Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-08-2009, 11:41   #1
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
[storytelling] Projekt Kain&Abel

· Słyszałeś?
· Co?
· Coś trzasnęło. Co to?
· To tylko kolejne ludzkie serce pękło.
· Tylko... Chodźmy dalej.
PROJEKT

KAIN&ABELBaba Vanga, ślepa staruszka, której radzili się czołowi politycy świata, przepowiedziała w roku 2010 straszliwy konflikt ludzkości. To była III wojna światowa, gdzie nie walczyli już nie tylko żołnierze... Bomby jądrowe, atomowe, biologiczne i chemiczne zniszczyły większość znanego nam uniwersum. W 2012 roku, kiedy to wielu przepowiadało koniec świata, NATO ogłosiło kapitulację. Ono przynajmniej było jeszcze w stanie tego dokonać w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych czy Unii Wschodniej, które po prostu przestały istnieć. Ziemia zmieniła się w jeden ogromny cmentarz tylko za sprawą człowieka. Be trąb anielskich, bez Sądu Ostatecznego. Sami zgotowaliśmy sobie ten los. Ledwo odsetek obywateli dawnego cywilizowanego świata ocalał, oparłszy się chorobom i degeneracji komórek. Ci „wybrańcy” nie mieli już co niszczyć, dlatego zaczęli budować. Utworzyli własne, wielokulturowe państwo na terenie byłej Europy – Eden – nadzieję dla Ziemi, państwo-miasto doskonałe.


Nowy świat
Obszar jasnożółty – strefa pogranicza, kontrolowana przez patrole z Edenu
Obszar ciemnożółty – strefa przemysłowo-rolnicza Edenu
Obszar pomarańczowy – Eden, tereny zamieszkałe
Obszary o zabarwieniu szarym – lądy
Pozostałe obszary – woda, lodowce oraz obszary niesklasyfikowane
Rok 2185

EDEN

Szkoła klasyfikująca, klasa maturalna


Ogromna aula została zastawiona ławkami, krzesłami i laptopami tak, aby każdy tegoroczny maturzysta mógł zająć swoje miejsce. Choć do egzaminu dojrzałości pozostały jeszcze dwa miesiące, wszyscy zgromadzili się tutaj w uroczystych mundurkach, aby zdać test inicjujący. III wojna nauczyła bowiem mieszkańców Edenu, że dojrzałość to nie tylko kwestia wiedzy, ale przede wszystkim stanu psychicznego.

- ... i niech nikt się nie obawia odpowiadać na pytania szczerze. Dwieście lat temu, a nawet jeszcze dawniej, ludzkość popełniała stale ten sam błąd: nie chciała przyjąć do wiadomości, że natura człowieka jest tak naprawdę dzika i agresywna. III wojna światowa odkryła jednak prawdę ostateczną, która kosztowała nas miliardy istnień. Bylibyśmy kłamcami ucząc was, że z gruntu jesteście dobrzy. Dobrym człowiekiem wszakże się nie rodzi, lecz staje - jak rzekł Orsyllio Carga, były premier Edenu. Dlatego ośmielamy się zwać homo sapiens, ponieważ z tą naturą walczymy, a dzięki mocy umysłów jesteśmy w stanie poskromić bestię żyjącą w każdym z nas. Nie bójcie się jednak natury, podstawą sukcesu jest wszak zrozumienie siebie oraz akceptacja. Test inicjacji ma służyć nie tylko przyzwyczajeniu was, nasi drodzy maturzyści, do formy egzaminu państwowego, lecz przede wszystkim ma to być dokument dla was. Spoglądając co kilka lat do odpowiedzi tutaj udzielonych, sami będziecie mogli stwierdzić czy pojedynek z bestią wygrywacie, czy zmieniliście się przez te lata i czy nie porzuciliście ideałów, które zwykle wypełniają serce młodego człowieka, lecz wraz z wyzwaniami codziennego życia odchodzą w niepamięć... chociaż nie powinny. I być może... być może, gdy za lat naście to wasze potomstwo wejdzie w trudny okres dojrzewania, pokażecie im swój własny test – pełen smutków, radości, wątpliwości oraz planów na przyszłość. Bo to czy nadejdzie lepsze jutro zależy tylko od was!

