Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-02-2010, 12:46   #1
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
[Dragon Age: Origins] Przez ciemne zwierciadło

PRZEZ CIEMNE ZWIERCIADŁOPROLOG


Denerim, dzielnica kupiecka


Bernard Wylon nienawidził tych spotkań w środku nocy. Wprawdzie okolice świątyni nie miały najgorszej reputacji jednak stan ten stopniowo ulegał zmianie od kiedy stało się jasne, że spora część uchodźców przybyłych tu przed rokiem podczas Plagi nie wróci do swych domów przemieniając tą niegdyś spokojną część miasta w kolejną dzielnicę biedoty. Z drugiej strony chyba wolałby natknąć się na bandę rzezimieszków niż na człowieka, z którym miał się zaraz spotkać. Zakładając, że tajemniczy jegomość był człowiekiem. Starzec miał w tej kwestii poważne wątpliwości.

Od godziny kręcił się pod świątynnym murem. Po nieznajomym ani śladu. ”Może dziś nie przyjdzie?” - pomyślał skryba. Ulżyło mu. Gdyby to od niego zależało w ogóle by się z nim nie widywał. Przeklinał dzień, w którym się w to wszystko wplątał. Jednak teraz nie było już odwrotu. Jego mocodawcy już jakiś czas temu dali mu do zrozumienia, że ze służby na ich rzecz można odejść tylko na tamten świat. Rozejrzał się dokoła. Gdy nie udało mu się nikogo wypatrzeć postanowił wracać do domu.

- NIE ODWRACAJ SIĘ.

Gdy Wylon usłyszał ten głos serce omal nie wyskoczyło mu z piersi. Brzmiał jak szum chmary owadów. Starzec był pewien, że taki głos nie może należeć do istoty ludzkiej.

- DZIŚ NIC DLA CIEBIE NIE MAM. - odrzekł nieznajomy.

- Ale co ja powiem mojemu panu? To już drugi rok i dotychczas żaden z dostarczonych specyfików nie dawał zadowalających rezultatów.

- JESTEM JUŻ BARDZO BLISKO. POTRZEBUJĘ WIĘCEJ MATERIAŁU DO BADAŃ.

- Jeszcze więcej?! Przecież tydzień temu dostarczyliśmy siedem sztuk.

- Z CZEGO PIĘĆ TO BYŁY ŚMIECI NIE NADAJĄCE SIĘ DO UŻYTKU. WYRAŹNIE POWIEDZIAŁEM, ŻE MAJĄ DO MNIE TRAFIAĆ NIENARUSZONE. POWINIENEŚ WYNAJĄĆ DO TEGO ZADANIA LUDZI, KTÓRZY POTRAFIĄ TRZYMAĆ RĘCE PRZY SOBIE. JEŻELI NIE UDA SIĘ WAM UTRZYMAĆ DOSTAW NA ZADOWALAJĄCYM POZIOMIE BĘDĘ MUSIAŁ OSOBIŚCIE POSTARAĆ SIĘ O NOWY MATERIAŁ...

- Nie, to nie jest dobry pomysł. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by wywiązać się z naszych zobowiązań. Musi pan jednak zrozumieć, że coraz trudniej zdobyć towar odpowiadający pana oczekiwaniom. Ludzie zaczynają mówić. Staram się wyprawiać moich podwładnych poza miasto ale na prowincji jest jeszcze gorzej. Z dwóch ostatnich wypadów wrócili z niczym.

- NIE INTERESUJĄ MNIE PRZYCZYNY TWOICH NIEPOWODZEŃ. POTRZEBA MI CZTERECH SZTUK NA NASTĘPNY TYDZIEŃ. ZOSTAŁO CI PIĘĆ DNI NA ICH DOSTARCZENIE. MOŻESZ PRZEKAZAĆ SWOJEMU MOCODAWCY, ŻE JEŚLI NIE OTRZYMAM ICH W TERMINIE MOŻE ZAPOMNIEĆ O SERUM. TERAZ WYNOŚ SIĘ STĄD.


Wylon ruszył w pośpiechu w stronę domu. Jutro będzie musiał zakomunikować swojemu panu to co dziś usłyszał. A on nie będzie tym zachwycony.


Witam!

