Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-11-2009, 11:39   #1
 
Geduin's Avatar
 
[Nobilis] Wieczór i Poranek

Ostrze gładko przebiło pierś kobiety. Zdążyła jeszcze szarpnąć się w silnym uchwycie zamaskowanego napastnika nim ciało zwiotczało. Naręcze pościeli bezgłośnie zsunęło się na drewnianą posadzkę, ledwie widoczne w migotliwym świetle rozwieszonych pochodni. Starożytne zamczysko miało setki ciemnych zakamarków, a kilka z nich zajmowały dziś ciała.

To miało być przedostatnie.

Komnata władcy spowita była w cieniach. Jedynym źródłem światła był kamienny kominek. Władca zajmował fotel tuż przy kominku, korzystając z ciepła i światła do studiowania naręcza dokumentów. Nie miał najmniejszej szansy dojrzeć napastnika. Ostrze z cichym świstem przecięło powietrze.

Dłoń ściskała sztych z siłą stalowego imadła. Poza wykonanym niemal od niechcenia gestem mężczyzna w fotelu nie poruszył się nawet o jotę. W czasie gdy napastnik szarpał ostrze, władca ze stoickim spokojem skończył lekturę strony i odłożył dokument na stoli. Dopiero, gdy napastnik puścił rękojeść i z niedowierzaniem cofał się do ściany został zaszczycony spojrzeniem. Spojrzeniem, które mroziło krew w żyłach. Oczy nie miały źrenic, ni tęczówek, jeno czarną otchłań.

Napastnik rzucił się do ucieczki - zbyt późno. Drzwi zagradzali gwardziści. Zdążył dwóch położyć idealnie wymierzonymi kopniakami nim w potylicę potężnie grzmotnął go płaz miecza. Świat pociemniał gdy zwalił się na posadzkę.

- Panie?

Władca większość uwagi skupił na ostrzu, którego użył niedoszły zabójca. Coś w splocie warstw stali szturchało podświadomość, domagając się uwagi. Nie czuł tego od stuleci.

- Ściągnijcie mu maskę - rzekł w końcu, zaszczycając napastnika spojrzeniem. Mrugnął, widok nieprzytomnej twarzy wszystkie części układanki trafiły na odpowiednie miejsca. Zamknął dłoń na rękojeści miecza.
Trzy uderzenia serca później po gwardzistach zostały tylko okaleczone ciała. Jeden z nich dogorywał jeszcze w agonii. Mężczyzna szybkim ruchem dłoni skręcił mu kark.

- Siostro, mamy gości - rzucił w powietrze, gdzieś przed siebie. Już kilka sekund później z płomienia kominka wyłoniła się dostojnie odziana niewiasta. Obrzuciła jatkę szybkim spojrzeniem.
- To Twoje dzieło, bracie.
- Trafna obserwacja, moja droga.
Niewiasta przykucnęła przy napastniku, bacznie obserwując jego twarz.
- I on również. Syn?
- Wnuk, przypuszczam.
- Rytuał pokrzywy - rzuciła wstając.
- Bez wątpienia. Lecz czyj?
- Pomijając Mrocznych Jeźdźców, utrzymujesz imponujący poczet wrogów, bracie.
- Prawda. Lecz nie możemy na to pozwolić. Ukryjesz go?
- Wśród moich?
- A gdzie indziej, na Ziemi?
Odpowiedziało mu jedynie skinienie. Cienie w izbie pogłębiły się, splotły, skupiły wokół nieprzytomnego napastnika i niewiasty. Nim pogrążyli się w kompletnym mroku usłyszał jeszcze:
- Spróbuj nie narobić szkód, braciszku.

Po chwili w pomieszczeniu zostały tylko ciała i samotny Władca, pogrążony w dokumentach.O świecie
Prozaiczna rzeczywistość, którą obserwuje przeciętny śmiertelnik to nie jedyny sposób obserwowania świata. Dostępne dla wybrańców i przeklętych mistyczne spojrzenie ujawnia głębszą warstwę świata. Świata gdzie każdy przedmiot ma świadomą duszę. Gdzie samochód wiezie człowieka z wrodzonej lojalności, i nie tyle psuje się, co staje się knąbrny.
Gdzie świat jest płaski i wisi na gałęzi Wszechjesionu, drzewa światów.
Gdzie anioły i demony są prawdziwe i toczą wojnę. Ramię w ramię.
Gdzie żyją Wyniesieni. Jeśli mają ochotę.
Moce Suwerenne. Wyniesieni. Szlachetni.
Dzieci Ymerae i strażnicy rzeczywistości. Każdy z nich był kiedyś śmiertelnikiem. Każdemu powierzono okruch duszy Ymera - a z nim władzę i odpowiedzialność nad jednym aspektem rzeczywistości. Gdy wybuchła Valde Bellum -Wojna o Stworzenie - pozostali na Ziemi, by bronić jej przed wypadami Przybyszów.

