Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-02-2010, 23:09   #1
 
adix1993's Avatar
 
Reputacja: 0 adix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodze
[Autorska] Krok w przód

12.01.2010Rok 18:55
-Brawo! - Z zachwytem krzyknął Franciszek - Piękne tango!
Para tancerzy jeszcze chwile oddawała się rytmom kończącej się już muzyki, następnie stanęli, ukłonili się. To nic, że na sali nie było nikogo poza nimi i Franciszkiem, ich instruktorem tańców. Dbali o perfekcję. Zegar ścienny na sali wskazywał godzinę dziewiętnastą.
- Pora kończyć! Lusie, Mari - zawołał ich do siebie - świetnie się spisaliście. Turniej tańca jest nasz!
Na twarzy podstarzałego instruktora widać było uśmiech, radość, poczucie spełnienia. Wszystkie te emocje wręcz wychodziły z niego. Jak by był nimi wypełniony. Zbliżał się do osiemdziesiątych urodzin, ale w takich chwilach jak ta tryskał wręcz młodzieńczym entuzjazmem.
- Marci Sir - Mari byłą latynoską, mieszkała we Francji od ponad piętnastu lat - wierzę w to
- Tu już nie trzeba wiary kochana! To się wie.

19:27
-Mam nadzieje, że nie zawiedziemy Franciszka. Widzisz przecież jak się cieszy - zagadała Mari kiedy wychodzili z ośrodka sportowego.
Lusie spojrzał na nią i uśmiechnął się tylko. - Tak rzadko słyszę jak coś mówisz. Nie mogę tego pojąć. Tańczymy razem już siedem lat, a ja nawet nie wiem czym się interesujesz poza tańcem.
- Słuchaj - miał niebieskie oczy i jasne włosy. był kontrastem Mari - jestem osobą która ceni sobie prywatność, mówię ci to często.
- Dobra, rozumiem - Byli już na parkingu. Oboje wszedli do dwóch samochodów marki Fiat, ten Mari był starym modelem z 1999r, Lusie jeździł zaś nowym Punto Evo w czarnym kolorze.


14.01.2010Rok 14:34 - Konkurs Tańca. Finał
-Pary finałowe to Mari Delarossa i Lucio Reio, Sandra Despaci i Thomas Franz. a tematem tańca będzie - Spiker zrobił przerwę mającą budować napięcie - Salsa!

15:12 - wręczenie nagród dla Mari i Lucie
21:21 - znalezienie ciała Franciszka w toalecie podczas bankietu z okazji konkursu
21:42 - Wyjście zostaje zamknięte, policja przesłuchuje światków...

*************
Może nie jestem Stephanem Kingiem jednakże po krótkim wstępie większość powinna zrozumieć mój zarys sesji. Jednakże dla jasności, oraz obowiązku udzielenia większej ilości informacji...
Jest to moja pierwsza prowadzona na Lastinn sesja, acz prowadziłem w realu sesje z DnD, WoD oraz kilka autorskich.
Ta sesja ma mieć większy aspekt psychologiczny. Rozgrywa się w Paryżu.
Wcielacie się w role detektywów, przeprowadzacie śledztwo w sprawie morderstwa Franciszka Poussin, instruktora tańca w paryskim ośrodku sportu i rekreacji.
Postaram się, w miarę moich namiętności stworzyć dość skomplikowaną psychologiczną łamigłówkę połączoną z pewnych momentach z bezsensownymi bieganinami. Gracze wcielą się w nowo powstały oddział 'śledczy' francuskiej policji. Jest to tak zwana 'faza testów' a więc oddziałowi ów w roli przypada, na pierwszy rzut oka zadanie proste. Z rozwinięciem akcji jednak... Nie powiem, no bo po co

Co do sesji samej:
Ilość graczy - 3 do 5 - tworzycie zespół dochodzeniowy. Jeden z graczy będzie starszy stopniem. Jeżeli się taki nie znajdzie to ja wybiorę.
Systematyczność pisania: 1raz na dzień (W miarę możliwości)
Narracja: Pierwszoosobowa!
#####
Karta postaci:
Imie nazwisko
Wiek:
Wzrost:
Waga:
Wygląd:
Charakter:

Atrybuty(Każdy od 1-10. Do rozdysponowania 55pkt)

SIŁA - jak to siła... 1pkt około 10kg udźwigu.
ZWINNOŚĆ - Też raczej proste, wpływ na refleks itp.
ODPORNOŚĆ - decyduje czy postrzał w nogę nas powstrzyma czy też pozwoli nam jako tako pracować.
WYGLĄD - Zapewnia nam względy u płci przeciwnej.
CHARYZMA - wpływa na przebieg rozmowy z innymi.
WPŁYWY - Jak daleko sięgają nasze znajomości.
SPOSTRZEGAWCZOŚĆ - To spostrzegawczość.
INTELIGENCJA - Inteligencja...
WIEDZA - Ile wiemy, jak bardzo jesteśmy obeznani w otaczającym nas świecie.

