Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-01-2010, 15:38   #1
 
Onslo's Avatar
 
Thumbs up [Vampire: the Requiem] California Love

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=sFMLARtqxCY[/MEDIA]

"It's the edge of the world
And all of western civilization
The sun may rise in the East
At least it settles in the final location"


Red Hot Chilli Peppers, Californication


"Może chciałbyś wczuć się w rolę Gangrela, który wciąż walczy w wojnie gangów dla "swoich"? Choć może kręci cię bardziej zabawa hipisem Daevą, budującego powoli kult swojej osoby? Chyba, że wolisz bawić się w hakera Mekheta i mieć oko na wszystko, co dzieje się mieście? A może przemawia do Ciebie Ventrue, który specjalizuje się w wyciąganiu informacji od ludzi i zastraszaniu? Nie masz rację, wiem, że do Ciebie najlepiej przemawia Nosferatu, który jest mecenasem w Hollywood."

"Niech zgadnę, lubisz kontrolować przepływ kasy w Downtown? Jeśli nie dołączysz do Invictus, to nie masz na co liczyć koleś. Choć nie, widać po tobie, że ty jesteś we krwi Kartianem. Liczy się wolność i trzeba te wszystkie cholerne tradycje zmienić w imię równości! Hę? Co? To nie dla Ciebie? No tak wybacz. Chcesz powiedzieć mi, że jesteś z Lancea Sanctum? Bóg nadał twojemu nędznemu żywotowi sens i dzisiaj jesteś takim Mrocznym Rycerzem strzegącym miasta przed złem? Znowu pudło? Kurde, zatem kręcą cię pogańskie rytuały Kręgu Wiedźmy przy ogniach i śpiewanie wiccańskich obrzędów. Heh, no nie, zatem musisz być jednym z Ordo Dracul. Fajni gostkowie. Przełamanie wampirzej klątwy przy zachowaniu mocy i nieśmiertelności. Trzeci gatunek!

Ej wracaj i czemu mi pokazujesz środkowy palec?! Co ty, Niezależny jesteś?"


Miasto Aniołów

"Co ci mogę powiedzieć o Los Angeles? Kurczę, nie oglądasz telewizji? Nie jestem nauczycielem historii, więc opowiem ci o czymś innym. O Spokrewnionych w Mieście Aniołów. Z początku może wydawać się, że jest kolebką Kartian, ale muszę cię sprostować. Było kolebką. Niektórzy nawet mówią, że właśnie tutaj narodził się Ruch, ale jeśli nawet to prawda, to są to już dawne dzieje. Zapewne myślisz sobie, że tak duże miasto ma kogoś na wzór władcy, księcia, który trzyma wszystkich za ryj i w razie czego spuści ze smyczy ogary chaosu, żeby dopadły frajerów, co naruszają Maskaradę.
Prawda jest taka, że Los Angeles nie ma kogoś takiego, a jednocześnie ma. Ha! Zaskoczony? Cóż, takie jest LA. Drugie pod względem wielkości miasto w Stanach. 3,5 miliona mieszkańców plus jakieś 12 milionów w jego obrzeżach. Sporo ludzi. I sporo wampirów. I tu się pojawił problem. Wampiry pozajmowały różne dzielnice miasta, albo pomniejsze miasta wchodzące w skład LA i ogłosili się panami, rozdawali ziemie swoim poplecznikom głosili swoje prawa. Kiedy ktoś ogłosić się władcą całego miasta, nagle wyrastała cała armia innych władców, co się temu sprzeciwiała. I w sumie to trwa tak do dzisiaj. Taka cicha wojna pomiędzy poszczególnymi przywódcami Przymierzy. Nie licz jednak na to, że znajdziesz sobie jakiś kawałek ziemi tylko dla siebie. To już nie dziki zachód. Jak jesteś zielony to lepiej zacznij pracować i nawiązywać kontakty. Inaczej któregoś dnia po prostu ujrzysz po raz pierwszy Słoneczko od czasu twojego Przeistoczenia. Popieprzone? Popieprzone. Tak jak całe Los Angeles.


