Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-11-2009, 22:01   #1
 
Rhaina's Avatar
 
[Shadowrun] Na własny rachunek

- Nie możesz mi zabronić! Jestem już dorosła! - krzyknęła śliczna, długonoga dziewczyna, podrywając się z kanapy.
- Nie chcę ci niczego zabraniać, dziecinko - odpowiedział, siląc się na spokój, odziany w garnitur mężczyzna o łysiejących skroniach. - Ale naprawdę, czy musisz jechać aż do Seattle? Przecież jest wiele miejsc, gdzie mogłabyś pracować, zrobić karierę. Choćby u nas, w Dagenham...
Jak się okazało, był to błąd.
- NIE CHCĘ pracować w Dagenham! - sopran dziewczyny wwiercił się w zbolałe uszy rodziciela. - Mam po uszy tej korporacji! Po co w ogóle posyłałeś mnie do college'u, skoro i tak pozwalasz mi być tylko asystentką z łaski u jakiegoś twojego znajomego?!
Próbował jakoś odpowiedzieć, ale nie dane mu było dojść do głosu.
- Nie chcę protekcji! Zrozum! Sam powtarzałeś, że do wszystkiego doszedłeś ciężką pracą - jej głos wreszcie opadł w rejestry przyjazne dla słuchu człowieka. - Dlaczego nie chcesz mi pozwolić na to samo? Mam propozycję pracy. Dostałam ją w ciemno, wyłącznie na podstawie moich projektów. Nie rozumiesz, że to dla mnie szansa? Wreszcie będę mogła żyć na własny rachunek, a nie jako córka dyrektora w korporacji, z której żyje ćwierć miasta!
Zastygła w pół gestu z wyczekującą, proszącą miną, lecz nie doczekała się odpowiedzi. Jej ojciec siedział nieruchomo z dziwnym wyrazem twarzy. Dziewczyna najwyraźniej wzięła to za przyzwolenie, bowiem uśmiechnęła się, pocałowała go w czoło i tanecznym krokiem wyszła z pokoju.

Xavier Costa, dyrektor ds. wdrożeń nowych technologii Korporacji Dagenham, sięgnął po karafkę sherry. Odrobinę trzęsącą się ręką nalał trunku do szklanicy i wychylił duszkiem. Pokrzepiony w ten sposób, sięgnął z kolei po palmfon i wybrał numer swojej asystentki.
- Julie?... Prywatne, ale niesamowicie ważne. Mogę liczyć na twoją dyskrecję?...

Pięć minut później Julie Sweaden podłączyła się do Matrycy i rozpoczęła poszukiwania. Jako osoba systematyczna, określiła sobie jasno kategorie i cele. Miejsce: Seattle. Poszukiwani: shadowrunnnerzy, gotowi podjąć się dyskretnej ochrony Mariny Costy, lat niecałe dwadzieścia jeden, przed ewentualnym wykorzystaniem do wywarcia presji na ojca. Preferowane specjalności: przynajmniej dwóch specjalistów od walki bezpośredniej, by mogli pełnić straż na zmianę. Nie zaszkodziłby decker lub fixer, zdolny wspomóc ochroniarzy stałym monitorowaniem działań chronionej, jej planu dnia i ewentualnych zmian. Mógłby też się przydać jakiś mag albo szaman, na wszelki wypadek.
No cóż, pomyślała. Zobaczmy, co uda się znaleźć...

____________________________________________

Shadowrun. Świat, w którym powróciła magia i zagościła wśród wieżowców wielkich miast. Świat, gdzie niechęć na tle koloru skóry jest reliktem przeszłości; lecz nie dlatego, by ludzie zapomnieli o różnicach, lecz gdyż ważniejsze stały się różnice między ludźmi i metaludźmi - krasnoludami, elfami, trollami i orkami. Świat, gdzie pojęcie cyberprzestrzeni nie ma nic wspólnego z przenośnią - Internet zastąpiła Matryca, analogowa przestrzeń, w której poruszają się persony sterowane bezpośrednio przez umysły użytkowników. Gdzie w ulicznej walce można oberwać zarówno pięścią, kulą, fireballem, jak i wysuwanymi szponami a'la Wolverine, wszczepionymi w (prawdopodobnie nielegalnym) zabiegu chirurgicznym.

