Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-01-2010, 14:36   #1
 
Vist's Avatar
 
WFRP 1.5 "Wróg wroga jest moim wrogiem" W.Wróg

Witam wszystkich którzy postanowili tu zajrzeć.

Zdaję sobie sprawę z tego że ta rekrutacja odbiega od kanonu, ale myślę że będę w stanie się z tego wytłumaczyć. Pierwszy powód dla którego nie zamieściłem jak Sigmar przykazuje na początku próbki literackiej czy też jakiegoś wprowadzenia jest mój hmmm. powiedzmy status na forum. Ten post jest pierwszym od czasu zalogowania ( a minęło go troszkę ) Tak więc jako osoba, która nie bawiła się z wami w sposób czynny do tej pory, a jedynie przeglądała wasze sesje uznałem, że bardziej pasuje się przedstawić Nie lubię fałszywej skromności, dlatego wydaje mi się, że znam się na rzeczy, gram (więcej prowadzę ) już parę ładnych lat. Większość z tego czasu zajął młotek nie tylko ze względu na jakąś wyjątkową fascynację a raczej gusta graczy, choć faktycznie gdybym musiał wylądować w jakiej samotni i mógłbym zabrać tylko jeden system to byłby to..... młotek Na forum trafiłem dawno przez przypadek ale trudno było się przekonać żeby zagrać głównie ze względu na tępo gry i możliwość rozegrania sesji na żywca. W momencie kiedy taka możliwość stała się coraz rzadsza przemyślałem sprawę i wydaje mi się że tempo to nie wszystko Nie da się ukryć, braku doświadczenia w sesjach na forum ale myślę, że jakoś sobie poradzę
Druga sprawa, która odnosi się do braku ładnej historii na początku to sprawa formy. Na pewno każdy, kto trochę grał w jakikolwiek system z czasem staje się znużony monotonią i szuka nowych rozwiązań. I choć idąc za pewnym cytatem " nie będzie żadnych udziwnień my jesteśmy normalni " trzeba powiedzieć że udziwnienia być jednak muszą Dlatego proponowałbym zagrać odrobinkę inaczej. Na czym miało by to polegać? przede wszystkim było by miło gdyby osoby, które zechcą się przyłączyć zapomniały wszystko co wiedzą o świecie, bo ten nie licząc geografii czy podstawowych informacji społeczno-politycznych nie zawsze będzie odpowiadał temu co o nim wiecie. 1.5 w tytule nie odnosi się do jakiś wielkich modyfikacji czy jakiejś autorskiej łatki tylko ma pomóc w określeniu czym nie jest ten świat a nie jest ani młotkiem 1 ani 2 edycji choć chyba bliżej mu do 1. Kolejną sprawą i chyba najważniejszą jest moje postrzeganie i świata i gry. Nie lubię heroic fantasy w znaczeniu niewiarygodności. I nie opisuję nigdy w ten sposób. Dlatego w pierwszej karczmie nie będzie nikogo kto już przy drzwiach przywita was z kuflem piwa i planem dawno zaginionej świątyni. Będą za to pchły. Realizm jest tym co nadaje smak. Jeśli kiedykolwiek podczas gry będziesz miał wątpliwość co zrobić przenieś sytuację do realu. Jakie są szanse, że uda zabić burmistrza Altdorfu i cieszyć się spokojem? Myślę że takie same jak w przypadku zabicia Hanny Grąkiewicz-Waltz. Kolejna kwestia to kości i statystyki. Kości tak. Przyznam się, że nie wyobrażam sobie możliwości nie odwołać się do nich od czasu do czasu, no bo jeśli nie będzie kości to nie będzie możliwości na zrobienie czegoś prawie nie możliwego. Co do statystyki będziemy używać tej z 1 edycji, z tym że będzie w całości znana tylko mi i nie od razu bo zweryfikuje ją życie (pierwsze kilka razy kiedy próbujemy skorzystać z naszych umiejętności modeluje jej poziom). Proces tworzenia bohatera jest prosty - historia. Powinna zawierać jego opis, najważniejsze wątki z jego dotychczasowego życia, jego motywacje, marzenia. Sposób wpływania na statystyki polega na umieszczeniu w historii wątków odnoszących się do danej umiejętności np. Chcemy aby bohater posiadał większe niż przeciętne US można dodać wątek o wyprawach kłusowniczych, na które już jako małego chłopca zabierał go ojciec. Oczywiście należy dbać o równowagę, nikt nie jest silny, ładny, mądry i waleczny (nie licząc Pudziana ) To samo odnosi się do umiejętności, które posiada bohater. Można wybrać 5 i umieścić ich wątki w historii (nie wszystkie będą pasować do danej postaci ale troskę o to aby tak było pozostawiam graczom). Bohatera tworzymy korzystając z profesji podstawowych ale przy wyborze radzę kierować się tylko i wyłącznie sympatią bo statystyki są u mnie
Co do samej przygody to pomysł wziął się z nostalgii do czasów kiedy w młotka zaczynałem grac i gracze którzy pamiętają stare dobre czasy zapewne dostrzegą pewien smaczek w związku z fabułą. Dopuszczam możliwość tworzenia drużyny w trakcie tzn. mając jedną czy dwie postaci poprowadzić wstępniaka i dać możliwość osobom zainteresowanym na włączenie się w trakcie ale nie w dowolnym momencie tylko w zgodzie z fabułą. To chyba wszystko tytułem wstępu zainteresowane osoby mogą przesłać historię na PW. Jeśli coś jest niejasne czy chcecie zwrócić na coś uwagę piszcie.
 