Hollywood


Ho ho ho! Dlaczego się spodziewałem, że pierwsze zapytanie będzie dotyczyć Hollywood Land. Chyba najsilniejszy bastion Kartian poza południowymi i wschodnimi gettami. Na pewno najstarszy. Dla żółtków, jedno z bezpieczniejszych dzielnic w mieście. Pod warunkiem, że zaakceptuje i polubi ciebie Sir John Scott, tamtejszy nieformalny przywódca Ruchu. Jedno z tych miejsc, gdzie możesz robić co chcesz, pod warunkiem, że nie będziesz zwracał na siebie uwagi śmiertelnych, albo sabotował Kartian. Skoro już mówimy o podkładaniu sobie świni, na Hollwood są tradycyjnie chętni z Invictus, oraz, co ciekawe Krąg Wiedźmy. Pomimo tamtejszej dezorganizacji, kiedy trzeba, Scott pociągnie za sznurki i odeprze potencjalne zagrożenie. Przynajmniej na jakiś czas.

East Los Angeles


Większa część tej części miasta jest w części Kartian, ale ciężko powiedzieć, żeby miała ona jakąś stałą granicę. Ze względu na gangi i inne grupy przestępcze, mówi się, że każda frakcja bierze udział w na Eastside. Ordo Dracul, kupuje ciała do badań, Invictus kupuje/sprzedaje bronie, Krąg w kilku domostwach odprawia poszczególne obrzędy pogańskie itp. Formalnie rządzą Kartianie, ale Lancea Sanctum od dłuższego czasu ma chrapkę na getta. Z tego powodu wielu niezależnych Spokrewnionych ma tam swoje mini-domeny, bo po prostu nikt nie chce formalnie kontrolować dzielnic pełnych gangów.

Venice


Tutaj pełna kontrola Lancea Sanctum. Musisz uważać jak się poruszasz, bo mogą cię obserwować. Nawet jeśli należysz do ich Przymierza. Przywódca Uświęconych, Biskup imieniem Nazareth wprowadził silne prawa i tych praw surowo przestrzega. Invictus i Krąg próbowali już kilka razy przejąć wpływy z dzielnicy, ale Lanca bardzo szybko pozbyła się ich.

Santa Monica


Jeśli chodzi o Monicę, to Ordo Dracul włada tutaj już niepodzielnie od kilku lat, wyganiając Lancę i Krąg Wiedźmy. To, że na pierwszy rzut oka nie widać tej kontroli wcale nie oznacza, że jej nie ma. Wielu Spokrewnionych zaginęło w nieznanych okolicznościach po tym jak wkroczyło na te tereny. Ja tam unikam tej dzielnicy, no chyba, że interesy i wpierw się ogłoszę, że chcę przyjechać. Gdybym żył, robiłbym za każdym razem, gdybym musiał pozostać w tej dzielnicy. Serio.

Downtown


Tutaj bez większego zaskoczenia: Invictus niepodzielnie rządzi tą częścią miasta, a zwłaszcza dystryktem finansowym. Jedyna część dzielnicy, której Niezwyciężeni nie kontrolują/nie chcą kontrolować, to Chinatown.

Chinatown


Skoro już o krainie ryżożerców jesteśmy, to powiem ci co nieco o Chinatown. Formalnie, dzielnica jest kontrolowana przez Krąg Wiedźmy. Nieformalnie mówi się, że Ordo Dracul od dłuższego czasu przejmuje, kawałek po kawałku dzielnicę. Invictus na razie otacza chińską dzielnicę, ale nie zamierza wkraczać na jej tereny. Pewnie czeka, aż wyłoni się zwycięzca. Wieść gminna niesie, że nie tylko Invictus czeka na wynik wojny na wpływy w Chinatown – Kartianie podobno też.

To wszystko? I co myślisz? Noooo zgodzę się z Tobą, popieprzone jakby nic. A wiesz co jest najlepsze? Tak tutaj to już funkcjonuje od pięćdziesięciu lat. I od pięćdziesięciu lat mówi się, że w końcu ktoś zjednoczy miasto. Nie oznacza, że miasto jest złe. Jest świetne, zajebiste wręcz! Chodzi o to, że musisz nauczyć się pływać z rekinami jeśli chcesz coś dla siebie wyskrobać. Nieważne co, „Cicha Wojna” na wpływy, siłę i poklask salonowy nadal trwa!"


