Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o poniższej rekrutacji?
Jest świetna! 1 5.26%
Dobrze brzmi. 3 15.79%
To się okaże... 9 47.37%
Nie podoba mi się. >.< 2 10.53%
Do bani! 4 21.05%
Głosujących: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-01-2010, 16:32   #1
 
4k4t5Uk1's Avatar
 
Red face

Daleko za Kislevem rozciąga się kraina potężnych wojowników...Norska. Tam, najodważniejsi i najbardziej waleczni szaleńcy powstrzymują Hordy Khorne'a przed zalaniem Starego Świata. Uczeni twierdzą, że mieszkańcy północy to zacofani i niewykształceni kretyni...ale to dzięki tym "kretynom'' mogą spokojnie wertować swoje woluminy. To właśnie dzięki Norskim Stary Świat może się jeszcze modlić do Sigmara. Gdyby nie górskie tereny północy Stary Świat znów przeżyłby Burzę Chaosu...tylko że tym razem nie byłoby dla niego nadziei. Kto z was śmiertelnicy odważyłby się zapuścić w nieznane krańce gór? Tam, gdzie przez pół roku nic nie widać, a słońce ledwo wychodzi ponad linię horyzontu. Byli ludzie, krasnoludy, niziołki a nawet przemądrzałe elfy, którzy twierdzili, że przeżywając spotkanie ze smokiem mogą spokojnie wkroczyć w lodowate, górskie ostępy. Niedługo potem ich posoka naznaczyła ścieżkę pomiotów Chaosu... Dla prawdziwych bohaterów, którzy potrafią zdać sobie sytuację, że ich życie w każdej sekundzie jest zagrożone i dla tych, którzy wyznają zasadę drapieżnictwa mogą spróbować żyć w Norsce. Przyłączysz się do potężnego ludu północy, czy Twoim przeznaczeniem jest wyścielenie swoim truchłem mosiężnego tronu pana czaszek? A może odwrócisz stronę medalu i kwicząc jak małe, zarzynane prosie błagające o łaskę zwrócisz na siebie uwagę Pana Rzezi? Wybór jest jeden...czas na decyzję!

Witam szanownych bajarzy, oraz graczy . Wcześniej w Lastinn byłem Żółtodziobem, który uważał że prowadzenie Sesji RPG jest kwestią czasowego nabycia wprawy... chcę teraz spróbować swoich sił jako Bajarz, ale do sprawiedliwego osądu potrzebuję graczy. Nie muszą to być doświadczeni, wspaniali, hiperbolizowani przez innych bajarzy bohaterowie. Chociaż nie pogardzę nawet takimi wspaniałościami. Chodzi mi tu o Graczy, którzy NAPRAWDĘ wiedzą jak się wczuć w klimat i odgrywać swoją postać. To tyle jeśli chodzi o przedmowę...

Czego mi potrzeba aby móc odczuć klimat przerażających, północnych gór?

1.Bohaterowie : Gracze chodzi tu o was już dawno nie prowadziłem sesji przez Forum więc zacznijmy od poprzeczki 2 - 4 graczy
2.Miejsce Rozgrywania : Wszyscy (niezależnie od wybranej rasy) lądują w jednej z bezimiennych Norskich wiosek, opanowanych przez Chaos.
3.Mechanika Gry : Storytelling, czyli snucie opowieści przez Bajarza wraz z udziałem Bohaterów, którzy urozmaicą fabułę swoimi historiami.
4.Karty Postaci : Co do nich zależy mi głównie na określeniu pochodzenia, rasy i profesji. Niestety nie dysponuję żadnym programem, przez który mógłbym widzieć jak wykonujecie rzuty na cechy główne, ani tym bardziej umiejętności, więc załóżmy że do osądu Bajarza należy stwierdzenie powodzenia czy porażki (to chyba oczywiste że brudny, ociekający potem z łopatą w obu rękach niewolnik nie wygrałby pojedynku z uzbrojonym po zęby wojownikiem Khorne'a prawda?)
5.Historia Postaci : Najważniejsze informacje to przede wszystkim wasze cele w przysłzości, ambicje i marzenia, bo mogę natrafić na takie, które z chęcią wykorzystam przy prowadzeniu fabuły. Poza tym wyjaśnicie jak to się mogło waszym zdaniem stać, że z waszych rodzinnych stron trafiliście na północne, mroźne obozy niewolnicze Norski (może zostaliście upici do nieprzytomności i wywiezieni za 5złotych koron?, a może ktoś was uprowadził podczas wystawnego balu i uśpił? lub po prostu w ciemnej uliczce ktoś was ogłuszył pałką, a dnia następnego obudziliście się przykuci do wielkiego pylonu, ograbieni z ekwipunku i harując jak niewolnicy ku chwale Khorne'a?)