Po tym pompatycznym przemówieniu dyrektorki, nagle w jednej chwili wszystkie ekrany zamigały, a na wyświetlaczu pojawił się dokument tekstowy z całym ciągiem ponumerowanych pytań. Były to zagadnienia banalne, jak i wkraczające w najintymniejsze obszary człowieka.

Cytat:
1. OKREŚL PROFIL PERSONALNY:
1.1. NUMER IDENTYFIKACYJNY
1.2. ZDJĘCIE
1.3. IMIĘ
1.4. NAZWISKO
1.5. GRUPA KRWI
1.6. WSKAŻ POKREWNE GRUPY ETNICZNE
1.7. IMIONA ORAZ STAN SPOŁECZNY RODZICÓW
1.8. ZAINTERESOWANIA
1.9. OBECNE I PRZEBYTE ZAJĘCIA ORAZ KURSY POZALEKCYJNE ORGANIZOWANE PRZEZ KEE (Komisja Edukacji Edeńskiej)

2. JAKIE JEST TWOJE PODEJŚCIE DO TESTU INICJACJI? CZY WIDZISZ DLA NIEGO ZASTOSOWANIE W PRZYSZŁOŚCI?
3. CZY JESTEŚ OSOBĄ WIERZĄCĄ? OPISZ SWÓJ STOSUNEK DO RELIGII.
4. KIM CHCESZ ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI?
5. O JAKIM ZAWODZIE/ZAWODACH MARZYŁE(A)Ś W DZIECIŃSTWIE?
16. BUDZISZ SIĘ W NOCY. ŚNIŁ CI SIĘ KOSZMAR. SPRÓBUJ GO OPISAĆ.
17. CO JEST NAJWAŻNIEJSZE TWOIM ZDANIEM W ŻYCIU CZŁOWIEKA?
23. CO SĄDZISZ O MUTANTACH? CZY EDEN POWINIEN ZOSTAĆ DLA NICH OTWARTY? JEŚLI TAK, TO NA JAKICH ZASADACH?
29. CZY MASZ STANY LĘKOWE? CO CIĘ PRZERAŻA NAJBARDZIEJ?
33. SPRÓBUJ OKREŚLIĆ SWÓJ CHARAKTER.
34. JAKIE CECHY CENISZ U SIEBIE NAJBARDZIEJ?
42. DOSTAŁEŚ SPADEK PO NIEZNANYM, BOGATYM WUJKU. MASZ TYLE KESH-U, ŻE MOŻESZ JUŻ NIGDY NIE PRACOWAĆ. NA CO PLANUJESZ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI WYDAĆ KESH?
43. MOŻESZ COFNĄĆ CZAS I ODWRÓCIĆ JAKIEŚ WYDARZENIE ZE SWOJEGO ŻYCIA. CO CHCIAŁBYŚ NAPRAWIĆ?
44. CZY CZĘSTO ŻAŁUJESZ SWOICH SŁÓW LUB CZYNÓW?
50. JAKIE ZACHOWANIA BUDZĄ TWOJĄ NIECHĘĆ?
56. CZY WIERZYSZ W ISTNIENIE INTELIGENTNYCH FORM POZAZIEMSKICH?
67. JESTEŚ NA DALSZYM SPACERZE, ZNAJDUJESZ SIĘ JUŻ BLISKO STREFY PRZEJŚCIOWEJ, NAGLE SŁYSZYSZ PISKI Z POBLISKICH ZAROŚLI. ZNAJDUJESZ RANNEGO ZAJĄCA. JAK SIĘ ZACHOWUJESZ?
84. CZY KIEDYKOLWIEK BYŁE(A)Ś ZAKOCHANY(A)?
101. NOWY WIRUS ZBIERA ŚMIERTELNE ŻNIWO W OBRĘBIE EDENU. CORAZ WIĘCEJ MIEJSC OBJĘTYCH JEST KWARANTANNĄ. WCIĄŻ JESTEŚ ZDROWY(A), ALE U TWOICH BLISKICH WYKRYTO NIEPOKOJĄCE OBJAWY. CO ROBISZ?
109. JAK MYŚLISZ, ZA CO MOGĄ CENIĆ CIEBIE INNI? JAK WIELKĄ UWAGĘ DO TEGO PRZYKŁADASZ?
120. CZY POTRAFISZ OKREŚLIĆ SWOJĄ ORIENTACJĘ PŁCIOWĄ?
