Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-08-2009, 04:08   #1
 
Satan^^'s Avatar
 
[Autorska] RealityShow No. X

Nowy Jork, 04.01.09
Lotnisko im. John’a F. Kennedego


Samolot powoli toczył się po pasie startowym. Czerwono-żółte światełka nawigacyjne mrugały, walcząc z kłębiącą się ciemnością. Noc chciwie objęła maszynę, efemerycznym uściskiem. Wehikuł był nieduży , ze smukłego korpusu wyżynały się dwa długie skrzydła przybrane potężnymi silnikami. Nisko usytuowana kabina pilotów oraz zakrzywiony ogon, nadawały mu wojskowego wyglądu. Na końcu trasy pojazd nawrócił. Rozległ się huk turbin, samolot rozerwał ciemność …Z mikro-głośników sączył się leniwy Jazz. Mike’owi wyschło w ustach. Po skroniach w kolorze mahoniu, spływały pojedyncze krople potu. Diabelnie się denerwował. On i kilkunastu innych kandydatów, odlatywali właśnie w nieznane miejsce na dwumiesięczną „odsiadkę”. Tylko oni i kamery. Z przyjemnością przyjrzał by się współpasażerom. Był bardzo ciekawy kim są ludzie zdesperowani do tego stopnia żeby zapisać się do Reality Show. Z drugiej strony nie trzeba tego zaraz traktować jak ostateczności. Przecież, dla niektórych to może być zwyczajny odskok od szarej codzienności. Ale czy można przywyknąć do voyeryzmu? Czy można wydać zgodę na stanie się jego obiektem ? Odpędził myśli. Miał inne zadanie i musiał się dokładnie trzymać planu. Nie mógł pozwolić żeby klaustrofobiczno-nerwicowy potok rozważań odebrał mu trzeźwość myślenia.
-Drodzy pasażerowie prosimy o zapięcie pasów, wyprostowanie foteli i wyłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych. Obsługa samolotu zaznajomi teraz państwa z podstawowymi informacjami dotyczącymi … - Warkot silników zagłuszył na chwile słowa stewarda. Samolot ruszył, przez chwilę nabierał prędkości aż wreszcie zgrabnie oderwał się od pasa startowego i wzbił w przestworza. Mike patrzył jak wszystko w dole robi się coraz mniejsze, aż wreszcie zostaje pochłonięte przez odmęty nocy. Mieląc w dłoniach mokry świstek papieru, z nadrukiem „Zgoda uczestnika”, nie pozostało mu już nic tylko czekać. Czekać na właściwy moment …

***
Witam !


Chciałbym ogłosić nabór do autorskiej sesji „ Reality Show No. X”. Potrzebuję 3 do 4 sprawnych graczy, którzy gotowi są poświęcić trochę czasu na napisanie dwóch porządnych postów tygodniowo. Historia będzie miała miejsce na naszej ojczystej planecie Ziemi w XXI wieku, toteż nie widzę sensu w detalicznym opisie realiów.

Jak rzekł onegdaj master-borsuk Kutak, sesję trzeba sprzedać. Niech więc będzie. Dlaczego warto zagrać w „RealityShow No. X” ? Cóż przede wszystkim ze względu na gamę możliwości jaką będzie oferowała. Pojawią się wątki historyczne, naukowe, teatralne. Jako że jest zwolennikiem plastycznych, ale i odrobinę wydumanych opisów , wszyscy gracze z zapędami literackimi jak najbardziej się odnajdą. Ta sesja ma być nijako sprawdzianem na różnych polach wiedzy, co mam nadzieję zyska aprobatę. Poza tym, jako że scenariusz jest dość długi, został podzielony na dwa wątki/rozdziały, więc w pewnym momencie będzie można swojego bohatera odrobinę zmienić , ale wszystko w odpowiednim czasie. Tyle jeżeli chodzi o marketing…

W kwestii KP:

Ponieważ obiecałem sobie, że stworzę sesję dla jak największej publiki ( również skrupulatnych i konsekwentnych ludzi od cyferek i statystyk) w karcie zawarte będą różne detale, które później mogą się okazać dla mnie przydatne żeby zadecydować czy coś jest w zasięgu waszych możliwości czy też nie. Mam nadzieję, że jest to w miarę klarowne i jasne. Ale do rzeczy , oto karta postaci:Imię i nazwisko:
Płeć:
Rasa: (Proszę tylko bez żartów w stylu krasnal ! )
Wiara: ( ten pp. jest wyłącznie dodatkowy, można go swobodnie ominąć, ale będzie mile widziany)
Pochodzenie:
Miejsce zamieszkania:
Praca:
Opis zewnętrzny: (uwzgl. wiek, wagę, wzrost, wygląd itd.)
Avatar: (Wiem, że często ciężko jest znaleźć idealny , ale jako, że wszyscy gracie ludźmi powinno się udać)
Portret psychologiczny: (uwzgl. motywację życiową , główne cechy charakteru itd.)- ten pp. będzie dla mnie niezwykle ważny podczas gry , więc chciałbym żeby każdy gracz skupił się na nim, a później w historii postaci spróbował jakoś uargumentować.
Zainteresowania:
Cechy: (To mechaniczna część gry)

Siła:
Zwinność:
Kondycja:
Intelekt:
Wiedza:
Ogłada:

Każda cecha ma na początku przyporządkowaną wartość 10. Macie do zagospodarowania 28 punktów , które możecie dowolnie „wpakować” w swoją postać. Z bazowego 10 , jeśli to uzasadnione, można zabierać do 6.

Umiejętności: ( Nieoczywiste zdolności wynikające z zawodu, charakteru czy historii postaci. Bardzo wydumane powinny mieć mocne uzasadnienie)
Zdolność: ( Jedna niezwykła „moc”, coś nie nadnaturalnego , acz bardzo specyficznego ) – będzie można skonsultować ze mną.
Historia: ( Chyba nie trzeba objaśniać !)
Powód dla którego postać bierze udział w Reality Show: (Można zawrzeć w historii bądź osobno w tym pp.)

Tyle jeżeli chodzi o kartę, jeszcze tylko kilka słów ode mnie.

Jestem ogromnym zwolennikiem szeroko pojętego storytelling’u, ale w tej sesji postaram dostosować się do graczy , chciałbym więc po zakończeniu rekrutacji, ale przed rozpoczęciem sesji, odbyć pogawędkę z graczami i kilka. A skoro już dokonuję takiej ekshibicji myślowej, wyznam szczerze, że liczę na dobrych i twórczych graczy, bo niech Was nie zmyli jedna kostka przy Nicku, ta sesja będzie naprawdę dobra !

P.S. Przepraszam Kutaka za cytowanie słów w złym kontekście … O dziwo nie sądzę żebyś poczuł się urażony.


Edit: Wiedziałem, że o czymś zapomniałem ! KP proszę kierować na mail Tobikio@wp.pl zaś pytania na PW lub również na adres.
 
__________________
It's all part of a plan ...

Ostatnio edytowane przez Satan^^ : 23-08-2009 o 04:10.
Satan^^ jest offline  
Stary 23-08-2009, 11:48   #2
 
Shax's Avatar
 
No to ja mimo iż jetem nowy na forum chętnie zgłoszę się do sesji. Często myślałem jakby to było wystąpić w takim Reality Show więc czemu by nie wcielić się w postać w jakiejś sesji.

Także wstępnie jestem chętny, a pytania podeśle na PW.
 
Shax jest offline  
Stary 23-08-2009, 12:02   #3
 
Mizuichi's Avatar
 
Co do cech. Każda ma bazowo 10 ok, tylko do jakiej wartości można ją podnieść, jest jakieś ograniczenie czy na przykład mogę wpakować wszystkie 28 punków do jednej cechy ?
 
__________________
It matters little how we die, so long as we die better men than we imagined we could be - and no worse than we feared.