NOWE RASY!!! (Poza standardowym Człowiekiem, elfem, Krasnoludem i Niziołkiem)

W tej sesji dochodzą dwie nowe rasy:

I. Krasnoludy z Norski : Sa spotykane poza granicami Norski, zwykle jako wygnańcy i samotnicy. Tego typu krasnoludy są z natury odporne na działanie Chaosu. Czczą bogów krasnoludzkich, którzy wraz ze swym wiernym ludem ewoluowały stając się patronami sztuki wojennej, mrozu i lodu.

II.Norsmen : Przedstawiciel potężnego północnego ludu. Ich wiara podejrzewana jest o czczenie Mrocznych Bóstw. Prawdą jest to, że Norsmeni w pewnym stopniu dziękują bogom Chaosu za powodzenie w polowaniach, a mutacje uznają za błogosławieństwo. Nic więc dziwnego, że zasłużeni hersztowie, lub przodownicy klanów mają rogi, dodatkowe oczy czy nawet kopyta. Mutacja jest zdaniem Norsmenów, tym czego nie są w stanie zapewnić słabi bogowie południa, w tym też Sigmar. Żywią wielki szacunek dla objętych mutacją traktując ich jak swojego rodzaju ,,Wybrańców''. Są im posłuczni pod każdym względem.
(UWAGA!!! W karcie postaci BG nie może napisać, że ,,Został dotknięty mutacją'' tylko Bajarz może wyznaczyć czy i w ogóle taka sytuacja zaistniała w życiorysie bohatera...nie mam zamiaru spełniać próśb od graczy w kontekście obdarowania ich mutacją Chaosu.)

PROFESJE (TYLKO NORSMENI I KRASNOLUDY Z NORSKI)

*Profesje oznaczone ,,+'' są dostępne przy początkowym określaniu profesji bohatera!!

+1.Grabieżca : Grabieżcami nazywa się człony wojowników z północy, którym nie marzy się dostąpić zaszczytu bycia wybrańcem chaosu. Nie uznają niczyjego zwierzchnictwa i w komandach (grupach liczących od 5 wzwyż) napadają na wsie i zajazdy w celach materialnych.

ad.1 : Od Grabieżcy odchodzą następujące profesje zaawansowane (Każdy awans określa Bajarz) : handlarz niewolnikami, korsarz, najemnik, woj, wojownik Chaosu, wódz, wróżbita

+2.Korsarz : Korsarze z Norski to brutalni wojownicy, którzy napadają na wioski rybackie w poszukiwaniu złota, jedzenia i niewolników. Swoimi czynami zapewniają sobie przychylność Niszczycielskich bogów.

ad.2 : Po awansie można zostać : bosmanem, handlarzem niewolników, najemnikiem, nawigatorem, weteranem, wróżbitą, wodzem lub żołnierzem okrętowym.

+3.Wielorybnik : Zawód ten, posiada długoletnią tradycję. Wielorybnicy cieszą się uznaniem nawet u wojów. Nocami polują na dotknięte mutacjami Chaosu przeróżne, nieznane gatunki wielorybów, pływających po Morzu Chaosu. Niestraszne im sztormy ani lodowate morza.

ad.3 : Po osiągnięciu odpowiedniego uznania można stać się: Grabieżcą, korsarzem, nawigatorem, obszarnikiem oraz weteranem.