Państwa nie są tak ważne. Większość ich funkcji przejęły megakorporacje, oferując swoim pracownikom niemal wszystko - od opieki zdrowotnej, przez kształcenie dla dzieci, aż po odpowiednik obywatelstwa włącznie. Utrzymują nawet własne oddziały zbrojne, a odpowiadają jedynie przed sądem 10 największych korporacji.
Jednak pokusa nielegalnych działań wobec konkurencji - sabotażu, kradzieży technologii, przechwytywania lub likwidacji najlepszych pracowników - jest zbyt silna, by się jej oprzeć. W tę lukę wpasowują się shadowrunnerzy, ludzie z cienia, działający na granicy prawa albo i całkiem poza nim - najemnicy, uliczni samuraje, magowie, szamani, deckerzy - władcy Matrycy i riggerzy - podłączający się nie do Matrycy, a do pojazdów, i sterujący nimi tak, jak kontrolują własne ciała.

Tyle o świecie. Gracze będą, naturalnie, shadowrunnerami, wynajętymi przez Xaviera Costę. Grać będziemy w edycję drugą, około roku 2060. Znajomość systemu nie jest wymagana - jest w Internecie trochę materiałów, można się doszkalać w trakcie. Kostki, jeśli będą, to raczej u mnie przed monitorem. Co do tworzenia postaci - oto link do ściągnięcia zasad http://www.isa.pl/sklep/pliki/SR-pl-beta417.rtf. Nie kładę ograniczeń co do rasy. W ostateczności przyjmę sam zarys fabularny i dogadam rozkład atrybutów i umiejętności przez maila albo gg.

Będę prowadzić sesję po raz pierwszy, ale proszę się nie obawiać - jako pomocniczy MG zgodził się wystąpić Gloinfein.
Póki co, limitów w rekrutacji nie ma, ani czasowych, ani liczbowych. Kiedy zbierze się kilka kart, ogłoszę deadline.
Preferowane tempo - około posta na tydzień, preferowana długość posta - kilkanaście do kilkudziesięciu linijek.

Karty proszę przysyłać na adres rhaina.azul@gmail.com.
 
__________________
jestem tym, czym jestem: tylko i aż człowiekiem.
nikt nie wybrał za mnie niczego i nawet klątwy rzuciłam na siebie sama.
Rhaina jest offline  
Stary 30-11-2009, 16:18   #2
 
Maksimusbed's Avatar
 
Wygląda fajnie, tylko jak zrobić kartę postaci ?
Zacząłem czytać ściągnięty plik (jestem na 30 str.) ale nie bardzo rozumiem jak się za to zabrać.
 
Maksimusbed jest offline  
Stary 30-11-2009, 17:55   #3
 
Shadow man's Avatar
 
Zgłaszam się wstępnie do sesji. Tylko mam pytanie: Czy będzie mechanika czy storytelling? I jak kartę wypełnić?
 
Shadow man jest offline  
Stary 30-11-2009, 19:22   #4
 
Rhaina's Avatar
 
Jak pisałam - zdecydowanie storytelling, kości tylko u mnie przed monitorem, a i to niedużo. Mimo to warto rozpisać kartę, bo wartości atrybutów są dość opisowe i dają dobry pogląd na postać: 1 to słaby, 2 - nadal nienajlepszy, 3 - typowy, 4 - dobry, 5 - bardzo dobry, 6 - maximum dla człowieka bez wspomagaczy. Analogicznie wartości umiejętności, tyle że bez górnej granicy.
Jednak nie wymagam tych cyferek. Możesz po prostu napisać historię postaci i wyszczególnić, co mniej więcej umie. Dogładzeniem tego tak, żeby się zgadzała suma punktów, można się zająć później, już po ewentualnym przyjęciu historii. Najważniejsze, żeby postać żyła.


