Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-11-2009, 09:15   #1
 
Nefarius's Avatar
 
[Wampir Maskarada] "Kaprysy losu" +18

Kaprysy Losu


Sierpień 79 r.n.e Pompeje


Młody chłopak biegł ile sił w nogach. Jak każdy Rzymianin był muskularny, postawny i kusząco przystojny. Nie męczył się za bardzo, gdyż do miasta przybył na koniu, a same Pompeje nie były ogromnym osiedlem. Młody mąż minął amfiteatr, świecący od kilkunastu dni pustkami i po chwili minął też koszary gladiatorów. Sporych rozmiarów dom na wzniesieniu był jego aktualnym celem. Z każdej strony był on chroniony bujnym, zielonym żywopłotem, jeny od północnej uliczki dało się wejść przez kilkumetrową wyrwę w żywopłocie. Chłopak wbiegł z uliczki na brukowany chodnik dla lektyk, na terenie bogatego domostwa. Grube kolumny utrzymywały obficie zdobione zadaszenie. Dom przypominał literę „U”. Po bokach rozciągały się różnorakie pomieszczenia, na środku placu, między wysuniętymi częściami domostwa stała zaś ładna fontanna, na której obrzeżu siedziały kolorowe ptaszki, spłoszone przez biegnącego posłańca. Na ścianie, naprzeciw fontanny znajdowały się brunatne malowidła, przedstawiające Pompeje odbudowywane po trzęsieniu ziemi z przed kilkunastu lat.


Młodzieniec wbiegł do domostwa. Dobrze wiedział gdzie się udać. Na korytarzu skręcił w prawo, później prosto mijając jedną z wielu sypialni i w końcu wybiegł z domu, do ogrodu, na tyłach posesji. Tam w obecności kilku urodziwych niewiast swój wiersz czytał szpakowaty mężczyzna po czterdziestce, odziany w białą togę.
-Ave Cezar- krzyknął już lekko zdyszany młodzian. Chłopak podszedł trochę bliżej i ściągnął z ramienia zawieszoną tubę. –Panie, to od Sercaniusza z Herkulanum…- Nie musiał nic więcej mówić. Starszy Rzymianin odłożył trzymany pergamin z zapisanym wierszem i wartko podbiegł do posłańca. Chłopak oddał tubę, zaś starszy z mężczyzn zaprosił go na przechadzkę. –Jakie wieści przynosisz z przesyłką?- spytał. –Panie cesarz Wespazjan ma ponoć problemy z Tytusem, jednakże nikt o tym w Rzymie nie mówi na głos.- wyjaśnił choć starszego człowieka tak naprawdę to nie obchodziło. Właściciel wielkiego domostwa zszedł schodami do winiarni, pod domem. Stanął przed jedną z beczek i odkulał ją na bok. Ku zdziwieniu posłańca znajdowała się tam drewniana klapa, prowadząca jeszcze niżej. Rzymianin otwarł ją energicznym ruchem ręki i zszedł drabinką w dół. Po kilku chwilach z ciemnej piwnicy rozległo się echo zapraszającego za sobą pana domu. Chłopak zszedł. W korytarzu było ciemno, choć na jego końcu majaczyło niewielkie światło. Im był bliżej, tym widział wyraźniej. Na środku opustoszałej izby stał kamienny piedestał. Chłopak wszedł do środka i poczuł, że ktoś go łapie od tyłu za głowę i pierś. Wytrzeszczył oczy, gdy dwa długie kły zatopiły się w jego opalonej szyi. Chłopak zdrętwiał, a po kilku dłuższych chwilach upadł, wypuszczony przez tajemniczą postać, skąpaną w mroku.
-Mamy wiadomość od Sercaniusza.- wyjaśnił pan domu, zaś osoba w mroku wydobyła z siebie tylko pomruk zadowolenia. Człowiek otwarł tubę i wyciągnął z niej zwinięty pergamin. Prędko go rozwinął. Długą chwilę czytał w skupieniu aż w końcu doszedł do miejsca, które najbardziej go interesowało –Aureliusz Kapadocjan spoczywa w swej krypcie głęboko w…- nie zdążył dokończyć, gdyż ziemia pod nimi mocno się zatrzęsła. Zdziwiony pan domu podniósł wzrok na postać skąpaną w cieniu. –Trzęsienie ziemi?- spytał, lecz nie zdążył nic więcej powiedzieć. Straszliwy huk ogłuszył go, a kilka sekund później ziemia zatrzęsła się wielokroć bardziej. Nagle strop nad nimi zawalił się zasypując nieświadomego zagrożenia człowieka z pergaminem. W momencie w całej piwniczce cień ustąpił jasnemu światłu południowego słońca, którego promienie dostały się tam przez olbrzymią dziurę w suficie. Stojący w kącie mężczyzna syknął głośno i zasłonił twarz dłońmi jednak nic to nie dało. Jego ciało zaczęło skwierczeć, po chwili nabrało czarnego koloru a ostatecznie zamieniło się w masę popiołu przypominającą kształtem jeden z kamiennych filarów. Rozległ się kolejny huk eksplozji…