Umiejętności: (robienie jakiejś diabli długiej listy i kazanie wam wybrać kilku jest głupie samo w sobie. A więc, zdam się na was. Wiecie co chcecie umieć a co nie. Ale chodzi tu o umiejętności z tych wyższych półek, jak np. pilotaż helikoptera, robienie operacji etc. Powiedzmy że do 8 takich umiejek. Tyle żeby mi nikt nie ważył się robić bomb jądrowych. Wszystko w granicach norm. Społeczeństwo Lastinn nie składa się z idiotów a więc nie muszę się martwić .

Historia: (W niej zawarte! Jak stał się detektywem, historia jednego co najmniej śledztwa, stan cywilny i sytuacja osobista)
Ekwipunek: Bez większych ograniczeń w granicach normy. Jakiś pistolet etc. nie widzę problemu.

#######
Odnośnie szczegółów. Pytać w temacie bądź PW. W ostateczności GG:3539612.
Karty na PW.
Termin: 28.02.2010 (Bądź kiedy zabraknie miejsc). - Nowy Termin! Teraz to JA mogę nie wyrobić :P
W razie (amen) dużej ilości osób NIE decyduje kolejność. Przeczytam wszelkie historie. Te które bardziej mi podpasują się dostaną.
Reszta historii w czasie sesji, by nie psuć smaczku .
 

Ostatnio edytowane przez adix1993 : 08-02-2010 o 22:08.
adix1993 jest offline  
Stary 08-02-2010, 14:18   #2
 
Namir's Avatar
 
Reputacja: 25 Namir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodze
Ja sie chętnie na to pisze Karte dośle w czwartek

@ A jednak na dzisiaj sie wyrobie
 
__________________
We are the chosen ones, we sacrifice our blood
We kill for honour...
It seems to me like a journey without end
So many years, too many battles.

Ostatnio edytowane przez Namir : 08-02-2010 o 16:20.
Namir jest offline  
Stary 08-02-2010, 17:25   #3
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1474 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Cytat:
Systematyczność pisania: 1raz na dzień
Nie przesadzasz troszkę z tempem? Post na trzy dni dam radę naskrobać, ale częściej- wątpię...

Cytat:
Narracja: Pierwszoosobowa!
Nie przesadzasz trochę z narzucaniem narracji? Wiele osób preferuje narrację trzecioosobową i może im się być trudno przestawić, szczególnie że sesja ma kłaść duży nacisk na psychikę. A jeśli pierwszoosobowa, to jaki czas? Przeszły dokonany czy teraźniejszy niedokonany?

Cytat:
Atrybuty(Każdy od 1-10. Do rozdysponowania 70pkt)
Nie przesadzasz trochę z ilością punktów? 70 na 90 to sporo, można zrobić mocną postać, jak an moje to trochę zbyt mocną. Poza tym, nie opisałeś co oznaczają skrajne ilości, czyli np: mając 1 w sile, będę w stanie podnieść 10-cio kilowy worek kartofli jedną ręką? A mając 10 wyglądu, czy wszystkie laski i geje będą się ślinić na mój widok? Czy 10 w inteligencji oznacza, że należę do 0,01% populacji wykazującego się najwyższym ilorazem inteligencji?

Cytat:
Powiedzmy że do 8 takich umiejek.
Nie przesadzasz trochę z ilością tych umiejętności? Mają to być rzeczy niecodzienne, czyli coś, czego byle kto się nie nauczy i coś, czemu poświęciło się sporo czasu, więc chyba nie powinno być tego zbyt dużo... Poza tym, czy można wybrać sobie np: talent do strzelania z pistoletu, czy do jazdy samochodem? Albo po prostu wyczulony słuch, dzięki któremu słyszymy lepiej i potrafimy wyłowić z tłumu odpowiedni dźwięk? Czy może to być fotograficzna pamięć lub umiejętność biegania na rekord olimpijski na 100 metrów?