11-02-2013 - 18 -02.2013 - Nie ma mnie.
Mizuichi jest offline  
Stary 23-08-2009, 13:28   #4
 
Satan^^'s Avatar
 
Cytat:
Napisał Mizuichi Zobacz post
Co do cech. Każda ma bazowo 10 ok, tylko do jakiej wartości można ją podnieść, jest jakieś ograniczenie czy na przykład mogę wpakować wszystkie 28 punków do jednej cechy ?
Można, przy czym będą obowiązywały specjalne zasady.

od 1x do 18 - podnoszenie o jeden poziom kosztuje jeden pkt.
od 18 do 20 - podnoszenie o jeden poziom kosztuje dwa pkt.
od 20 wzwyż - podnoszenie o jeden poziom kosztuje cztery ptk.

Toteż jeśli masz ochotę wcielić się w następce Pudziana i chcesz wszystkich ptk. włożyć w siłę, nie ma problemu ! Pamiętaj tylko, że używając monosylab ciężko jest zapytać chociażby o drogę !
 
__________________
It's all part of a plan ...
Satan^^ jest offline  
Stary 23-08-2009, 13:36   #5
 
ZauraK's Avatar
 
A do kiedy KP można/należy wysłać?
 
__________________
ZauraK
ZauraK jest offline  
Stary 23-08-2009, 14:12   #6
 
Satan^^'s Avatar
 
Oficjalnie rekrutacja trwa do rozpoczęcia "nowego sezonu katrożniczej pracy uczniowskiej" ( czyt. 01.09.09 ), ale jeśli zajdzie taka potrzeba przedłóżę termin.
 
__________________
It's all part of a plan ...
Satan^^ jest offline  
Stary 24-08-2009, 14:13   #7
 
Farałon's Avatar
 
Zgłaszam się!! Tylko nie wiem jak z tym zacięciem literackim ;/
Ale pogadamy na PW ...
 
Farałon jest offline  
Stary 24-08-2009, 14:37   #8
 
Satan^^'s Avatar
 
Moje obawy się urzeczywistniły ! Otóż niczym Prattchet'owska Śmierć dużymi literami piszę: TA SESJA TO NIE BĘDZIE "ZWYKŁY" REALITY SHOW. Nie będzie typowego domu wielkiego brata , ani zabijania nudy wybrykami w wannie z bąblami ( patrz Frytka ). W rozwodzeniu się nad fabułą dość poważnie przeszkadza mi jej charakter, więc musicie mi zaufać. Mogę się tylko zobowiązać, że żaden gracz tego nie pożałuje !
 
__________________
It's all part of a plan ...
Satan^^ jest offline  
Stary 24-08-2009, 15:04   #9
 
Duch's Avatar
 
Chętnie zgłoszę się do sesji również. Chciałbym tylko wiedzieć jakim numerkiem okraszona jest przeciętna umiejętność przeciętnej osoby (skoro 6 to porozumiewanie się monosylabami ) czyli przeciętnie zręczny chłop ma współczynnik zręczności na poziomie ... ?
 
Duch jest offline  
Stary 24-08-2009, 23:46   #10
 
Satan^^'s Avatar
 
Cytat:
Napisał Duch Zobacz post
Chciałbym tylko wiedzieć jakim numerkiem okraszona jest przeciętna umiejętność przeciętnej osoby (skoro 6 to porozumiewanie się monosylabami ) czyli przeciętnie zręczny chłop ma współczynnik zręczności na poziomie ... ?
Współczynnik zręczności na poziomie 10 ORAZ siłę na poziomie 10. Logicznie rzecz biorąc, obie te cechy są porządane by wzbić się w powietrze. Toteż ja w swoich małych "gmowych" obliczeniach będę używał średniej tych dwóch cech. Stąd też powiedziałem, że jeśli postać będzie miała intelekt oraz mądrość na poziomie 6 będzie porozumiewała się tylko monosylabami ! Tak swoją drogą zostawcie tę mechanikę w spokoju, lepiej napisz dobrą historię !

EDIT: Oficjalnie przedłużam rekrutację do 10 września, szczerze mam nadzieję, że znajdzie się kilku fajnych graczy gotowych na tę epicką przygodę !
 
__________________
It's all part of a plan ...

Ostatnio edytowane przez Satan^^ : 01-09-2009 o 23:00.
Satan^^ jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:55.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171