Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-12-2009, 19:03   #1
 
Lady's Avatar
 
Być jak Robin Hood


Czy Robin Hood istniał naprawdę?

Robin Hood - któż z nas nie zna legendy o tym angielskim banicie! Jednak jego nazwisko pojawia się również w dokumentach historycznych. Czy zatem Robin Hood istniał naprawdę? Staroangielskie dokumenty podają że około 1290 roku przyszedł na świat w Wakiefield, w hrabstwie York, niejaki Robert Hood, syn Adama Hooda - leśnika w służbie Johna hrabiego Warenne. Następna wzmianka o nim pojawia się dopiero w roku 1316, gdzie najpierw służebnica Robin Hooda stanęła przed sądem oskarżona o kradzież drew, zaś sam Robin wraz z żoną Mathildą zapłacili dwa szylingi za pozwolenie na budowę domu na pańskim ugorze. I pewnie dożył by Robin późnej starości niańcząc wnuki i pilnując zwierzyny, gdyby w 1322 roku pan jego - Thomas hrabia Lancaster nie postanowił wypowiedzieć posłuszeństwa królowi Edwardowi II.

Robin chcąc nie chcąc, musiał iść za swoim panem i walczył w jego armii jako łucznik. Bunt został zdławiony, hrabia ścięty, a wszystkich jego uczestników skazano na banicję. Prośby o łaskę nie pomogły i tak nasz bohater został bez grosza, dachu nad głową i wyjęty spod prawa. Uciekł do Bransdale Forest, który to las łączył się z lasami Sherwood hrabstwa Nottingham. A że lasy oba przecinała zbudowana przez Rzymian jeszcze Wielka Droga Północna, miejsce do zbójowania było idealne. Aby mieć z czego żyć zaczął więc Robin napadać i bez sentymentów łupić wszystkich podróżnych jacy tam się pojawili. I tak oto pojawiła się legenda o Robin Hoodzie. Nasz bohater zmarł w 1346 roku w klasztorze Kirkless, najprawdopodobniej w skutek ówczesnej metodyki leczenia poprzez upuszczanie krwi. Podobno jego kuzynka - przeorysza Elizabeth de Stainton upuściła mu jej zbyt dużo. Ta sama przeorysza kazała pochować kuzyna przy drodze na której kradł i postawić na grobie ogromny głaz, z wyrytym jego imieniem. Przyczyną nie była bynajmniej miłość rodzinna, ale chęć zawiadomienia podróżnych, że bandyta nie żyje i mogą spokojnie przez las przejechać.


***

Wstępu w formie opowiadania postanowiłam nie pisać, wiedząc, że praktycznie nie ma osoby, która o Robin Hoodzie czegoś by nie wiedziała. A konkrety chciałabym poznawać razem z graczami, których mam nadzieję w tej rekrutacji odnaleźć.
Tytuł jest troszeczkę mylący, nikt nie będzie wcielał się w tytułowego Robin Hooda, ani nie będzie to postać istniejąca jako NPC. To po prostu inspiracja i nie oszukujmy się - chwytliwy tytuł, do ściągnięcia tutaj potencjalnych chętnych.

Samą sesję chciałabym osadzić w Anglii, ale nie takiej zwyczajnej, a mistycznej, trochę podobnej do tej z "Robina z Sherwood", trochę do bardziej zwyczajnego fantasy, gdzie magia i wiedźmy będą się pojawiać, a może nawet ktoś taką postacią zdecyduje się zagrać. Miejsce? Las Sherwood, oderwany trochę od rzeczywistości i dostosowany do naszych potrzeb, które mam nadzieję, że będą wzrastać wraz z długością gry. Chciałabym zacząć od zera, od formującej się grupki ludzi, których los wyrzucił na banicję. I dla których ten las będzie początkowo jedynym schronieniem.

To moja pierwsza sesja jako mistrzyni gry w świecie forumowych rpg, dlatego też mam nadzieję na pewną wyrozumiałość. Chciałabym poprowadzić nieco romantyczną opowieść o dobrych bohaterach prostej, uciskanej ludności. Coś na zimowe wieczory, akcję ale i spokojną przygodę w leśnej głuszy, bez pędzania przed siebie i napędzania wydarzeń z każdym postem. Chciałabym, by ten świat ożył w naszych rękach, ale co z tego wyjdzie, to zobaczymy w trakcie.