* * *

Ameryka Północna, lata współczesne (1996). Kalifornia a konkretnie Miasto Aniołów. Miasto pełne kontrastów: z jednej strony mamy getta i naprawdę poważny problem w postaci wojny gangów, a z drugiej strony Hollywood, celebryci i luksus przez duże "L".

Jestem zwolennikiem sandboxowej gry, gdzie gracze prowadzą interakcje między sobą, tworzą postać pod siebie, nie pod mistrza gry albo klan itp. Szukam od 2 do ok. 5 graczy. Jeśli chcecie tworzyć koterię, nie ma sprawy. Jeśli chcecie grać pojedynczo, też nie ma sprawy. Pamiętajcie jednak, że w kupie siła i jej nikt nie rusza Dodatkowo, nie gramy starymi wampirami, jak gracze będą nowicjuszmi w Requiem, to mówimy o świeżo przemienionych wampira, zaś doświadczeni gracze mogą grać kilkunastoletnimi wampirami po przemianie. Warto też zaznaczyć, że postaci powinny być z krwi i kości, mieć (w miarę) normalną historię i nie grać aspołeczniakiem/Werterem/emo/blablabla. Jeśli ktoś nie chce się bawić z innymi, polecam odpalić sobie jakąś grę, a nie grać w przygodzie

Jesteście weteranami? No to super! Piszcie i bawcie się Jesteś nowy i nie wiesz co nWoD? Nie ma sprawy, z wielką chęcią Ci pomogę. Tak, właśnie Tobie! Uważasz, że nWoD jest zły, a prawdziwy mrok znajdziesz tylko w oWodzie i 45 klanach :P ? To może zagrasz, żeby przekonać się na własnej skórze, co jest lepsze? A jak nie to get the smurf out Zaznaczam od razu, że jestem wymagającym MG, a najbardziej nie cierpię ludków, którzy olewają sesje. Dlatego jeśli chcesz dołączyć, to zastanów się, czy studia, praca, dziewczyna, czy śmierć kota nie przeszkodzą ci w grze.

Od siebie dodam, że to mój pierwszy post i jednocześnie debiut na LI. Jednak nie oznacza to, że nie jestem obeznany z tematyką pfbów Oj nie, cześć osób z pewnością mnie skojarzy z początkami sesji X-Men RPG na Avalonie, Strefie, czy na forach ISY i CDA. No i swego czasu byłem redaktorem działu na WoD, więc chyba znam się na rzeczy Więc nie patrzcie na poziom reputacji na forum :P
 
__________________
Too late. I'm already dead.

Ostatnio edytowane przez Onslo : 15-01-2010 o 18:52.
Onslo jest offline  
Stary 15-01-2010, 18:34   #2
 
Zapatashura's Avatar
 
Cytat:
gracze będą nowicjuszmi w Requiem, to mówimy o świeżo przemienionych wampira, zaś doświadczeni gracze mogą grać kilkunastoletnimi wampirami po przemianie.
A to jest jakakolwiek różnica?
 
Zapatashura jest offline  
Stary 15-01-2010, 18:48   #3
 
Onslo's Avatar
 
Ależ bardzo prosta: nowicjusze muszą poznać realia "the hard way", zaś gracze, co już mieli styczność z Requiem, znają podstawy świata i mogą je wykorzystać. :P

No i rzecz jasna, kilka ekspów więcej na start Sorry, to Świat Mroku: niektórzy mają lepiej od innych
 
__________________
Too late. I'm already dead.
Onslo jest offline  
Stary 15-01-2010, 19:08   #4
 
Zapatashura's Avatar
 
Phie, kilkanaście lat to dalej neonata, który nie wie na czym polega nieśmierć. I wciąż jest nowicjuszem, nie wspominając o tym, że jeszcze długo będzie.
 