Co do karty: na początek wybierasz rasę - jeśli inna niż człowiek, tracisz na nią priorytet A. Po drugie, magia - dla pełnowymiarowego maga pierwszy z pozostałych priorytetów (człowiek A, metaczłowiek B), dla adepta - drugi (człowiek B, metaczłowiek C - zostaje A lub B). Potem, zależnie od tego, jakie ci zostały priorytety, przyporządkowujesz je do atrybutów i umiejętności.

Zależnie od priorytetu, masz różną pulę punktów do podziału między poszczególne atrybuty i umiejętności. Jeśli grasz człowiekiem nie-magiem, możesz przydzielić atrybutom priorytet A - wtedy masz 30 punktów i możesz mieć wszystko na 5 albo większość na 6. Jeśli jest niższy, pula punktów jest odpowiednio mniejsza. Analogicznie umiejętności.

Ostateczny wynik tego wybierania i rozdzielania to po prostu:
informacja o rasie,
informacja, czy jest to mag lub adept,
lista atrybutów i ich wartości,
lista umiejętności i ich wartości.

Te wartości mogą być przybliżone. Po prostu bądźcie świadomi, że jeśli gracie elfem-magiem, to, niestety, albo będzie nieruchawy, albo dość cherlawy, albo będzie niedużo umiał innych rzeczy.

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśniło?
 
__________________
jestem tym, czym jestem: tylko i aż człowiekiem.
nikt nie wybrał za mnie niczego i nawet klątwy rzuciłam na siebie sama.
Rhaina jest offline  
Stary 30-11-2009, 21:56   #5
 
Shadow man's Avatar
 
Skomplikowane to. Kartę przedyskutuję na dniach przez GG jeśli się uda.
 
Shadow man jest offline  
Stary 01-12-2009, 15:16   #6
 
Rudzielec's Avatar
 
O rany, rany,rany, jejku!! Shadowrun, pierwszy system w jaki grałam! Jeśli jest miejsce na adeptkę sztuk walki to ja chętnie się dopiszę

Gramy normalnymi zasadami czy z opcją "więcej metaludzi"? (Chodzi mi o częstotliwość występowania, elfów smerfów i innych nadnaturali.)
 
__________________
Kasia(moja przyszła MG)-"Ale ja nie wiem czy pamiętam jak prowadzić sesje!"
Sebastian(mój kuzyn)-"Spoko to jak jazda na jeżozwierzu, tego się nie zapomina."
Rudzielec jest offline  
Stary 01-12-2009, 16:32   #7
 
Sotar's Avatar
 
Brzmi ciekawie.
Rozważam dołączenie, mimo że nie jest to mój najmocniejszy system (ledwie jedna postać i kilka sesji na koncie).
 
__________________
My eyes are open.
Sotar jest offline  
Stary 02-12-2009, 19:34   #8
 
Rhaina's Avatar
 
Physical Adept? Jak najbardziej, czemu nie Moja najulubieńsza postać była właśnie adeptką. Witam z otwartymi ramionami

Co do metaludzi - częstotliwość występowania normalna.

A tak w ogóle, to zainteresowanie przeszło moje najśmielsze oczekiwania, aż nie wiem, czy skakać z radości, czy raczej obawiać się, czy dam radę. Póki co, wybiorę chyba wariant pierwszy. Ogólnie czekam na konkretne propozycje postaci.
 
__________________
jestem tym, czym jestem: tylko i aż człowiekiem.
nikt nie wybrał za mnie niczego i nawet klątwy rzuciłam na siebie sama.
Rhaina jest offline  
Stary 03-12-2009, 06:59   #9
 
Maksimusbed's Avatar
 
No, jedna karta postaci siedzi na mailu trudno ją zrobić.
Siedziałem nad tym kilka godzin, ale myślę, że było warto
 
Maksimusbed jest offline  
Stary 03-12-2009, 15:24   #10
 
Gloinfeln's Avatar
 
z tego co widzę mamy co najmniej 3 graczy, i jednego zastanawiającego się,(+2MG) czyli razem będzie nas w tym momencie sześć osób. Jeśli się ktoś nie może zdecydować czy da radę, to od razu mówię że da. Razem z Rhainą chętnie pomożemy w czymkolwiek, więc śmiało, bez obaw wysyłajcie do nas swoje pytania i/lub KP-ki.
 
Gloinfeln jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:38.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171