Może kilka konkretów, zanim przejdę dalej. Sesję planuję z szybkością około posta na tydzień, storytellingową, chociaż troszkę mechaniki będzie, o czym za chwilkę. Graczy planuję 4-6, w zasadzie czwórka byłaby już optymalna, by można było skupić się na opowieści dla każdego z nich tak samo mocno, by każda z tych postaci wyraźnie odcisnęła się w świecie. Prócz mechaniki, chciałabym oczywiście wygląd, charakter i historię postaci, zakończoną w więzieniu zamku Nottingham - niezależnie od zbrodni i kary. Wolałabym postaci dobre, lub mające w serduszku coś, co będzie sprawiało, że prowadzenie im opowieści będzie miało tę dobrą stronę emocji. Nie ma postaci idealnych, ale zbirów z wyrokami śmierci przysyłać mi nie trzeba.

Teraz o tej mechanice, będzie prosto i przejrzyście. Pięć cech: siła, zręczność, kondycja, inteligencja i ogłada. 28 punktów na nie, gdzie 5 jest wartością średnią, 8 maksymalną na początku a 10 maksymalną w ogóle. Co która oznacza, łatwiutko się domyślić.
Do tego umiejętności, na które macie 20 punktów, również ograniczenie do 8 na początku i całkowicie dowolną możliwość ich wyboru. Ciężko byłoby mi je wszystkie wypisać, bo zalicza się do nich wszystko, od wspinaczki przez wyrabianie garnków aż do strzelania z łuku. Czemu więc tak mało punktów? Dlatego, że chciałabym postacie młode, mające przed sobą lata perspektyw i nauki, dzięki czemu będziemy mogli je rozwijać w trakcie sesji.
Zdaję sobie sprawę, że ma to dużo wad, ale storytelling nie wymaga wielu rzutów. Brakuje tu jeszcze czegoś: wiedzy. Na nią macie 10 punktów do dowolnego wydania: od wiedzy o religii po wiedzę o lesie.
Niestety liczę na Waszą kreatywność samej się troszkę leniąc.

Mechanikę mamy z głowy, to trochę jeszcze o świecie. Będzie to Anglia z przełomu XII i XIII wieku, podobna, ale jednocześnie inna. Prócz chrześcijaństwa istnieją i pozostają silne "pogańskie" wierzenia, których bogowie potrafią udzielać wsparcia swoim kapłanom. Technologia jest na ówczesnym poziomie, ale ludności jest jakby troszeczkę więcej. Nie planuję jakiś większych odskoczni od realizmu, ale sesję i tak umieszczam w dziale "fantasy". Bo i fantastyczne będzie to, co będziemy razem tworzyć. A ja mam usprawiedliwienie, gdy będę robiła gafy wynikające z niezbyt dokładnej znajomości historii i geografii tamtych okolic.

Co jeszcze... powiem szczerze, że nic mi już do głowy nie przychodzi. Na pytania chętnie odpowiem.

Rekrutacja trwa do 17 stycznia, a karty prosiłabym wysyłać mi na moją skrzynkę prywatnych wiadomości.

Mam nadzieję, że będą jacyś ochotnicy. 8)
Ps. O, przypomniałam sobie. Podpatrzyłam w jednej z sesji pewną ciekawą rzecz, która podpowie mi, jak Wy widzicie tę opowieść (Szu, nie spytałam o pozwolenie, ale może mi wybaczysz ). Wyobraźcie sobie, że macie po 400 pkt do podziału pomiędzy 5 następujących "klimatów" sesyjnych. Rozdzielcie je wedle swego uznania, ale w tajemnicy przed innymi. I podeślijcie mi na PW razem z kartami swoich postaci. Są to:

- Akcja
- Walka
- Romans
- Intryga
- Życie

Życie, czyli tworzenie społeczności i rozwijanie jej, zajmowanie się pewnymi z tym związanymi problemami i budowanie wzajemnych relacji z innymi ludźmi, którzy będą osadzali się w środku lasu, podobnie do Was. Pozostałe wydają mi się zrozumiałe z samej tylko nazwy.