Zapatashura jest offline  
Stary 15-01-2010, 19:17   #5
 
Onslo's Avatar
 
Ale będzie znał podstawy :> Anyway, by nie robić z tematu spamu, mogę podyskutować o tym prywatnie. Pytanie tylko, grasz, czy nie grasz? :]
 
__________________
Too late. I'm already dead.
Onslo jest offline  
Stary 16-01-2010, 11:10   #6
 
Minty's Avatar
 
Jestem kompletnie zielony, ale mogę przeczytać jakiś podręcznik (mam tylko Wampir: Maskarada :/). Jednak chciałbym zadać Ci najpierw pytanie o częstotliwość pisania postów.
 
Minty jest offline  
Stary 16-01-2010, 12:15   #7
 
Felidae's Avatar
 
Ja również chętnie zagram, jeśli nie przeszkadza Ci, że znam tylko Maskaradę i Mroczne Wieki.
Trochę o Requiem liznęłam na Wiki i przyznam się, że ten tekst mnie zaintrygował. Zwłaszcza klan Deava :P
 
__________________
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają!

Ostatnio edytowane przez Felidae : 16-01-2010 o 12:26.
Felidae jest offline  
Stary 16-01-2010, 12:25   #8
 
Onslo's Avatar
 
Jeśli chodzi o częstotliwość postów, normalnie u mnie to jest ok. 5 dni+1 na post MG. Można oczywiście zgłosić nieobecność, to wtedy gracz pauzuje na kolejkę, ale w innym przypadku postać dostaje ostrzeżenie. 3 ostrzeżenia i odpadasz

Co do Requiem, to spokojnie na necie można znaleźć sporo artykułów o tym systemie, więc wystarczy wpisać odpowiednie hasła w Google.

Oczywiście, jak jesteście zieloni, to historie waszych postaci powinny kończyć się na tym, że ktoś was Przemienił

Moja rada dla graczy, przerzucających się z Maskarady na Requiem. Systemy te mają wiele wspólnych cech (Tradycje, dyscypliny), jednak w wielu miejscach różni się. Gdzie V:tM bardziej przypomina gothic-punk "wampirepocalypse" () to tyle Requiem to jest modern gothic
 
__________________
Too late. I'm already dead.
Onslo jest offline  
Stary 16-01-2010, 12:52   #9
 
Felidae's Avatar
 
Jak dla mnie to nie ma problemu. Nie mam kompleksu zagrania słabszą postacią
Muszę tylko poszukać czegoś na temat tworzenia postaci i mechaniki gry.

Jak długo planujesz rekrutację? W jakiej formie wysyłamy propozycję kart, historii i oczywiście czy na PW czy na maila?
 
__________________
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają!
Felidae jest offline  
Stary 16-01-2010, 13:47   #10
 
Onslo's Avatar
 
Dopóki nie znajdę więcej niż pięciu chętnych termin jest bezwarunkowy (Znaczy się, jak najszybszy )

Co do tworzenia katy postaci preferuję wysyłanie ich na pw. Co do mechaniki służę pomocą:

Karta postaci

Zaczynamy od podstawowych rzeczy:

Imię i nazwisko: + przezwiska, imię plemienne, tytuły itp.
Wygląd:
Kolor skóry: czy to biały, mulat, czarny, żółty -> to jest w końcu USA, gdzie nie każdemu się podoba jak wyglądasz
Charakter postaci:
Krewni, znajomi i przyjaciele:
Historia:

Statystki

Punkty rozdaje się od 0 do 5 kropek, przy czym, przy Atrybutach postacie już zaczynają przy jednej kropce w każdej.
Atrybuty:

Punkty do rozdania (w dowolnej kolejności): 5/4/3
Mentalne:
Inteligencja: określa twój poziom wiedzy, IQ, pamięć itp.
Spryt: Jest to twoja percepcja, jak i umiejętności hakerskie itp.
Determinacja: Określa twoją odporność psychiczną

Fizyczne:
Siła: wiadomo
Zręczność: jw.
Wytrzymałość: jw.

Socjalne:
Prezencja: twój wygląd i sposób zachowania oraz jak inni na ciebie reaguja
Manipulacja: twoja umiejętność manipulacji innymi, wykorzystywanie gry słów i wiarygodność
Spokój: Twoje opanowanie przed wpływem innych.