Ostatnio edytowane przez Vist : 07-01-2010 o 15:37.
Vist jest offline  
Stary 08-01-2010, 09:44   #2
 
Vist's Avatar
 
Prolog

Nieregularne chrapnięcia i trzask runa zdradziły go. Po raz pierwszy od sześciu lat. I po raz ostatni. Powoli opuszczały go wszystkie zmysły i instynkty a ich miejsce zajmował przerażający ból. Powoli z wysiłkiem wyszarpnął swoje cielsko z gęstego krzaku tarniny. Wyłaniał się nienaturalnie zapominając o tym, że mógłby pokonać je jednym susem lądując na piaszczystym brzegu rzeki. Kolce haratały liniejące futro które jeszcze dwa dni temu mogło stanowić obiekt pożądania każdego łowcy w tej części imperium. Bezlitośnie wyszarpywały resztki sierści i orały skórę uwalniając czarną krew. Oddech zamieniał się w torturę. Resztkami sił wydał z siebie przerażający ryk.

Gasnącymi ślepiami wpatrywał się w nurt nawet nie próbując ugasić pragnienia, które trawiło jego trzewia. Stał nad brzegiem kanału i czekał. Była w tym ironia bo dwa dni temu gdy próbował napić się z strumienia w głębi lasu przypieczętował swój los. Od dawna nauczył się odróżniać obleśny fetor dziwnych stworzeń. Wyglądały różnie. Mniej lub bardziej nieudolnie próbowały go złapać. Zawsze łączył je ten sam smród zgnilizny i zepsucia i jeden cel który im przyświecał jego mięso. Nauczył się je wyczuwać i zawsze zdążył umknąć gdy tylko wyczuł że się zbliżają. Niestety nie mógł poczuć czegoś przez wodę dlatego zerwał się dopiero wtedy gdy łuskowate łapska były w połowie drogi . Nie zdążył. Nie całkiem . Wymknął się, ale oślizgłe pazury przeorały jego zad. Z początku zwycięstwo powoli przeradzało się symfonie bólu i cierpienia. Początkowe akordy niegojącej się rany zwabiły artystów. Powoli dojrzewali w krwi sycąc jej dobrodziejstwem. Gdy stali się wystarczająco silni przybrali formę larw. Teraz wili się pochłaniając rozszarpaną tkankę.
Oczywiście nie mógł tego dostrzec konający jeleń. Ale widzieli to doskonale ludzie na barce. Jego cierpienie było wymowne i wymuszało ciszę. Powoli sunąca z nurtem łajba zrównała się z konającym zwierzęciem. Stojący na rufie mężczyzna powoli sięgnął po łuk. Napiął cięciwę i strzelił. Dzieliło ich zaledwie dwadzieścia metrów, jednak on strzelił wysoko w górę. Zwierz stał skierowany łbem wprost ku nim nie było możliwości łatwego strzału, który niósł by mu ukojenie. Strzała z świstem wzbiła się ku górze przez chwilę znikła w oślepiającym blasku słońca po czym złamała swój lot ku ziemi kończąc go pomiędzy łopatkami króla puszczy. Niewiarygodny strzał. W innych okolicznościach wymusił by okrzyki niedowierzania, tym razem odwrócił spojrzenia wszystkich nie w kierunku strzelca a ściskającego medalion kapłana. Łucznik podziękował spojrzeniem. Po czym wszyscy wrócili do zajęć. Powoli zbliżali się do Weissbrucku, należało przygotować się do cumowania i pierwszych od kilku dni kroków po brzegu.
 