+4.Woj : Najistotniejszy człon w armii Norski. Służą jarlowi, mieszkają w jego domostwie oraz jedzą z jego stołu. Są niezwykle lojalni. Za wierną służbę jarl nagradza ich prezentami w formie nowego pancerza lub oręża.

ad.4 Woj może awansować na : berserka, grabieżcę, korsarza, najemnika, obszarnika, ochroniarza, skalda, weterana i wodza

5.Wróżbita : Starszyzna, pustelnik czy guślarz. Każdy kto potrafi łączyć się z przodkami jest traktowany wśród Norsmenów jako medium objęte boską protekcją. Potrafią wróżyć z żywych zwierząt, ściółki oraz innych przedmiotów. Im większe właściwości magiczne ma przedmiot będący ,,łącznikiem'' tym większa efektywność podczas wróżenia. Pamiętajmy tylko aby nie za często profanować duchy przodków, gdyż ich gniew w szczególnej mierze spada na Wróżbitę.

ad.5 : Wróżbita, po udoskonaleniu swoich umiejętności może stać się:
Hersztem banitów, oficerem, wojownikiem Chaosu lub żeglarzem.

6.Handlarz Niewolnikami : Parszywy zawód obierany najczęściej przez tych Norsmenów, którzy wyzbyli się wszelkich zasad moralnych. Są bezlitośni i potrafią zrobić niemalże wszystko, dla kolejnych zdobyczy.

ad.6 Handlarz Niewolników może zostać : Czarnoksiężnikiem, złowróżem i Vitką.

7.Vitka : Vitki to najczęściej najwięksi przedstawiciele osób wróżebnych. Swą radą służą jarlom, a nawet samym wodzom.

8.Wódz : Wodzowie są najwybitniejszymi wojownikami, którzy swoją działalnością wzbudzili podziw całych klanów. Zbierając ludzi może założyć własny klan, z własnymi prawami oraz zasadami. Tylko nieliczni wodzowie dostępują zaszczytu wygrawerowania ich imion na złotym glifie chwały.

(Każda profesja zyskuje umiejętność znajomość języka (Norski)
***Co trzeba wiedzieć? Czyli Jak odgrywać Norsmena: ***

Musicie przede wszystkim wiedzieć, że Norsmena ciężko jest złamać. Jego duch jest przepełniony dumą opartą o moc swoich przodków. Nienawidzą Kislevskich (z którymi często rywalizują o potęgę nad północą) oraz Kurgan (Maruderów Chaosu). W otoczeniu Norsmenów z innego klanu bacznie obserwują jak zachowują się inni, po to żeby być przygotowanym na ewentualny atak z ich strony. W bractwie zawsze sobie pomagają. Uwielbiają bitki. wystarczy mały szczegół, który na nich zadziała jak iskra na beczkę z prochem. Karczemne bitwy to jedna z ulubionych rozrywek północy. Rzadko piją południowy alkohol, twierdzą że to co przybywa z południa jest słabe i niewarte spróbowania. Słuchają kazań Wróżbitów, biorąc je śmiertelnie poważnie.
****SESJA****
Najistotniejszym faktem jest potężna blokada zwana szkołą... przez co sesja może się odbyć gdzieś w okolicach Ferii zimowych (o ewentualnej zmianie będę informował na PW)

W Razie jakichkolwiek pytań proszę uprzejmie o zadawanie ich pisząc do mnie prywatną wiadomość. by żyło się lepiej
************************************************** *******

Postacie na początku nie mają Nic poza niewolniczymi szmatami
 
__________________
Głupi śmiertelnicy! Błagajcie o życie swojego martwego od ponad 2000 lat imperatora! Pan Czaszek rozleje potoki krwi, z których pić będą jego najwierniejsi poddani...

Ostatnio edytowane przez Hawkeye : 24-01-2010 o 18:56. Powód: Dubel post proszę zapoznać się z regulaminem forum
4k4t5Uk1 jest offline  
Stary 24-01-2010, 17:27   #2
 
Roni's Avatar
 
Spróbuję napisać KP. Heh. Jestem już zapisany do tyle sesji . Ale to nic. Mam duuużo czasu.
 