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem poprowadzenia przygody osadzonej w realiach „Dragon Age”, głównie z powodu fascynacji komputerowym pierwowzorem. Jeśli chodzi o moje dotychczasowe doświadczenia w grze pbf to większość moich sesji (w tym również jedna prowadzona obecnie na tym forum) rozgrywała się w realiach Starego Świata. Teraz chciałbym spróbować swoich sił w nieco lżejszych klimatach. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wydarzenia, o których opowiada przygoda nie mają nic wspólnego z filmem pod tym samym tytułem. Scenariusz, z którego będziemy korzystać napisałem jakiś czas temu na potrzeby sesji młotkowej. Ze względu na fakt, iż zawiera on szereg elementów obcych dla uniwersum warhammera równie dobrze nadaje się do rozegrania w każdym innym systemie fantasy.

Na początek słów kilka odnośnie realiów w jakich gramy. Przy tworzeniu historii bohatera będzie Was obowiązywać następująca wersja wydarzeń - od momentu pokonania plagi upłynął rok. Na tronie Ferelden zasiada Alistair, który w chwili objęcia władzy poślubił Anorę. Szarym strażnikiem jest elf imieniem Aranthir wywodzący się z obcowiska w Denerim. W Orzamarze rządzi lord Pyral Harrowmont. Kowadło Pustki zostało zniszczone. Wilkołaki zamieniły się w ludzi zaś elf odpowiedzialny na rzucenie na nich klątwy umarł.

Jeśli idzie o mechanikę to przewiduję storytelling z rzutami w nielicznych sytuacjach (np. walka z trudnym przeciwnikiem). Gdyby ktoś był ciekaw jak to będzie wyglądać w praktyce – rzuty k100 determinujące czy danemu bohaterowi powiodło się wykonanie zamierzonej czynności (szansę wyrażoną w procentach wyznaczę kierując się stopniem trudności danego przedsięwzięcia). Nie będziemy korzystać z kostnicy – wszystkie rzuty będę wykonywał ja.

W kwestii częstotliwości opisywania – będziemy grać w systemie 5+3 (będziecie mieli 5 dni na odpisanie licząc od dnia zamieszczenia mojego posta, ja zaś będę odpisywał w ciągu 3 dni od chwili gdy ostatni z graczy). O niemożności odpisania w terminie informujecie mnie przez pw lub w temacie z komentarzami. Dwie nieusprawiedliwione wtopy i postać spóźnialskiego gracza trafi do piachu.

Sesja ruszy jeżeli otrzymam co najmniej dwie dobre karty. Maksymalną liczebność drużyny oceniam na 6 osób, z tym jednak zastrzeżeniem, że nie przyjmę gracza z kartą na odwal się nawet gdyby miały zostać wolne miejsca. Od graczy wymagam podstawowej wiedzy o uniwersum, krótko mówiąc, jeżeli grałeś w komputerowy pierwowzór to spełniasz powyższy warunek.

KP sporządzacie według następującego schematu:

1. Imię

2. Rasa


Możecie wybierać spośród następujących: człowiek, elf, krasnolud lub qunari.

3. Wiek

4. Wygląd

5. Osobowość

6. Profesja


Do wyboru mag, wojownik lub złodziej. Można grać apostatą. Za to nie na możliwości grania szarym strażnikiem. To samo tyczy się templariuszy. Jeśli idzie o specjalizacje nie sugerujcie się mechaniką gry. Dla przykładu dopuszczam sytuację, w której np. mag będzie posiadał czary z więcej niż jednej specjalizacji. Jednakże w sytuacji gdy gracz przeholuje i podeśle mi „przekozaczonego” bohatera rezerwuję sobie prawo do dokonania takich korekt w karcie, jakie uznam za stosowne.

7. Umiejętności

Liczba umiejętności, jakie Wasza postać może opanować zależy od wybranej klasy. Magowie mają 2, wojownicy 5, złodzeje 7. W tym miejscu mała uwaga – na potrzeby niniejszej rekrutacji pod pojęciem umiejętność rozumiem zarówno skille jak i talenty. Nie dotyczy to magów o czym będzie mowa w następnym punkcie. W związku z faktem, iż ma to być storytelling nie jest dopuszczalne wyposażanie bohaterów w umiejętności typu punisher itd. (tego rodzaju manewry będą traktowane jak normalne ciosy). Dobrze by było gdyby posiadanie danego zestawu umiejętności przez bohatera wynikało w jakiś sposób z jego życiorysu.

Kolejna sprawa – przeszkolenie w posługiwaniu określonym rodzajem broni (np. władanie mieczem) będzie przeze mnie traktowane jak umiejętność. Zabieg ten ma na celu wprowadzenie odrobiny zdrowego rozsądku. Jeżeli dany bohater nie ma umiejętności władanie toporem to w dalszym ciągu może go używać. Po prostu szanse na to, że ktoś kto dzierży tą broń po raz pierwszy w życiu, będzie w stanie wyrządzić poważniejszą krzywdę przeciwnikowi do najwyższych nie należą.