121. JAKI JEST TWÓJ STOSUNEK DO ODMIENNYCH ORIENTACJI?
142. MASZ 3 ŻYCZENIA, MOŻESZ ZAPRAGNĄĆ WSZYSTKIEGO. CZEGO SOBIE ŻYCZYSZ?
169. CZERWONY ALARM W MIEŚCIE. MUSISZ KONIECZNIE UDAĆ SIĘ DO SCHRONU. MASZ DOSŁOWNIE 3 MINUTY NA WYJŚCIE Z DOMU. CO BIERZESZ Z SOBĄ?
185. CZY POTRAFISZ JAKĄŚ OSOBĘ NAZWAĆ PRAWDZIWYM PRZYJACIELEM? JAK DUŻO MASZ TAKICH OSÓB?
224. SYTUACJA NAGŁA. WIDZISZ JAK MAŁE DZIECKO POTYKA SIĘ I ZARAZ WPADNIE POD LINIOBUS. PRÓBA OCALENIA MOŻE NARAZIĆ RÓWNIEŻ TWOJE ŻYCIE. CO ROBISZ?
250. CO PRAWDOPODOBNIE CZEKA CIĘ W ŻYCIU? MIEJSCE NA LUŹNE PRZEMYŚLENIA.
- Test został rozpoczęty i potrwa do momentu, kiedy wyjdzie ostatnia osoba. Nie musicie się spieszyć, czasu i miejsca na odpowiedzi macie tyle, ile wam potrzeba. Każda osoba, która wypełni test, zatwierdza go przyciskiem Enter i wpisaniem jeszcze raz swojego numeru identyfikacyjnego. W razie pytań, możecie użyć komunikatora Psi, aby skontaktować się z członkami komisji. Od tej chwili rozmowy oraz zaglądanie innym w ekran laptopa są zabronione. Osoby, które nie dostosują się do tej zasady, zostaną wyproszone z sali i będą musiały napisać test jeszcze raz w placówce KEE. Powodzenia! I pamiętajcie, bądźcie szczerzy sami ze sobą.KAUKAZ

Dawna baza ONZ


Mały gabinet pełen starych fotografii oraz zardzewiałej broni. Za biurkiem znajdował się, siedzący na fotelu inwalidzkim, podłączony do neurotopa stary mężczyzna. Obok niego krząta się młoda dziewczyna, która bez słowa zmienia starcowi woreczek na mocznik. Dziewczyna, mimo że spogląda badawczo na nieruchome oblicze człowieka, nie słyszała alarmu, który nagle rozległ się w jego umyśle.

- Generale! Namierzyliśmy ich! – sygnał neuronowy jest wyraźny, poprzez synapsy wdziera się do samego mózgu inwalidy.
- Oboje? – starzec błyskawicznie wysyła impuls. Od lat był skazany na tego rodzaju kontakt ze swoimi podwładnymi, wszystko przez to niedoskonałe ciało i jego kod genetyczny.
- Tak. Obiekt Kain oraz obiekt Abel zostały namierzone.
- Wyślij grupy De120 i De122 niech odnajdą obiekty i przechwycą możliwie bez świadków. Grupa EXEL niech zajmie się rodzinami.
- Czy już teraz wymazać ich profile społeczne?
- Nie. To możemy zrobić w każdym momencie, kiedy obiekty znajdą się już w naszej strefie. Copi?
- Ai copi.