Grudzień 2008 roku


-Mówiłem ostrożnie, każdy szczegół jest niezwykle ważny!- krzyknął starszy, siwy człowiek w pożółkłym fartuchu. Po chwili do wykopaliska wbiegł wiele młodszy mężczyzna w okularach słonecznych, z włosami postawionymi na żelu. –Co znaleźliście?- spytał podekscytowany. –Dwa szkielety.- odrzekł starszy archeolog –Oboje zginęli tutaj w piwnicy, tyle tylko, że jeden z nich został przysypany gruzem, widzisz?- wyjaśniał, wskazując długopisem zmiażdżone kości od łopatek w dół. –Ten zaś zginął w inny sposób, bo jego kości są całe.- młodszy człowiek zdjął okulary i przyjrzał się uważniej –Pewnie zmarł z głodu uwięziony pod zawaloną nad nim ścianą.- stary archeolog kiwnął głową potwierdzając teorię. Młodzian schował okulary do kieszeni swej koszuli i podszedł do spojenia ścian. –To sadza?- spytał jakby sam siebie. Starszy naukowiec nie odpowiedział, gdyż był zafascynowany czymś innym. –Dźwig! Dajcie dźwig! Tam jest jakiś dokument!- krzyknął głośno, po czym wyjął z kieszeni latarkę i próbował dojrzeć z daleka, co zostało zapisane na papierze.

Witam ponownie. Tym razem chcę spróbować swoich sił w rozgrywce w mrocznym świecie wampirów i innych paskudnych bestii. Nie będę owijać w bawełnę. Potrzeba mi troje graczy (będzie pięcioro, lecz dwa miejsca są wstępnie zaklepane). Jeśli będzie więcej kart, zadecyduje konkurs kart, mogę ewentualnie zrobić ustępstwo i zatrudnić sześciu graczy. Zobaczymy.

Postać tworzycie według standardowych zasad podręcznika, ale otrzymujecie ode mnie bonusowe 30 punktów wolnych na zakup dodatkowych kropek. Daje to 45 punktów wolnych plus opcjonalne wady, więc całkiem sporo. Żadna cecha pozycji nie może przekroczyć wartości pięciu (5) kropek. Wampir będzie z XIII pokolenia, nie starszy niż 100 lat. Dostępne są wszystkie znane klany, ale nakładam jedno ograniczenie - wasze postaci nie mogą należeć do Sabatu. Odszczepieńcy są oczywiście mile widziani. Nawet jeśli wybierzecie klan niezależny to wy, jako jego przedstawiciele, powinniście sympatyzować z panującą w mieście Camarillą i chcieć pomóc w rozwiązaniu problemu. Chciałbym, żeby postaci były oryginalne, więc proszę się postarać z fabularną stroną waszego alter ego.

Odpisywać będziemy regularnie co 3 dni, najpóźniej ja zaś dam post od razu, gdy będzie taka potrzeba. Karty postaci w Wordzie na adres dominaka@gmail.com, zaś wszelkie pytania tutaj lub na pw (na gg trudno mnie złapać, ale można próbować). Zakończenie rekrutacji ogłaszam na niedzielny wieczór. To chyba tyle jeśli chodzi o organizację. Czy zatem będą chętni?
 

Ostatnio edytowane przez Nefarius : 18-11-2009 o 15:07.
Nefarius jest offline  
Stary 18-11-2009, 09:36   #2
 
Highlander's Avatar
 
Jest zgłoszenie. Pytania dam kiedy tylko wymyślę jakiś ciekawy zarys.
 