Istnieją trzy umiejętności, które można opanować tylko będąc złodziejem. Ta grupa obejmuje: otwieranie zamków, kradzież kieszonkową oraz pułapki (umiejętność obejmuje zarówno ich konstruowanie jak i rozbrajanie). Z kolei wojownicy będą mieli wyłączność na władanie niektórymi rodzajami oręża (broń dwuręczna, kiścienie itd.).

8. Ekwipunek

Prosiłbym o umiar przy redagowaniu tej sekcji. Nie dopuszczam magicznych przedmiotów. Jeśli idzie o zapas gotówki, jakim dysponujecie na starcie sesji to wynosi on 10 złotych monet bez względu na pochodzenie Waszego bohatera.

9. Czary


Jeżeli zdecydowałeś się na grę magiem przysługuje Ci pięć czarów. Przy ich wyborze nie trzeba kierować się wymogami mechaniki (np. żeby mieć fireball nie musisz posiadać flaming weapons i flame blast). Od razu zastrzegam, że nie dopuszczam posiadania przez postacie graczy takich zaklęć jak blizzard czy inferno. Ponadto niektóre zaklęcia (w szczególności te działające na obszar) będą funkcjonować w sposób nieco odmienny od tego w grze.

10. Historia

Co najmniej 1 strona A4.

Karty postaci (w jednym z następujących formatów: doc, docx, odt, pdf) wysyłacie na adres contractor.mail@interia.pl. Termin upływa 28 lutego. Pytania odnośnie rekrutacji zadawajcie tutaj lub przez pw.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
Stary 17-02-2010, 16:37   #2
 
RyldArgith's Avatar
 
Wstępnie się piszę. Karta powinna się pojawić koło niedzieli/poniedziałku.
 
RyldArgith jest offline  
Stary 17-02-2010, 20:10   #3
 
Fearqin's Avatar
 
Witam
Ta wiedza o świecie jet naprawde taka wymagana? Bo wszystko co moge się o tym dowiedzieć to notatki z internetu.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^

Ostatnio edytowane przez Fearqin : 17-02-2010 o 20:12.
Fearqin jest offline  
Stary 17-02-2010, 23:34   #4
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
Myślę, że po przeczytaniu kilku recenzji powinieneś mniej więcej orientować się w realiach gry. Jak już wcześniej napisałem wymagam tylko podstawowych wiadomości. W razie czego można szybko uzupełnić wiedzę po tym adresem.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
Stary 18-02-2010, 09:39   #5
 
RyldArgith's Avatar
 
Dla osób nie znających angielskiego także to forum: BioWorld • Zobacz dział - Dragon Age: Początek
 
RyldArgith jest offline  
Stary 18-02-2010, 15:15   #6
 
Fearqin's Avatar
 
Przykro mi ale rezygnuję ,jednak nie znając realiów może to nie być takie zabawne ,chyba zgłosiłem się pod wpływem...sam nie wiem czego ,przepraszam za kłopot.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^

Ostatnio edytowane przez Fearqin : 20-02-2010 o 21:18.
Fearqin jest offline  
Stary 22-02-2010, 15:07   #7
 
Eniphoenix's Avatar
 
Zaczynam pracować nad kartą postaci. Wyślę ją dziś, albo jutro. Moja wiedza o tym uniwersum pochodzi z internetowych artykułów i recenzji, ale jak sam mówiłeś, to nie powinien być problem.
 
Eniphoenix jest offline  
Stary 23-02-2010, 15:15   #8
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
Tym, którzy jeszcze nie przesłali mi karty chciałbym przypomnieć, że karty mają być w załącznikach. Proszę o nie przesyłanie mi kp w treści maila.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
Stary 28-02-2010, 12:01   #9
 
Cristal's Avatar
 
Witam , ja również chciałabym się dopisać .Wiedzę o realiach Dragon Age mam sporą bo kilkakrotnie przeszłam tę grę . W świecie rpg jestem jednak nowicjuszką i proszę o wyrozumiałość .
 
Cristal jest offline  
Stary 28-02-2010, 22:29   #10
 
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r's Avatar
 
W związku z nieotrzymaniem wystarczającej liczby kart sesja nie ruszy. Zamykam rekrutację i proszę obsługę o przeniesienie tematu do archiwum.
 
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
c-o-n-t-r-a-c-t-o-r jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168