Zapraszam i zachęcam do zgłaszania się.
Lady
 
Lady jest offline  
Stary 29-12-2009, 19:17   #2
Banned
 
Nie wiem do końca jak czas pozwoli, ale spróbuję spróbować.

Jednak czy możesz ciut przybliżyć role owych 400 punktów. Czy jeśli 4 graczy wyda na Akcje w sumie 1200 punktów to nastawisz sesje głównie na Akcje ?

Dobrze rozumiem ich zasadę ?
 
Arango jest offline  
Stary 29-12-2009, 20:00   #3
 
Kelly's Avatar
 
Zgłaszam się. Will Scarlet do usług.
 

Ostatnio edytowane przez Kelly : 04-01-2010 o 13:16.
Kelly jest offline  
Stary 29-12-2009, 20:00   #4
 
Lady's Avatar
 
Tak, tylko to też taki wyznacznik do tego, jak gracz widzi granie. Nie wiem ile dostanę kart postaci, ale pewnie będę starała się wybrać zbliżone do siebie pod względem podziału punktów, wtedy będę mogła dostosować sesję do graczy.

Im więcej punktów w danym "klimacie" tym bardziej gracz taki klimat chciałby zobaczyć w sesji, mówiąc wprost.
 
Lady jest offline  
Stary 29-12-2009, 20:08   #5
Banned
 
Jak rozumiem Ryszard Lwie Serce już zginął a panuje Jan bez Ziemi ?

Edit :
I czy możemy korzystać z postaci "powieściowych", "filmowych" i "serialowych" ? Bo to nie jest jasne dla mnie do końca.

Potrzebuje, potrzebuje
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 29-12-2009 o 20:21.
Arango jest offline  
Stary 29-12-2009, 20:12   #6
 
Lady's Avatar
 
Tak, jeśli ktoś potrzebuje dokładnej daty, możemy ją ustalić na 1200 rok.
 
Lady jest offline  
Stary 29-12-2009, 20:31   #7
 
merill's Avatar
 
Jeśli czas pozwoli to również się zgłoszę. Stworze postać, raczej odmienną od tych znanych z powieści czy filmów.

Pozdrawiam merill
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline  
Stary 29-12-2009, 20:32   #8
 
Lynx's Avatar
 
Jak dla mnie dobry pomysł!
Już wysyłam kartę

btw. według mnie rekrutacja mogła by być trochę krótsza
 

Ostatnio edytowane przez Lynx : 29-12-2009 o 21:46.
Lynx jest offline  
Stary 29-12-2009, 22:09   #9
 
Bronthion's Avatar
 
Bardzo ciekawa rekrutka, taka... inna. Zgłaszam się jako... to się jeszcze zobaczy ;p Zgłaszam się głównie ze względu na te zimowe wieczory czyli spokojny, lekki klimat. Czasem takich rzeczy brakuje. Nad KP pomyślę jutro co wiąże się ze spamowaniem czy moja postać się nada bo zwykle moje gusta są nieco "inne" ^^

PS. Zajmuję kowala, a raczej jego syna :P ktoś do wytapiania broni przyda się w naszej leśnej kompanii.

Edit:
KP wysłałem
 
__________________
"Kiedy nie masz wroga wewnątrz,
Żaden zewnętrzny przeciwnik nie może uczynić Ci krzywdy."

Afrykańskie przysłowie

Ostatnio edytowane przez Bronthion : 04-01-2010 o 19:53.
Bronthion jest offline  
Stary 29-12-2009, 22:39   #10
 
Lady's Avatar
 
Właśnie zauważyłam edycje... Lepiej napisać nowe posty, bo mogę inaczej nie opowiedzieć na wszystkie pytania.

Arango: nie, postaci tylko wymyślone przez siebie, nie planuję pojawienia się w sesji jakiejkolwiek osoby związanej z Robin Hoodem w jakiejkolwiek postaci. Co najwyżej mogą być pewne podobieństwa.

Lynx: rekrutacja trwa tyle, by wszyscy zdążyli, włącznie ze mną - muszę się troszeczkę przygotować, bo klapę zaliczę inaczej.
 
Lady jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171