisze i nie powiadomi o tym zawczasu, postać zostaje autopilotowana i sesja rusza dalej. Jeśli sytuacja powtarza się często lub przez dłuższy czas, gracz zostaje wyrzucony z sesji.

O samej sesji: rozgrywa się ona w wymyślonym przeze mnie świecie Lavondyss, na wyspie Kedros. Mechanika luźno opiera się na DDkach, natomiast sam świat to mieszanina różnych światów (głównie D&D i Dragonlance). Gracze bazowi zostali rzuceni na Kedros ze swoich światów i próbując wrócić do domu zostali wplątani w tamtejszą walkę z - bardzo upraszczając - szalonym magiem nekromantą, który chce zawładnąć wyspą. Mieszkańcy wyspy szykują się do wojny - powtórki rzezi sprzed niemal tysiąca lat... Gracze nie wiedzą, czego na wyspie mogą się spodziewać, a stworzony świat, rasy i religia oddają to wrażenie.

Na koniec ostrzegam, że jako MG jestem o wiele bardziej upierdliwa, niż w rekrutacji. Proszę zapoznać się z trzecią częścią sesji i zapraszam do gry

http://lastinn.info/sesje-rpg-inne/7...ztalu-iii.html
http://lastinn.info/archiwum-sesji-i...sztalu-ii.html
http://lastinn.info/archiwum-sesji-i...ysztalu-i.html
http://lastinn.info/komentarze-do-se...sztalu-55.html ([komentarze] Pani Kryształu)
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 03-09-2009 o 16:15. Powód: update
Sayane jest offline  
Stary 20-08-2009, 21:03   #2
 
Milly's Avatar
 
Ze swojej strony mogę bardzo polecić Sayane jako MG oraz samą sesję. Dołączyłam do niej stosunkowo niedawno, niemal bez znajomości realiów i treści, a zaaklimatyzowałam się bardzo szybko i gra mi się naprawdę dobrze. Tak więc nie bójcie się groźnej Sayanki i zgłaszajcie się! Liczę, że przyjaciela Seleny zagra ktoś naprawdę ciekawy

Cytat:
Na koniec ostrzegam, że jako MG jestem o wiele bardziej upierdliwa, niż w rekrutacji.
To akurat prawda. Szczera i okrutna prawda. Ale może znajdzie się ktoś na tyle masochistyczny, kto lubi być poganiany kilka razy dziennie do pisania posta

Dżołk of kors. Poganianie jest góra raz dziennie
 
Milly jest offline  
Stary 20-08-2009, 21:13   #3
 
Sayane's Avatar
 
Bez przesady z tym kilka razy dziennie... co najwyżej dwa Poza tym rekrutacja jest dlatego, że już zmęczyło mnie ciągłe poganianie i zmuszanie ludzi do pisania - ukatrupi się nierobów, a nowi gracze wejdą z nowym zapałem... Oby...

Możliwe, że będzie jeszcze jedno miejsce w sesji, ale to się zobaczy za jakiś miesiąc.
 
Sayane jest offline  
Stary 20-08-2009, 22:55   #4
 
madman's Avatar
 
No to ja pierwszy się zgłoszę do bicia . Z Sayane gram w innej sesji więc jest to świadome pakowanie się w paszczę lwa . Aczkolwiek w dobrej sesji mogę znieść poganianie i pięć razy dziennie. Mam nadzieję, że się dostanę bo coś czuję, że za wysokie progi jak na moje nogi. Ale zobaczymy .
Pozdrawiam.
 
__________________
D&D is a Heroic Fantasy.
Not a Peasant-oic Fantasy.
Know the difference.
Feel the difference.
madman jest offline  
Stary 21-08-2009, 00:54   #5
 
Mivnova's Avatar
 
Cóż, ja chciałbym się zapytać, czy przy moim skromnym dorobku na forum nadal jestem uznawany za 'nowicjusza' i mam sobie odpuścić ewentualne starania, czy też mogę spróbować. " Panią Kryształu" przejrzałem czas jakiś temu, przed napisaniem tego posta zapoznałem się wstępnie z trzecią częścią i całość wygląda interesująco. Jednocześnie chciałbym zaproponować, w nieuleczalnej nieskromności, jakiś test literacki, który ewentualnie rozstrzygnąłby wątpliwości Mistrzyni Gry.
 
Mivnova jest offline  
Stary 21-08-2009, 10:58   #6
 
Sayane's Avatar
 
madman, póki ktoś trafi w moją wizję lilenda to nie ma czegoś takiego jak za wysokie progi

Mivnova
, przejrzałam Twoją sesję i styl mi się podoba - natomiast niecałe 3 miesiące na forum niezbyt przekonują (choć będąc sprawiedliwym to 5 madmana nie jest wiele dłuższym okresem). Wiem, że 3 miesiące czy 3 lata nie znaczą wiele gdy chodzi o forum, bo gracz zawsze może zniknąć bez uprzedzenia, ale jakieś kryteria trzeba mieć... Tak więc od razu uprzedzam, że biorąc Twoje zgłoszenie pod uwagę za staż na LI będziesz miał duży minus, gdyż przede wszystkim zależy mi na stabilizacji w sesji.