<połączenie zakończone>
<brak sygnału>

- No nie, znów śmierdzi... i to na rzadko. – westchnęła ciężko dziewczyna, po czym skierowała się do szafki z pampersami oraz środkami do higieny intymnej.


--------


Witam serdecznie kandydatów, chcących odegrać role obiektów Kain i Abel


*Założenia sesji i kilka kwestii organizacyjnych*

Jest to sesja przeznaczona dla dwójki i tylko dwójki graczy. Jest to świat - jak widzicie - przyszłości, przy czym nie planuję żadnej space opery. Fanom mangi może nieco przypominać ten znany z Neon Genesis Evangelion czy Akiry, jednak to tylko skojarzenia, bo uniwersum Edenu to czysta autorka, która będzie powstawała w trakcie samej gry. Sesja, mimo że pojawi się w niej parę motywów fantastycznych oraz militarnych, będzie nastawiana przede wszystkim na odgrywanie postaci, ich relacji z otoczeniem i postrzeganie świata. Ważne będą relacje między bohaterami graczy oraz niestety, już na wstępie muszę zapowiedzieć, że jeśli ktoś odejdzie, uśmierci prawdopodobnie całą przygodę. Ile sesja potrwa, zależeć będzie od tego, jak nam się będzie grało. Co do częstotliwości postów, przewiduję jeden post na tydzień, ale to można zmienić – to już się dogadamy po zakończeniu rekrutacji. Funkcjonuje zasada: MG ma zawsze zdanie ostateczne, ale oczywiście można mnie przekonywać, jeśli coś wydaje się niesłuszne – kwestia argumentacji.*Kim są bohaterowie?*

Wasi bohaterowie to uczniowie klasy maturalnej, którzy całe życie spędzili w bezpiecznym Edenie. Mają po 18 lat i szykują się, by wejść w dorosłe życie. Co ich wyróżnia? Swoista doskonałość. Nie mają żadnych schorzeń w rodzaju wady wzroku czy nawet krzywych zębów, ich sylwetki są zgrabne, prawie nigdy nie chorują. W szkole osiągają wyniki w zależności od nakładu pracy, jednak generalnie nie ma rzeczy, która sprawiałaby im szczególną trudność. Są nawet dziedziny, gdzie mogą uchodzić już teraz za specjalistów czy nawet geniuszy. Wbrew tytułowi sesji, macie dowolność, jeśli chodzi o wybór płci postaci. To samo tyczy się charakteru i innych czynników, o których tutaj nie wspomniałam.*Warunki przyjęcia*

Rekrutacja trwa do 10 września do północy. Decyduje jakość i pomysłowość zgłoszeń. Nikogo nie przekreślam na starcie, nikogo nie faworyzuję. Chodzi mi przede wszystkim o znalezienie graczy odważnych, kreatywnych, lubiących interakcje z innymi w świecie gry.
Warunkami zgłoszenia są:
- Wypełnienie wskazanych punktów z testu inicjującego postaci (oczywiście wcielając się w nią).
- Przesłanie odpowiedzi w formacie .doc lub .pdf na adres mailowy: lorinale@poczta.fm (potwierdzam otrzymanie każdego KP).
- Dodatkowym atutem może być napisanie krótkiej historii postaci zawierającej np. opis jednego dnia z jej życia. To jednak zarówno może pomóc, jak i pogrążyć zgłaszającego, więc jeżeli ktoś czuje, że wszystkie informacje zawarł już w odpowiedziach testowych, niech się nie zmusza do pisania historii.

To chyba tyle.

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane i życzę lekkiego pióraEDIT:
Rekrutacja została przedłożona do 15.09 włącznie!!!
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 09-09-2009 o 19:50. Powód: przedłużona rekrutacja
Mira jest offline  
Stary 28-08-2009, 12:31   #2
 
merill's Avatar
 
Jako, że Światy jak mówił Mat, sa już na ukończeniu, to zgłaszam się. Zwłaszcza, że Ty prowadzisz, a drugie zwłaszcza, że to postapokalipsą trochę mi zajeżdża.