(każdy zaczyna z jedną kropką na starcie w każdym atrybucie)

Umiejętności:

Punkty do rozdania(w dowolnej kolejności):11/7/4
Mentalne:
Wykształcenie: wiedza na temat humanistyki: język angielski, historia, gramatyka itp.
Komputer: znajomość obsługi komputera
Rzemiosło: znajomość i możliwość konstruowania i naprawiania, w tym i malarstwo.
Śledztwo: zdolność do prowadzenia śledztw, od śledzenia kogoś, po przeszukiwanie domu
Medycyna: znajomość pierwszej pomocy, jak i możliwość leczenia i diagnostyka
Okultyzm: wiedza na temat legend, zabobonów, sekretów oraz ogólnie metafizyki.
Polityka: znajomość działania mechanizmów politycznych
Nauka: wiedza na temat nauk ścisłych: matematyka, chemia, biologia itp.

Fizyczne:
Wysportowanie: kondycja fizyczna przy pływaniu, biegu, wspinaczce itp.
Bójka: umiejętność strzelenia komuś w mordę smile.gif
Prowadzenie: zdolność do kierowania samochodem i innymi pojazdami
Broń palna: twoja znajomość posługiwania i obsługiwania broni strzeleckiej
Kradzież: umiejętność kradzieży kieszonkowej i otwierania zamków
Krycie się: umiejętność cichego poruszania się, jak i ukrywania.
Szt. Przetrwania: zdolność to przeżycia w niesprzyjających warunkach.
Broń biała: umiejętność obsługiwania mieczy, młotów itp.

Socjalne:
Zwierzęca Empatia: umiejętność zachowania się przy zwierzętach.
Empatia: umiejętność wyczuwania odczuć i uczuć innych osób
Ekspresja: jest to doświadczenie w sztuce informacji, jak na przykład taniec, śpiew czy aktorstwo.
Zastraszanie: zdolność do zastraszania innych werbalnie i fizycznie.
Perswazja: zdolność do przekonania innych do swoich racji.
Socjalizacja: umiejętność wpasowania się w tłum.
Cwaniactwo: znajomość działania ulic i przetrwania w mieście
Przebiegłość: umiejętność zwodzenia innych poprzez kłamstwa i uwodzenie.

Aha są jeszcze specjalizacje do wydania. Każdy gracz ma 3 specjalizacje do wyboru do umiejętności. Przykładowo specjalizacja bójki to boks.
Oprócz tego są jeszcze tzw. Zalety (taki odpowiednik cech pozycji). Macie 7 punktów do przeznaczenia Kompletna lista znajduje się TUTAJ

A, jeszcze krótko o klanach

Klany

Gangrel: wampiry te podążają ściężką Bestii. Są najbardziej brutalni ze wszystkich klanów, a ich moce opierają się na animizmie. Jednakże przez to większość czasu myślą instynktownie, nie racjonalnie.

Daeva: uwodziciele i sensualiści. Ich pasja sprawia, że nadają się do zarówno gier politycznych, jak i walk w mieście. Ich moce opierają się na uwodzeniu i oczarowywaniu innych, lecz sami stali się hedonistyczni, przez co mają trudności z opieraniem się ich ukrytym pragnieniom.

Mekhet: klan, który ceni sobie całkowite ciemności, jak i możliwości ukrytej wiedzy ukrytej w mroku. Ich znakiem firmowym jest cień. Ich moce opierają się na niewidoczności, szybkości i telepatii, lecz ich przywiązanie do mroku sprawiło, że są bardziej wrażliwsi na ogień i światło słoneczne.

Nosferatu: klan ten jest specjalistą od wszelkich infiltracji i walk. Choć są oszpeceni fizycznie lub mentalnie, to jednak ich moc pozwala na wykorzystanie tego nawet do zabijania.

Ventrue: klan największych politycznych graczy. Ventrue cenią sobie rozgrywki o władze i ich żądza władzy napędza do działań. Specjalizują się w kontrolowaniu umysłów, ale także potrafią rozstrzygać sprawy jak mafiosi, czy też rycerze- siłą. Lecz ich pragnienie kontroli ich całkowicie opętało do tego stopnia, że stali się strasznymi paranoikami i utrata u nich człowieczeństwa może szybciej się zdarzyć niż innym.
 
__________________
Too late. I'm already dead.
Onslo jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171