Ostatnio edytowane przez Vist : 08-01-2010 o 09:54.
Vist jest offline  
Stary 08-01-2010, 10:10   #3
 
Sayane's Avatar
 
Przyznam, że zapowiada się ciekawie...
Jaką częstotliwość postów planujesz? Raz na tydzień?
I który poziom postaci?

Btw. przydało by się trochę enterów między akapitami, bo taki zbity blok tekstu gorzej się czyta.
 
Sayane jest offline  
Stary 08-01-2010, 10:37   #4
 
Vist's Avatar
 
Cieszę się, że się spodobało
Częstotliwość postów myślę, że jest sprawą otwartą. Jednak nie chciałbym, żeby tępo było jakoś strasznie ślamazarne. Myślę że te dwa posty w tygodniu to znów nie taki dramat. Najważniejsze żeby, ktoś kto podejmie się gry nie zniknął w trakcie i nie psuł zabawy innym. Rozumiem że można się rozczarować w trakcie dlatego jak pisałem chętnie poprowadzę wstępniaka i zgodzę się na budowanie drużyny stopniowo z osób, które przekonam do swojego młotka.
Co do poziomów to poziom zero jest coś fajniejszego niż zaczynać od początku?
Będą entery. A z biegiem czasu myślę mniej rażących błędów.
 
Vist jest offline  
Stary 08-01-2010, 15:02   #5
 
Bronthion's Avatar
 
W sumie to chciałem zagrać w jakiś inny system niż zwykle, tylko te D&D i D&D, czasem Wiedźmin lub jakaś autorka... w młotka nie grałem jeszcze nigdy, ale chciałbym a od poziomu 0 będzie w sam raz. Mam wszystkie podręczniki, ale z pewnością potrzebowałbym drobnej pomocy merytorycznej. Pytanie tylko czy przyjąłbyś zielonego, ale za to z głową i bujną wyobraźnią ?
 
__________________
"Kiedy nie masz wroga wewnątrz,
Żaden zewnętrzny przeciwnik nie może uczynić Ci krzywdy."

Afrykańskie przysłowie
Bronthion jest offline  
Stary 08-01-2010, 15:29   #6
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
Pytanie do prowadzącego - czy w realiach młotka, które tworzysz Burza Chaosu miała miejsce? Pytam bo historia bohatera, którego mam zamiar Ci podesłać często się do niej odwołuje.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
Stary 08-01-2010, 15:33   #7
 
Vist's Avatar
 
Cytat:
Napisał Bronthion Zobacz post
Pytanie tylko czy przyjąłbyś zielonego, ale za to z głową i bujną wyobraźnią ?
Nie widzę większego problemu. Każdy zaczyna. Osobiście widzę plusy i dla ciebie i dla mnie. Plus dla ciebie to autentyczna niewiedza o otaczającym świecie niestety będzie ona plusem tylko wtedy gdy będzie wiarygodna. Mam tu na myśli ograniczenie przy wyborze postaci lub jakiś dobry myk.