***

Póki co uporządkuję materiały o świecie (nie myślałam, że odzew będzie tak szybko), które swojego czasu prezentowałam Milly i wyślę Wam obu na maila, po czym poczekam na krótką opowieść na temat życia Latiena na Kedros oraz na refleksje dotyczące obecnej sytuacji na wyspie i rozpoczynających się właśnie działań wojennych.

***

Wg. mojej wizji Latien jest spokojnym, dobrze ułożonym mężczyzną, wrażliwym jak wszyscy lilendzi na piękno przyrody i sztuki; bardzo religijnym i praworządnym. Na Kedros wiara w Zivilyn (nieco zmodyfikowana bogini z Dragonlance) graniczy z fanatyzmem, jednak jemu zdarzyło się nagiąć zasady w imię słusznej sprawy (szczegóły w mailu i w sesji). Możecie go przedstawić jako melancholijnego barda albo i nie, jednak głód wiedzy, odwaga i waleczność - a przede wszystkim lojalnośc wobec przyjaciółki wiara w słuszność jej poczytań - są cechami równie ważnymi, jeśli nie ważniejszymi.

I na koniec uwaga: na Kedros wszystkie stworzenia mają - powiedzmy - wrodzoną profesję władcy żywiołów, zaklinacza, czy jak tam zwał. Proszę wybrać sobie jakiś żywioł (albo jeden, albo jeden główny i drugi do ewentualnych kombinacji) i uwzględnić jedno użycie w opowiadaniu - obojętnie do czego; może być do walki, może być do rzeźbienia fajek.
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 21-08-2009 o 11:04.
Sayane jest offline  
Stary 22-08-2009, 11:42   #7
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Wstępnie jestem zainteresowany, ale...

(Wiem, jestem upierdliwy)

Ostateczna decyzja będzie podjęta dopiero wtedy, kiedy wrócę do domu. Muszę przyjrzeć się dokładnemu stanowi tego, co już mam, tego, do czego się przygotowuję i to, na co chcę się porwać.
Kolejnym krokiem będzie w miarę obiektywne spojrzenie na to, co szykuje dla mnie klasa maturalna.
Ostatnie, co będę musiał zrobić, to konfrontacja pierwszego i drugiego. Po wyniszczającej wojnie, w której wycofująca się armia pali własne pola i zasoby żywności, której nie udało się zabrać, zostanie odpowiedź o nazwie "to, co zrobię dalej".

Na obecną sytuację: Chciałbym, lecz jeszcze nigdy nie odszedłem z sesji i nie zamierzam tego zmieniać. Dlatego też moje zgłoszenie jest jedynie "wstępne", zaś mając w perspektywie ciężki rok, muszę nad tym pomyśleć, by stanu opuszczonych sesji nie zmienić.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline  
Stary 22-08-2009, 13:31   #8
 
Szarlej's Avatar
 
To ja spróbuję swoich sił. Sesji co prawda nie czytałem ale mam zamiar to nadrobić w najbliższym czasie. Tylko jedna uwaga: D&D znam dosłownie szczątkowo, głównie z gier bo nie potrafię przebrnąć przez podręczniki do tego systemu, jak rozumiem z racji na to, że jest to sesja w świecie autorskim nie wyklucza to mnie?
Będę wdzięczny za podrzucenie mi tych materiałów.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline  
Stary 22-08-2009, 14:08   #9
 
Glyph's Avatar
 
Cytat:
Napisał Szarlej Zobacz post
D&D znam dosłownie szczątkowo, głównie z gier bo nie potrafię przebrnąć przez podręczniki do tego systemu, jak rozumiem z racji na to, że jest to sesja w świecie autorskim nie wyklucza to mnie?
Sesja jest storytelingowa. Wszelkie ewentualne rzuty wykonuje Sayane przed swym monitorem, my zaś czytamy jedynie rezultaty.
Obowiązują zasady zdrowego rozsądku z premiowaniem ładnych opisów/dobrych pomysłów. Plus zasada "o czym się nie napisze nie istnieje", o czym się kiedyś przekonałem będąc w zbroi na środku jeziora. :P
Sam również nie jestem biegły w mechanice i podręcznikach, ale jakoś mi gra przebiega sprawnie

Można także w razie jakichkolwiek wątpliwości radzić się Mistrzyni, z czego często korzystam
 
Glyph jest offline  
Stary 22-08-2009, 15:21   #10
 
Sayane's Avatar
 
Prosiłabym maile w formie dosłownej - tzn adres - nie z profilu, bo chciałabym wysłać materiały jako załączniki.

***

Znajomość DDków absolutnie nie jest wymagana, a wręcz przeciwnie

***

Moi drodzy Gracze, reklamujecie mnie tak, że nie wiem czy śmiać się, czy powiesić
 
Sayane jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171