O stylu grania.

Ze względu na istotne znaczenie dyskusji w rozgrywce preferował bym raczej krótsze niż zwykle tu przyjęto posty, pisane częściej. Preferował bym posty do kilkudziesięciu zdań, pisane co kilka dni - a w ogniu dysputy nawet kilka dziennie. Jeżeli ktoś odczuwa potrzebę napisania większego elaboratu rzadziej, nie będzie to stanowiło problemu.

O księgach.

Podręcznik, w wersji angielskiej, jest do wglądu w każdej chwili. O ile mi wiadomo, nie został przetłumaczony na nasz ojczysty język. Podstawowe staram się wszak w niniejszym poście zawrzeć.

O postaci tworzeniu
Jest kilka szkół tworzenia postaci. Jedni preferują już na początku przygotować dopracowaną w najmniejszych szczegółach wizję, z historią, nawykami i szczegółami charakteru. Inni zaś wolą naszkicować postać z grubsza, dopracowując szczegóły w czasie gry.

Odpowiadają mi obie metody. Historię postaci opisz tak szczegółowo lub ogólnie, jak Ci odpowiada. Jeśli nie czujesz się na siłach by od razu przełożyć koncept postaci na język mechaniki nie przejmuj się - możemy doszlifować szczegóły w czasie grania, podczas pierwszych kilku - kilkunastu postów.

Musisz wszak wybrać fragment rzeczywistości, którą Twoja postać będzie uosabiać. Wyborów są tysiące: Zemsta, Śmierć, Muzyka Rockowa, Telewizja, Kolor, Strach, Burze, Ogień czy Noc.
  • Więzi. Rzeczy bliskie sercu Twej postaci, łączące ją ze światem. Koncepcje, ludzie, rzeczy czy miejsca. Wybierz kilka i rozdaj między nie 20 punktów. Więzi będą mogły się zmienić w czasie gry.
Wyniesionego opisują cztery atrybuty, od 0 do 5. Na atrybuty i dary masz wspólną pulę 25 punktów. Poziom każdego atrybutu kosztuje 3 punkty. Opiszę je w skrócie, wszak to rekrutacja a nie podręcznika streszczenie. W razie wątpliwości zawsze możesz zapytać.
  • Aspekt - siła Twej manifestacji w świecie śmiertelnym. Wyniesiony o aspekcie 0 nie do odróżnienia jest od śmiertelnika. Przy aspekcie 5 z łatwością łapiesz kule karabinowe, a z odrobiną wysiłku możesz przenosić góry, podsłuchiwać rozmowy na drugim kontynencie czy zestrzelić słońce z nieboskłonu.
  • Domena - Twa kontrola nad fragmentem rzeczywistości, który uosabiasz. Wyniesiony o domenie 0 odczuwa ją jedynie podświadomie. Z domeną 5 jesteś prawdziwym awatarem kształtującym domenę wedle swojej woli.
  • Królestwo reprezentuje Twoją władzę w Sanktuarium. Moc z królestwem 0 jest zwykłym mieszkańcem. Z królestwem 5 możesz zmieniać sanktuarium samą myślą.
  • Dusze wyniesionych płoną jak wnętrze słońca, samą obecnością przyćmiewając rzeczywistość wokół. Duch mierzy ów płomień. Pozwala naginać rzeczywistość rytuałami i odpowiada za odporność na wrogie cuda.
Dary to cechy szczególne waszych postaci. Rzeczy takie jak umiejętność latania, nieśmiertelność, zianie ogniem, wyjątkowe szczęście, idealne wyczucie czasu, ciało zbudowane z żywiołu, postać bestii mitologicznej, obracanie spojrzeniem w kamień, umiejętność zmiany kształtu, natychmiastowa regeneracja czy tworzenie bram między światami. Dar to konkretna manifestacja cudu. Każdy dar kosztuje pewną liczbę punktów (choć znacząco mniej, niż odpowiednio wysoki atrybut). Szczegółowe zasady są w podręczniku, w razie wątpliwości zatem - pytaj.

Karty proszę wysyłać e-mailem, na adres koder@isei.pl.