__________________
People said that there was one law for the rich and one law for the poor, but it wasn’t true. There was no law for those who made the law, and no law for the incorrigibly lawless. All the laws and rules were for those people stupid enough to think like Cockbill Street people.
Highlander jest offline  
Stary 18-11-2009, 11:41   #3
 
malkawiasz's Avatar
 
Ja wstępnie też. Mam tylko pytanie gdzie gramy. Pompeje? Czy może inne miasto?
 
malkawiasz jest offline  
Stary 18-11-2009, 14:01   #4
 
Famir's Avatar
 
Zgłaszam się. Wstępnie mogę powiedzieć, że zagram albo Malkavianem albo Nosferatu.
 
Famir jest offline  
Stary 18-11-2009, 14:18   #5
 
Highlander's Avatar
 
Mniej-więcej mam przemyślany koncept.
Odnośnie tego co napisał malkawiasz faktycznie, zdałoby się wiedzieć gdzie zaczynamy, jakie są dopuszczalne narodowości, oraz czy fabuła będzie nastawiona bardziej na akcję, czy na politykę.
No chyba, że MG zdoła jakoś pogodzić jedno i drugie .
 
__________________
People said that there was one law for the rich and one law for the poor, but it wasn’t true. There was no law for those who made the law, and no law for the incorrigibly lawless. All the laws and rules were for those people stupid enough to think like Cockbill Street people.
Highlander jest offline  
Stary 18-11-2009, 14:57   #6
 
Nefarius's Avatar
 
malkawiasz, racja wybaczcie. Sesja rozpocznie się w New York.

Famir nie żartuj sobie ze mnie. Do mojej sesji Tajemnica Góry Vtreu dołączyłeś, zająłeś komuś miejsce i ani jednego posta nie dałeś. Po za tym słyszałem, że masz wiele nauki, a wiele nauki plus jedna swoja sesja = mało czasu dla sesji czyjejś w tym wypadku mojej.

Highlander co do narodowości to nie mam żadnych zastrzeżeń ani ograniczeń. Co do samej gry będzie raczej pomieszanie jak to u mnie bywa. Zapewniam że nie braknie ani akcji ani kombinowania.


Po zastanowieniu zmieniam lekko wymogi sesji, z XII na XIII pokolenie z możliwością obniżenia za wolne punkty standardowo.
 

Ostatnio edytowane przez Nefarius : 18-11-2009 o 15:08.
Nefarius jest offline  
Stary 18-11-2009, 19:20   #7
 
Highlander's Avatar
 
Z racji tego, że nie zostało napisane (albo jestem bardziej ślepy niż zwykle), do kiedy Nefariusie wyznaczasz termin nadsyłania kart postaci?
 
__________________
People said that there was one law for the rich and one law for the poor, but it wasn’t true. There was no law for those who made the law, and no law for the incorrigibly lawless. All the laws and rules were for those people stupid enough to think like Cockbill Street people.
Highlander jest offline  
Stary 18-11-2009, 21:18   #8
 
Nefarius's Avatar
 
Cytat:
Zakończenie rekrutacji ogłaszam na niedzielny wieczór. To chyba tyle jeśli chodzi o organizację. Czy zatem będą chętni?
Zaćma, czy jakie inne cholerstwo?
 
Nefarius jest offline  
Stary 21-11-2009, 14:47   #9
 
Highlander's Avatar
 
W istocie, zaćma, oczy już nie te co dawniej.
Karta została puszczona na PW, czekam na werdykt. Skoro rekrut skończy się w niedzielę wieczorem, to zaczniemy jeszcze w nocy, czy też dnia następnego?
 
__________________
People said that there was one law for the rich and one law for the poor, but it wasn’t true. There was no law for those who made the law, and no law for the incorrigibly lawless. All the laws and rules were for those people stupid enough to think like Cockbill Street people.
Highlander jest offline  
Stary 21-11-2009, 23:34   #10
 
Famir's Avatar
 
Sorry za tamtą sesje - wyszło jak wyszło i obiecuję, że to się niepowtórzy. Dalej wyrażam chęć gry i wysłałem kartę (wysłałem na pw link do karty - nie wiem czemu nie chce mi się jako załącznik do meila załadować). Czy przyjmiesz mnie czy nie to już Twoja decyzja, ale jakby co jestem zwarty i gotowy do gry.
 
Famir jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:20.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171