Cytat:
Bez większych ograniczeń w granicach normy.
A teraz zadam pytanie: jakie są wg ciebie normy? Normy polskie, czy francuskie? Skąd mam wiedzieć, jakie są francuskie normy społeczne? Czy posiadanie sportowego samochodu i motoru jest normą? A mały jacht? Dom o łącznej powierzchni 400 metrów kwadratowych jest normą, czy może tylko 200? Paryż jest stolicą mody, czy więc ciuchy od Gucciego, Armaniego itp są normą?
Wiem, że jestem złośliwy, dlatego żeby Ci to wynagrodzić, odpowiem sobie na to ostatnie pytanie: Jeśli napiszesz w historii, że Twój ojciec jest szanowanym weteranem wojennym, potentatem naftowym lub po prostu pochodzisz z zamożnej rodziny, wiadomo, że będziesz miał lepsze ciuchy i sprzęt, niż przeciętny mieszkaniec Francji. [Mam nadzieję, że taka byłaby Twoja odpowiedź, jeśli nie, popraw mnie.]

No i na koniec chciałem się pochwalić tym, co pewnie zauważyłeś, a mianowicie obaliłem Twoje założenie:
Cytat:
Społeczeństwo Lastinn nie składa się z idiotów
Może i Lastinn ni składa się z idiotów, ale kilku, takich jak ja, się znajdzie :P
Mimo wszystko mam nadzieję, że jednak odpiszesz na moje pytania (a raczej, przemyślisz je) i przyjmiesz mnie do gry, jeśli spełnię warunki
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.
Baczy jest offline  
Stary 08-02-2010, 20:50   #4
 
adix1993's Avatar
 
Reputacja: 0 adix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodze
Ad.1
Może i przesada z post raz na dzień, jestem przyzwyczajony do innych systemu PBF. Skoro jednak 3 dni, nie widze przeszkód.

Ad.2 narracja
Nie wiem, narracja 1-szo osobowa jest chyba odpowiednia (czas Przeszły). Np: Podszedłem do biurka i podniosłem lezące na nim dokumenty. Ich ciężar mnie zdziwił. Sporo jak na zwitek papierów...
Jednakże, masz za pewne racje że to może nie pasować graczą. Pozwól jednak ze udziele odpowiedź na to pytanie w późniejszym terminie. Poprosił bym o wypowiedź na tem temat innej rzeszy graczy.

Ad.3 Atrybuty
Cóż, uważam że mają one jedynie symboliczną wartość. Jestem 'przeciwnikiem' jako takim owych cech postaci w sesjach pozbawionych mechaniki. Poza tym, czy jeżeli ustawisz sobie inteligencje na 10, będziesz w stanie odegrać gościa geniusza? Siła? Tak, tu bardziej, i zwinność. Nie chciałem wam dawać ograniczeń. Jak już wspomniałem atrybuty jako takie nie odegrają roli specjalnej, acz nie mogę się także ich pozbyć.

ad.4 umiejętności
Może przesadziłem z przykładem. Ale chodzi mi o np. talent do prowadzenia samochodu (tj. jesteś znacznie lepszy od kierowców na drogach), czy np. umiejętność obsługi komputera (ale haker, tylko dobry :P ). 8 jest liczbą dobrą. Odpowiednia aby wybrać mały arsenał talentów, które przydadzą się z czasem.

Ad.5 Normy
Owszem, coś takiego. Tylko czy aby taki dom na pewno jest przydatny? a może sprawi więcej kłopotów niż sądzisz? Przemyśl to, proszę.


A teraz w woli sprostowania, tworzenie postaci jest ważne. Jednakże chciał bym aby było to przemyślane nie raz czy dwa ale kilka(naście). Zastanówcie się, proszę. Czy jak wspomniałem wyżej, wielka willa nie przeszkodzi wam zanadto, bądź tatuś z wpływami nie stanie się celem. Nie chciałem tego pisać, miało być to w woli waszego 'wstępu do gry'. Koniec podpowiedzi ode mnie .

Baczy, dzięki wielkie za zestaw pytań. W razie czego pytaj śmiało dalej.
 
adix1993 jest offline  
Stary 08-02-2010, 21:58   #5
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1474 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Co do narracji, to po prostu nigdy nie pisałem w pierwszej osobie, zawsze uważałem, że to ogranicza opisy. Ale teraz przypomniało mi się kilka filmów w stylu noir, i zastanawiam się, czy nie byłoby to ciekawe urozmaicenie (a właściwie wyzwanie ) dla mnie. Jeszcze pomyślę, ale radziłbym zostawić tę kwestię otwartą, w końcu ważne, żeby posty były przede wszystkim przyzwoite jakościowo, tryb narracji nie jest chyba taki ważny, co?

Cytat:
Poza tym, czy jeżeli ustawisz sobie inteligencje na 10, będziesz w stanie odegrać gościa geniusza?
Ej, czy to było wyzwanie? Wątpisz we mnie? :P
Ale chyba trochę pomożesz takiej postaci, będzie kojarzyła nieco więcej faktów niż przeciętniaki itp ?