O kostkach i mechanice

Życiem Wyniesionych nie włada los. Nie ma zatem kości. Dopóki inna Moc Ci się nie przeciwstawi, ryzyko twych akcji nie obarcza - czyn jest w Twych możliwościach, lub nie.

Z pewnym wysiłkiem możesz dokonać czynów wykraczających poza Twe możliwości. Wysiłek ów reprezentują punkty cudów. Zaczynasz z pięcioma (zwykle) dla każdego atrybutu, i możesz je wydać by go podnieść jego wartość na czas akcji. Punkty odnawiają się z rozpoczęciem każdej historii, można je również zyskać w czasie trwania sesji.

O tłumaczeniu

Nie ma oficjalnego polskiego tłumaczenia Nobilis. W grze będziemy się posługiwać głównie polską terminologią. Naiwne bezpośrednie tłumaczenie często jednak traci duszę oryginału, dlatego też często stosować będę bardziej egzotyczne wybiegi. Jeśli miałbyś problemy z przetłumaczeniem jakiegoś terminu, spytaj wpierw zapytać w wątku z komentarzami.

O ograniczeniach nałożonych

Jeno jeden wyniesiony może okruch domeny danej w duszy swej nosić, jeno jeden ją uosabiać, jeno jeden rządzić. Zatem drodzy gracze - kto pierwszy, ten lepszy. Zajęte obecnie przez graczy domeny to:

Porządek, Strach, Szczęście, Nieszczęście, Samotność, Śmierć, Konflikt


Zważcie jeszcze, iż część domen przynależy do powszechnie znanych NPC. Jeśli któryś z szanownych graczy zechciałby zagrać taką, proszę wprzódy konsultować z HG. Zajęte przez NPC domeny to:

Destrukcja, Zbezczeszczenie, Pogarda, Wina, Zemsta, Chaos

O sesji
Co będzie tematem sesji? To w dużej mierze zależeć będzie od graczy. Moce Suwerenne nie są wszak pionkami w rękach losu (naturalnie prócz Samuela od Losu, ku zmieszaniu jego familia celestis). Polityka, wojna, miłość czy filozofia zapewne pojawią się w czasie rozgrywki.
Nie muszę chyba wspominać, że w takiej sytuacji od graczy oczekuję kreatywności, prawda?
To, czy będą poruszane tematy dla pełnoletnich - i w jakim stopniu - zostanie uzależnione od decyzji graczy. Szczegóły, łącznie z listą tematów zakazanych, omówimy jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki.

O rekrutacji
Nie daję sztywnych limitów liczby graczy, ni czasu zgłoszenia. Rozpoczniemy grę gdy tylko znajdą się pierwsi chętni, a nowych graczy witam z otwartymi ramionami w każdym momencie prowadzenia sesji. Jeżeli coś się w tej gestii zmieni, nie omieszkam poinformować w tym miejscu.

Karty proszę wysyłać e-mailem, na adres koder@isei.pl.
 

Ostatnio edytowane przez Geduin : 10-12-2009 o 14:44.
Geduin jest offline  
Stary 20-11-2009, 15:09   #2
 
Nimue's Avatar
 
No i wróciły wspomnienia sprzed... ilu to lat? Sześciu, siedmiu? Jak bym się postarała to pewnie bym i kartę odnalazła Pamięć ludzka wredną jest. Zapomniałam już o co kaman, ale rozważam wzięcie udziału, tym bardziej, że krótkie a częste posty są mi jakoś tak bliższe
 
__________________
A quoi ça sert d'être sur la terre?
Nimue jest offline  
Stary 20-11-2009, 17:54   #3
 
safiron's Avatar
 
No to może być niezłe. Pisze się wstępnie.
 
safiron jest offline  
Stary 21-11-2009, 20:23   #4
 
Geduin's Avatar
 


Pozwolę sobie zamieścić jeszcze kilka informacji odnośnie sesji.

Nie mam gotowego scenariusza. W Nobilis przygotowywanie scenariusza - w kanonicznym tego słowa znaczeniu - przed poznaniem postaci graczy jest niepraktyczne. Wyniesieni stanowią zbyt istotną część świata. Możecie zatem być pewni, że perypetie waszych Mocy Suwerennych będą rdzeniem akcji.

Z całą pewnością niebagatelną rolę będzie odgrywała Wasza interpretacja znaczenia aspektu rzeczywistości, który wybierzecie. To nie wybór specjalnych mocy komiksowego bohatera. Ismael od Ciszy to nie tylko gość, który każdego może uciszyć - on JEST ciszą. Każdy brak dźwięku to fragment jego duszy. Gdy coś dzieje się w ciszy, on wie o tym. Niewypowiedziane myśli? Są w jego zasięgu. Jest integralnym fragmentem rzeczywistości.