Roni jest offline  
Stary 24-01-2010, 18:06   #3
 
Regeth's Avatar
 
To ja też. Mam jedno pytanie: Czy nie dało by się grać innymi rasami? Ja gram w Warhammera, ale Fantasy Battle ,a tam jest parę ras takich jak np. lizardy, czy nawet skaveny, którymi według mnie można byłoby zagrać. A skoro to storytelling, to nie trzeba było by robić żadnych statystyk i takich tam.
Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Regeth : 25-01-2010 o 14:44.
Regeth jest offline  
Stary 25-01-2010, 01:45   #4
 
Tasselhof's Avatar
 
ja się piszę warhammer to coś dla mnie XD o Roni ! znowu razem hehe, karte dostaniesz jutro jako że nie pisze od siebie, co do skavenów problem jest taki , że większość istot a na pewno te pochodzące z imperium go nie zatoleruja, notabene będą chciały zabić ochydztwo, ale może być ciekawie. Skaven w teamie tego jeszcze nie było XD
 
Tasselhof jest offline  
Stary 25-01-2010, 14:50   #5
 
4k4t5Uk1's Avatar
 
Owszem są Skaveni, Lizardmeni, Mroczne elfy, Krasnoludy Chaosu i przeróżne inne rasy, ale w tej sesji najistotniejszym faktem jest to, że akcja rozgrywa się w Norsce (Skaveni nie wytrzymałyby chłodu, o Lizardmenach nie wspomne )
 
__________________
Głupi śmiertelnicy! Błagajcie o życie swojego martwego od ponad 2000 lat imperatora! Pan Czaszek rozleje potoki krwi, z których pić będą jego najwierniejsi poddani...
4k4t5Uk1 jest offline  
Stary 25-01-2010, 19:51   #6
 
Regeth's Avatar
 
To nic, mam jeszcze jedno pytanie
Nie orientuje się jak to jest w Warhammerze RPG, ale w Battlu jest taka ciekawa rasa, a mianowicie chodzi mi o (uwaga!)Zwierzoludzi
Oni dobrze radzą sobie ze skrajnymi temperaturami, są bardzo pospolite, i nie należą już do chaosu, więc mogą go tepić
wiem, że mam głupie pomysły, ale bardzo prosiłbym o zezwolenie.
 
Regeth jest offline  
Stary 26-01-2010, 10:19   #7
 
Icarius's Avatar
 
Cytat:
Napisał Regeth Zobacz post
To nic, mam jeszcze jedno pytanie
Nie orientuje się jak to jest w Warhammerze RPG, ale w Battlu jest taka ciekawa rasa, a mianowicie chodzi mi o (uwaga!)Zwierzoludzi
Oni dobrze radzą sobie ze skrajnymi temperaturami, są bardzo pospolite, i nie należą już do chaosu, więc mogą go tepić
wiem, że mam głupie pomysły, ale bardzo prosiłbym o zezwolenie.
Starałem się powstrzymać przed komentarzem ale....
Przeczytałem i omal nie zemdlałem.... Ile ty masz lat? Czy ty w ogóle grałeś w Warhammera jakiegokolwiek(nawet battla) Zwierzoludzie to przecież jest chaos w czystej postaci!! "i nie należą już do chaosu"^^ <-- znaczy od kiedy? Bo rozumiem to że w Battlu na którego się powołujesz to że walczą po stronie CHAOSU i są jego TWOREM to taka zmyłka tak?
A te ich rogi,kopyta macki i inne drobiazgi to przecież kamuflaż. Bo z pewnością należą do normalnej rasy. Zastanawiam się czy ty w ogóle czytałeś posta rekrutacyjnego? Tam masz jak byk napisane że mistrz gry raczej nie dopuszcza ludzi z mutacjami. A ty chcesz zagrać istotą totalnie zmutowaną? Najpierw skaven potem zwierzoczłek a za chwile co lizardmen?

P.S Doczytałem lizardem już też chciałeś być . To teraz jak nic stary pytaj o smoka.

Proszę sobie darować złośliwości i ograniczać się do konkretów.