Cytat:
Tylko czy aby taki dom na pewno jest przydatny? a może sprawi więcej kłopotów niż sądzisz?
Czy Ty mi grozisz?!
A tak na serio... Ale Ty mnie zachęcasz ;D Jakby wszystko szło gładko, nie byłoby zabawy
Nie zrezygnuję z bogatego, nonszalanckiego detektywa, no way!

W tym tygodniu coś napiszę, może jutro, może w niedzielę, to zależy od pewnego profesora z pewnej uczelni... :P
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.
Baczy jest offline  
Stary 08-02-2010, 22:06   #6
 
adix1993's Avatar
 
Reputacja: 0 adix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Ale chyba trochę pomożesz takiej postaci, będzie kojarzyła nieco więcej faktów niż przeciętniaki itp ?
Oczywiście, jeżeli inteligencja współgra z wiedzą to kojarzy fakty. Pamiętaj, mądrość i inteligencja to dwie różne rzeczy.
Ale, na ten przykład. Masz załóżmy tę inteligencje na 10, w trakcie śledztwa jest kilka faktów. Widze że gracze nie daja sobie rady, patrze kto tu ma inteligencji sporo i cóż, trochę mu pomagam, nasuwam trop. Ale minimalnie.

A co do atrybutów, zmieniłem to jednak. daje 55 punktów. Po racji wyglądało by to dziwnie i w sumie wszyscy byli by podobni, mniej punktów wprowadzi trochę urozmaicenia przy tworzeniu postaci (względem ich 'mechaniki').

Narracja... owszem, tą kwestię zostawię otwartą, sam zastanowię się nad tym głęboko. W razie czego zdecydujecie sami Chociaż wolał bym aby wszyscy gracze dostosowali się pod jeden poziom,a muszę zostawić trochę swobody więc mam teraz sporo pomyślunku.
 

Ostatnio edytowane przez adix1993 : 08-02-2010 o 22:11. Powód: Zapomniałem o czymś :P
adix1993 jest offline  
Stary 08-02-2010, 22:28   #7
 
pteroslaw's Avatar
 
Reputacja: 1333 pteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumnypteroslaw ma z czego być dumny
Zgłaszam się, jakby co moja postać będzie byłym strzelcem wyborowym, później navy seals, później NCIS (naval criminal investigative service), na końcu wyprowadzi się do Paryża, zapomniałbym będzie po medycynie (patolog).
 
pteroslaw jest offline  
Stary 08-02-2010, 23:00   #8
 
adix1993's Avatar
 
Reputacja: 0 adix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodzeadix1993 jest na bardzo dobrej drodze
UP:
Dobrze czekam.

Teraz, stwierdziwszy iż moje, jak i zapewne większości z was obeznanie z Paryżem jest nikłe i wiecie tylko że jest tam pewna wieża, należało by kwestii jasność opowiedzieć co nieco o 'moim' Paryżu.
Jak wiecie, autorom przysługuje pewna swoistość w opisywaniu lokacji, bądź ich tworzeniu. Będę opisywał poszczególne miejsca akcji wedle woli i uznania, dostosowując je do przygody. Oczywiście miejsca każdemu znane typu Musée du Louvre lub Cathédrale Notre Dame będą w miarę możności opisane wiarygodnie.
System polityczny we Francji samej także będzie swoistą improwizacją, nie oczekujcie ode mnie odwzorowania dzisiejszej polityki Francji czy też ich wewnętrznych przepisów. W miarę możliwości będę starał trzymać się prawdy i stanu faktycznego.
Mam nadzieje, iż stan ów rzeczy nie będzie wam przeszkadzał, a zapewniam że sprawi iż rozgrywka stanie się przyjemniejsza.
 
adix1993 jest offline  
Stary 09-02-2010, 09:42   #9
 
Namir's Avatar
 
Reputacja: 25 Namir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodzeNamir jest na bardzo dobrej drodze
Ja jestem ewidentnie za narracją pierwszoosobową. To bedzie wyzwanie dla graczy ale i pozwoli wczuć się w odtwarzaną postać
 
__________________
We are the chosen ones, we sacrifice our blood
We kill for honour...
It seems to me like a journey without end
So many years, too many battles.
Namir jest offline  
Stary 09-02-2010, 11:04   #10
 
kai55's Avatar
 
Reputacja: 0 kai55 nie jest za bardzo znanykai55 nie jest za bardzo znanykai55 nie jest za bardzo znany
Ja się zgłaszam. System gry naprawdę mi leży od dawna szukałem czegoś takiego.Zabieram się do pisania karty postaci,którą za niedługi czas podeślę.
 
kai55 jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170