Zdaję sobie sprawę, że settingowi Nobilis daleko od RPG-owej normy i trudno go w kilku słowach rekrutacji zmieścić. Odniosę się zatem do literatury. Jeżeli podobała wam się proza Gaimana czy Zelaznego, z całą pewnością będziecie się czuli jak u siebie.

Jeżeli zaś chodzi o sam styl prowadzenia. Pominę może szufladkowanie między storytelling a gamizm, dramatyzm czy symulacjonizm. Te terminy są zbyt nacechowane emocjonalnie w pewnych kręgach, by się do nich odnosić.

Prowadzę w oparciu o działania postaci graczy. Termin "wyjście poza scenariusz" nie figuruje w moim słowniku - to co postanowią PC jest scenariuszem sesji. Stosuję mechanikę, jednak nie w sposób, który dostrzeżecie w głównym wątku. Gdyby ktoś miał ochotę, będę tłumaczył szczegóły w komentarzach.

Nie wymagam znajomości systemu - czy to od strony mechaniki, czy świata. Jeśli Nobilis dla Ciebie to nowość - po prostu wymyśl Wyniesionego dla którego jego nowa rola też jest nowością. Z dowolnego powodu.

Mechaniki systemu też wcale nie musisz znać. To jest tylko narzędzie dla mnie, by zapewnić równowagę rozgrywki. Jeśli przypadkiem znasz i masz zamiar świadomie stosować, też nie będę rzucał kłód pod nogi.

I przede wszystkim - jeśli masz pytania, nie krępuj się. Odpowiem z przyjemnością.
 

Ostatnio edytowane przez Geduin : 21-11-2009 o 21:30.
Geduin jest offline  
Stary 22-11-2009, 21:07   #5
 
Geduin's Avatar
 
Pozwolę sobie zamieścić małą aktualizację.

Otwarcie sesji i pierwszy post pojawi się w środę (25 listopada 2009). Rekrutacja po tym okresie będzie nadal czynna - zastrzegam sobie jednakoż prawo do rezerwowania kolejnych Mocy Suwerennych jako NPC, wedle wymogów fabuły. Jeżeli zatem, drogi graczu, masz już jakiś choć mglisty koncept na postać, zachęcam do zostawienia choć enigmatycznej notatki, bym aspektu rzeczywistości dla NPC nie wykorzystał.

Obecne zagrożone użyciem jako NPC są Chaos i Zemsta.
 
Geduin jest offline  
Stary 27-11-2009, 12:42   #6
 
Rhaina's Avatar
 
Wygląda to bardzo, bardzo ciekawie. Fascynująco wręcz...
Na razie będę sie przyglądać i śledzić zarówno sesję, jak i wykład zasad w komentarzach. Jeżeli za jakiś czas dołączę, prawdopodobnie będzie to Samotność.

Przyszło mi do głowy pytanie: w jaki sposób śmiertelnik staje się Wyniesionym? Czy są w tej kwestii jakiekolwiek zasady bądź zwyczaje?
 
__________________
jestem tym, czym jestem: tylko i aż człowiekiem.
nikt nie wybrał za mnie niczego i nawet klątwy rzuciłam na siebie sama.

Ostatnio edytowane przez Rhaina : 27-11-2009 o 17:50. Powód: Dodatkowe pytanie
Rhaina jest offline  
Stary 27-11-2009, 20:14   #7
 
kradus's Avatar
 
Ja co prawda jestem nowy ale chętnie się skusze.
 
kradus jest offline  
Stary 28-11-2009, 22:33   #8
 
Geduin's Avatar
 
Wyznam, iż wiele silniejszym bodźcem niźli deklaracja w niniejszym temacie jest przysłanie karty, czy choćby konspektu. Co zresztą całkiem przypadkiem jest zgodne z regulaminem forum niniejszego
 
Geduin jest offline  
Stary 06-01-2010, 16:53   #9
 
Minty's Avatar
 
Oficjalnie się zgłaszam, a kartę przyślę na dniach, jednak uprzedzam, że w tym systemie jestem totalnym laikiem.
 
Minty jest offline  
Stary 16-01-2010, 11:16   #10
 
Minty's Avatar
 
Przepraszam, ale brak czasu nie pozwoli mi na poznawanie kolejnego nowego systemu. Przykro mi, ale muszę wycofać swoje zgłoszenie do sesji.
 
Minty jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:03.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171