Pozdrawiam
Kerm
 

Ostatnio edytowane przez Kerm : 26-01-2010 o 11:25.
Icarius jest offline  
Stary 26-01-2010, 13:38   #8
 
Regeth's Avatar
 
Cytat:
Napisał Icarius Zobacz post
Starałem się powstrzymać przed komentarzem ale....
Przeczytałem i omal nie zemdlałem.... Ile ty masz lat? Czy ty w ogóle grałeś w Warhammera jakiegokolwiek(nawet battla) Zwierzoludzie to przecież jest chaos w czystej postaci!! "i nie należą już do chaosu"^^ <-- znaczy od kiedy? Bo rozumiem to że w Battlu na którego się powołujesz to że walczą po stronie CHAOSU i są jego TWOREM to taka zmyłka tak?
A te ich rogi,kopyta macki i inne drobiazgi to przecież kamuflaż. Bo z pewnością należą do normalnej rasy. Zastanawiam się czy ty w ogóle czytałeś posta rekrutacyjnego? Tam masz jak byk napisane że mistrz gry raczej nie dopuszcza ludzi z mutacjami. A ty chcesz zagrać istotą totalnie zmutowaną? Najpierw skaven potem zwierzoczłek a za chwile co lizardmen?

P.S Doczytałem lizardem już też chciałeś być . To teraz jak nic stary pytaj o smoka.
Wiesz co,czy ty masz pojęcie o tym co mówisz? Jak mi nie wierzysz, to looknij tu: Border Princes &bull; Zobacz wątek - Codex 7 edycji dla besti?
Border Princes &bull; Zobacz wątek - Codex 7 edycji dla besti?
Teraz są to pierwotni myśliwi, a nie słudzy chaosu
 
Regeth jest offline  
Stary 26-01-2010, 13:45   #9
 
Eliasz's Avatar
 
"Prawdą jest to, że Norsmeni w pewnym stopniu dziękują bogom Chaosu za powodzenie w polowaniach, a mutacje uznają za błogosławieństwo. Nic więc dziwnego, że zasłużeni hersztowie, lub przodownicy klanów mają rogi, dodatkowe oczy czy nawet kopyta"

Opis MG wskazuje na to iż potencjalnie dopuszcza tzw. zwierzoludzi
Nie wrzuca ich do wielkiego wora pod nazwą chaos, gdzie mieszczą się demony i inne takie. Jeśli przebywasz za długo z chaosem - np trzymasz przy sobie spaczeń. To nie zdziw się jak wyrosną Ci rogi. czy to oznacza, że zmieniłeś nagle swój charakter, że stałeś się krwiożerczą bestią? Nie - choć najczęściel ludzie , widząc cię i przepędzając ( jak to ma miejsce w pozostałych częściach Imperium) w końcu cię zmuszą do życia w samotności a potem w grupie, wśród tobie podobnych. I wtedy właśnie gdzieś znikają ostatnie ludzkie bariery. Dzicz i degeneracja obejmują nowego członka chaosu, a po jakimś czasie dla większości nie ma powrotu.

Jeśli jednak takie rogi sprawiają, że Norsmeni otaczają cię szacunkiem ( wystarczy, żeby taka była wola i wizja świata MG, nie musi być to z podręcznika) , to nie masz powodu uciekać i się degenerować. De facto człowiek z rogami jelenia to zwierzoludź. Więc moim zdaniem - w przeciwieństwie do poirytowanego przedmówcy, granie zwierzoludziem jest możliwe, tyle że na etapie gdzie jeszcze umysł ma ludzki i sprawny.

Zastanawiam się nad grą , podeślę postać i poczekam na decyzję MG. Mam jednak dylemat czy grać swoją postacią Tupikiem grotołazem ( gdzie on się nie znajdzie...) czy stworzyć coś nowego ( guslarz? ) zastanowię się jeszcze
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 26-01-2010 o 13:47.
Eliasz jest offline  
Stary 26-01-2010, 15:51   #10
 
Roni's Avatar
 
o.O Nie wiem o czym mówicie :P Ja znam tyko Warhammer 40k. Ale chętnie poznam nowy system.
 
Roni jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:17.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168