PS. I nie marudź mi na PW, że nie mam czasu.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 28-08-2009, 12:50   #3
 
Aeraldo's Avatar
 
Mira... Jestem szczerze pod wrażeniem rozmachu sesji, którą tworzysz. Ostro psychologiczna, pozwalająca popuścić wodze fantazji i... diabelnie trudna. Jeżeli znajdę "chwilę" czasu i wpadnę na ciekawe zarysy postaci, to szykuje się najdłuższa KP, jaką w życiu pisałem. Może w to wejdę, może nie; póki co, gratuluję inwencji i życzę zdolnych graczy.
 
__________________
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu. Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.
Aeraldo jest offline  
Stary 30-08-2009, 12:17   #4
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Oto odpowiedzi na kilka kwestii, o które byłam pytana przez gg czy pw:


Czy masz już jakiś obraz mutantów z uniwersum z sesji "Projekt Kain i Abel"?

Wy jako dzieci miasta nie macie pojęcia jak mutanci wyglądają - są oczywiście rożne plotki, dlatego każdy może opisać swoją wizję. Ta natomiast może będzie bliska prawdy... a może nie. W szkole o mutkach nie uczą, ale też nikt o nich nie zabrania mówić. Przy czym jest to postrzegane jako nieobyczajne, jakby mówić publicznie o robieniu kupy.


Co do ustroju i systemu społecznego do czego jest podobny? Do totalitaryzmu? Państwo policyjne? Czy raczej powszechna demokracja i pluralizm?

Raczej demokracja. Tylko grupa rządząca może jest mniejsza niż u nas - powiedzmy, że Rada 12-nastu przedstawicieli ludu stoi na czele Edenu. Jednym z nich jest premier, którego głos liczy się za 3. To społeczeństwo stara się jednak unikać doktryn zarówno w polityce, jak i w religii. Ludzie starzy, którzy wznosili Eden, doskonale wiedzą, że to właśnie różnice poglądów zniszczyły świat, dlatego starają się nawet nie posiadać sprecyzowanych poglądów. Inaczej sprawa może już wyglądać z młodymi. Póki co jednak żadnych partii czy kościołów nie ma. Są spotkania modlitewne, są festyny, które mają na celu zaprezentować tradycyjne tańce i obyczaje dawnych kultur.


Co do zwykłych ludzi, to bardziej się stawia na indywidualizm i rozwijanie osobowości, nawet jeśli jest to niezbyt porządne przez społeczeństwo? Czy raczej ludzi się szufladkuje i stara się ubrać w sztywne ramy systemu społecznego, tak by się nikt nie wyróżniał?

Raczej pierwsza opcja, to nie jest społeczność Wielkiego Brata. Tutaj kultywowany jest rozwój jednostki oraz samodzielne myślenie.


A co do bezpieczeństwa społeczeństwa: siły policyjne i wojskowe są rozbudowane czy raczej nie bardzo?

W samym Edenie jest jeden rodzaj funkcjonariuszy i są to po prostu „strażnicy”. Raczej ich nie widać normalnie na ulicach - miasto generalnie jest na monitoringu i gps’ach. Oprócz tego są "celnicy", którzy patrolują żółtą strefę ale z nimi mieszkańcy raczej styczności nie mają. Słyszy się tylko, że to prawdziwi twardziele, podobno niektórzy nawet są częściowo zmutowani!

-----------

Jak coś, dobrze jest pytać tutaj w temacie, bo wtedy nie będę musiała odpowiadać na te same pytania po kilka razy, a i Wy może od razu znajdziecie swoją odpowiedź.