Pierwsza opcja to prymitywna postać ucząca się życia "poza domem" nieposiadająca dużego zasobu wiedzy o otaczającym świecie ( niekoniecznie nieinteligentna - często wręcz przeciwnie najwięcej charakteru trzeba mieć żeby przełamać skostniały system w którym się tkwi i który ogranicza ) chłop na przykład.

Druga opcja naprawdę ciekawa historia uwzględniająca np. amnezję ( dużo trudniejsza w odegraniu i bardziej kłopotliwa. Bo jeśli chłop może czegoś nie wiedzieć i nie będzie z tego powodu budził jakiegoś poruszenia to na przykład złodziej nie umiejący użyć wytrycha czy co gorsze nie potrafiący rozpoznać nieżyczliwych mu osób może stanowić problem )

Plus dla mnie to brak nieporozumień z takim graczem bo tak jak pisałem troszkę inaczej podchodzę od świata i często nawet podświadomie gracz oczekuje, że coś będzie właśnie takie a nie inne, bo tak właśnie zostało opisane na tej czy innej stronie podręcznika, dodatku lub po prostu się utarło.

Tak więc jeśli chcesz grac to pokombinuj z postacią i witam na pokładzie.

EDIT:

Cytat:
Napisał c-o-n-t-r-a-c-t-o-r Zobacz post
Pytanie do prowadzącego - czy w realiach młotka, które tworzysz Burza Chaosu miała miejsce? Pytam bo historia bohatera, którego mam zamiar Ci podesłać często się do niej odwołuje.
Nie wydarzenia opisane w prologu mają miejsce 24 Jahrdrunga 2511r. Uroczym dniem był Festag

Cytat:
Napisał Vist Zobacz post
1.5 w tytule nie odnosi się do jakiś wielkich modyfikacji czy jakiejś autorskiej łatki tylko ma pomóc w określeniu czym nie jest ten świat a nie jest ani młotkiem 1 ani 2 edycji choć chyba bliżej mu do 1.
Mam nadzieję że to cię nie zniechęci. Nie widzę natomiast przeszkód żebyś wątki o których piszesz nie odniósł do innych zdarzeń związanych z chaosem. Nie możesz konkretnie umiejscowić - stwórz je ( byłbym wdzięczny za mniejszą skalę niż burza chaosu to jeszcze nie ten moment )

Proszę korzystać z możliwości edytowania postów

Pozdrawiam
Kerm


Wpadka wynikająca z braku doświadczenia nie powtórzy się
 

Ostatnio edytowane przez Vist : 08-01-2010 o 16:28. Powód: Post pod postem
Vist jest offline  
Stary 08-01-2010, 19:59   #8
 
Bronthion's Avatar
 
A tak ogólnie to nastawiamy się na storytelling ? Czy także odrobinę mechaniki ?
 
__________________
"Kiedy nie masz wroga wewnątrz,
Żaden zewnętrzny przeciwnik nie może uczynić Ci krzywdy."

Afrykańskie przysłowie
Bronthion jest offline  
Stary 08-01-2010, 20:45   #9
 
one_worm's Avatar
 
ja mam pytanie innego rodzaju - co z magią i magami? I czy II edycja?
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline  
Stary 08-01-2010, 21:03   #10
 
Bronthion's Avatar
 
Ja się własnie na maga nastawiam, więc również chętnie poznam odpowiedź na to pytanie ;p
Mam podręczniki z 2 edycji.
 
__________________
"Kiedy nie masz wroga wewnątrz,
Żaden zewnętrzny przeciwnik nie może uczynić Ci krzywdy."

Afrykańskie przysłowie
Bronthion jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:01.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171