Pozdrawiam i zapraszam
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 30-08-2009 o 12:20.
Mira jest offline  
Stary 30-08-2009, 16:42   #5
 
Mizuichi's Avatar
 
Dobrze więc mam dwa pytania.
1.Jak wygląda sytuacja poza granicami Edenu. Czy są inne miasta, jeśli tak to czy wielu ludzi w nich żyje i czy Eden prowadzi z nimi stosunki dyplomatyczne lub handlowe?.
2. Czy jest możliwość opuszczenia Edenu?
 
__________________
It matters little how we die, so long as we die better men than we imagined we could be - and no worse than we feared.

11-02-2013 - 18 -02.2013 - Nie ma mnie.

Ostatnio edytowane przez Mizuichi : 30-08-2009 o 16:45.
Mizuichi jest offline  
Stary 30-08-2009, 17:34   #6
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Ad. 1
Mieszkańcom Edenu nic na ten temat nie wiadomo. Na samym początku, czyli jakieś 150 lat wstecz miasto przyjmowało różnych włóczykijów, którzy przeżyli i oparli się mutacji. Życie w radiacji jest jednak na dłuższą metę niemożliwe, dlatego od dobrych kilkudziesięciu lat w mieście nie pojawił się nikt z zewnątrz. O innych zorganizowanych społeczeństwach nic nie wiadomo, choć czasem wypuszczają się jakieś edeńskie ekipy badawcze. Zwykle jednak wraca tylko połowa uczestników, a ci, którzy wracają, często zmuszeni są pozostać poza Edenem, jeśli w ich ciałach zostały wykryte chociaż śladowe ilości substancji powodujących mutacje. Niemniej można uznać, że miasto ma kilku takich bohaterów – podróżników, o których się czasem słyszy.

Ad.2.
Czasem opuszczają je celnicy i ekipy badawcze, ale zdecydować się na wyjście poza obszar Edenu to tak, jakby dziś zdecydować się na wakacje w Czeczenii. Jak ktoś chce popełnić samobójstwo, to po prostu skacze z dachu, bierze prochy, itp.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 30-08-2009, 20:39   #7
 
Mizuichi's Avatar
 
Zastanawiałem się czy nie stworzyć postaci której życiową aspiracją jest zostanie archeologiem. Między innymi stąd moja powyższe pytania. Teraz zastanawiam się czy w ogóle jest możliwe wykonywanie takiego zawodu w Edenie?
 
__________________
It matters little how we die, so long as we die better men than we imagined we could be - and no worse than we feared.

11-02-2013 - 18 -02.2013 - Nie ma mnie.
Mizuichi jest offline  
Stary 30-08-2009, 21:46   #8
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Sytuacja Edenu jest stabilna, ale jednak nauka i pozostałe gałęzie przemysłu skupiają się generalnie na jednym: przeżyciu. Nikogo nie interesują stare kości (chyba, że w nich kryłoby się lekarstwo na mutacje czy choroby popromienne), bo wszyscy raczej interesują się tym, by samemu kupką kości nie zostać. Jednak... czemu nie? Kwestia motywacji/argumentacji Twojej postaci. Ma w końcu dopiero 18 lat i może marzyć o czymkolwiek zechce.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
Stary 31-08-2009, 22:34   #9
 
Medivh's Avatar
 
Genialny pomysł na sesje a "wzór" na KP w postaci testu też ciekawie wygląda. Jestem jak najbardziej zainteresowany. obrazek na początku lekko sugeruje że jedna postać powinna być bardziej "zła", i nasuwa mi się pytanie czy tak ma być czy to tak naprawde jest bez znaczenia ?
 
__________________
..::// "Release Your ANGER ! Come to THE DARK SIDE !" \\::...
Medivh jest offline  
Stary 31-08-2009, 22:48   #10
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Tworzycie postacie jakie chcecie. Moim zamysłem jest to właśnie, żeby przez pewien czas trzymać postacie w niepewności, która robi dobrze, a która źle, która ma przetrwać, a która skazana jest na zatracenie... Mam też nadzieję, że niejednokrotnie sami gracze będą się musieli zastanowić nad granicą dobra i zła, która w Projekcie jest bardzo płynna i bardzo subiektywna.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171